Skocz do zawartości
P@weł m

Zepsute Fony- Ile Naprawa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w tytule ile moży kosztować naprawa zepsutego patefona?

Usterki:

-wgranie nowego softu

-telefon gubi zasięg

-telefon sie nie włącza

-telefon nie czyta karty SIM

-zdjęcie simlocka(to nie jest naprawa)

-nie wykrywa ładowarki, nie załacza się

-telefon nie komunikuje się z komputerem

Prosził bym za jak najszybsze odpowiedzi. Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI!!! B) B) B)

Edytowane przez P@weł m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latwiej by bylo gdybys podal o jakie modele chodzi. Bo cena takich uslug uzalezniona jest glownie od modelu tel. Nieraz sa to groszowe sprawy po 10-15zl, a czasem trzeba poswiecic wiecej czasu na "zabawe" co i zwieksza koszt. Dotyczy to praktycznie kazdej uslugi. Wiec trudno Ci pomoc i podac jakeis konkrety na chwile obecna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latwiej by bylo gdybys podal o jakie modele chodzi. Bo cena takich uslug uzalezniona jest glownie od modelu tel. Nieraz sa to groszowe sprawy po 10-15zl, a czasem trzeba poswiecic wiecej czasu na "zabawe" co i zwieksza koszt. Dotyczy to praktycznie kazdej uslugi. Wiec trudno Ci pomoc i podac jakeis konkrety na chwile obecna.

1706168[/snapback]

Głównie chodzi mi o Nokie. Np. takie które sie nie włączają , gubia zasięg, nie czytaja karty SIM (usterki wymienione w pierwszym poście)...

A wie ktos może jak wgrać nowy soft do fona(Noki)? Co jest potrzebne itp.?

Nokie 6600 ,3650 i inne modele(siemensy lub sony eriksony też wchodzą w grę)

POZDRO!!!i

Edytowane przez P@weł m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-wgranie nowego softu - 30zl

-telefon gubi zasięg - do 100zl (czasami nawet wiecej, zalezy od modelu i cen czesci)

-telefon sie nie włącza - 30 - ... (zalezy co dokladnie sie z nim stalo)

-telefon nie czyta karty SIM - 30zl

-zdjęcie simlocka(to nie jest naprawa) - 20 - 30zl (moze byc wiecej jesli to nowy model i malo osob jest w stanie to zrobic)

-nie wykrywa ładowarki, nie załacza się - 30 - .... (od wymiany zlacza ladownia do babrania sie z przerwami na plycie glownej)

-telefon nie komunikuje się z komputerem - 30zl (wymiana zlacza)

 

Takie mniej wiecej sa stawki w Toruniu ;)

 

Jesli chodzi o boxy do obslugi wiekszosci wspolczenych telefonow i tych starszych rowniez to musialbys sie przygotowac na jakies 15 - 20 tysiecy na start ;)

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-wgranie nowego softu - 30zl

-telefon gubi zasięg - do 100zl (czasami nawet wiecej, zalezy od modelu i cen czesci)

-telefon sie nie włącza - 30 - ... (zalezy co dokladnie sie z nim stalo)

-telefon nie czyta karty SIM - 30zl

-zdjęcie simlocka(to nie jest naprawa) - 20 - 30zl (moze byc wiecej jesli to nowy model i malo osob jest w stanie to zrobic)

-nie wykrywa ładowarki, nie załacza się - 30 - .... (od wymiany zlacza ladownia do babrania sie z przerwami na plycie glownej)

-telefon nie komunikuje się z komputerem - 30zl (wymiana zlacza)

 

Takie mniej wiecej sa stawki w Toruniu ;)

 

Jesli chodzi o boxy do obslugi wiekszosci wspolczenych telefonow i tych starszych rowniez to musialbys sie przygotowac na jakies 15 - 20 tysiecy na start ;)

1707328[/snapback]

Super!!! dokładnie o to mi chodziło!!! WIELKIE DZIĘKI!!! ja mieszkam niedaleko Łukowa wiec tam będe fony oddawał do serwisu. Myślę że stawki będa podobne.

Jeżeli chodzi o punkt że telefon się nie włącza to jest zalany. POZDRO!!! i dzieki.

P.S.: Czy ktos wie jak wgrać nowy soft do Nokii 3650? A o co chodzi z tymi box'ami?

Edytowane przez P@weł m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli teleofnik przeżył kapiel(wo wodze-nie są to chemikalia) to ile może kosztować naprawa?A co jeżeli w naszym telefoniku nie działa parę klawiszy?(podejrzewam że nie chodzi tu o wymianę klawiatury). Podejrzewam że zależy od tego co mu sie stało? Proszę o jak najszybszą odpowieć. POZDRO!!!

Edytowane przez P@weł m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 3650 to nie taga prosta sprawa wgranie softa i nie kazdy komis to zrobi. wiem jak sie kiedys babrałem z 9210. to jest symbian a nie zwykły soft.

1708989[/snapback]

Roznie z tym bywa. Flashe Nokii (i wszystkie inne tez) zawieraja Symbiana. Pewien problem z telefonoami WD2 jest przy opcji 'full factory' (ustawienia fabryczne jakby ktos nie wiedzial), ktora w tym przypadku czesciej psuje (restart na logu Nokii badz zwis) niz naprawia te telefonu, ale i na to jest sposob :)

 

Jeżeli teleofnik przeżył kapiel(wo wodze-nie są to chemikalia) to ile może kosztować naprawa?A co jeżeli w naszym telefoniku nie działa parę klawiszy?(podejrzewam że nie chodzi tu o wymianę klawiatury). Podejrzewam że zależy od tego co mu sie stało? Proszę o jak najszybszą odpowieć. POZDRO!!!

1709750[/snapback]

Z tym tez jest roznie, w zaleznosci od tego czy ktos go wczesniej czyscil i czym oraz jak to robil. Generalnie u nas takie naprawy wahaja sie w granicach 30-50zl (taki standardowy koszt) i najczesciej robiona jest kapiel w wanience ultradzwiekowej, dokladne czyszczenie i grzanie. Bardzo czesto trzeba tez jeszcze raz sflashowac telefon. W przypadku klawiatury czyszczenie zazwyczaj rozwiazuje problem, chociaz czasami zdarza sie, ze gdzies jest zwracie, a to juz nieco wiecej problemow. Oczywiscie problem z klawiatura zalezy tez od modelu telefonu. Gorzej jest z tymi rozsuwanymi, badz takimi, zlozonymi z dwoch czesci polaczonymi tasma. Wtedy rozwiazaniem zazwyczaj jest wymiana tasny, a koszt tej waha sie w zaleznosci od telefonu od 30 nawet do 150zl badz jeszcze wiecej jesli tasma dostpena jest tylko wraz z wyswietlaczem.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznie z tym bywa. Flashe Nokii (i wszystkie inne tez) zawieraja Symbiana. Pewien problem z telefonoami WD2 jest przy opcji 'full factory' (ustawienia fabryczne jakby ktos nie wiedzial), ktora w tym przypadku czesciej psuje (restart na logu Nokii badz zwis) niz naprawia te telefonu, ale i na to jest sposob :)

Z tym tez jest roznie, w zaleznosci od tego czy ktos go wczesniej czyscil i czym oraz jak to robil. Generalnie u nas takie naprawy wahaja sie w granicach 30-50zl (taki standardowy koszt) i najczesciej robiona jest kapiel w wanience ultradzwiekowej, dokladne czyszczenie i grzanie. Bardzo czesto trzeba tez jeszcze raz sflashowac telefon. W przypadku klawiatury czyszczenie zazwyczaj rozwiazuje problem, chociaz czasami zdarza sie, ze gdzies jest zwracie, a to juz nieco wiecej problemow. Oczywiscie problem z klawiatura zalezy tez od modelu telefonu. Gorzej jest z tymi rozsuwanymi, badz takimi, zlozonymi z dwoch czesci polaczonymi tasma. Wtedy rozwiazaniem zazwyczaj jest wymiana tasny, a koszt tej waha sie w zaleznosci od telefonu od 30 nawet do 150zl badz jeszcze wiecej jesli tasma dostpena jest tylko wraz z wyswietlaczem.

1711785[/snapback]

Chodzi o telefony jednoczęściowe czyli nie te wysuwane(rozsuwane). Myślę żę rozebranie i przeczyszczenie telefony sprężonym powietrzem załatwiło by sprawe.

Czy może komuś posuły się foty? Proszę pisać jak je neprawialiście i ile płaciliście w serwisach. POZDRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie apropo Nokii 8210 a konkretnie nie wlacza sie. Myslalem ze to bateria slaba ale po podpieciu do ladowarki nawet sie nie pokazuje pasek ladowania. Telefon nosilem w kieszeni ale zadnych ekstremalnych sytuacji typu upadek nie bylo. Co mogloby byc ewentualna przyczyna takiego stanu ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Al ile może kosztować naprawa podświetlenie w SE K500i? Prosze o jak najszybszą odpowiedź. POZDRO

Jak moze sie popsuć podświetlanie??? Moze dokładniej opisuj swoje problemy bo ciezko cię zrozumieć <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moze sie popsuć podświetlanie??? Moze dokładniej opisuj swoje problemy bo ciezko cię zrozumieć <_<

Upadek, zalanie/zawilgocenie, przerwa na plycie, diody nie swieca. Naprawa powinna sie chyba zamknac w 30zl, ale szczerze mowiac trudno mi odpowiedziec na to pytanko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upadek, zalanie/zawilgocenie, przerwa na plycie, diody nie swieca. Naprawa powinna sie chyba zamknac w 30zl, ale szczerze mowiac trudno mi odpowiedziec na to pytanko ;)

Wiem :wink: ale chodzi o to świeci/nieświci/słabo swieci/miga/połowa świeci/itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :wink: ale chodzi o to świeci/nieświci/słabo swieci/miga/połowa świeci/itp.

Najczęście te usterki wymienione wyżej. Np. ktoś sobie siadł na telefon. Więc mówicie że naprawa zakończy sie w 30 zł w pierwszym lepszym serwisie. POZDRO i prosze o więcej odpowiedzi.

P.S. Czy za pomocą kabla mozna wgrać inny soft do telefonu(nie orginalny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

ja mam pytanko do uzytkownika KrzychuG gdyz widac ze jest profesjonalista w temacie ;) . mam Nokie 3220 , jaka karte SIM nie wloze to jej nie czyta :( co to moze byc za usterka i ile zaplace za naprawe najmniej a ile najwiecej(nie daj boze) ;/ . z gory dziekuje za szybka i rzetelna odpowiedz.

Edytowane przez KEILTNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 . prosze o odpowiedz wszystkich ale z naciskiem na owa osobe

ad 2 . wiem czytalem ale moze sa jeszcze jakies inne mozliwosci stad moje pytanie no chyba ze w kazdej sytuacji jak nie czyta karty jest ta sama usterka no to ok ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 2 . wiem czytalem ale moze sa jeszcze jakies inne mozliwosci stad moje pytanie no chyba ze w kazdej sytuacji jak nie czyta karty jest ta sama usterka no to ok ...

Wyswietla jakis konkretny napis czy moze poprostu "wloz karte SIM"? Zdarza sie, ze telefon ma blokade na wszystkie sieci i wowczas na kazdej karcie pokaze "wloz prawidlowa karte SIM". Zazwyczaj wystarczy wtedy zdjac simlocka, a cena tego zalezy od serwisu (u nas 30zl). Zdarza sie tez, ze ma uszkodzony IMEI (przynajmniej jeden pytajnik przy *#06#) i wtedy rowniez bedzie odrzucal kazda karte. Z tym jest nieco gorzej, bo IMEI mozna naprawic programowo za okolo 60zl badz w sprzetowo, jesli uklad UEM jest uszkodzony. Przyznam szczerze, ze w tym drugim przpadku trudno mi podac koszt naprawy, bo z wymiana tego ukladu jest sporo problemow i generalnie sie tego nie oplaca robic ;)

Moze tez byc uszkodzone zlacze karty SIM o czym wspominalem chyba wczesniej i w tym przypadku koszt to okolo 30zl.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat wszelkie nowe informacje pojawiają się tutaj. Dodam tylko, że raczej niewiele się zmieniło w tym temacie. Nawet ostatnio ściagając ojcu simlocka z k700i spytałem się przy okazji w komisie czy da się już ściągnąć z 6630, dostałem odpowiedź że wciąż się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Czy z takiego WRAKU można zrobic jeszcze pozytek? Zakładamy że LCD jest sprawny i płytka nie popękana. Pytałem się gościa z ciekawości i powiedział że telefon się nie włącza. POZDRO i proszę o szybkie odpowiedzi.

 

P.S: Dzisiaj przyszedł mi wyświetlacz do N6100. Wszystko z nim gra lae z fonem nie.... Gdy wkładam kartę SIM prosi o kod PIN. Dobra wpisuje ten SIM i problem. pojawia się "Na telefon nałożono ograniczenia". Naciskam "cofnij"(bo tylko to mozna) i pojawia się "Wprowadź kod ograniczeń". I co teraz? Co to oznacza? Prosze o szybką odpowiedź!!!!

P.SS: Telefon to Nokia 6100

Edytowane przez P@weł m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Czy z takiego WRAKU można zrobic jeszcze pozytek? Zakładamy że LCD jest sprawny i płytka nie popękana. Pytałem się gościa z ciekawości i powiedział że telefon się nie włącza. POZDRO i proszę o szybkie odpowiedzi.

Trudno powiedziec. Bardzo mozliwe ze sam flash + dorzucenie brakujacych czesci wystarczy a rownie dobrze moze sie juz nic nie dac zrobic. Ciekawe co sie z nim stalo ;)

 

P.S: Dzisiaj przyszedł mi wyświetlacz do N6100. Wszystko z nim gra lae z fonem nie.... Gdy wkładam kartę SIM prosi o kod PIN. Dobra wpisuje ten SIM i problem. pojawia się "Na telefon nałożono ograniczenia". Naciskam "cofnij"(bo tylko to mozna) i pojawia się "Wprowadź kod ograniczeń". I co teraz? Co to oznacza? Prosze o szybką odpowiedź!!!!

To oznacza nic innego jak simlocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec. Bardzo mozliwe ze sam flash + dorzucenie brakujacych czesci wystarczy a rownie dobrze moze sie juz nic nie dac zrobic.Ciekawe co sie z nim stalo ;)

To oznacza nic innego jak simlocka.

ja kupiłem fona (N6100) na allegro.pl W opisie było "bez simlocka" ale było mineło... A teraz na jaką sieć na simlocka? To właśnie największy problem(zdjęcie simlocka to nie problem)...

A co do N6230 to chyba da się zrobić.? Czy jak telefon upuścimy że aż się nie włączy to znaczy że soft do wymiany? POZDRO i proszę o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem fona (N6100) na allegro.pl W opisie było "bez simlocka" ale było mineło... A teraz na jaką sieć na simlocka? To właśnie największy problem(zdjęcie simlocka to nie problem)...

Sprawdzic z poziomu telefonu sie tego nie da (pomijam wkladanie kart kazdej sieci). Zczytac statusu simlocka tez nie jestes w stanie nie posiadajac odpowiedniego sprzetu. Mozesz poszperac po sieci w poszukiwaniu kalkulatorkow i w ten sposob sproboj zdjac blokade.

 

A co do N6230 to chyba da się zrobić.? Czy jak telefon upuścimy że aż się nie włączy to znaczy że soft do wymiany? POZDRO i proszę o odpowiedzi

Jak juz wczesniej napisalem tego nie da sie okreslic ot tak po dwoch fotkach telefonu w obudowie. Byc moze to flash, co sie dosc czesto zdarza po upadkach. Byc moze cos na plycie (uszkodzony ktorys uklad, czegos brakuje, przerwana/ne sciezki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze uzytkownik PAWEL@M zabiera sie za uslugi serwis/naprawa/simloki w swojej okolicy. Jako ze konkurencja pewnie jeszcze niewielka - niestety nie ma zbytniego rozeznania na rynku wiec prosi Was o dodatkowe info na ten temat. Dodatkowo brakuje mu szczegoolowych informacji na temat zabawy z niektoorymi modelami...ciekawe czy sie myle...bardzo mozliwe ze tak...ale jesli nie to czemu nie spytac wprost tylko zalewac nas pytaniami..........no w sumie to najprostsza droga do celu - nie trzeba googlowac...

 

PS: jesli kogos obrazilem z goory sory...

 

EDIT: CHYBA JEDNAK MIALEM RACJE !!! ;]

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze uzytkownik PAWEL@M zabiera sie za uslugi serwis/naprawa/simloki w swojej okolicy. Jako ze konkurencja pewnie jeszcze niewielka - niestety nie ma zbytniego rozeznania na rynku wiec prosi Was o dodatkowe info na ten temat. Dodatkowo brakuje mu szczegoolowych informacji na temat zabawy z niektoorymi modelami...ciekawe czy sie myle...bardzo mozliwe ze tak...ale jesli nie to czemu nie spytac wprost tylko zalewac nas pytaniami..........no w sumie to najprostsza droga do celu - nie trzeba googlowac...

 

PS: jesli kogos obrazilem z goory sory...

 

EDIT: CHYBA JEDNAK MIALEM RACJE !!! ;]

Siema no trochę miałeś rację ale tylko trochę.... W mojej okolicy nikogo takiego nie ma a te telefony to głównie dla siebie(np. 2 posty wyżej jest N6230 która (wg mnie)jest jednym z najlepszych fonów na rynku) I chciał bym coś takiego mieć ale na własny użutek. A co głupi pomysł? A poza tym mieszkam na wsi i kogo było by stać na N6230? W mnie w szkole jest tylko kilka takich(dodam że N6230i jwest tylko jedna!) POZDRO i prosze o dalsze odpowiedzi.

P.S: Znalazłem coś TAKIEGO ale tylko zastanawiam się czy to prawda/ Czy ktoś tak robił ze swoim zamoczonym fonem(niekoniecznie Siemens)?

EDIT: Czyba jednak głupi... (ale tylko troszkę):-(

Edytowane przez P@weł m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S: Znalazłem coś TAKIEGO ale tylko zastanawiam się czy to prawda/ Czy ktoś tak robił ze swoim zamoczonym fonem(niekoniecznie Siemens)?

EDIT: Czyba jednak głupi... (ale tylko troszkę):-(

Wcale nie taki głupi, bo tak się powinno robić. Oczywiście to w teorii, a w praktyce bywa różnie. Po zwykłej wodzie telefon może się wysuszyć i jest szansa, że będzie działał. Jednak ja miałem inny przypadek. Nokia 3300 zalała mi się morską wodą z m. śródziemnego, czyli była bardzo słona. Nie czekając telefon zlałem woda demineralizowaną. Ponieważ jeśli bym zostawił do wyschnięcia, bo wiele by nie zostało z tej płyty głównej przy tak słonej wodzie. Telefon działał! Ale pozbyłem się go jak najszybciej.

Prawdą jest również, że należy suszyć telefon w warunkch pokojowych. A nie tak jak to niektórzy robią, że wystawią na słońce, położa na grzejnik czy nawet użyją suszarki do włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...