Skocz do zawartości
pmp

Ranking Wydajności Dysków Twardych 2,5" = Wyniki Hd Tach 3.0.1.0

Rekomendowane odpowiedzi

HDD SAMSUNG HM250JI 250GB 2,5" SATA NCQ 5400 8MB

5400 i takie osiągi :blink: aż strach pomyśleć co będzie jak wejdą 7200 samsunga.

ktoś może ma coś z tej firmy i może podesłać screena z chęcią porównam czy mniejsze pojemności też sa tak wydajne.

post-128731-1196032444_thumb.jpg

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer 5220, domyślny twardy (WD SCORPIO 80GB SATA).

Nie jest mistrzem prędkości ale za to nie słychać go W OGÓLE.

 

Dołączona grafika

 

Apropo testu to mój pomiar ręczny wykazuje 8MB/sek (kopiowanie z jednej patrycji na drugą).

Wziąwszy poprawkę na to, że dysk nie może jednocześnie zapisywać i odczytywać (?) to niech mu będzie 8MB/s zapis i 8MB/s odczyt razem 16MB/s. To mniej niż 50% wydajności wykazanej w testach. Gdzie się podziała reszta? Tak ma być czy coś nie tak z moim systemem (win xp x64) ?

post-155585-1200319234_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD SAMSUNG HM250JI 250GB 2,5" SATA NCQ 5400 8MB

5400 i takie osiągi :blink: aż strach pomyśleć co będzie jak wejdą 7200 samsunga.

ktoś może ma coś z tej firmy i może podesłać screena z chęcią porównam czy mniejsze pojemności też sa tak wydajne.

Dołączona grafika

 

Test w HDTach Samsunga HM160HI. Jestem pod wrażeniem:) Niepokojące jest jednak zwolnione tempo transferu na początku dysku, nie wiem czy to przez jakiś konflikt firmware z chipsetem czy może po prostu struktura plików na partycji C: powoduje takie zwolnienie podczas testu..

 

Aha, to jest dysk jednotalerzowy, wiec przy kopiowaniu z partycji na partycję nie jest taki szybki jak można się było spodziewać...ok. 12-16 MB/s, czasami ok 20MB/s

 

I jeszcze jedno: jest NIESAMOWICIE cichy, czasami zastanawiam sie, czy w ogóle działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powiedzieć, czy te wyniki są normalne? Czy ten dysk jest aż tak słaby? System świeżo po restore a tu takie kwiatki. Wszędzie mam DMA. Dysk na Sata (lapek z podpisu).

 

post-111366-1206100439_thumb.jpg

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej był seagate 7200.2

samsung jest znacznie szybszy i znacznie głośniejszy.

szybkośc widać przy starcie / zamykaniu systemu, przy odpalaniu startowych aplikacji z autostarta

przykładowy test:

kopiowanie filmu 720MB z D na C stary dysk= 40s. | nowy dysk= 28s.

kopiowanie folderu zdjęć z D na C stary dysk= 55s. | nowy dysk= 33s.

system z backup'u czyli stary zaśmiecony ;)

co do głośności to słychać. jak komuś wentyl wogóle nie pracuje albo załącza się raz na jakiś czas to jak kupi ten dysk to albo będzie miał dwa wentyle pracujące albo jeden ;) u mnie w hp ciągle pracuje wiatrak więc aż tak nie słychać dysku, jednak...

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Z mojej strony wkrótce nowe, nietypowe (jak na laptopy) porównanie...

 

2x120GB (WD, Toshiba, 5400rpm, SATA, cache 8MB, zapis równoległy/poziomy)

vs.

2x250GB (Samsung HM251JJ, 7200rpm, SATA II, cache 16MB, NCQ, zapis prostopadły/pionowy)

...połączone w macierz typu RAID 0 (w kupie siła ;) ...może zaatakujemy pozycję lidera :wink2: )

 

Wyniki w HD Tach zarówno spod normalnej konfiguracji systemu, jak i zaszyfrowanej partycji systemowej programem TrueCrypt (algorytm AES).

Na razie czekam na dostawę dysków :rolleyes:

 

P.S. Przy okazji chciałbym przeprosić wszystkich zainteresowanych za (przypadkowe) usunięcie zrzutów ekranowych dołączonych do mojego poprzedniego wpisu w tym temacie (BTW... już nie istnieje).

Edytowane przez Michi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...