Skocz do zawartości
Baracuda

Athlon XP 1800+ >> AYSIA << ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak samo jestem zdziwiny jak ty . Posiadam ten komp od 6 miechów i coś mnie pokusiło aby sprawdzić z jakiej seri jest a tu AYSIA i mnie nieco zmyliło bo jeszcze o takiej serii nie słychu > Dokładnie nie zapamiętałem ale napewno AYSIA lub ASYIA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś ci pomoże ale znalazłem to na jakieś stronie ( strony nie pamiętam):

 

Ponieważ jest to tytuł artykułu zamieszczonego w Athlon OC chodzi oczywiście o wybór odpowiedniego do przetaktowania Athlona. W artykule podano szereg istotnych wskazówek, które pozwalają na uwieńczone sukcesem maksymalne przetaktowanie procesora Athlon. Bardzo istotną rzeczą jest sprzęt: odpowiednia, stabilna płyta główna, a przede wszystkim zasilacz, którego moc nie powinna być mniejsza od 400 W (!!!), jeżeli częstotliwość procesora ma być wyższa od 1400 MHz. Dalej omówiono podatność procesorów na przetaktowanie w zależności od ich oznaczenia. Zastosowano skalę 1 - 3, gdzie 1 oznacza najlepsze możliwości przetaktowania, 3 - najniższe:

 

AYHJAR = 1

AYHJA= 1

AXIAR=2

AVIAR=2

AXIA=3

AVIA=3

Podano również jakie oznaczenia (literowe lub cyfrowe) na początku trzeciej linii oznakowania procesora określają jego możliwości overclockingu oraz który tydzień produkcji jest korzystniejszy pod względem przetaktowania. Na zakończenie podano przykłady przetaktowania kilkudziesięciu procesów z różnych serii produkcyjnych o różnych oznaczeniach i różnych częstotliwościach nominalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...