Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

A ktoś coś może napisać o opcji 512/256. Można jednocześnie pobierać 60KB/s i wysyłać 30KB/s, czyli max w obie strony?

Tak dokładnie to download i upload przy tej opcji wynosi odpowiednio 64/32 i teoretycznie jest możliwy. W praktyce maksymalne wykorzystanie łącza jest zależne od wielu pośrednich czynników. Ja mam łącze 256/256 i bardzo rzadko wysyłam/pobieram na maxa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie mam teraz takie łącze i maxa można wykorzystać przy odpowiednich warunkach, wysyłanie w eMule i szybki serwer FTP lub HTTP. Ale kiedyś obiło mi się o uszy, że przy łączach niesymetrycznych są z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

no tak, ale ja i tak nie archiwizuje wiecej niz 5gb miesiecznie ;)

 

i jesli przez 2 lata wytrzymalem na 128kb to na 2mb powinienem ze 2 lata wytrzymac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam łącze 256/256 i bardzo rzadko wysyłam/pobieram na maxa :mur:

 

Używaj torrenta (uTorrent), ale nawet eMule nierzadko jedzie na pelnym laczu (up przyciety o 3KB), a lacze to samo.

 

NIedlugo konczy mi sie umowa, a mam teraz 256/256 bez limitu za 79zl miesiecznie. Opcja ta bardzo mi sie podoba, bo szybkosc wystarczajaca no i ten brak limitu. Zagladam do cennika multimedii, zeby sprawdzic, ile stanial internet, a tu zaskoczenia - nie ma juz opcji 256/256 i w dodatku wprowadzili smiesznie niskie limity. NIe dosc, ze teraz 256/128 jest niewiele tansza, to po doplacie do zniesienia limitu ceny sie zrownuja. A przeciez lacze jest gorsze, bo ma przyciety o polowe upload. Panowanie z MM mocno przeginaja, nie dosc, ze nie ma bonusow dla wiloletnich klientow, to jeszcze lacze drozeje. Chyba im podziekuje za wspolprace, przy oakzji rezygnujac tez z kablowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie było w cenniku, spytałem się kiedyś o to czy mogę nie podpisywać nowej umowy tylko zostać przy 256/256, dostałem odpowiedź, że mogę, opłata to właśnie 120zł,- z kawałkiem.

 

Oczywiście mówimy o opcji ze stałym IP i bez limitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie było w cenniku, spytałem się kiedyś o to czy mogę nie podpisywać nowej umowy tylko zostać przy 256/256, dostałem odpowiedź, że mogę, opłata to właśnie 120zł,- z kawałkiem.

 

Oczywiście mówimy o opcji ze stałym IP i bez limitów.

 

Czyli wyglada to jak 50% podwyżka... Coz, straca kolejnego klienta, a szkoda, bo łącze było jak skała i pingi niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie było w cenniku, spytałem się kiedyś o to czy mogę nie podpisywać nowej umowy tylko zostać przy 256/256, dostałem odpowiedź, że mogę, opłata to właśnie 120zł,- z kawałkiem.

 

Oczywiście mówimy o opcji ze stałym IP i bez limitów.

Bulszyt, nieprzedluzajac umowy placisz tyle samo ile placiles wczesniej.

Sprawdzone organoleptycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały koment: mają fajnych instalatorów,, ostatnio chodziłem poprawiać ;-) dwa miejsca w lublinie , dwa różne kompy i dwóch różnych instalatorów. cecha wspólna: zoptymalizaowane systemy ;) po prostu od 1-2lat kiedy były stawiane nie miały sieci i były przeczyszczone z usług. Obydwaj proesjonalnie stwierdzili, że nie działa i sobie poszli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u mnie wygladało to jeszcze lepiej. Zobaczyli rozebranego kompa, popatrzyli sie po sobie i stwierdzili zebym sobie reszte sam podłaczyl bo oni sie boją cos zepsuc &]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, ze tacy instalatorzy to nie tylko w Multimedii dzialaja. Podobna sytuacje mialem u siebie, kiedy to na komputerze mialem dwa wirtualne interefejsy sieciowe, wszystko zmostkowane zeby mi VMWare ladnie dzialalo. Panowie podlaczyli modem, zainstalowali sterowniki, poczekali kilka minut, nie chcialo dzialac. Na koncu doszlo do tego, ze zostawili mi modem i powiedzieli, ze jesli do dnia nastepnego nie ruszy powinienem sie skontaktowac. Po kilku minutach zabawy po ich wyjsciu wszystko smigalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do instalatorow z Multimedia.. Sam z doskoku to robie jak mam akurat wolne... Dlaczego instalator nie ingieruje w rozebrany komputer?.. A skad moze miec pewnosc, ze jak zacznie i cos sie popsuje to klient nie oskarzy go i nie zarzada odszkodowania ?, a tak naprawde juz wczesniej cos bylo z nim nie tak (sa takie sytuacje). Instalator nie musi znac sie na systemach komputerowych wszystkich.. Nikt nie jest specjalista i nawet nie potrzeba by sie znal bo wtedy musieliby mu placic wiecej. Mozesz mi uwierzyc na slowo, ze nie jeden instalator zna sie na rzeczach o ktorych wielu asow komputerow nie ma pojecia.

A na koniec Multimedia nie ma instalatorow - korzysta z uslug firm zewnetrzych. Na zgloszone usterki, awarie wysylaja konserwatorow, ktory powinien wpasc z lapem i sprawdzic - jak u niego dziala, dziekuje i wychodzi NIE INGIERUJE W KOMPUTER I SYSTEM KLIENTA !!!.

Ja osobiscie o tym informuje i prywatnie oferuje swoje uslugi jesli widze, ze nei dziala "od razu". Ale prywatnie i za odplata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jakas nowa promocja bo ssam 12mbit a abonament jest na 2mbit biznes ;)

Od poczatku wrzesnia co pare dni rosnie mi rurka. Nie dzwonilem i nie wnikam.. oby nie wyslali konfigu na 2mbit znowu ;> bo przywyklem do grubej rury.

Nie wyłaczaj modemu i tyle :)

Kiedys tez mialem w olsztynie takie jazdy, cos im na serwerach padało i transfery 300kb/s nie były problemem.

Niestety dawno nic im sie nie zepsuło :(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tepsa wychodzi z nową promocją, czekam na ruch MM, w grudniu podpisuje nową umowę i mam nadzieję, że będę z niej zadowolony z powodu nowych promocji :)

http://itbiznes.pl/art22623.html

hmm to jest pewne źródło że taka oferta wejdzie??

bo dzisiaj dzwoniła do mnie szanowna pani z tpsa ;) i mówiła że mi się kończy umowa na neo i kończy się promocja 15.10.2006 ta na neo 512 za 33zł przez pierwszy rok i 66 przez drugi.

aż się trochę dziwiłem że mi przypominają o końcu umowy (kończy mi się 18 lis) a miesiąc wcześniej trzeba wypowiedzieć

rok wcześniej mi nie przypomnieli i nie wypowiedziałem miesiąc wcześniej i buliłem 98zł za 128kb/s przez miesiąc <lol>

 

to może dlatego mnie zachęcali żebym wziął neo w tamtej promocji bo ta jest wsumie jeszcze kożystniejsza ;) no i teraz nie wiem czy podpisywać tamtą czy czekać na tą co piszesz ;/

 

EDIT

byłem dzisiaj popytać tu i tam i faktycznie jest to pewna informacja bo oferta ta ma wejśc 16 października a tą starą promocje mają przedłużyć do 18.X.2006

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaj torrenta (uTorrent), ale nawet eMule nierzadko jedzie na pelnym laczu (up przyciety o 3KB), a lacze to samo.

 

NIedlugo konczy mi sie umowa, a mam teraz 256/256 bez limitu za 79zl miesiecznie. Opcja ta bardzo mi sie podoba, bo szybkosc wystarczajaca no i ten brak limitu. Zagladam do cennika multimedii, zeby sprawdzic, ile stanial internet, a tu zaskoczenia - nie ma juz opcji 256/256 i w dodatku wprowadzili smiesznie niskie limity. NIe dosc, ze teraz 256/128 jest niewiele tansza, to po doplacie do zniesienia limitu ceny sie zrownuja. A przeciez lacze jest gorsze, bo ma przyciety o polowe upload. Panowanie z MM mocno przeginaja, nie dosc, ze nie ma bonusow dla wiloletnich klientow, to jeszcze lacze drozeje. Chyba im podziekuje za wspolprace, przy oakzji rezygnujac tez z kablowki.

w połowie września podpisałem umowę na 256/128 ze zniesieniem limitu - w sumie płacę niecałe 62zł/miesiąc. przedtem miałem 128/128 bez limitu i płaciłem 64zł/miesiąc. jedyny problem jaki wystąpił po drodze, to musiałem czekać na podniesienie 2 prędkości dni - 2x do Gdyni musiałem dzwonić (modem nie chciał się przekonfigurować... ale panowie poeksperymentowali i jest ok - modem Terrayon, lokalizacja Gorzów Wlkp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Łodzi i za 256/256 bez limitów ze stałym IP płacę coś około 80zł,-. Może u mnie się rozłącza, ale nie doświadczam tego, w dzień cały czas połączenie jest, w nocy nie siedzę i nie patrzę. I łączę się przez RJ45, a nie przez USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwuletnim korzystaniu z MM w pracy (Łęczyca) doceniłem tepse...

Strona internetowa MM straszy, pingi dziadoskie, rozłącza się min. raz dziennie i wtedy pomaga tylko wyjęcie wtyczki usb. Płacę ok. 65 zł za 128bit.

No nie wiem, jestes jedynym ktory narzeka na pingi w multimedii, na rozlaczanie tez skarg nie ma, chocicaz nie wykluczam, doswiadczylem dziwnego przestoju kilka razy (w ciagu ostatniego roku). Pewne jest natomiast, ze TPSA rozlacza sie raz dziennie, wymieniajac przy tym IP. No i z tym USB nie za bardzo rozumiem - piszesz o myszce czy o skanerze:)

 

Niedlugo konczy mi sie umowa (tez place te 79 zl za 256/256 bez limitow) i mam nadzieje na jakas promoce OBEJMUJACA dotychczasowych uzytkownikow, a nie tylko nowych. Jak czego takiego nie zrobia, to kto wie, oferta tepsy wydaje sie byc lepsza, chcociaz podobno roznie jest z jakoscia lacza, nie wiem.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwuletnim korzystaniu z MM w pracy (Łęczyca) doceniłem tepse...

Strona internetowa MM straszy, pingi dziadoskie, rozłącza się min. raz dziennie i wtedy pomaga tylko wyjęcie wtyczki usb. Płacę ok. 65 zł za 128bit.

W ogole nie czaje jak mozna korzystac z modemu via USB. Przeciez kazdy wie ze ten sposob jest bardziej problemowy, a jezeli chcesz miec wolną sieciowke to po prostu dokup jakis szrot za 10ziko....

Pingi? Hmmm, przyzwyczailem sie juz ze mam najnizszy ping na serwerach (cs:s) :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie w mm, zeby sie zmiescic w 140zl za tv w pakiecie komfort + net - stale ip? ;)

 

nie rozumiem troche tych promocji, bo pisze np, ze kosztuje iles tam zl, jesli sie wezmie tv w pakiecie jakims tam... help ;)

Przede wszystkim napisz w jakiej miejscowości mieszkasz bo nie w każdym mieście są dostępne wszystkie prędkości.

Co do pakietu Komfort, kosztuje on ~45zł, więc 140-45=95zł i tyle zostaje Ci na Internet miesięcznie :P.

Za 95zł gdy bierzesz od nich Internet+TV to masz nawet 2MB ;), 79zł przez pierwsze 12 miesięcy a później 95zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...