Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo wypuszczenia portów na routerze i w systemie, VNC nie chce mi się połączyć. A sprawdzając po różnych netowych stronkach z dostępnością portu mam informacje, że 5800 jest zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Próbowałeś na chwilę wyłączyć wszystkie ogniomurki, ew. obaczyć inne porty?

2. Inny pecet lub coś, na czym można otworzyć port, postawić jakąś usługę.

3. Nuż ISP leci w kulki... :)

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer z wyłączonym FW, port do pewnego programu p2p również melduje się jako zamknięty.
Drugiego kompa sprawdzę jak go wskrzeszę. Obstawiam trójkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5900, nadal nie bangla. Drugiego kompa jeszcze nie wskrzesiłem więc nadal nie wiem czy to nie kwestia hardware'u. Z drugiej strony poprzednio działało, i nagle przestało bez jakieś ingerencji w software.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie do kraju rozjechał mi się sprzęt i byłem zmuszony zmienić router. Kwestia jest taka, że nie pobiera on sobie automatycznie chyba właściwym adresów serverów DNS. Może ktoś rzucić okiem jakie ma DNSy i je podać? Odnoszę wrażenie, że net za bardzo zastanawia się nad wczytywaniem stron www i ogólnie jakoś ospale działa.

Może to znowu multimedia? Ktoś ma takie odczucia? Po sprawdzeniu trasy do wp.pl, pozycja za routerem to jeden wielki timeout.
 

Śledzenie trasy do wp.pl [212.77.100.101]
z maksymalną liczbą 30 przeskoków:

  1     4 ms     1 ms     1 ms  192.168.1.254
  2     *        *        *     Upłynął limit czasu żądania.
  3    10 ms     9 ms    12 ms  10.0.1.28
  4    17 ms    16 ms    15 ms  89.228.6.22
  5    15 ms    29 ms    22 ms  89.228.6.17
  6    16 ms    29 ms    15 ms  89.228.6.34
  7    27 ms    27 ms    27 ms  wp.tpix.pl [195.149.232.110]
  8    37 ms    28 ms    30 ms  rtr4.rtr-int-2.adm.wp-sa.pl [212.77.96.77]
  9    30 ms    27 ms    29 ms  www.wp.pl [212.77.100.101]

Śledzenie zakończone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ Kończy mi się umowa na internet i w tym mieś. muszę zdecydować czy przedłużać czy rozwiązać umowę. Miałem sms o kontakt tel. (z dedykowanym doradcą klienta, czyli jak rozumiem z mojego miejsca zamieszkania) celem przedłużenia um.Lepsze oferty są zazwyczaj na tel. czy w lokalnym BOK, czy trudno wyczuć, jak się nie skontaktuję tel. to się nie dowiem ;) ?

2/ Druga sprawa, czy jak napiszę wypowiedzenie (wszystko w odpowiednim terminie bo w tym mieś. mam to zrobić) to będę musiał jednak zwrócić sprzęt (modem kablowy) i od nowa zakładać, płacić za aktywację itp. (coś mi świta, że tak mi babka w BOKu mówiła).

3/ Są u mnie w budynku też firemki ze światłowodem i teoretycznie mógłbym się przenieść. Czy rzeczywiście światłowód to niebo a ziemia?Obecnie mam ( z http://test.mm.pl/ ):
Obecny wynik:

  • 63578 Kbps downl.
  • 3550 Kbps uplo.
  • 19 ms latency max.
  • 3 ms latency min.
  • 0 % lost

W UT 99 mam pingi ok.50 wahają się od 30-60 mniej więcej w zależności od serwera, ale nie skaczą o kilkanaście, kilkadziesiąt tylko są w miarę stabilne

Edytowane przez yzihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multimedia Płock, godz 12:00,

120108 Kbps14672 Kbps10 ms2 ms0 %

 

Jeśli chodzi o MM, to najlepiej zrobić tak. Idź do salonu i złóż podanie o rozwiązanie umowy (min 30 dni przed końcem aktualnej). Zaznacz tam, że cena za duża. Po paru dniach zadzwoni do Ciebie z tego salonu człowiek z którym wynegocjujesz lepszą cenę.

Ja wynegocjowałem na 120Mb/s tylko internet 40zł/miesiąc na 12 miesięcy. Udał mi się ten trik wielokrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi barwniak w MM najlepiej złożyć wypowiedzenie i można wynegocjować dobrą cenę. W moim przypadku jest to 60Mb/s za 24 zł, wyższa prędkość była u mnie niedostępna.

Bardzo ładna cena. Ja wziąłem te 120mb/s nie dla download, ale dla upload 10mb/s :) Realnie z NAS serwera po FTP wychodzi ode mnie 1,2MB/s bez łaski czy dziś czy noc. W upload więcej kablówki nie dają. Światłowodu nie chcę, bo kabel HFC mam już rozprowadzony, a światłowód to bym musiał remont mieszkania robić ;) Poczekam jak będę planował malowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2018 o 10:20, risk napisał:

Jak dla mnie ofertę mają całkiem niezłą.Aczkolwiek warto jest porównać sobie ich z innymi dostawcami intrnetu jacy działaja w danej okolicy. Z tego co wiem to najwiekszym ich konkurentem jest na tym polu upc, który również ma dobre warunki.

Multimedia jest dobra jeśli chcemy wziąć pakiet internet plus telewizja plus ewentualnie telefon stacjonarny. Wychodzi bardzo tanio.

Jednak jeśli chcemy wziąc sam internet to czasami lepszy będzie światłowód.  

https://panwybierak.pl/dostawcy  - tutaj jest porownanie

 Wchodząc z ulicy do salonu mm i upc, ofertę już na starcie masz lepszą w tym pierwszym. Po złożeniu wypowiedzenia więcej się ugra w MM.  Bardzo dobrze, że upc nie wykupiło konkurencji, bo zrobiłoby się słabo na rynku.

Ps. świetna porównywarka ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...