Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Evil Dead: Regeneration

Rekomendowane odpowiedzi

Evil Dead: Regeneration to klasyczny survival-horror, w którym akcja obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gra w bezpośredni sposób nawiązuje do krwawych filmów występujących pod tym samym tytułem. Warto również dodać, iż nie jest to pierwsza próba przeniesienia klimatu Martwego Zła na ekrany komputerów. W przeszłości wydano bowiem grę Evil Dead: Hail to the King.

 

Gracz po raz kolejny ma okazję wcielić się w słynnego Ashley'a 'Asha' J. Williamsa. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż wizerunku oraz głosu głównej postaci Regeneration użyczył znany z kinowych edycji Evil Dead Bruce Campbell. Fabuły opisywanej zręcznościówki nie powiązano z żadnym ze wspomnianych filmów, można natomiast natrafić na liczne odniesienia do kultowych produkcji. Ash zostaje oskarżony o zamordowanie kilku osób i trafia do więzienia dla obłąkanych kryminalistów mieszczącego się w Sunny Meadows. Po dotarciu na miejsce główny bohater odkrywa, iż jeden z tutejszych psychiatrów, Dr. Vingo Reinchard, przeprowadza podejrzane eksperymenty w podziemiach kompleksu. Mężczyzna próbuje ujarzmić moc Necronomiconu, czyli słynnej Księgi Zmarłych. Badania kończą się oczywiście niepowodzeniem, a całe więzienie zostaje opanowane przez demony. Ash jest jedyną postacią, która może się im skutecznie przeciwstawić i jednocześnie zapobiec nadciągającej apokalipsie.

 

Mechanika rozgrywki pozostała bez większych zmian. Główny bohater bada kolejne lokacje, rozwiązuje niezbyt skomplikowane zagadki, rozmawia z postaciami niezależnymi oraz bierze udział w wyjątkowo widowiskowych walkach z udziałem sił ciemności. Arsenał dostępnych broni obejmuje kilka typów shotgunów, karabiny maszynowe, miotacz ognia a także znaną z kinowych produkcji piłę łańcuchową. W przeciwieństwie do Hail to the King główny bohater może liczyć na pomoc jednego z demonów, dzięki czemu poradzi sobie z silniejszymi oponentami. Ash w trakcie zabawy musi zwalczać wiele różnych typów potworów. Niektórzy przeciwnicy posiadają zdolności przemieszczania się pod ziemią i atakowania z zaskoczenia. Są też i tacy, którzy wyróżniają się szybkością czy też wytrzymałością na określone typy ataków. Autorzy gry przygotowali również kilku bossów, których można pokonać jedynie w ściśle określony sposób.

 

 

 

Slyszal ktos o tym? Gral ktos? Dobre to jest? Jestem fanem tej serii filmow, ale nie wiem czy a gra nie jest zrobiona na odpiernicz aby byla... gral ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszal ktos o tym? Gral ktos? Dobre to jest? Jestem fanem tej serii filmow, ale nie wiem czy a gra nie jest zrobiona na odpiernicz aby byla... gral ktos?

1713327[/snapback]

tez jestem fanem filmów, i ta gra dla mnie wymiata. niesamowity klimat żywcem z filmu

 

sciagnij demo i sie przekonaj , mi sie nie chcialo :P poczekam na fulla ktory ma wyjsc na dniach

1713497[/snapback]

już dosyć dawno wyszedł :>

 

wyczesana gierka.. potem nasz pomocnik jest jeszcze ;]

ale nie bede wam psuł gry ;]

gra to typowa nawalanka .. ale humor jest przeswietny

1713525[/snapback]

no pomocnik jest niezły, ale motyw sterowania nim mi sie nie podoba [;

ale nowe bronie na prawej rączce po prostu miażdżą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem fanem filmów, i ta gra dla mnie wymiata. niesamowity klimat żywcem z filmu

już dosyć dawno wyszedł :>

no pomocnik jest niezły, ale motyw sterowania nim mi sie nie podoba [;

ale nowe bronie na prawej rączce po prostu miażdżą  :D

1713549[/snapback]

lol , powalily mi sie tytuly , mialem na mysli land of the dead road to fiddlers green , a nie evil dead , gralem w to dosyc dawno temu i nawet niezle jest tylko troche kamera zawodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evil Dead to seria moich ulubionych filmow. Super polaczenie komedii i horroru. Gralem w piersza czesc gry o podytule Hail to The King, jednak sama gra nie byla lekko mowiac slaba.

 

PS Ponoc maja krecic 4 czesc Evil Dead - oczywiscie z Brusem Campbellem.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...