Skocz do zawartości
<<nex_TO>>

8rda I Padniete 4 Procki ! Help !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pewnie uznacie ze to jakies czary-mary ale nie....

Wiec... 2 tygodnie temu mialem problem z K7S5A to znaczy padla a objaw byl taki ze nie bylo obrazu ale plyta sie odpalala , sprawdzalem z i inna grafa , ramami no ale nadal nic wiec wlozylem innego procka ... (obecnie mam a1700+) ale nadal nic .. przy okazji wsadzilismy 1700+ z kumplem do drugiej plyty i u niego dzialal.. ale teraz najlepsze po wlozeniu jego procka do k7s5a po 4 sek sie wylaczyl komp ... A potem juz jego procesor (2500+) nie dzialal nigdzie :( ... ale uznalem ze to plyta glowna.. kupielem na allegro uzywana EPOX 8rda wczoraj ja odebralem i odrazu wzialem sie za skladanie kompa.. przy wlaczeniu NADAL TO SAMO - ZERO OBRAZU I CALY CZAS FF .. poszedlem z kompem do tego samego kumpla(kumpel tez ma 8rda) . Zmienialismy grafe, pamiec, baterie od biosa , czyscilismy CMOS .. NIC.... zaczelismy sie brac za proca.. po wsadzeniu innego procka juz nie bylo ff ale po 4 sek sie komp wylanczal (zmienialismy rowniez zasilke) KAZDY PROCESOR WSADZONY DO MOJEJ PLYTY GLOWNEJ (1700+,1700+,1800+,2500+) PRZESTAL DZIALAC... sprawdzalismy to na 3 plytach glownych... ALE KUMPEL ZAUWAZYL NABRZMIALE KONDESATORY.. NA NIEKTORYCH Z NICH BYLO WIDZAC CIEKNACY ELEKTROLIT.. ALE CZY TO PRZEZ NIE PROCKI PRZESTALY DZIALAC ?? PROCKI NIE MAJA UKURSZONEGO RDZENIA... NIE WIEM CO ROBIC POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoze albo i nie pomoze, jezeli nie sa mocno rozlane to powinien wstac.

Procki byly na gwarze ?

 

Jezeli nie wstaja na plycie kolegi i byly poprawnie zalozone i zdifaltowany bios to odeszly do elektronicznego nieba.

1711404[/snapback]

Niestety ale nie byly na gwarancji :(((((( Ale troche dziwne zeby plyta "kopala" procki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest jasna i prosta: to plyta ci zalatwia te procki. Jesli wywalilo ci na niej kondensatory to prawdopodobnie padl rowniez uklad stabilizaji napiecia na procesorze i to ci zabijalo wlasnie twoje procki.

 

Niestety podejrzewam ze juz po nich :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest jasna i prosta: to plyta ci zalatwia te procki. Jesli wywalilo ci na niej kondensatory to prawdopodobnie padl rowniez uklad stabilizaji napiecia na procesorze i to ci zabijalo wlasnie twoje procki.

 

Niestety podejrzewam ze juz po nich  :?

1712221[/snapback]

:(((( No ale jezeli wymienie to kondensatory to juz mi nastepnego procka nie uwali ? czy to powino zalatwic sprawe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny epox z padnietymi kondami, przy takich uszkodzeniach ciezko powiedziec czy jeszcze czasami cos nie padlo jakis stabilizator napiecia pll cokoliwiek

1712277[/snapback]

Odam plyte do serwisu zeby mi wymienili kondensatory ... (ciekawe ile im uwali prockow :wink: ) Jak to nic nie pomoze to nowa plyta do wyrzucenia :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec po zastanowieniu nawet nie bede naprawiac tej plyty bo nie mam pewnosci...

I tak musze kupic procka i plyte wiec znalazlem taki zestawik co myslicie o nim ? jak sie sprawdzaja te semprony 64bit ? i jak znosza oc ?

moze inny innego procka i plyte dobra c ? szukam czegos do 500zl

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21513

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...