Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos ma jakies info odnosnie zniesienia limitow ? chodzi mi glownie o "kiedy" ? bo sie chyba nie zapowiada, a ja juz wykorzystalem swoje 15gb jak zwykle hamujac sie sciagajac tylko w nocy dotrwalem do polowy miesiaca :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby już tylko Multimedia miała limity?

 

Dobrze, że już działa mi Netia i mogę z uśmiechem na twarzy oddać modem Multimendii :) Różnica jest kolosalna - o ile torrenty chodziły w porządku w MM (zamknięte trackery, pubiczne często 1-2kB/s, ale tam każdy to leecher), to samo pobieranie plików odbywało się skokowo.

 

Patrząc np. na kwadraciki we Flashgecie - przeszło kilka kwadracików i zatrzymało się na ułamek sekundy (nawet do 0,5sek), znowu kawałek i przerwa, kawałek i przerwa.

 

W Netii idzie jednym ciurkiem, ciekawi mnie dlaczego w MM tak jest... i czy u Was też?

 

ps - łącze 1Mbit/s u mnie (Tomaszów Mazowiecki) kosztuje tylko 119zł... z limitem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje czy do limitu wliczany jest nie tylko download ale też upload? Według moich wyliczeń właśnie tak jest... Potwierdzenie dam jutro jak wyśle troche więcej danych.

 

ale zonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, chello znioslo limity, zwiekszyli nawet pasmo z 1 na 2mega i z 3 na 5 w ramach abonamentu. Wiecie moze co w multimedii sie zanosi, bo mnie to juz zaczyna powoli wkurzac i sklaniac do przesiadki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1 kwietnia zniesione zostaną limity, prędkość bez zmian. Wiadomość potwierdzona w miejscowym oddziale.

A kuku, primaaprilis :lol2: - nie żartuje, przynajmniej ja nic o tym nie wiem.

A wracając do moich "bojów" z mm, skończyło się na polubownym załatwieniu sprawy - bez udziału sądu. Uzyskałem wszystko to co chciałem :damage_wall: , ale bez pomocy prawników to chyba by mnie olali grubym strumieniem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, chello znioslo limity, zwiekszyli nawet pasmo z 1 na 2mega i z 3 na 5 w ramach abonamentu. Wiecie moze co w multimedii sie zanosi, bo mnie to juz zaczyna powoli wkurzac i sklaniac do przesiadki...

Chcesz przesiadki? Poczytaj:

nie ekscytował bym się tymi "papierowymi wartosciami". Jak słusznie ******* zauważył Chello działa beznadziejnie. Sam tego doświadczyłem bo po rozwiązaniu umowy z neostradą 14lutego podłączyłem sobie Chello 3mbit.

I co mogę powiedzieć... o ile neo2mbit ma BT lub Emule po godzinie lub 2ch miala praktycznie cale lacze wyssane o tyle chello po kilkunastu godzinach rozpedzania sie dojezdzal do 140kB/s ( a gdzie obiecane 376kb/s? ) szczytowego transferu, zaliczajac co chwila spadki. Dodatkowo w regulaminie do ich usług jest wyraźnie zapisane że mają prawo sterować ruchem jeśli wykryją że nie zachowujemy się jak zwykły przeciętny uzytkownik - czyli nas albo przytną albo dadza niższy priorytet. I to tak właśnie działa, w testach na speedtest.net zawsze mamy super parametry ale z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego. Dodatkowo te ograniczenia i tak nie załatwiają problemu z pingami i transferem wiec wieczorami mozna się spotkac z pingami rzędu 250ms - 3000ms do wp na zupełnie nie obciążonym łączu bo siec szkieletowa upc nie wyrabia.

Mam nadzieje ze teraz jak zdjeli limity to ich uzytkownicy przeciąża im ta szkieletówke tak że juz żadne ograniczenia im nie pomogą i w koncu będą musieli się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za rozbudowę.

 

Naszczęście z usług upc mozna zrezygnować w terminie 10 dni od podpisania umowy co tez uczyniłem i jestem teraz szczesliwym posiadaczem netii 1mbit która zawsze i o kazdej porze dziala tak samo, a co najwazniejsze nikt tam ruchu p2p nie przycina ani nie nadaje mu nizszych priorytetow.

 

Co prawda znam osoby ktorym chello działa "dobrze", ale to są przypadki ktore nie korzystaja z p2p i nie maja pojecia co to ping, a jak im sie strona wolno laduje to mysla ze tak czasami sie w internecie zdarza.

No cóż w chello napewno to sie zdarza...

Tym razem UPC Polska podwyższa prędkość swojej usługi chello, a konkretnie pakietów - chello light i chello classic.

Prędkość DL/UL chello light wzrośnie z 1,5 Mb/s/256kb/s do 2 Mb/s/384kb/s, chello classic wzrośnie z 3 Mb/s/384 kb/s do 5 Mb/s/512 kb/s.

 

Extra, ale nie dla wszystkich. Tylko nowi klienci oraz obecni, którzy nie korzystają z usług na warunkach promocyjnych.

 

I to jest przykład na stosowanie modelu: trzeba zdobyć nowych klientów, starzy jakoś zostaną. Właśnie dlatego zmiana dostawców stała się w ciągu ostatnich miesięcy narodowym sportem Polaków. Awansowaliśmy w tej dyscyplinie z 11 na 1 miejsce.

 

A to z kolei oznacza, że jesteśmy coraz cwańsi i mamy +3 do wskaźnika sprytu :D

Wszędzie jest lepiej, gdzie nas niema, ale jak już tam jesteśmy to jest do d**y :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z dwóch łącz chello 1,5 mega ( u rodzicow ) i u siebie w domu multimedia 256, i jak dla mnie ( nie patrząc na prędkości ) to róznica miedzy chello a multimedia jest ogromna na niekorzyść tego drugiego

 

Multimedia- stronki zdarza się ze mulowato chodza,pingi jak w kambodży, prawie rok od podpisania umowy jedynie co zmienili to teraz limit znoszą, pewnie zaraz będą to reklamować jak by pierwsi na to wpadli, zreszta najszybsze ich łącze 2 mega śmiech na sali w dzisiejszych czasach

 

Chello – w ciagu roku od podpisania umowy podwoili prędkość, znieśli limity, teraz nowi użytkownicy maja jeszcze szybsze łącza, p2p spokojnie wyciega max ( jeśli ktoś ściaga z jakis publicznych źródeł gdzie 1 wysyła a milion innych ściaga to wiadomo ze lipnie to będzie szło ), widać chłopaki co jakiś czas cos zmieniają żeby było atrakcyjniej

 

Nie polecałbym nikomu przesiadki z neo lub chello na multimedie

 

Te swoje hasło to powinni zamienić na „multimedia krok za konkurencją”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecałbym nikomu przesiadki z neo lub chello na multimedie

Te swoje hasło to powinni zamienić na „multimedia krok za konkurencją”

Dlatego ja przeżyłem mały "szok" po przejściu z neo na mm. Ale z TP nie chcę mieć nic wspólnego, organicznie ich nie trawię. Za te lata za które zapłaciłem takie pieniadze, że szlag mnie trafia (zaczynałem z SDI - promocja 999,99 zł :mur: ) i dopiero p.Streżyńska zrobiła w Polsce krok w kierunku konkurencji i przytarła nochala telepsom.

Ale jak już pisałem w innych postach trzeba walczyć o swoje i teraz mm śmiga mi jak pszczółka B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z dwóch łącz chello 1,5 mega ( u rodzicow ) i u siebie w domu multimedia 256, i jak dla mnie ( nie patrząc na prędkości ) to róznica miedzy chello a multimedia jest ogromna na niekorzyść tego drugiego

Czy mi sie wydaje czy ty porownujesz chello 1,5mega do mm 256kbit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje Ci sie bo specjalnie napisałem -> nie patrząc na prędkość

 

działanie mm 256 opisałem tez w oparciu o neo 256 bo wcześniej korzystałem

ja mam 512, wczesniej 256. Jeszcze wczesniej pracowalem na DSL 2mbit, a brat ma neo 6mega. Co do multimedii to mozna im na zle wypomniec tylko wysokie ceny i limity. Pingi mam dobre tj 10-40ms. Necik chodzi jak na 512, p2p ciagnie cala przepustowoscia. Brat ma neo 6mega i nie widzialem jeszcze u niego zeby cos szlo wiecej jak 2,5 mega. Ja tam jestem jak na razie zadowolony z mm, jak zjada z ceny to biore 1 albo 2 mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wejdziesz na stronę ze sprawdzaniem swojego limitu, to po zalogowaniu pokaże się taki fajny komunikat : "UWAGA!!! Naliczanie limitu wstrzymane . Dane maja charakter informacyjny." :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie limit zniesiony, za to od wczoraj co chwile rozłącza mi się modem i wywala neta. Po pół godzinie wraca na minute i tak w kółko. Na infolinii oczywiście nic nie wiedzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wejdziesz na stronę ze sprawdzaniem swojego limitu, to po zalogowaniu pokaże się taki fajny komunikat : "UWAGA!!! Naliczanie limitu wstrzymane . Dane maja charakter informacyjny." :)

Chetnie bym wszedl, ale mieszkam na wynajetym i ktos juz wczesniej zalozyl konto i nie znam hasla :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...