Skocz do zawartości
dawuald

Tanie Myszki Logitech

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Chce sobie kupic jakas tania myszke do zastosowan domowych ale bede tez duzo na niej gral z racji nowego kompa. Zastanawiam sie nad Logitech rx300 za mniej wiecej 50zł i Logitech mx300 za 65zl. Jest pomiedzy nimi jakas roznica poza wygladem? Czy naprawde jest tak trudno grac taka tania myszka? Do tej pory mialem jakiegos samsunga opytcznego za 80zł ale kupilem go z 2 lata temu i zepsul mi sie prawy przycisk a gralo mi sie nim bez zazutu. Czekam na odpowiedzi :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wygladem, to chyba roznia sie tym, ze rx300 ma wheela w 4 strony ruchomego. Przynajmniej tak znalazlem w jednej ze specyfikacji. Sensor prawdopodobnie ten sam (800dpi), czyli niby wystepuje akceleracja wsteczna. Ale to czy wogole zauwazysz ten mankament zalezy wylacznie od Ciebie i tego w jakie gra (oraz jak) grasz.

Proponuje w tym topicu poczytac o mx300, znajdziesz sporo informacji nt tej myszy oraz opinii (nie tylko dobrych :P ).

 

A to czy trudno grac na taniej myszce, to raczej kwestia przyzwyczajenia. Bo tak naprawde, gdybys nie wiedzial ze moze byc lepsza lub nie gral lepsza myszka, to z wiekszosci tanich myszek tez bys byl zadowolony. Wiec dopiero jak pograsz czyms lepszym zauwazysz roznice. Jednak, to wcale nie prawda, ze nie da sie grac na tych najtanzych.

 

A wogole to sadze, ze Twoje pytanie powinno byc zadane w topicu do ktorego Cie juz skierowalem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o optyke to leszpa bedzie mial MX300 (optyka ta sama co w MX310/500).

 

@Narcyz:

mylisz sie z ta akceleracja wsteczna :) w MX-ach praktycznie nie ma akceleracji wstecznej. Microsofty z optyka IntelliEye (400 dpi) takze jej nie posiadaja.

 

@Dawuald:

jezeli chcesz myszke do grania to kup MX-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Narcyz:

mylisz sie z ta akceleracja wsteczna :) w MX-ach praktycznie nie ma akceleracji wstecznej. Microsofty z optyka IntelliEye (400 dpi) takze jej nie posiadaja.

Taaaak? Pewien tego jestes?:> A co powiesz nt. MX300/310 i 500? Niestety (dla Ciebie) ale jednak mam racje. Bylem posiadaczem MX 500 przez ponad rok i dobrze wiem, ze wystepowala akceleracja wsteczna. Zreszta jak chcesz, to jest nawet do sprawdzenia w paincie. Po szczegoly zapraszam do przyklejonego tematu o myszkach ;]

Jesli chodzi o MS, nie bede sie wypowiadal, bo nie mialem.

 

Poza tym skad wiesz, ze pod wzgledem optyki mx bedzie lepszy od rx? Nigdzie nie jest napisane, ze jest to ten sam sensor, ale tez nigdzie nie napisano, ze jest to inny niz zastosowano w starszych mxach. Tym bardziej powinno przekonywac, ze sensor ten ma 800dpi, czyli tyle wlasnie co starsze serie mx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaak? Pewien tego jestes?:> A co powiesz nt. MX300/310 i 500? Niestety (dla Ciebie) ale jednak mam racje. Bylem posiadaczem MX 500 przez ponad rok i dobrze wiem, ze wystepowala akceleracja wsteczna. Zreszta jak chcesz, to jest nawet do sprawdzenia w paincie. Po szczegoly zapraszam do przyklejonego tematu o myszkach ;]

Jesli chodzi o MS, nie bede sie wypowiadal, bo nie mialem.

 

Poza tym skad wiesz, ze pod wzgledem optyki mx bedzie lepszy od rx? Nigdzie nie jest napisane, ze jest to ten sam sensor, ale tez nigdzie nie napisano, ze jest to inny niz zastosowano w starszych mxach. Tym bardziej powinno przekonywac, ze sensor ten ma 800dpi, czyli tyle wlasnie co starsze serie mx.

1704980[/snapback]

jezeli ta akceleracja wystepuje w myszkach mx300/310/500/700 to zwracam oczywiscie honor :) zdaje sie tez z nimi bylo tak ze bez instalowania sterow (wtedy maja zdaje sie 400dpi) nie bylo akceleracji a poz zainstalowaniu (800dpi) mogla wystepowac (juz tak dokladniej uscislajac). Kumpel mial mx700 i nie wykazal akceleracji wstecznej (gra na niskich sensach w q3 ca/pm), inny na mx310 tez sie nie spotkal z tym zjawiskiem. Mimo wszystko zaciac te myszki podczas normalnej gry (nawet szybkie ruchy) jest chyba nie lada wyczyn ;)

co do oznaczen i optyki to watpie zeby logitech wrzucal do serii rx optyke z MXow bez jakiejsc reklamy - wkoncu MXy to najwyzsza technologia (aczkolwiek wszystko jest mozliwe - wuj ich tam wie) ;) MX510 tez ma 800dpi ten model juz nie posiadal akceleracji (poprawiona optyka).

 

W tescie na pclabie np na a4tech swop80 nie wykazali akceleracji :) kupilem i stwierdzilem kompletnie co innego :) ktos wlasnie w temacie o myszkach sprawdzal ja w jakims sklepie i takze nie miala akceleracji wstecznej. Wychodzi na to ze nie wszystkie modele ja posiadaly.

 

A dlatego napisalem o Microsofcie i jego 400dpi zeby udowodnic ze nie potrzeba wiecej aby akceleracja wsteczna nie wystepowala (tak odebralem Twoj wczesniejszy post :)). Teraz sie juz wyjasnilo conieco :]

 

peace :)

 

//update:

takze polecam tego MS, kumpel ma i jest naprawde dobry :)

Edytowane przez Brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a4tech swop 80.. klon mx510... bardzo fajna myszka.. w cenie do 50 zeta uzywam prawie rok i zero problemow

1705472[/snapback]

nie polecam, zasugerowalem sie testem na PClabie i zaluje tego zakupu. Na wysokich sensach jak jest mniej wiecej ok, tak na niskich totalna tragedia. Pod wzgledem ergonomii imho lepsza od MXow 5xx. Lepiej dolozyc te 20 zl i kupic Microsofta (lub na allegro cos wyhaczyc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam, zasugerowalem sie testem na PClabie i zaluje tego zakupu. Na wysokich sensach jak jest mniej wiecej ok, tak na niskich totalna tragedia. Pod wzgledem ergonomii imho lepsza od MXow 5xx. Lepiej dolozyc te 20 zl i kupic Microsofta (lub na allegro cos wyhaczyc)

1705542[/snapback]

Potwierdzam. Jeśli idzie o optykę to szajs. Jedynie należy się jej pochwała za wygodę.

 

Dzieki za odpowiedzi. No to teraz rx odpada. Chyba jednak kupie tego mx bo cos nie moge sie przekonac do myszki microsoftu i nie wiem czy ona jest dla leworecznych :).

1705257[/snapback]

Logitechy MX starsze od 510 gubią kursor a kosztują niewspółmiernie dużo. Ten MS który polecam jest bez wad jeśli chodzi o układ optyczny. Poza tym myszka jest symetryczna więc nadaje się dla leworęcznych. Imho bardzo dobrze wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co kolega zakładający topic.

Potrzebuje myszke optyczną w cenie 50-70 zł i kompletnie nie wiem co kupić. Zalerzy mi przede wszystkim na trwałości, i wygodzie!!

myszka będzie używana głównie do grania i łażenia po necie ;)

Co proponujecie??

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...