Skocz do zawartości
Revol

Najlepsza Marka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaka firma produkuje najlepsze laptopy pod kazdym względem i wogóle jaki jest ranking firm produkujacych laptopy, wymiencie kilka firm które są godne zaufania i zadna niespodziewana usterka sie nie przytrafi.. nie powinna...czyli które firmy dobrze produkują laptopy...a ktore firmy raczej nie są godne polecenia...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Revol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hem, hem, o ile mi wiadomo, Lenovo, to chińska firma produkująca "dla" IBM-a...

1707660[/snapback]

Lenovo przejęło dział notków od IBM'a.

 

Lenovo ThinkPad :lol:

 

Na szczęście mój jest jeszcze manufactured IBM a nie Lenovo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS B)

(pracuje w sklepie z kompami więc mogę troszke na ten temat powiedzieć)

Nawet najtańsze modele ASUSa są wyposażone w sporo bajeroow (np. czytniki kart pamięci itp) gwarancje międzynarodową a gratis dostaje się elegancką torbę na notebooka i myszkę optyczną niezłej jakości B) Jakość wykonania, użytych materiałoow, spasowanie elementoow stoi na najwyższym poziomie. Jeśli stać Cie na droższy model to już full wypas :P

 

Poza ASUSem także polecam DELLa i IBMa B)

 

Zwracaj też uwage na gwarancje - wiadomo, że producent nie udzieli 36 miesięcznej gwarancji na sprzęt ktoory klęka średnio po roku - więc im dłuższa gwarancja tym producent jest bardziej pewny niezawodności swojego sprzętu. Dobra jest też gwarancja DtD (Door to Door - kurier odbiera i przywozi serwisowany sprzęt na koszt producenta - taka gwarancja także oznacza, że ryzyko awarii jest mniejsze - bo przecież producent musi zapłacić za kuriera :wink: )

 

PS.

moje propozycje:

~4000pln - Asus A3E-5003

~7000pln - Asus W5A-G013 (1.6kg, malutki i dooobrze wyposażony)

Edytowane przez soultaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No na grach to mi najmniej zależy ;), choć czasem moza w coś pograć;)

A jeszcze jaka firma z tych bardziej znanych raczej nie jest pewna i godna uwagi...?

Tak więc moge kupić laptopa IBM, HP, Asus, Dell - po tych firmach moża się spodziewać dobrego wykonania i długiej trwałości sprzętu i wogóle że bedą dobre? ;)

A co sądzicie o laptopach Acer?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyli Asus byłby najodpowiedniejszą firmą?

Głównie chodzi mi o internet, Office czasem jakieś gry i od czasu do czasu film, p2p :wink:

No to ostatecznie jaka firma byłaby najlepsza do takiego użytkowania. Może jeszcze ktoś coś napisze? Głównie chodzi o trwałość wykonania wszystkich elementów. Jaka firma jest znana z tego że solidnie składa laptopy wszystko gra i rzadko sie psują i wogóle jest ok :wink:

A i jeszcze cena około 4000.

Ale głównie nie chodzi mi o dokładne modele tylko narazie zastanawiem się jaka fima byłaby najlepsza i potem bym w jej ofercie coś znalazł :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz grac (nawet od czasu do czasu) w jakiekolwiek nowsze tytuly musisz zaopatrzyc sie w model z grafika intela np 915GM 128MB, reszta kart zazwyczaj stosowanych w laptopach (ze zintegrowana grafika) czyli sis, czy extreme graphics to shit na ktorym wszystko bedzie sie ciac (polecam test notebookow na stronie www.benchmark.pl), natomiast jesli stac cie na sprzet z oddzielna karta to poszukaj testow (na benchmarku powinny byc) i wybierz cos rozsadnego

 

PS ja mam HP nx6110 512ram 1.3ghz celeron i np Richard Burns Rally smiga az milo (wiadomo ze nie na najwyzszych detalach, ale grac mozna bez najmniejszych problemow) PS2 zwroc uwage na minimalne wymagania tej gry... ;)

Edytowane przez erixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oreintuje się dokładnie w grafice nVidii. O ile pamiętam dostępne są GeForce 6600 i 6800. Takich szukaj.

ja bym do tego dodał, że wynalazek NV pod nazwą 6200 z tzw. turbocache, to szit straszny, ponoc porównywalny z dużo tańszą zintegroweaną grafa intela 900 (na 915), która w 3d marku 2003 wyciąga ok. 500-700 punktów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę ustalał dokładnej koleności, a miałem okazję kożystać z lapów min: panasonica, della, ibm, hp i oczyiscie moja toshiba :)

do żadnej z tych firm (pnasonic z 1995r :) ) nie można nic zarzucić

 

ps już był taki wątek mojego autorstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza marka nie zawsze jest najlepsza dla tych samych osob. Pracownicy firmowi wychowani na markowym sprzecie maja najczesciej jakies skrzywienie na tym punkcie, bo twierdza ze ich sprzet jest najlepszym pod sloncem. Prawda jest taka ze conajwyzej do zastosowan biurowych i ciekawe czy mieliby takie same zdanie gdyby sami musieli za nie zaplacic :P Bo normalny uytkownik, ktory mysli o czyms wiecej niz zasotsowania biurowe i ma ograniczone srodki, musi raczej popatrzec na mniej firmowe marki by go zadowolily. Ja skierowalem juz poraz drugi swoj wzrok n a ACERA i nie wiem czemu wszyscy tak go jada. Swietny sprzet, rewelacyjna wydajnosc za bardzo male peniadze.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No chyba najbardziej jestem skierowany ku Asusom i z pośród modeli tej firmy coś wybiore :P

Odpada raczej Acer Dell Toshiba :P

Dobry wybór...?napisze ktoś jeszcze coś?:P

 

Pozdrawiam

1713830[/snapback]

Ciezko raczej przyznac ze asus jest tym najlepsym producentem, zwlaszcza o firmie ktora na dobra sprawe rynkiem laptopw zajmuje sie kilka ostatnich lat. :P Takie cos mozna powiedziec tylko o IBM jesli nie zwraca sie uwagi na cene. Moze nie wygladaja super ale napewno charakteryzuja sie najwyzsza jakoscia i najdluzej wytrzymaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tasba, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :)

No i jeszcze napisze ze laptop miałby mi służyć do zwykłego prywatnego użytkowania i nie byłby drugim kompem tylko ze przenośnym zastepcom, tylko byłby jedynym kompem...

Głównie do użytkowania w domu, ale pewnie czasem zdażyłyby się jakies wyjazdy z nim ...:P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie potrzebujesz super grafiki do gier to możesz wyrać jakiegoś asus z serii a3. Miałem takiego i byłem zadowolony, działał stabilnie, może nie był demonem wydajności ale do moich zastosowań był ok. Wybierz coś z pentiumem a nie z celerone i 512MB ramu. Trochę łatwo rysuje się obudowa, jest cichy i naprawde można go polecic. Ja mam teraz IBM-a t42 z pentium 1.8 GHz i radeonem 7500 z 32 MB. (4000 pkt w 3dmark2001) Dla moich zastosowań wystarczy. Obudowa w IBM-ie i bateria jest wzorowa (6,5 godziny na baterii- powiększonej niestandardowej) ele trochę więcej kosztuje. Jesli chodzi o acera to ten którego ma mój chrzesniak nie bardzo mi się podoba - jest głośny, bardzo się grzeje i obudowa też słabej jakości - acer travelmate 2303 WLM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ja skierowalem juz poraz drugi swoj wzrok na ACERA i nie wiem czemu wszyscy tak go jada. Swietny sprzet, rewelacyjna wydajnosc za bardzo male peniadze.

1711573[/snapback]

Acer ma ponad 40% polskiego rynku. Jest proporcjonalnie więcej wadliwych modeli co nie znaczy że sprzęt jest gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...