Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa bo od momentu napisania posta problem zniknal :DD Widze to forum ma ciekawe wlasciwosci, wystarczy napisac a problem sam sie rozwiaze.

 

A co masz na mysli piszac 'ciekawy modem'? Kolega zakladal neta rok temu to dostal modem Motoroli, moze dostali nowe sprzety teraz ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja mam takie chonskie 'pudelko' thomsona. :) Moze maja swiadomosc, ze warto uzyczac lepsze modemy, bo byc moze lepiej radza sobie z szybszymi polaczeniami ;)

No, raczej na pewno skoro masz modem cisco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jedna promocja, albo druga promocja - 8M nie było niepisaną promocją, gdyż obowiązywało wtedy przyspieszenie "do dwóch razy", gdzie 1M -> 2M, 2M -> 4M, ale 6M już tylko 8M. Teraz skrócili przyspieszenie o godzinę, ale każdy dostaje 20M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwiększyć prędkość internetu, i mam do was pytanie.Umowę mam na 12 miesięcy od stycznia bieżącego roku.

Czy jeśli zwiększę prędkość np na 6 mb, to czas umowy będzie od nowa obowiązywał 12 miesięcy ?

Bo że ceny będą mnie obowiązywały z tej promocji co podpisywałem to wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz skrócili przyspieszenie o godzinę, ale każdy dostaje 20M.

 

No niezupełnie. Ja przeszedłem od 1 marca z 6 na 2Mb i teraz po 24:00 mam tylko 8Mb :( Wcześniej przy 6 działało bez problemu w wyznaczonych godzinach na 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy MM blokuje jakieś porty? Szczególnie chodzi mi o 6112. Robiłem portscan i wychodzi mi na to ze wszystko mam zblokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak pozostanie poki nie wlaczysz aplikacji ktora nasluciach!e na tym konkretnym porcie

 

mm portow nie blokuje

 

Jakoś nie mogę hostować gier. Nawet jak podłącze się bezpośrednio pod modem MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wie ktoś może czy jesli podpisze aneks do obecnej umowy podpisane w grudniu 2010, będę mógł skorzystać z obecnej promocji "Internet bez ograniczen" ? np 20mbit + tel za grosza ?

 

Z tego co czytalem w regulaminie wynika ze to jest tylko dla nowych urzytkowników ? a dla obecnych marne 3 predkosci i 6 mb za 71 zl ;/

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ Korzystal ktos z tejoferty?Na czym to polega w praktyce, bo zazwyczaj jak sie wniknie w szczegoly to juz nie jest tak rozowo .

2/ Da rade jak najtaniej zwiekszyc predkosc uploadu (czy godz. nocnych upl wzrasta) ?

Edytowane przez yzihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yzihs, cennik ten dotyczy nowych klientów. Mi MM zaoferowała w tym roku wyzsza cene za obecnie posiadane przeze mnie 12 M łacze, wiec postanawiam nic nie zmieniac. Niby mam umowe, która przechodzi na czas nieokreślony po tej samej cenie... Mogłbym miec niezła cene za 20M, ale umowa na 18 miesiecy nieco mnie zniecheca. ;) Dlatego w MM w zasadzie zawsze nie jest tak rozowo ;)

 

Zwiękzenie uploadu? Coz, dla klientów indywidualnych w zasadzie czegos nie ma, ale pare lat temu owszem. Zajrzyj do cennika, byc moze wciaz cos takiego oferuja, choc niespecjalnie sie o tym mowi, bo w sumie po co doplac do nie dosc taniego lacza jeszcze wieksza kase ;) Upload przy 12 M wynosi ok 750 kilo. Nie jest zle...

U mnie predkosc uploadu noca nie wzrasta, choc okresowo nawet w dzien potrafi sie nieco rozpedzic. Ot male prezenty od mm .. ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yzihs, cennik ten dotyczy nowych klientów. Mi MM zaoferowała w tym roku wyzsza cene za obecnie posiadane przeze mnie 12 M łacze, wiec postanawiam nic nie zmieniac. Niby mam umowe, która przechodzi na czas nieokreślony po tej samej cenie... Mogłbym miec niezła cene za 20M, ale umowa na 18 miesiecy nieco mnie zniecheca. ;) Dlatego w MM w zasadzie zawsze nie jest tak rozowo ;)

 

Zwiękzenie uploadu? Coz, dla klientów indywidualnych w zasadzie czegos nie ma, ale pare lat temu owszem. Zajrzyj do cennika, byc moze wciaz cos takiego oferuja, choc niespecjalnie sie o tym mowi, bo w sumie po co doplac do nie dosc taniego lacza jeszcze wieksza kase ;) Upload przy 12 M wynosi ok 750 kilo. Nie jest zle...

U mnie predkosc uploadu noca nie wzrasta, choc okresowo nawet w dzien potrafi sie nieco rozpedzic. Ot male prezenty od mm .. ;)

 

Ja nam 2 megowy net/za chyba 54zl/ i mam up żenujący 30kB/s czyli 240kbps Edytowane przez yzihs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co smieszne. Dosc czesto slysze od telefonistki z mm, ze fakt faktem dosc wysoki abonament w tej firmie jest rekompensowany niezawodnoscia lacza, w tym i stabilnoscia transferow. Podczas pewniej rozmowy spytałem sie, czemu w takim razie mm niedawno uwzglednila moja reklamacje? :) Brkuje im konkurencji w postaci ups badz temu podobnej firmy.

 

EDIT: oj nedza w p2p :) W kulki leca ciule niemyte :)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co smieszne. Dosc czesto slysze od telefonistki z mm, ze fakt faktem dosc wysoki abonament w tej firmie jest rekompensowany niezawodnoscia lacza, w tym i stabilnoscia transferow. Podczas pewniej rozmowy spytałem sie, czemu w takim razie mm niedawno uwzglednila moja reklamacje? :) Brkuje im konkurencji w postaci ups badz temu podobnej firmy.

 

EDIT: oj nedza w p2p :) W kulki leca ciule niemyte :)

 

UPC.UPC tez takie tanie nie jest ale tansze od MM.Zeby w dzisiejszych czasach woloac za 2MB-50 zl-chyba dla przekory poszukam alternatywnego ISP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co mogę zrobić, dzwoniłem przed chwilą do mm i dowiedziałem się ze max dla mojej miejscowosci to 2mb ... i pani z łaską może zrobić wywiad techniczny na 6 mb a 12 to już mogę zapomnieć.Bo ona tam w komputerze nie ma mozliwosci technicznej skierować o wywiad dla takiej predkosci jak 12 czy 20.

Zgodził bym się z nią, nie znając swoich parametrów lini.... a mam adsl2+ i parametry na łącze ok 22 Mb O.o

 

Mode: ADSL2+

Channel: Fast

Trellis: U:ON /D:ON

Line Status: No Defect

Training Status: Showtime

Down Up

SNR (dB): 34.1 31.0

Attn(dB): 10.0 13.4

Pwr(dBm): 11.5 11.6

Max(Kbps): 22412 1124

Rate (Kbps): 2563 319

 

 

Mogę coś zrobić aby mi dali choćby te 12 mb ? Czy trafiłem poprostu na niekompetenta osobę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam jakie parametry sa wystarczajace na wyzsze predkosci, ale z tego co kojarze, mozesz miec zbyt slaby sygnał o jakies 20db.

Moze zorientuj sie jak wyglada sytuacja u sasiadow, bo jesli u nich sprawa wyglada podobnie...

Odstep sygnału od szumu (moim zdaniem) jest niezly, ale standardowo jest o kilka db lepszy ;) A to raczej jest wzna kwestia przy stabilnosci polaczenia, choc nie mowie, ze jest zle...:)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...