Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie do posiadaczy Multimedii po kablówce. Otóż czy zaobserwowaliście wzrost pingów po 13? Bo ja mam tak do ip.x.x.x do 13 (kiedy jest x2) pingi w granicach 20, a dosłownie 2 minuty po 13 pingi po 40. Wcześniej nie było różnicy, nie zależnie od pory dnia.

U mnie również ping kształtuję się cały czas na podobnym poziomie i nic nie skacze. Co ciekawe nawet w godzinach szczytu (17-20) nie mam już problemów. Wcześniej bywało ciężko, bo ping rzeczywiście skakał a rapid/megaupload potrafił zerwać połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie w tej chwili mam przykładowe ip gdzie zawsze pingi były małe (server CS - 85.232.244.14:27050) w tej chwili nawet spingować nie mogę. Przez wyszukiwarkę w Steamie ~40, Windowsem ani widu ani słychu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natchnijcie mnie prosze cierpliwościa do tego shitowskiego providera.Po raz kolejny mam informację że"łącze ma ograniczoną przepustowość" . Prędkośc wynosi 10% tej za którą płacę.Internet pojawia się i znika .Pingi po 200-350 . MASAKRA. Na szczęście jeszcze tylko 1.5 miesiąca męczarni i na zawsze zapomnę ,że kiedykolwiek ich znałem. I jeszce ten debilny tekst na infolini" Prosze Pana, coś panu wysyca łącze" Z DALEKA OD MULTIMEDI !!! Chyba ,ze macie kasę żeby bulić cały czas za połączenia z debilną infolinią i czas ,na pisanie skarg do UKE.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wybierz dla siebie odpowiednią prędkość internetu w cenie którą sam sobie wynegocjujesz! Wykorzystaj swój negocjacyjny talent i wyciśnij z nas ile się da - zaczynamy od 59 zł za internet 6Mb." jak to rozumiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie jestem ciekawy ... może ktoś już dzownił ile tak naprawdę da sie wynegocjować ?

Mi sie wydaje że jak się zadzwoni to będzie troszkę taniej aniżeli Internet Profit czyli 69zl za 2MB... zapewne mają jakieś widełki cenowe których nie mogą przekroczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem i np 6 mega przy umowie rocznej za 114 zł.... Czyli bez zmian. Bylem zdziwiony, bo kumpel powiedzial, ze jego znajomy z olsztyna przedluzyl umowe i ma 6 Mb za 59 zł. Ile w tym prawdy...nie wiem. W regulaminie jest napisane:

 

"W Promocji może brać udział (Uczestnik):

- osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, która zamieszkuje lub/i prowadzi działalność gospodarczą na Obszarze Promocji ale nie jest Abonentem Usługi Multimedia Internet Operatora i która w okresie Promocji zawrze z Operatorem Umowę Abonencką o świadczenie Usługi Multimedia Internet w wybranym Pakiecie: Internet 1Mb+ lub Internet 2Mb+ lub Internet 6Mb+, na zasadach Promocji, zwaną dalej Umową Abonencką w Promocji. "

 

Widocznie mam obecnie usluge "Internet 1Mb+"... lipa.

 

ps. za 1mega place obecnie 64 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi śe, że chodzi bardziej o "nie jest Abonentem Usługi Multimedia Internet Operatora", czyli promocja dla "świeżaków". Stałych klientów nadal mają w tyle. Obecnie mam 1Mb za 49zł, umowa na czas nieokreślony. W Olsztynie niestety nadal brak sensownej alternatywy dla MM, bez wiązania się w telefon stacjonarny itp.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. za 1mega place obecnie 64 zł...

To słabo się kręcisz bo mi za 2/4 mbps profit wyjdzie coś koło 50 zł. Nie pamiętam dokładnie rachunku ale razem z kablówką i dtv trza wyłożyć miesięcznie 105 czy 108 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys nie wiedział, ze nie da sie nic 'wykrecic', wiec w takim przypadku ja czy ktokolwiek inny moze najwyzej pokrecic gila z nosa.;) Mam sam internet, wiec nie moge miec uslugi internet profil (a przynajmniej rok temu, gdy przedluzałem). ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi śe, że chodzi bardziej o "nie jest Abonentem Usługi Multimedia Internet Operatora", czyli promocja dla "świeżaków". Stałych klientów nadal mają w tyle. Obecnie mam 1Mb za 49zł, umowa na czas nieokreślony. W Olsztynie niestety nadal brak sensownej alternatywy dla MM, bez wiązania się w telefon stacjonarny itp.

 

To ja już nic nie czaje bo Jeśli ta promocja jest tylko dla świeżaków to PROFIT tak samo z tego co czytałem regulamin ;/ ...

Wychodzi na to że nie ma zadnej promocji dla stałych abonentów .... czy się mylę ? O.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sam internet, wiec nie moge miec uslugi internet profil (a przynajmniej rok temu, gdy przedluzałem). ;)

Z tego co wiem to każdy może założyć tylko przy 1 usłudze będzie mały limit ściągniętych danych (0,5 GB) do jakiego ma się ten mniejszy rachunek (5 czy 10 zł).

 

To ja już nic nie czaje bo Jeśli ta promocja jest tylko dla świeżaków to PROFIT tak samo z tego co czytałem regulamin ;/ ...

Wychodzi na to że nie ma zadnej promocji dla stałych abonentów .... czy się mylę ? O.o

Przy kilku usługach (np. internet + kablówka/dtv/telefon) można fajnie negocjować warunki, przy przedłużaniu zawsze dają jakieś tam rabaty ino trzeba zapytać :) Edytowane przez westsajd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzis po raz kolejny do mm i mila pani poinformowała mnie bym poczekał do poczatku listopada, wowczas maja sie pojawic nowe zimowe promocje oraz (w moim przypadku) zostanie uruchomiony program 'stop' (?) dla stalych klientow.. Mowa tu o lojalce, gdzie byc moze zaproponuja mi cos ciekawszego... Z tym ze na decyzje o wybraniu kolejnej oferty promocyjnej, tzn przedluzeniu umowy, mam czas do 25 listopada, zas ewentualne zerwanie umowy moze nastapic miesiac przed tym terminem. Troche watpie by mieli o mnie zadbac... ;) Nie wnikajac poki co...wstrzymuje sie jeszcze miesiac, bo nie musze sie z niczym spieszyc.

 

Co do tych rabatow to uslyszałem dzis, ze mozna dostac np 30%, ale chyba tylko na tv, co w sumie i tak wydaje sie wygladac atrakcyjnie.

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz (w moim przypadku) zostanie uruchomiony program 'stop' (?)

Czyli (w twoim przypadku) 10% rabatu, moim zdaniem przy 1 usłudze nie masz co liczyć na coś więcej (ja dostałem też 10% na internet przy 2 mbps i 3 usługach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z ciekawości sprawdziłem dostępność usług w Multimo i Netii i o dziwo piszą na stronie że mogę brać internet i telefon ... wcześniej zawsze nie było możliwości

Chciałem wiedzieć czy na linii telefonicznej Multimedii da się założyć inny net albo telefon ?

Dziwi mnie to bo kable nie są TPSA tylko wlaśnie Multimedia je przejeła po byłych Telefonach Brzeskich

 

Jeszcze mam pytanko mam obecnie 1 MB PROFIT za 49 zl na umowe bezterminową ... i tak czytam te regulaminy i nie ma nic dla obecnych klientów.

W obu promocjach "Wynegocjuj .." i PROFIT pisze ze są dla osób które nie miały usługi Internet u nich ... czyli nie mają nic dla obecnych klientów ?

 

Chyba że to polega na zerwaniu umowy (Cesji) i podpisaniu nowej ... tylko czy wtedy nie ma jakiegoś okresu który musimy przeczekac aby podpisać nową umowę ?

Edytowane przez Enjama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tym sposobem adres to mi się zmieni tylko w sieci lokalnej, a chodzi mi o zew. ip... Z tego co wiem filtrowanie mają po macu, znajomemu raz padł net w MM to na infolinii chcieli, żeby podać adres mac modemu, który dają, w jego przypadka była to jakaś motorola, po jakimś czasie net mu zaczął działać. Podobało mi się, że gdy pobierał coś z prędkością ok. 150KB/s (uT, 1mb(2mb)) i pingując jakiś serwer miał lepsze pingi niż ja na nie używanym łączu w TP.

 

EDIT: wyczytałem z różnych komentarzy, że dają zmienne ip, a za stałe trzeba płacić 10zł/mc, znowu inni piszą, że na dzień dobry dają stałe ip bez żadnych opłat.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem dzis po raz kolejny do mm i mila pani poinformowała mnie bym poczekał do poczatku listopada, wowczas maja sie pojawic nowe zimowe promocje oraz (w moim przypadku) zostanie uruchomiony program 'stop' (?) dla stalych klientow.. Mowa tu o lojalce, gdzie byc moze zaproponuja mi cos ciekawszego... Z tym ze na decyzje o wybraniu kolejnej oferty promocyjnej, tzn przedluzeniu umowy, mam czas do 25 listopada, zas ewentualne zerwanie umowy moze nastapic miesiac przed tym terminem. Troche watpie by mieli o mnie zadbac... ;) Nie wnikajac poki co...wstrzymuje sie jeszcze miesiac, bo nie musze sie z niczym spieszyc.

 

Co do tych rabatow to uslyszałem dzis, ze mozna dostac np 30%, ale chyba tylko na tv, co w sumie i tak wydaje sie wygladac atrakcyjnie.

Witam , mi udało się wytargować 49zł za 6mb , ale nie podpisałem umowy bo...... promocja jest dla nowych klientów.

 

Druga sprawa , wyczytałem w necie , że MM ma do końca roku wprowadzić internet 100mb

forum szerokopasmowe czy coś takiego.

 

ps.oglądałem cenniki MM i mają w ofercie neta 12 i 20 mb po 349 i 399 pln :lol2:

Edytowane przez zawijas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada, jakoś pomiędzy listopadem, a grudniem chyba zamawiam internet z multimedi i może załapię się na nową promocje :wink: . Z tego co czytałem czeka się ok mc na założenie. Na stałych klientów leją... np. za tv teraz płacę prawie 60zł, gdy nowy klient połowę tego przez ileś tam mc. Najlepiej zrezygnować z tv na 3 mc, a później podpisać umowę na inną osobę...

 

EDIT: za 49zł w sławnym upc dostanie się tylko 1mb/128kb i to chyba jeszcze opcja dostępna dla studentów. Tylko pewnie do tych 49zł da się stargować mając jeszcze od nich tv i telefon.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nowa "wspaniała" nowina dla użytkowników i przyszłych użytkownikow mm w Gorzowie.

Od paru dni ślicznie jest cięte p2p i ssanie downloaderami z serwerów w ciągu dnia.

 

Pomysł z podwojeniem szybkości, to była niespodzianka, ale nic w przyrodzie nie ginie.

Coś dając trzeba coś zabrac udając tzw. głupa.

 

Łącze dla lubiących nocne polaków rozmowy, czas startu "normalnego"? (się zobaczy na jak długo) funkcjonowania godzina około 23.30 ...... do ...... nie sprawdzone :>

 

Czyli chyba czas życzyc Paniom i Panom z mm powodzenia w dalszym nudzeniu się przy kawie przy

wymyślaniu atrakcji dla klienta. BRAWO!

 

Trzymajcie się cieplutko. Powodzenia!

 

Prawie już były KLIENT (wasz Pan?) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako obecny i wieloletnni klient nie mam kłopotów. Down chodzi tak jak powinien. Natomiast mam taką rzecz do Was: Jak zawsze ta kontrolka na modemie sygnalizująca transmisję danych świeciła światłem ciągłym (gdy nie pobierałem nic ofkors) tak teraz cały czas mruga. Ruter nie puszcza tego ruchu dalej, bo lan nawet nie mrygnie. Nawet gdy komp jest wyłączony diodka na modemie mryga. Kiedyś mrygała tylko wtedy, kiedy była jakaś transmisja. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekałem az ktos wyskoczy zpytaniem o mrugajaca diodke ;) Jest tak od kilku tygodni...a powod? na forum http://openlinksys.info/forum/index.php jest o tym przynajmniej jeden temat, ale nie doszukałem sie jasnej informacji po kiego grzyba tak jest :) Wiem tylko, ze to normalne w sieciach kablowych. Mnie interesuje przyblokowanie tego na routerze, bo tylko błednie informuje o aktywnosci internetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zablokować w routerze nie mam pojęcia, bo nie wiem co to jest za ruch (mój router nie puszcza tego z WAN na LAN, D-Link 524). Zrobiłem mały rekonesans po znajomych, którzy mają internet MM i u nich to samo, kontrolka miga jak wściekła.

 

A, i to nie jest normalne bo wcześniej tak nie było. Chyba, że MM coś kombinują.

Edytowane przez korkodylek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...