Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

??? moze podaj jakies konkretne adresy to byc moze ktos sie pokusi o pingi ???

 

ogolnie chodzi mi oto jak chodzi multimedia na polskich serverach....caly czas posiadalem neostrade i bylem zadowolony , teraz z roznych powodow mam tylko w ofercie multimedie a opinie sa rozne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem podpisałem umowę z Multimedia na 1mb, niby na umowie pisze ze wciągu dwóch tygodni będzie już internet, ale facet powiedział, że 1 lipca Internet najprawdopodobniej będzie jeżeli nie to na następny dzień rano, a ja do tej pory mam 256. Wszyscy moi znajomi mają już 1mb a ja nadal siedzę ze starym, dzwoniłem do nich to powiedzieli że oddzwonią i już 2 dni nie oddzwaniają. Czy mam po prostu czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie tzn dopuki oni nie bedą świadczyć uslugi BSA ?

Z tego co wiem, to tak.

 

Witam, mam problem podpisałem umowę z Multimedia na 1mb, niby na umowie pisze ze wciągu dwóch tygodni będzie już internet, ale facet powiedział, że 1 lipca Internet najprawdopodobniej będzie jeżeli nie to na następny dzień rano, a ja do tej pory mam 256. Wszyscy moi znajomi mają już 1mb a ja nadal siedzę ze starym, dzwoniłem do nich to powiedzieli że oddzwonią i już 2 dni nie oddzwaniają. Czy mam po prostu czekać?

Resetowałeś modem? Odłącz go od prądu po prostu...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Więc wina jest raczej po ich stronie. Czekać raczej nie masz na co, zadzwoń jeszcze raz.

 

Dzwoniłem jeszcze raz, skontaktowali mnie z jakimś technikiem który powiedział że w komputerze jestem "zapisany" jako 256 kb, powiedział że nie wie co się dzieje że zobaczy co się da zrobić i oddzwoni, eh już nie wiem co mam robić, jak do poniedziałku nie będzie to tam pójdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem jeszcze raz, skontaktowali mnie z jakimś technikiem który powiedział że w komputerze jestem "zapisany" jako 256 kb, powiedział że nie wie co się dzieje że zobaczy co się da zrobić i oddzwoni, eh już nie wiem co mam robić, jak do poniedziałku nie będzie to tam pójdę

Pojscie do BOKu nic nie da. Zadzwon na infolinie, podaj swoj numer klienta, sprawdza i w godzine sprawa zalatwtwiona. Jak masz problemy z takimi podstawowymi problemami to jak Ty sobie radzisz/poradzisz w prawdziwym zyciu? :lol2: Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojscie do BOKu nic nie da. Zadzwon na infolinie, podaj swoj numer klienta, sprawdza i w godzine sprawa zalatwtwiona. Jak masz problemy z takimi podstawowymi problemami to jak Ty sobie radzisz/poradzisz w prawdziwym zyciu? :lol2:

A jak ty sobie radzisz w życiu, skoro nie potrafisz załatwić sprawy w BOKu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ty sobie radzisz w życiu, skoro nie potrafisz załatwić sprawy w BOKu?

U mnie w BOKu siedza 2 kobiety, ktore zalatwiaja to samo co ja moge z domu w identyczny sposob. Moze w innych miastach jest inaczej nie wiem. Zreszta wycieczka do boku to strata czasu. Wszystko mozna zalatwic przez infolinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, miałem podobną sytuację (chyba nawet ją tu opisywałem) i wszystko załatwiłem w BOKu.

Umowa podpisana na 1mb, było 512kb - błąd w ich systemie. Reset modemu i działa.

Zabierz ze sobą tylko umowę i aktualny rachunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktos teraz od nich 2mb profit ? obecnie mam 1 mb profit umowa bezterminowa i krzykneli ze za miecha 69 zl jak w umowie i na stronie pisze 59 :|

Babka tłumaczyła to tym ze te 59 zl to tylko dla tych co podpisuja nowe umowy ...

Byłem w BOKu w Brzesku woj.malopolskie

 

Jak wygląda sytuacja w innych wojewodztwach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mam problem z internetem z multimedii. Miałem łącze 256kbps i zmieniłem na 1Mb. Problem w tym że mimo iż szybkość połączenia zmieniła się z 320kb do 1.2Mb to internet chodzi jakby tak samo. Internetowe jak i systemowe mierniki prędkośći wskazują download na max 130kb (kilobitów), a wydaje mi sie że powinno być conajmniej 8x więcej. Sciąganie też idzie max 15 kB (kilobajtów). Co jest źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktos teraz od nich 2mb profit ? obecnie mam 1 mb profit umowa bezterminowa i krzykneli ze za miecha 69 zl jak w umowie i na stronie pisze 59 :|

Babka tłumaczyła to tym ze te 59 zl to tylko dla tych co podpisuja nowe umowy ...

Byłem w BOKu w Brzesku woj.malopolskie

 

Jak wygląda sytuacja w innych wojewodztwach ?

Tak samo, proponowali mi 2 Mb za 69, cenę wyższą o 10 zł gość tłumaczył umową na czas nieoznaczony jak to oni nazywają. Ostatecznie wybrałem 1Mb za 49 na także umowa bezterminowa z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanko o udostępnienie neta. Jak wiadomo w regulaminie zabronione jest udostępnianie internetu na inne komputery, jednak wiadomo, że ubezpieczenie można złamać.

 

Nie wymagam za dużo :), chcę udostępnić net tylko na drugi komp. Nie czytałem całego tematu, ale ludzie pisali, że można kupić router tylko z jakimiś dodatkowymi opcjami. Jakoż jestem w tym zielony, chciałbym by zakup routera nie poszedł w błoto. A więc czy możliwe jest jakimś domowym sposobem udostępnić ten net i żeby nie został ten proceder wykryty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanko o udostępnienie neta. Jak wiadomo w regulaminie zabronione jest udostępnianie internetu na inne komputery, jednak wiadomo, że ubezpieczenie można złamać.

 

Nie wymagam za dużo :), chcę udostępnić net tylko na drugi komp. Nie czytałem całego tematu, ale ludzie pisali, że można kupić router tylko z jakimiś dodatkowymi opcjami. Jakoż jestem w tym zielony, chciałbym by zakup routera nie poszedł w błoto. A więc czy możliwe jest jakimś domowym sposobem udostępnić ten net i żeby nie został ten proceder wykryty.

Obojętnie jaki router - z tym udostępnianiem netu na inne komputery to martwy przepis. Nawet ludzie z BOKu tak stwierdzili :lol2:

Nie słyszałem jeszcze, by ktoś z tego powodu miał jakieś problemy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że ma mieć obsługę TTL (żeby wartość była na 1) i ma być klonowanie MAC.

Jeżleli masz internet przez modem kablowy to prawie każdy router będzie działał ,ale jak internet masz dostarczany za pomocą kabla ethernet to będzie potrzebny router który obsługuje podbicie ttl+1 i klonowanie mac ponieważ dostawca blokuje pakiety np.router Edimax BR-6204Wg ma taką funkcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że ma mieć obsługę TTL (żeby wartość była na 1) i ma być klonowanie MAC.

Nie potrzeba obsługi TTL, nawet klonowanie MAC jest zbędne bo modem pobierze po prostu nowe ustawienia jak przy zmianie karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki czarny modem Motoroli a sygnał idzie przez kabel kablówkowy.

 

Czyli jeżeli mówicie, że wystarczy zwykły modem to jaki polecacie w miarę tani. potrzeba jakiejś skomplikowanej konfiguracji?

 

A w ogóle to wtedy taki kabel od modemu podłącza się do tego routera, a do routera podpina się skrętkami kompy?

 

Patrze też na wyprzedaż w Media Markt i jest router NetGear WGR 614 DSL za 79 PLN. W opisie stoi, że jest przeznaczony dla Toya, multimedia i sieci osiedlowych.

Edytowane przez krisek211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...