Skocz do zawartości
fipa

Ławeczka, Hantelka...

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym coś zaprezentować. Temat troche odbiega od tematyki komputerowej/stron www.. :)

 

:arrow: ławeczka

:arrow: 2 x 2,5kg

:arrow: 4 x 5kg

:arrow: 2 x 10kg

:arrow: 2 x 15kg

:arrow: 2 x hantelka (3kg)

:arrow: gryf prosty gwintowany 185cm (10kg)

:arrow: gryf prosty 150cm (7kg)

 

Ławke wykonałem sam, pospawana z profili 5cm, blat z mdf, na nim przycięta karimata i obszyte skają. Obciążenia wszystkie oprócz 2 x 15kg wykonane u kumpla ojca w zakładzie. Hantelki to dwa 45cm pręty o średnicy ok 2,5cm. Suma całego obciążenia: 75kg

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam, fipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie ładnie :) powiedz mi jeszcze czym to spawałeś elektryczną czy moze jakimś migomatem ??

1712937[/snapback]

Zwykłą elektryczną (na dadatek on też jest homemade) siłową. Ta ławeczka to było moje pierwsze doswiadczenie ze spawarką, ale jestem zadowolony.

 

Ciężarki kupowałeś :>?

1712946[/snapback]

2 x 15kg kupilem w makro, reszta praktycznie po cenie złomu :)

 

Myslałeś o skosie :>??

1712946[/snapback]

Myslalem i mysle ciagle. Jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry, ale balbym sie na takim czyms cwiczyc... nie jest to prof. konstrukcja, w kazdej chwili moze stac sie cos nieprzyjemnego...  :-|

1715584[/snapback]

Gwarantuje Ci, ze gdybyś widział to w realu zmieniłbys zdanie. Kazdy moze jednak miec swoje. Poza tym moje obciążenia to nie jakies wielkie liczby, najczesciej jest załozone ok 60kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztanga nie ma zabezpieczenia w każdej chwili ciężarki mogą spaść...

1715680[/snapback]

Mam zbyt mało zacisków, wiec musze je przekładac. W tym momencie były na hantelce. To niedługo ulegnie zmianie...

 

W planach (moze w tym tygodniu) jest przeniesienie tego do pokoju (mojego lub obok). Mam zamiar zacząc cwiczyc regularniej. Teraz kiedy ide wieczorkiem pomachać, wszystko jest strasznie zimne... a kiedy przyniose sobie, to chocby w miedzyczasie machnąć seryjke, czy dwie. Tak bedzie lepiej. Nie wiem tylko jak zabezpieczyc podłoge przed ewentualnym upadkiem (zawsze moze cos sie wydarzyc, chocby hanletka nieuwaznie połozona zjedzie i uderzy sosnowe deski, które sa jak wiadomo dosc miekkie).

 

Jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztanga nie ma zabezpieczenia w każdej chwili ciężarki mogą spaść...

1715680[/snapback]

zale co kto robi i jak ćwiczy... ja tam raczej wilki nie jestem .. można powiedziec nawet wątłej budowy ciałą :D.. ale troche ćwiczyłęm bo też mam taki zestaw DIY w domu :) i do niektórych ćwiczeń nie zakłądałem motylków na gryf i nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma ;] i delikatnie odkładać lub płyta pielśniowa ale w foli (by się nie kruszyło). A skos popatrz na ławeczki w sportowych i skopiuj to nie jest trudne ;]. Ostatnio na siłce zrobiłem drążek [; z 4 rurek za 20 zł :D a w necie jest za 100 ;]. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robota pierwsza klasa! Sam też pospawałem sobie łąweczke ze starego łóżka szpitalnego, gryf(15kg) to okrojona na maszynie tylnia ośka od kombajnu, a obciążenie (40kg) kupiłem po 2zł/kg od gościa co to pożyczył kiedyś z jakiejś siłowni i nie oddał :D Do tego jeszcze 10kg z makro i można ćwiczyć ;) Ławka wytrzymuje spokojnie wagę gościa ok. 90kg i 100kg obciążenia... Więcej nie sprawdzałem ( ale mam zamiar :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ławeczka wykonana z profili 50mm. Kupilem 4 odcinki:

3x 1m

1x 2m (z tego potem odciąlem na przednią nogę).

 

Wysokość pionowych kawałków to 2x 1m, a na wysokości 40cm przyspawany posiomy, do którego pozniej kolejny kawałek 1,60m (leżanka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zbyt mało zacisków, wiec musze je przekładac.

dopasuj kawałki rury ustaw spawarkę na dużą moc wypal okrągłą dziurkę w rurce w miejsce dziurki wspawaj nakrętkę a do śrubki dospawaj kawałek drutu np 5mm lub grubszy i masz zacis pierwsza klasa;)

i dzięki za info o ławce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłą elektryczną (na dadatek on też jest homemade) siłową. Ta ławeczka to było moje pierwsze doswiadczenie ze spawarką, ale jestem zadowolony.

2 x 15kg kupilem w makro, reszta praktycznie po cenie złomu :)

Myslalem i mysle ciagle. Jakis pomysł?

 

Obyś był zdolnym spawaczem..bo nie chcielibysmy zeby ci sie rozpadla podczas pompowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopasuj kawałki rury ustaw spawarkę na dużą moc wypal okrągłą dziurkę w rurce w miejsce dziurki wspawaj nakrętkę a do śrubki dospawaj kawałek drutu np 5mm lub grubszy i masz zacis pierwsza klasa;)

i dzięki za info o ławce:)

Ok, takich rzeczy mi nie musisz tłumaczyc ;) Mnie sie poprostu nie chce, ale moze dzis sie wezme. Kilka dni temu przeniosłem ławeczke do pokoju. W garazu było zbyt zmino.

 

Co do tego jak spawam, to sie nie martwcie, na potrzeby ławeczki wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...