Skocz do zawartości
sebox

Xp -> Fedora, Udostępnianie Połączenia Sieciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Windowsa XP i łączenie w nim komputerów, czy udostępnianie połączenia nie stwarzają mi żadnych problemów. Jednak kolega ze stancji po powrocie z Anglii zrezygnował z komputera stacjonarnego i kupił laptopa, zainstalował na nim Fedora Core 4 (żeby wszystko było full legal). No, a ja mam teraz problem jak udostępnić mu połączenie internetowe, za które wspólnie płacimy. Zostawiłem wszystkie ustawienia w XP takie jak były, a tam znalazłem jakieś okienko do ustawiania sieci. Wpisałem adres IP, bramy, maski sieci (mój), podniosłem urządzenie i nie działa :(. Proszę o odpowiedź jak sobie z tym poradzić, ewentualnie link gdzie moge znaleźć odpowiedź, czy też posta jeżeli taki już był (nie znalazłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adres ip wpisz taki jak ma twoj tylko ostatnia liczba ma byc o 1 wieksza. brama to adres twoj. maska sieci to nie twoj tylko 255.255.255.0 jezeli jeszcze jest cos takiego jak broadcast to ustaw taki jak twoje ip tylko ostatnia liczbe zmien na 255

 

jaka znowu samba ona chyba do plikow jest. ja mam w sieci serverek na xp z normalnym udostepnieniem polaczenia sieciowego i na gentoo zadnej samby nie potrzebuje.

Edytowane przez [hS.4f] Logan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znalazlem w przegladarce fedory zeby bral z LANa. Onetu nie moge tam pingowac, nie znajduje nawet jego adresu IP.

1719159[/snapback]

To jeszcze ustaw adresy serweró DNS na takie same jakich używa Windows. Robisz to w pliku /etc/resolve.conf (choć pewnie jest do tego jakiś klikalny konfigurator)

 

Jesli łącze jest z tpsa to DNSy to 194.204.159.1 i 194.204.152.34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...