Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

zmieni się gdy zmienisz sieciówkę lub sposób podłączenia do kompa

Nie prawda. Mam to samo IP od 4 lat.

Zmieialem wiele plyt glownych w tym okresie. IP takie samo. Uwazam to akurat za ogromna zalete a nie wade. Nie chcialbym miec zmiennego ip i to bardzo. Stale dodawac hosty na serwerach? dajcie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gorzowie także inny MAC to inne IP, co w niektórych przypadkach jest nawet przydatne. Oczywiście musimy wtedy na chwilę wyłączyć modem, aby ponownie połączyć się z serwerem multimedii. Co ciekawe, także odłączenie na dłuższy czas ( nie zawsze jednakowy ) kabla 75ohm od kablówki powoduje zmianę IP przy tym samym kompie.

Edytowane przez japa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres rozliczeniowy dla limitów w multimediach obowiązuje od 1 do ostatniego dnia miesiąca, o czym możemy przeczytać na ich stronie. Tam też możesz sprawdzić swój licznik pobranych danych. Ale jeżeli przekroczyłeś limit w danym miesiącu to transfer spada do 32/32 do końca okresu rozliczeniowego, czyli do końca miesiąca. Resetowałeś modem przez wyłączenie zasilania ? Jeśli nie to radzę spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było to tak:

- od 1 grudnia mam 512

- przez cały miesiąc ściągałem sporo filmów

- 1 stycznia internet strasznie wolno chodzi (mierzę na stronie dsl.cz i mam tylko 20kb co na ściąganie wychodzi 2,5kB)

- dzwonię do mm, mówią mi że najprawdopodobniej przekroczyłem limit, karzą zresetować modem

- po zresetowaniu mam niby te 500 ale prze ściąganiu mam tylko do 32 czyli 256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszych problemów, ale nie bardzo jest to zgodne z umową. No chyba że do routera podłączysz jeden komputer :) to wtedy nie łamiesz umowy. W jednym z punktów jest mowa o podłączeniu jednego terminala do modemu. Ale tak właściwie co naprawdę kryje się pod pojęciem terminal ? Router też chba jest takowym, a kompy są podłączone do routera a nie do modemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich informacjach o podwojonym transferze w neostradzie, ciekaw jestem jak zareaguje mój provider czyli multimedia. Mam nadzieję, że też wyskoczą z jakąś dobrą ofertą np. zniesienie limitów. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba będzie nową umowę podpisać, nie liczyłbym na darmowe podniesienie prędkości w ramach obecnej umowy.

Zniesienie limitu kosztuje kilkanaście zł w najdroższym przypadku więc nie jest źle, drożej wychodzi podniesienie prędkości łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie daje :?

 

*a nazwiska pisac z ą,ę,ć ? czy zamiast tego np a, e, c ? bo jak pisze moje nazwisko bez ogonkow to wyskakuje wlasnie " Błąd. Wszystkie konta zostały już wykorzystane."

a jak z ogonkami to:

"Błąd. Nie ma powiązania między nazwiskiem a HFC MAC lub jest nie aktywne. Sprawdź czy nazwisko i HFC MAC zostały poprawnie wpisane."

WTF? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba, jakieś cholerne szczęście :D Zawsze do BOK-u się dodzwaniam :) Problemy szybko rozwiązują - raz w niedziele padł mi internet - zadzwoniłem i powiedziałem co i jak i w 30 minut to naprawili :) Chociaż może starają się dlatego tak o klienta, gdyż w moim bloku oprócz MM, jest też i TP.SA i Vectra :) Czyli konkurencja czyni cuda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekajcie, wezmą się i za Was

 

ja też się tak cieszyłem jeszcze 3 msc temu, ale teraz już wyrobiłem sobie zdanie

 

permanentna blokada jakichkolwiek programów p2p w dzień, jedynie w nocy pościągasz

 

tak nie zachowuje się poważna firma, tym bardziej że w umowie nie ma o tym słowa

 

można sobie dzwonić na infolinię, zgłaszać usterkę, chodzić tygodniami do BOKu, a to nic nie daje

 

tak więc korzystajcie póki możecie, ale gdy się to stanie to się już nie odstanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...