Skocz do zawartości
misiu2099

Siec Na 3 Kompy W Domku

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie. mam neostrade 256(zwiekszona bedzie do 512) i chcialbym podzielic ja za pomoca sieci wifi lub normalnej na 3 kompy z czego kazdy jest na innym pietrze(tj. moj na pietrze, drugi na parterze i trzeci w piwnicy w biurze)i teraz moje pytania:

-jaka siec lepiej: wifi czy zwykla??

-jakie urzadzenie: lepiej router czy moze serwer??

-moze polecicie jakis dobry router(najlepiej taki all-in-one)??

-co moze zaklocic sygnal routera??

 

a i jeszcze siec bedzie glownie sluzyla do dzielenia neta. no moze czasami jakies pliki badz jakas gra LAN. no i jak router to najlepiej zeby mial wejscie na zwykly ethernet bo moj komp juz ma sieiowke normalna. bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jezeli miedzy najdalszym kompem, a miejscem w ktorym chcialbys postawic router/ap/serwer jest mniej niz 100m to wybral bym raczej rozwiazanie kablowe ze wzgledu na to ze na polaczenie wifi wplywa wiele czynniko np grube sciany lub jakiekolwiek sciany.Do tego sprzet wifi wychodzi stosunkowo drogo. Jezeli chcesz nie znasz sie dobrze na linuksie i chcesz zaoszczedzic troche pradu to polecalbym router.W tej chwili na rynku jest wiele ofert urzadzen dzialajacych jako modem adsl i switch w jednym np Asmax ar804u (wersja 804gu jestodrazu z wifi),us robotics USR 9105 linksys i delink tez maja swoje oferty. Ceny tych urzadzen nie sa zbyt wysokie...miedzy 150 a 200zl. Te urzadzenia jednak nie zapewniaja mozliwosci podzialu pasma, ale netlimiter zalatwia sprawe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...