Skocz do zawartości
Jimi

Jakie Macie Temperatury Prescotta?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie procek to 3.2HT i troche martwi mnie temperatura. Wiem, że są ta grzałki jak ich mało...

Everest i Speedfan pokazauje ~61 w idle a w stresie dochodzi spokojnie do ~75.

Bios i i programik od płyty głównej (Gigabyte 8IPE1000-G) pokazują równo o jakieś 12~16*C mniej od Speedfana i Everesta. Nie wiem w które odczyty wierzyć. Aktualizowałem BIOS który miał mieć poprawke odczytów temperatur Prescottów, ale to nic nie dało.

 

Założony mam Pentagram 120CU. Teraz czekam na paste arctic silver 5.

 

Organoleptycznie cooler jest ciepły, na pewno nie ma tych 75*. no ale może i na wierzchu nie ma, ale tam przy procku może i ma.... Już brak mi pomysłów co z tym zrobić :mur:

Edytowane przez Jimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 3.2HT @4GHz - zobacz podpis i zdjecie... Temp po 2xStress Prime z wiatrakami na 5V na obu chlodnicach - ale to WC.

Twoje temp na niepodkreconym 3.2HT sa dosc wysokie - albo zle zalozony cooler, albo nie majacy nic wspolnego z rzeczywistoscia odczyt przez plyte...

Zobacz jakie masz odczyty w MBM - moze rozpoznaje twoja plyte i bedziesz mial jasnosc co i jak :idea:

 

Piszesz, ze czekasz na AS5 - a co masz teraz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i mam źle założony ten cooler... nie wiem. Starałem się nie nawalić pasty za dużo, dokręcony jest dobrze, pewnie, aż sie bałem, że przesadze z tym dokręcaniem. Teraz mam nie pierwszej świeżości paste Titan Silver.

Co do MBM to zainstalowałem, ale nie temperatury mi pokazuje 0/0 albo -1/0 hehe... Nie ma dokładnie takiego modelu Gigabyte'a na liście ( -G ) .

 

ładnie wygląda u Ciebie ten procek. U mnie biegał na 3.8 ( bez zmian Volt) bez problemów i temp dochodziła w testach Prime do ~75 czyli tak samo jak bez kręcenia. Hokus pokus... drazni mnie to strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzasz temperature, to radze jednym palcem unieść troche do góry tego całego pentagrama, dosłownie ciut ciut, i zobacz czy zacznie spadać temperatura!!!

Ja tak miałem, u mnie ten radiator po nawet mocnym dokręceniu lekko zwisał, co sie odbijało na wysokiej temperaturze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły pomysł :) , ale nie pomógł. dociskałem górną część coolera... czekałem i czekałem heh.. no z 5~7 minut i nic. puściłem i nic. wniosek - cooler jest dobrze przykręcony.

 

Dimek - pamiętasz jakie miałeś temp przed podkręceniem procka?

Edytowane przez Jimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek - pamiętasz jakie miałeś temp przed podkręceniem procka?

1708612[/snapback]

Hmmm - procka od razu podkrecalem :gitarzysta: i od poczatku na WC - nie jestem w stanie podac zadnych innych temperatur...

Poza tym u mnie temp zalezna jest od wielu rzeczy - chocby od tego jak ustawie wiatraki na chlodnicach (teraz na BIP jest wylaczony, a na BIE II sa na 4,5V - priorytet cisza) - temp CPU wg MBM (ktory podobno zawyza o jakies 8-10stC) w tej chwili to 50stC, buda 30stC - otwartych mam kilka okien IE, winamp w tle zapodaje beaty, gg, word...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj go jeszcze raz założyć. Wiadomo, że gigabajty przekłamują. Jeśli mówisz, że cooler jest ciepły to może być te 75*C bo ja niedawno miałem 80*C i cooler był ciepły ale nie gorący i dało sie go dotykać. A sprawdzałeś wentyl czy dobrze działa ?

 

otwartych mam kilka okien IE

PS. NIE UŻYWAJ IE !!! mozilla, opera. :D srry za ot ;]

Edytowane przez paluszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj go zakładałem :P jak sie nie poprawi to zrobie drugie podejście.

Z tym przekłamywaniem Gigabajtów to sam nie wiem jak jest. Bo pbios pokazuje średnio o ~15*C mniej niż Speedfan. Wyszła aktualizacja Biosa, która miała poprawić odczyty Prescottów, ale NIC się nie zmieniło.

Wentyl dobrze działa ma się kręcić do 2200, a kręci się głównie 1890.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teee miszczu a ty nie czytasz przypadkiem ze speedfana nie tej temperatury? Np. Pasywnie chlodzonego chipsetu (jesli posiadasz pasywke).

Sprawdz lepiej bo ja u kumpla tez widzialem podobny problem (martwil sie o temp. Procka) a w rzeczywistiosci byla to temp chipsetu (Maly nadmuch i temp poleciala na glowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no też miałem na początku wątpliwości czy dobrze patrze, dlatego odpaliłem EVERESTA, który wyraźnie pisze Temp CPU.... i ta temp CPU z Everesta jest identyczna jak Temp Remote1 w Speedfanie :)

Narazie jest całkiem nieźle. Everest/Speedfan pokazuja 55* a Bios/EasyTune 40* a uzycie procka waha się tak od 0.5% do 15%..

 

 

nie minęły 2 godzinki i znów ~60stopni.

Chyba zrobie dziure w obudowie i wsadze tube żeby nią cooler zasysał powietrze, bo w sumie to nie bardzo może mieć skąd. Chyba nawet robią specjalnie pod prescotty takie obudowy.

Edytowane przez Jimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale sie zdaza że te prescoty sie tak grzeją......................

Mój brat ma P4 3ghz z HT na abit is-7 i na porcku ma pentagrama 80cu, w stresie temperatura na minimalnych obrotach dochodzi do 90*C i wtedy nastepuje restart kompa, w komputroniku twiedza ze to normalne ze procesor sie tak grzeje.............no cóż :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobie dziure w obudowie i wsadze tube żeby nią cooler zasysał powietrze, bo w sumie to nie bardzo może mieć skąd. Chyba nawet robią specjalnie pod prescotty takie obudowy.

1709376[/snapback]

 

I to będzie najlepsze wyjście. Ja mam zrobiony tunel do proca i gdy zdejme bok budy mam temp wyższą o 2-3*C od tej gdy mam założony bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git. przynajmniej wiem już, że to dobry pomysł. Z czego zrobiłeś tunel? bo ja myślałem o bassreflexie jakimś z subwoofera ;-)

1709608[/snapback]

 

Mi to robił informatyk i jest to taka rura :D zawsze możesz zrobić taki wlot do tylnej ścianki z tektury lub czegoś sztywnego. Tutaj jest topic na ten temat

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=102975&st=60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojego Prescotta (3.0 HT) założyłem Freezera 4 (na Arctic Ceramique) i mam (wg SpeedFana) 37 w spoczynku i 56 w stresie (Prime95). Płytę mam taką samą i BIOS podaje temp. o ok. 5 st. wyższą (w idle, mniej więcej). Są jeszcze skręcone wiatraki - wciągający z przodu i wyciągający z tyłu, dziurę w lewej scianie obudowy mam, ale nic tam sie nie kręci... Znaczy, polecam Freezera i przewiew. ("To normalne, że tak się grzeje" - khehehe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Celeron D czyli też Prescott na chłodzeniu z podpisu ma temperatury w granicach 28-30*C Idle do max 40 Stres [jak go naprawde torturuje bardzo długo], chłodzenie wcale nie rewelacja [patrz podpis], ale polerka na spodzie radiatora + zmiana pasty dały bardzo dużo [wcześniej miałem około 45*C w Idle na tym samym chłodzeniu !!]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Jimi powinieneś się kierować tylko odczytami z Biosu albo EasyTune.

Też mam płytę Gigabyte i myślę (jestem pewien) że są to prawdziwe odczyty.

Speed Fan, Everest pokazują błędne odczyty.

 

 

Przemek

Edytowane przez Przemek_J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...