Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy zawsze bardzo ładnie pełne 20Mb/s (łącze 6M), transfer 2,4MB/s. Nie każdy serwer tyle da radę ;)

Przedłużyłem umowę na kolejny rok znów na 6M, bo... ceny są mało zachęcające, 12M za 79zł, o 20 nawet nie pytałem :(

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

MM wprowadziła nową promocję ;) chciałem zapytać czy dobrze rozumiem że tutaj płacimy za sam internet ? a telefon pakiet Optymalny plus mamy za grosza miesięcznie ?

 

Najgorsze że ta promo jest tylko do 14 lutego ;p i można tak mieć 12MB za 74zł + 1 grosz za telefon Optymalny plus

Dobrze to rozumiem ?

 

PS .Podpisałęm umowę pod koniec grudnia, jest jakaś szans że można ją zerwać i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> nową promocję ? czy muszę się meczyć 12 miesięcy ?

Edytowane przez Enjama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zostałem przy MM, było blisko przejścia do Vectry, ale domownicy nie zgodzili się na opłatę aktywacyjną.

Także od 1ego lutego przywita mnie 6MB, telewizja cyfrowa + analogowa. Plus z tego taki, że nie mogę do tej chwili narzekać na jakość samego neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc kablówkę cyfrową i tak musisz brać analogową, także będzie taka jaką wybierzesz. W MM inaczej się tego nie da rozwiązać

Nigdzie u nich na stronie nie pisze, ze bedzie w kablu sygnal analogowy ale masz pewnie rację.Jakby sie ktos jeszcze wypowiedzial ktos majacy DTV jak to jest z tym sygnalem analogowym Edytowane przez yzihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kabel ze skrzynki leci do magicznego rozdzielacza na analog/cyfrowy. Potem kabel analog leci do telewizora, cyfrowy do modemu i dalej do dekodera.

 

Ale płacisz za jedną i drugą kablówkę, right?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale płacisz za jedną i drugą kablówkę, right?

 

To zeby miec analog trzeba przy cyfrowym dodatkowo za niego placic?

westsajd napisz moze nieco jasniej, bo ja to widze tak ze analog powinien byc w gniazdku (1) (jak dodtychczas jest) i w CABLE OUT(2).

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale płacisz za jedną i drugą kablówkę, right?

 

Tak, znaczy aktualnie nie płacę za nic bo zrezygnowałem z cyfrówki a analoga zapomnieli mi odłączyć :D

 

To zeby miec analog trzeba przy cyfrowym dodatkowo za niego placic?

 

Tak, bez analoga nie założą Ci cyfrówki, chyba ze coś się pozmieniało ostatnimi czasy.

 

 

westsajd napisz moze nieco jasniej, bo ja to widze tak ze analog powinien byc w gniazdku (1) (jak dodtychczas jest) i w CABLE OUT(2).

[/img]http://lulzimg.com/i09/bff815.jpg[/img]

 

Trochę zamieszałem, nie mam już dekodera więc muszę pisać z pamięci.

 

Kabel ze ściany leci do rozgałęźnika (czyli to jest Gniazdo telewizji kablowej na rysunku) coś w tym stylu:

Dołączona grafika

 

Dalej jeden kabel leci do wejścia Cable In (tak jak na Twoim rysunku), Cable Out połączony jest z telewizorem i on odpowiada za analoga.

Drugi kabel leci do modemu a z modemu leci skrętka do dekodera. Dalej przez hdmi albo scart leci "syfrówka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez analoga nie założą Ci cyfrówki, chyba ze coś się pozmieniało ostatnimi czasy.

Zaraz, zaraz to za:

- pakiet analog komfort - 65 zl

- pakiet cyfrowy - 59 zl

- net - 59 zl

-----------

RAZEM: ~ 180zl

przeciez to byloby chore :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś o tym, że istnieją pakiety? Za komfort + cyfre + 12mb płacę 85zł.

3-4 strony temu wrzucałem cennik i pisałem co i jak.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich pakietach piszesz-cyfrowych?

To powiedz mi jak mi wyjdzie te niech bedzie ok.90zl jesli od marca komfort analog ma byc po 65zl (wg informacji jaka przyszla z faktura), neta 6MB ofruja za 59zl(w BOKu- ten sam za 69zl)

Mi sie wydaje, ze nie po to biore DTV komfort HD zeby placic za analog.Jak chca go dalej udostepniac-chwala im za to; jesli analog jest potrzebny do przesylania sygnalu cyfrowego -to "trudno" ale zebym mial placic za sygnal analogowy?

Edytowane przez yzihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, wzialem cyfrowy komfort HD, analog komfort, net 2mb - za ok.110zl/m-ąc w tym net za 49zl

 

Witam ,

żaden interes :lol2: , oczywiscie nie wiem jakie są Twoje potrzeby i jakie kanały tv Ciebie interesują ale ja TV z MM nie biorę. Od nich mam neta 20mb za 69 zł ( od 1,03 ) i telefon. Telewizję wykupiłem w "N" i nie żałuję będąc byłym abo cyfrowej ( pseudo ) DTV w MM. Przepaść w jakości tv cyfrowej między MM a N jest ogromna a płacę razem 120 zł mając dziesięciokrotnie szybszy net , oczywiście w teorii bo dobrze wiemy , że nie zawsze osiąga się pełną prędkość łącza. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

żaden interes :lol2: , oczywiscie nie wiem jakie są Twoje potrzeby i jakie kanały tv Ciebie interesują ale ja TV z MM nie biorę. Od nich mam neta 20mb za 69 zł ( od 1,03 ) i telefon. Telewizję wykupiłem w "N" i nie żałuję będąc byłym abo cyfrowej ( pseudo ) DTV w MM. Przepaść w jakości tv cyfrowej między MM a N jest ogromna a płacę razem 120 zł mając dziesięciokrotnie szybszy net , oczywiście w teorii bo dobrze wiemy , że nie zawsze osiąga się pełną prędkość łącza. B-)

 

Co zrobisz, czuje sie troche jeleniem.Mialem brac N-ke lub inny pakiet cyfrowy via sat ale zniechcecilo mnie to, ze mozna miec tylko to na 1 TV a tu komfort mozna obejrzec na drugim.Mozna kombinowac ze splitterami, dodatkowymi tunerami ale to dodatkowe koszty(ponoc w c+ latwiej to zrobic , w polsacie gorzej, w Nce chyba standardowo przez splitter+osobny tuner na TV).Choc moze zle pisze, nie znam sie.

Na HD zalezy mi srednio tym bardziej,ze mam Samsung WS32Z308T nie wiem jak on do cyfrowej TV bedzie sie sprawowal?

Jeszcze kwestia czy przy nowym tunerze DTV musi byc blisko umiejscowiony modem bo teraz mam go w innym pokoju niz ten TV :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobisz, czuje sie troche jeleniem.Mialem brac N-ke lub inny pakiet cyfrowy via sat ale zniechcecilo mnie to, ze mozna miec tylko to na 1 TV a tu komfort mozna obejrzec na drugim.

W N i cyfrze jest coś takiego jak multiroom.

W N wychodzi dodatkowo 20zł za m-c a w cyfrze jest nawet za 1zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy jest ktoś (tak jak ja) kto jeszcze ma stara umowę podpisaną z MM z tamtego roku w sensie że mam umowę na 1Mb w dzień i 2Mb od 23 do 13. (obecnie już nie ma takiej oferty) chodzi mi o to czy rzeczywiście trzeba podpisać nową umowę by mieć te do 20Mb po północy? Po widzę że mi net troszkę przyspieszył w speed teście wychodzi ~3,5Mb też tak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekrore kanaly mi sie tna a niektorych nie ma wcale(a powinny byc wg rozpiski) :unsure:

Z wyjscia tunera cyfrowego (koncentryk) TV analogowa jest bardzo zaszumiona.Przepialem do gniazda w scianie i jest ok.Wy tez tak macie?

 

Sygnal tez nie za ciekawy:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mieszkam w Trzebini (woj. małopolskie), przez ostatni tydzień mam problemy z Internetem (1MB, kabel). Bardzo często nie ma Internetu. Wygląda to tak, siedzę przed komputerem, i nagle nie ma Internetu, potem po kilku lub kilkunastu minutach pojawia się na jakiś czas. Ma ktoś taki problem ? A może to wina modemu ?

Edytowane przez lukaszzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszzz kilka postów temu żaliłem się bo mam podobny problem i co ciekawe ten sam internet czyli 1Mb. Powiedz mi czy masz tez telefon z kablówki ? Bo ja mam i z chwilą kiedy dzieją się cyrki z netem nie działa też telefon. Powiedz też czy po północy przyspiesza ci internet do ~20Mb ? Mi niezbyt, coś tam przyspiesza ale minimalnie z 3Mb to naprawdę max.

Dzwoniłem do biura obsługi gościu próbował mi wmówić że to wina mojego komputera LOL.

 

yzihs czy masz w domu jakieś rozdzielacze sygnału ?

Dołączona grafika

 

Ja mam własnie taki i tuner od DTV podłączony jest do tego wyjścia najmniej stratnego czyli -4db reszta to CRT w kuchni i modem od neta. Gdy tuner miałem podłączony pod gniazda -8,8db strata jakości była znaczna, widać było lekką kaszkę.

 

Jeśli nie masz rozdzielacza to jedyny ratunek telefon do montera przyjedzie zmierzy sygnał miernikiem i jeśli będzie słaby pogrzebie w skrzynce i podkręci sygnał.

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale u mnie też jakość analoga jest lepsza jeśli kabel od kablówki podłącze bezpośrednio do LCD (czyli z gniazdka bezpośrednio do LCD) tuner gubi jakość analoga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jeden kabel - telefon/Internet. Jedyne urządzenie jakie mam to router, który rozdziela Internet na 2 komputery. Dowiedziałem się od kilku osób ode mnie z okolicy, że mają podobny problem, więc jest to wina firmy, a nie żadnego urządzenie (modem, router, komputer).

 

Jeśli chodzi o przyspieszenie Internetu po północy to nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pixi - oni chyba mają informację zwrotną przez internet jaki jest poziom sygnału itp. bo po dobie poziom sygnału wzrósł z 4 do 20 i wskoczył brakujący kanał TV Puls.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale u mnie też jakość analoga jest lepsza jeśli kabel od kablówki podłącze bezpośrednio do LCD (czyli z gniazdka bezpośrednio do LCD) tuner gubi jakość analoga.

Problem to duży nie jest jak podłącze do gniazdka(wtdy jest OK) tylko to dziwne.W zamierzchłych czasach kiedy sie podłączalo antene pod VHS i z VHS do TV to VHS jakby nieco nawet porawiał sygnał

 

Takie jeszcze pytanie, tych reklam VOD raczej nie ma szansy wyłączyc(pokazują sie wraz z informacjami o danym programi przy przelączaniu kanałów).Wiem, ze można skrócić czas wyswietlania ale jest inna opcja zeby to usunąć?

 

Czy musze instalowac ten multiSAVER, W BOKu mowila ,ze mam to sobie sciagnac i zainstalowac-przytaknąlem ale prawde powiedziawszy nie potrzebuje tego.Pod koniec lutego mam do nich zadzwonic i podac info ze rezygnuje z tego.

Edytowane przez yzihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni net 6mb z MM. Wszystko smiga, pingi dobre, download ok, tylko jest taki maly myk, ze co dzien/dwa musze resetowac z rana modem zeby net byl. Modem to CISCO EPC 2202, a ruter TP-LINK WR740N. Oba sa wlaczone caly czas. A i wszystkie urzadzenia podlaczone kablem. Mam na ruterze praktycznie wszystko ustawione na auto, ustawialem klonowanie MACa ale ostatecznie wylaczylem bo wyglada ze niepotrzebne to jest. Czy to jest normalne, czy cos jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...