Skocz do zawartości
nrl

Odzyskiwanie Danych

Rekomendowane odpowiedzi

witka juz od jakiegos czasu mam 2x200gb w raid 0 i mam maly problem z nim :(.

siedze sobie dzisiaj na kompie i oglądam jak codzien stronki i w pewnym momęcie zwisł mi się win. restartuje kompa i wyskakuje mi że nie ma dll. więc sobie mysle wgram wina od nowa i po sprawie. i wlasnie tu zaczynają się schody przy sprawdzaniu twardziela (raczej polączonych w raid 2 samsungow) komp się "zawiesza" i nie przelatuje testu. co mam teraz zrobić ludzie straciłem chyba 300GB danych z tego naprawdę cennej dla mnie muzyki (jakieś 60gb) da się to jakoś odzyskać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo znalazlem fajny programik File Scavenger 3.0 ktory pozwala na odzyskiwanie danych z uszkodzonej macierzy raid, ale nie wiem zbytnio jak się nim obslugiwac. jak mam go ustawic np. po przycisnieciu advenced > ok wyskakuje mi okienko w którym to ustawiam, które to partycje ma mi odzyskać (mialem 4 a ten programik pokazuje mi że są 2x po 186GB) i nie wiem jak mam ustawić. bawil się ktoś tym programikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo znalazlem fajny programik File Scavenger 3.0 ktory pozwala na odzyskiwanie danych z uszkodzonej macierzy raid, ale nie wiem zbytnio jak się nim obslugiwac. jak mam go ustawic np. po przycisnieciu advenced > ok wyskakuje mi okienko w którym to ustawiam, które to partycje ma mi odzyskać (mialem 4 a ten programik pokazuje mi że są 2x po 186GB) i nie wiem jak mam ustawić. bawil się ktoś tym programikiem

1713754[/snapback]

 

powiem ci ze mialem raz zonka jak windy 2k rozw. mi macierz ...

zamiast formatu partycji polecial format calej macierzy :D

Dramat ale - dało się odzyskac dane

porobilem z wind XP idento partycje jak były przed topą i na pierwszej zaistalowałem system (tez nie miałem backupu na DVD :mur:)

potem posciagalem dane z partycji z danymi (bez ich formatowania)

Jak znajde jakim progsem - to napisze :D

 

easy recouvery firmy Ontrack :D

bardzo prosty w obsłudze i jak dla mnie 100% skuteczny :-P

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma ci ide spac dzisiaj jak wstane powalcze troche i mam nadzieje ze coś zdzialam :) musze od kumpli wysępić twardziele ;)

i raczej już nie postawie raida :? szkoda czasu na takie zabawy

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma ci ide spac dzisiaj jak wstane powalcze troche i mam nadzieje ze coś zdzialam :) musze od kumpli wysępić twardziele ;)

i raczej już nie postawie raida  :?  szkoda czasu na takie zabawy

1713844[/snapback]

a powód zwisu ?? bo to nie przez sam raid masz jazde ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powód zwisu ?? bo to nie przez sam raid masz jazde ...

1714317[/snapback]

no raczej zadnego nie ma. nie wiem dlaczego sie zawiesil :(

raida juz na bank nie postawie, jak narazie nic sie nie dalo odzyskac :( nie wiem dlaczego nic nie znajduje (jedynie pliki windowsa i swap).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no odratowałem chyba wszystko :)

File Scavenger 3.0 roxxx super programik szczególnie do ratowania danych z raida 0 i 5.

 

Ontrack EasyRecovery Professional suxxx praktycznie nic nie znalazł.

 

macierzy już nie postawiłem i najdziwniejsze że nie zauważyłem żeby dyski chodziły wolniej no może win się dłużej odpala o te kilka sekund.

3 dni się męczyłem z tym wszystkim żeby doprowadzić twardziele do stanu poprzedniego :razz:

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze gdybys uzyl ACTIVE partition recovery to nie musialbys nic odratowywac. Program genialnie rekonstruje wszystkie partyje.

Jesli chodzi o odkasowywanie danych to tez moge polecic ACTIVE undelete.

Jedynymi wadami tych programow jest to ze nie sa darmowe, ciezko tez je znalesc na roznego rodzaju uslugach p2p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze gdybys uzyl ACTIVE partition recovery to nie musialbys nic odratowywac. Program genialnie rekonstruje wszystkie partyje.

Jesli chodzi o odkasowywanie danych to tez moge polecic ACTIVE undelete.

Jedynymi wadami tych programow jest to ze nie sa darmowe, ciezko tez je znalesc na roznego rodzaju uslugach p2p.

1717966[/snapback]

 

zgadzam się - to bdb progs ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz ja mam ten problem

instalowalem sobie na dysku z lapa system przez usb myslalem sobie ze bede mial chichutki komputerek jak bedzie trzeba na nocke zostawic albo do ogladania filmów serfowania po necie to taki z lapa cichutki i wystarczy. Ale zapomnialem ze przez usb nie zainstaluje i oczywiscie wywalil mi blue screena nie wiem tylko jaka parada po odłaczeniu zniknol jakis plik i raidzik nie wstaje :/

teraz musze go odzyskac demowe wersje nie pozwalaja na to jak ktos moglby mi jakos pomóc prosze o kontakt na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem.

Macierz RAID-0. Dwa dyski 250 gb. Wczoraj pracuję sobie na kompie i bach.... szybki blue screen i reset. Komp sie odpala i przy macierzy widzę status FAILED i wyszczególnienie

1 dysk members0 czyli macierzowy

2 dysk non-raid...

 

Nic z tym nie robiłem nie usuwałem macierzy ani żadnych formatów... Co teraz zrobic? :( Miałem tam bardzo ważne dane.

 

Jeśli ustawie w biosie nie raid a IDE to normalnie są widoczne dwa dyski więc raczej to nie awaria dysku... a jeśli tak, to czym i jak sprawdzić czy dysk jest uszkodzony?

 

Prosiłbym o szybką odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem.

Macierz RAID-0. Dwa dyski 250 gb. Wczoraj pracuję sobie na kompie i bach.... szybki blue screen i reset. Komp sie odpala i przy macierzy widzę status FAILED i wyszczególnienie

1 dysk members0 czyli macierzowy

2 dysk non-raid...

 

Nic z tym nie robiłem nie usuwałem macierzy ani żadnych formatów... Co teraz zrobic? :( Miałem tam bardzo ważne dane.

 

Jeśli ustawie w biosie nie raid a IDE to normalnie są widoczne dwa dyski więc raczej to nie awaria dysku... a jeśli tak, to czym i jak sprawdzić czy dysk jest uszkodzony?

 

Prosiłbym o szybką odpowiedz...

Skoro już i tak rozpięło Ci macierz, to możesz podrzucić raport SMART każdego z dysków.

 

BTW: "Macierz RAID-0" i "Miałem tam bardzo ważne dane"... co Cię podkusiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tego nie rozumiem. Jak można trzymać ważne dane na RAID-0 ? Takie rzeczy trzyma się na osobnym dysku, robi backup na CD/DVD lub stawia się RAID-10 (min 4 dyski) ewentualnie MatrixRAID (min 2 dyski)! Zadziwiające jak można na własne życzenie tracić dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prosiłem o pouczenie ale o pomoc. Już sobie poradziłem. Dane odzyskane. Pozdrawiam

Gratuluję :)

 

Jak znajdziesz chwilkę to napisz jak Ci się to udało, niech będzie dla potomnych :wink:

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :)

 

Jak znajdziesz chwilkę to napisz jak Ci się to udało, niech będzie dla potomnych :wink:

 

pozdro.

A więc tak. W moim przypadku jeden z dysków odpiął się od Macierzy RAID0.

Musiałem także ustawić drugi dysk jako non-raid. Po czym ponownie utworzyłem z nich RAID0 (wyskoczył komunikat że stracę dane, olałem to).

Z trzeciego starego dysku 80 GB, który nie był nigdy w RAID odpaliłem WINDOWS. System odnalazł macierz RAID0 jednak system nie widział jej w dostępnych dyskach.

 

W tym momencie z pomocą przyszedł wcześniej "zakupiony" program EasyRecovery Professional :). Niektóre pliki musiałem odzyskiwać programem File Scavenger 3.2. Oczywiście dane zostały zgrywane na dysk 80 GB.

 

To chyba wszystko :)

 

Mam nadzieje, że komuś sie przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. W moim przypadku jeden z dysków odpiął się od Macierzy RAID0.

Musiałem także ustawić drugi dysk jako non-raid. Po czym ponownie utworzyłem z nich RAID0 (wyskoczył komunikat że stracę dane, olałem to).

Z trzeciego starego dysku 80 GB, który nie był nigdy w RAID odpaliłem WINDOWS. System odnalazł macierz RAID0 jednak system nie widział jej w dostępnych dyskach.

 

W tym momencie z pomocą przyszedł wcześniej "zakupiony" program EasyRecovery Professional :). Niektóre pliki musiałem odzyskiwać programem File Scavenger 3.2. Oczywiście dane zostały zgrywane na dysk 80 GB.

 

To chyba wszystko :)

 

Mam nadzieje, że komuś sie przyda :)

Oczewiscie przyda się ontracku :D .

 

za darmo i skuteczniej -> http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=13...;p=1208160&

:D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...