Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=11ms TTL=122

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=11ms TTL=122

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=13ms TTL=122

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=10ms TTL=122

 

 

 

Badanie onet.pl [213.180.130.200] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=29ms TTL=55

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=28ms TTL=55

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=31ms TTL=55

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=29ms TTL=55

 

 

256/256

Edytowane przez Hubabuba222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=11ms TTL=122

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=11ms TTL=122

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=13ms TTL=122

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=10ms TTL=122

Badanie onet.pl [213.180.130.200] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=29ms TTL=55

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=28ms TTL=55

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=31ms TTL=55

Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=29ms TTL=55

256/256

Wieczorem ok 23 wygladalo tak samo :)

A tak mnie strasznie znajomi przesrzegali ze to takie g........

 

Powiedzcie mi tylko jakie faktycznie parametry ma lacze 256k ??

256/256 czy 256/128 ?? z moich testow wynika ze 128 zwrotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM ma łącza synchroniczne jedynie w dwoch pakietach --> 128/128 oraz 256/256 wobec tego kanał zwrotny powinien osiągac prędkośc do 32 KB/s. To oczywiście tylko szybkośc ustawiana przez providera w modemie kablowym. Umowa abonencka MM mówi o łączu określonej prędkości, a nie (jak w przypadku TPSA) do górnej granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na "ping wp.pl" w konsoli nie opierał, gdy pinguje jakiś adres mam pingi <25ms, ale jak gram w WoW albo CS mam pingi minimum 600ms! jak mam 300ms jestem w niebo wzięty ;] jestem w Lanie, szybkość ekstra (zawsze osiągam 3mbps [300KB/s]) ale te pingi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Multi 128 we Wrocku ... i jestem w miare zadowolony ...

To oczywiście tylko szybkośc ustawiana przez providera w modemie kablowym. Umowa abonencka MM mówi o łączu określonej prędkości, a nie (jak w przypadku TPSA) do górnej granicy.

Hubabuba ... mógłbyś to rozwinąć ... tzn... jaka jest różnica i co jest korzystniejsze ??

 

P.S. ... ktoś już tu poruszał temat zwiększenia szybkości modemu ... B) ( Czyli tzw. podkręcanie osiągów) ... że ma 130~170 % normy .... czy mógłbyś to rozwinąć .... jak ?? ... co użyłeś ?? z czego korzystasz ??

 

P.S.2 ... Instalator przestrzegał mnie przed próbami kręcenia osiągów ... bo podobno ktoś w akademiku (gdzieś tam ...) tak robił i spalił modem ... a przedtem wprawdzie podwoił prędkość ... ale sygnał był zamazany ... i [gluteus maximus] ......... TAKŻE MORAŁ Z TEGO TAKI (dla mnie Hehehhe...).... ŻE MOŻNA PRÓBOWAĆ >>>>>BO TO COŚ MOŻE DAĆ :razz: B) :razz:

 

Ja mam Terayona TJ 715 .... coś ktoś już z tym próbował ... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Multi 128 we Wrocku ... i jestem w miare zadowolony ...

Hubabuba ... mógłbyś to rozwinąć ... tzn... jaka jest różnica i co jest korzystniejsze ??

 

P.S. ... ktoś już tu poruszał temat zwiększenia szybkości modemu ... B) ( Czyli tzw. podkręcanie osiągów) ... że ma 130~170 % normy .... czy mógłbyś to rozwinąć .... jak ?? ... co użyłeś ?? z czego korzystasz ??

 

P.S.2 ... Instalator przestrzegał mnie przed próbami kręcenia osiągów ... bo podobno ktoś w akademiku (gdzieś tam ...) tak robił i spalił modem ... a przedtem wprawdzie podwoił prędkość ... ale sygnał był zamazany ... i [gluteus maximus] ......... TAKŻE MORAŁ Z TEGO TAKI (dla mnie Hehehhe...).... ŻE MOŻNA PRÓBOWAĆ >>>>>BO TO COŚ MOŻE DAĆ :razz: B) :razz:

 

Ja mam Terayona TJ 715 .... coś ktoś już z tym próbował ... :lol2:

Heh, zarowno TP jak i Multimedia oferuje dostep do internetu o okreslonej przepustowosci z gorna granica. Zadna z firm nie jest w stanie ustalic, ze uzytkownik bedzie zawsze uzyskiwal maksymalny transfer bo jest to poprostu niemozliwe i zalezy od zbyt wielu czynnikow zewnetrznych.

 

Tematu "podkrecania" modemu nie radze ci poruszac, bo tutaj jest zakazany (i slusznie). To nic innego jak okradanie providera, ktory i tak wprowadzil juz sporo zabezpieczen przed tego typu zabawami. O ile pamietam kilka lat temu na starutenkich modemach Motoroli dalo sie to zrobic, ale potem w ramach akcji "oczyszczanie ze smieci" sporo osob polecialo (zerwanie umowy, kara, brak mozliwosci ponownego podlaczenia). Nie ma czegos takiego jak zamazany sygnal - co to ma niby oznaczac.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Seentag

Nie chcę rozwijac tematu, dodam tylko od siebie, że u nas za czasów "starej multimedi" nie było problemów z configami. Dopiero od końca 2004 zaczęły się kłopoty z nimi, postawili kropke nad " i " dając hashowane configi. Działało to do momentu wejscia SB5100E , teraz mamy już SBV5120E i nikt nie bawi się w shelowanie, i dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. ... ktoś już tu poruszał temat zwiększenia szybkości modemu ... B) ( Czyli tzw. podkręcanie osiągów) ... że ma 130~170 % normy .... czy mógłbyś to rozwinąć .... jak ?? ... co użyłeś ?? z czego korzystasz ??

Ja cos takiego napisałem, ale nie było to żadne podkręcanie modemu. Ściągałem kilka plików z osiołka i torrenta jednocześnie. Ogólny transfer na łączu (up i down) dochodził wtedy do 70 czasem 80 kB/s i utrzymywał się na takim poziomie przez dłuższy czas. Z czego to wynikało nie wiem. Od tamtej pory prawie w ogóle już nie ściągam (nie ma takiej potrzeby). Mam łącze 256, które wykorzystuję obecnie prawie wyłącznie do www... na gry nie ma zbytnio czasu :-P .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehheh ja jestem zupełnie "zielony" w te sprawy ... dlatego z ciekawości zapytałem ... :rolleyes:

 

To nic innego jak okradanie providera, ktory i tak wprowadzil juz sporo zabezpieczen przed tego typu zabawami

To moje już chyba zboczenie ... z tym podkręcaniem wszystkiego co w łapy mi wpadnie ... :unsure: ...

 

P.s. sprawdziłem na stronie www.numion.com szybkość mojego łącza ... chodził tylko fierfox ... i mam 100 kb zamiast 128 ... reklamować/interweniować ... ?? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Seentag

Ja cos takiego napisałem, ale nie było to żadne podkręcanie modemu. Ściągałem kilka plików z osiołka i torrenta jednocześnie. Ogólny transfer na łączu (up i down) dochodził wtedy do 70 czasem 80 kB/s i utrzymywał się na takim poziomie przez dłuższy czas. Z czego to wynikało nie wiem. Od tamtej pory prawie w ogóle już nie ściągam (nie ma takiej potrzeby). Mam łącze 256, które wykorzystuję obecnie prawie wyłącznie do www... na gry nie ma zbytnio czasu :-P .

Pozdrawiam

Ciekawi mnie to..czyżby router i podsieć szwankowała ? jeżeli router wysyła plik konfiguracyjny o oznaczeniu np. 256 kbps to w tym pliku jest ustalona właśnie "ta" górna granica, przez którą modem nie może przejść bez ingerencji w jego podzespoły. Zabawa jest o tyle niebezpieczna, co "zaśmiecająca" modem. Co to znaczy ? a to znaczy to, że w logach pozostają wszelkie informacje, o zmianach HFC oraz ID, o shellowaniu samego modemu. Teraz nastały takie czasy, że jest to raczej nie do przejścia. Watpię aby komuś chciało się rozkodować ponad 8 konfigów na obu kanałach.

Generalnie zabawa w coś takiego już skończyła się na dobre, bo i po co robić sobie problemy ? :)

 

Mój post ma cel naukowo-zniechęcający ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzine temu poszedł gość który mi tu w domu wiercił i internet z multimedii instalował, mam pakiet 256 wziałbym 512 ale w moim mieście taka prędkość nie jest dostępna.Ping do wp.pl i onet.pl ok. 30ms czyli jest raczej dobrze, jedyny minus to, że trzeba czekać na pełną aktywacje jakieś 2 dni :(, a pełna aktywacja to zwiększenie prędkości do pakietu jaki się wzieło (teraz mam transfer 16KB/s czyli 128kb/s a za dwa dni ma sie zwiększyć do tych 32KB/s) oraz odblokowanie portów z których korzystają programy p2p.Ogólnie na razie jestem zadowolony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam w rzeszowie pakiet MM 512. Jestem srednio zadowolony. Raz juz mialem wymieniany modem ( a mam od pazdziernika ) i zdarzalo sie ze nie bylo neta. Jest jakis dziwny przymus ze trzeba miec pelen pakiet kablówki zeby miec neta za normalna cene. A teraz co najgorsze dopadl mnie limit o ktorym zapomnialem i teraz mam pol predkosci modemu Tyle ze nie wiem do kiedy? zaczelo sie kolo 3 myslelame ze do 10 ale nie jest juz 13 i dalej tak samo. Mogli by miec jakis licznik gdzies albo o tym informowac co i jak do kiedy a nie teraz siedze i co rano sie modele o neta a jest tak samo. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pytanko glownie do osob z gdyni..

 

Konczy mi sie wlasnie stara umowa z neo, ta na ktorej nie bylo zadnych limitow na sciaganie danych.. 768/192 Place 16x zl.Teraz to juz troche drogo, moge przedluzyc ale chcialem sie rozejzec za czyms lepszym. Chcial bym sie dowiedziec co sadzicie o multimedi w gdyni, wyzej ktos pisal ze wszelkie dane(tak to nazwac?) kieruja sie do gdyni, wynika z tego ze jest tutaj jakas wieksza centrala, to chyba dobrze? Jezeli gracie w roznego rodzaju gry gdzie ping odgrywa sporo role prosze o komentarze na ten temat - bardzo istotna kwestia :D:D .. Licze na szybka odpowiedz

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam net z multimedii (512/256) od 1 marca i nie narzekam. Również wcześniej na 128/128 nie było źle, chociaż jakiś czas temu były spore problemy z pingami.

Od jakiegoś roku już chyba, nie ma z tym już żadnych problemów. Transfery utrzymują się na prawie maksymalnym poziomie (61-63kB/s), pingi wp, onet itp. są na poziomie ~20ms.

Nie ma żadnych problemów z graniem, już nie pamiętam kiedy ostatnio miałem problemy z pingiem - gram na rozmaitych rankingowych serwerach w Battlefield 2 i ping jest zwykle ok. 50-70ms (serwery polskie, niemieckie i uk) - zresztą praktycznie nie zwracam na to uwagi :P Gra się w porządku i już - nawet na serwerach dla 64 graczy (chociaż tego już mój komp nie trawi). Problemów nie ma także z lataniem online w Lock On (to już brat się tym zajmuje), również HL2: DM i CS:S chodzą super (ale w to raczej nie grywam).

 

Za łącze 512/256 płacę 79zł, po 12 miesiącach jednak będzie to 99zł.

Od 1 kwietnia wchodzi jednak nowa promocja, w ramach której internet ma progresywnie tanieć z 79zł do 39zł.

 

Oczywiście, są limity - 15GB w przypadku 512. Jednak mimo, iż netmeter wskazuje wykorzystane ~13GB, to na stronce www.maxmedia.mm.pl widnieją 2GB od jakichś dwóch tygodni ;)

 

Kiedy jednak zaczną naliczać naprawdę te limity, za dopłatą 20zł można znieść limit na dany miesiąc.

 

ps - mieszkam w Tomaszowie Mazowieckim, jednak wszystko leci z Gdyni.

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam net z multimedii (512/256) od 1 marca i nie narzekam. Również wcześniej na 128/128 nie było źle, chociaż jakiś czas temu były spore problemy z pingami.

Od jakiegoś roku już chyba, nie ma z tym już żadnych problemów. Transfery utrzymują się na prawie maksymalnym poziomie (61-63kB/s), pingi wp, onet itp. są na poziomie ~20ms.

Nie ma żadnych problemów z graniem, już nie pamiętam kiedy ostatnio miałem problemy z pingiem - gram na rozmaitych rankingowych serwerach w Battlefield 2 i ping jest zwykle ok. 50-70ms (serwery polskie, niemieckie i uk) - zresztą praktycznie nie zwracam na to uwagi :P Gra się w porządku i już - nawet na serwerach dla 64 graczy (chociaż tego już mój komp nie trawi). Problemów nie ma także z lataniem online w Lock On (to już brat się tym zajmuje), również HL2: DM i CS:S chodzą super (ale w to raczej nie grywam).

 

Za łącze 512/256 płacę 79zł, po 12 miesiącach jednak będzie to 99zł.

Od 1 kwietnia wchodzi jednak nowa promocja, w ramach której internet ma progresywnie tanieć z 79zł do 39zł.

Tak ale nie wiem, czy wiesz, ze 39PLn z limitem .... 500MB... Znajomy dzwonil i "pociagnal za jezyk". Jednak czy to na 100% prawda nie powiem. Czemu jednak kolega mialby klamac? (to nie bylo 01.04)

 

Oczywiście, są limity - 15GB w przypadku 512. Jednak mimo, iż netmeter wskazuje wykorzystane ~13GB, to na stronce www.maxmedia.mm.pl widnieją 2GB od jakichś dwóch tygodni ;)

 

Kiedy jednak zaczną naliczać naprawdę te limity, za dopłatą 20zł można znieść limit na dany miesiąc.

 

ps - mieszkam w Tomaszowie Mazowieckim, jednak wszystko leci z Gdyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie wiem, czy wiesz, ze 39PLn z limitem .... 500MB... Znajomy dzwonil i "pociagnal za jezyk". Jednak czy to na 100% prawda nie powiem. Czemu jednak kolega mialby klamac? (to nie bylo 01.04)

Tak, to 100% prawda :lol: Za 39ziko dostajesz 512 z limitem 500mb, to sie nazywa promocja :D:D:D

 

 

@luisam

Możliwość zniesienia limitów za dopłatą istniała od początku wprowadzenia samych limitów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> leborg

 

o ile wiem to było coś takiego że mogleś sobie wykupić dodatkowe kilka gb a nie całkowite zniesienie limitu

Od początku była mozliwosc zniesienia limitu za dodatkową opłatą, przynajmniej w Olsztynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem lacze z 256kbit na 1Mbit + zniesienie limitu. Dostalem cena nawet atrakcyjna dla stalych abonentow. 139 zlotych. Maja wlaczyc 1 maja. Nie moge sie doczekac normalnego internetu. Jak wracam z pracy (2mbit) to w domu krew mnie zalewa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, jaki wałek, dzisiaj byłem podpisac umowe na 512 bez limitów (byłem na 256) i powiedzieli mi ze jednak nie moge zmienic chyba że chcę z limitami, wkurzyłem się niesamowicie, podobno umowy już podpisane będą nieważne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekalem sie jeszcze zmiany parametrow lacza... Wczoraj wykonalem z 20 telefonow, staly tekst "ja pana przelacze" i zawsze w takie miejsce gdzie gra muzyczka ;)

Bylem osobiscie w BOK - nic nie zalatwilem.

 

Edycja: Wlacznie modem zassal nowe parametry. Smiga swietnie. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi że starzy użytkownicy mogą przejść wyżej ale nie mają możliwości wykupienia sobie zniesienia limitów

Troche odswieze temacik.

Wczoraj wlasnie bylem w mm celem wywiadu;] Trafilem na kogos zorientowanego w temacie i w dodatku sympatycznego wiec z informacjami nie bylo problemu. Od 1sierpnia abonament za tv -10zl przez 6miechow, potem -5zl. Wyzszy transfer+zniesienie limitu rowniez nie stanowi problemu, a bedac stalym klientem otrzymalem nawet niezla oferte: 113zl za 1mb bez limitow.

Teraz tylko namowic rodzicow na kolejny wydatek i bedzie oka oka ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...