Skocz do zawartości
pmp

Ranking Wydajności Dysków Twardych 2,5" = Wyniki Hd Tach 3.0.1.0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno pytanie, mianowicie, wiem, że dyski 5400 2'5" są dużo cichsze od 7200 3,5". A jak wypadają 7200 2,5" do 7200 3,5"? Bo chcę kupić jakiegoś malucha i priorytetem jest cisza, ale nie mogłem przejść obojętnie przed wynikami Samsungów i Momentusów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie, mianowicie, wiem, że dyski 5400 2'5" są dużo cichsze od 7200 3,5". A jak wypadają 7200 2,5" do 7200 3,5"? Bo chcę kupić jakiegoś malucha i priorytetem jest cisza, ale nie mogłem przejść obojętnie przed wynikami Samsungów i Momentusów...

mam momentusa 200GB 7200 2,5" i powiem ze wogle go nie slysze (laptop ogolnie jest nie slyszalny, "bezszelestny" ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze specjalną dedykacją dla Kolegi, który twierdzi, że Samsung wymięka :wink:

 

RAID0 = 2x250GB (Samsung HM251JJ, 7200rpm, SATA II, cache 16MB, NCQ, zapis prostopadły/pionowy)

No i czego dowodzi Twoj test :P ? Zapodales test w RAID0 wiec jak chcesz cos udowodnic to pusc test jednego dysku, nadal uwazam ze Samsung wymieka :)

Edytowane przez krawetko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD3000BLFS :wink: pzdr

 

post-20691-1223992278_thumb.jpg

 

EDIT

Niestety nie w lapie :wink: Komp jak w sigu. A jak z głośnością? Można powiedzieć, że jestem trochę zawiedziony, tzn. spodziewałem się, że będzie ciszej :sad: Dźwięk jaki wydaję z siebie w idle to taki metaliczny świst oczywiście z racji tego, że dysk jest mały ginie przy reszcie. Co do natężenia to ten dźwięk jest bardziej słyszalny od posiadanego szajsunga (w szajsungu z kolei dźwięk jest niższy czyli bardziej basowy). Ogólnie dysk w idle jest minimalnie głośniejszy od szajsunga, ale przykładowo do barki dziesiątki jest mu bardzo daleko :)

 

Tak wygląda sprawa w idle, w seek'u ogólnie jest katastrofa :D Dysk jak mieli jest mniej więcej tak głośny jak stary wd800jb (nie bardzo pamiętam jak głośno było :D ) czyli bardzo piłuje talerze, w porównaniu do szajsunga (którego dźwięk jest bardzo niski, różnica w wysokości jest jeszcze większa niż w idle) jest SŁYSZALNIE głośniej :) Oba dyski są odizolowane od obudowy :) Jedyne czym dysk się broni to wydajność, która i tak imo jest niezbyt wysoka jeśli wziąć pod uwagę ilość dB :-| Dysk ratuję nieco AAM gdzie w trybie cichym jest ciszej od szajsunga zarówno w idle jak i w seek, a czas dostępu wzrasta do zaledwie 8,3ms :)

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ogólnie dysk w idle jest minimalnie głośniejszy od szajsunga...

 

...Dysk ratuję nieco AAM gdzie w trybie cichym jest ciszej od szajsunga zarówno w idle jak i w seek, a czas dostępu wzrasta do zaledwie 8,3ms :)

LOL. A od kiedy to AAM zmniejsza głośność dysku w IDLE??? Co, zmniejsza obroty talerzy? To dopiero nowina. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszło mi ostatnio przez rączki parę laptopów więc podaję wyniki:

 

Western Digital WD2500BEVS-75UST (Dell Inspiron 1420)

post-7625-1237655039_thumb.jpg

 

 

Samsung HM160HI (Dell Inspiron 1720)

post-7625-1237655058_thumb.jpg

 

 

2xToshiba 160GB RAID0 (zapomniałem spisać symbol) (Sony VAIO VGN-770)

post-7625-1237655072_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem WD2500BEVS (2 talerzowiec 250GB 5400RPM) na ST9250410ASG (1 talerzowiec 250GB 7200RPM).

Spostrzeżenia: prawie 2x tyle w średnim odczycie, mniejsza temperatura - mniejsze zużycie papu. Głowice słyszalne, jak się ucho do obudowy laptopa przystawi (WD dziwnie syczał jak coś ostro pracował - takie szzyy-szzyy - podobne do samego dźwięku kręcących się talerzy) Wibracje: Seagate'a prawie nie można wyczuć, że pracuje. WD było czuć bardzo wyraźnie (oczywiście, jak dotykałem gdy leżały, jak na zdjęciu)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wesja barki czyli 7200.3 250GB

Widać poprawe w odczycie i pogorszenie czasu dostępu.

Największa poprawa jest w zużyciu energii ;).

W szybkości jest troszkę lepiej, bo przybyło ok 40GB na każdą stronę talerza.

Wyszukiwanie stara wersja ma lepsze, ale miałem styczność z 7200.3 320GB i głowice z tego co pamiętam było delikatnie słychać :).

Co jak co, obie wersje to bardzo dobre dyski jako zamienniki do tych standardowo wrzucanych do lapków.

Chciałem już kupić tę 320GB, ale w końcu pojawił się model 250GB z nowej serii w Polsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego rośnie czas dostępu, teoretycznie przy wiekszym upakowaniu powinien maleć a w praktyce rośnie.

Możliwe, że producent tak ustawił szybkość głowicy - dysk miał być po prostu cichy. Możliwe też, że przy takim upakowaniu precyzyjne pozycjonowanie zabiera więcej czasu. Nowe dyski 3,5"z talerzami 500GB powinny mieć większy transfer, a nie mają, raptem kilka MB więcej w średnim odczycie niż poprzednie generacje. Z czegośte problemy muszą wynikać.

Zastosowaliby w końcu MEMS'y i nie byłoby problemów :P

 

czolo7

Jak pisałem, w tej nowej 250GB, żeby w dzień usłyszeć jak głowice szmerają muszę przystawić ucho do miejsca w którym jest zamontowany twardziel. Wiem, co mówię bo w lapku modyfikowałem chodzenie główne i mam z boku wyłącznik, więc w momencie nasłuchiwania chodzi tylko dysk twardy. 7200.3 kupił mój kumpel i w nim głowice było sychać wyraźniej - logiczne, gdyż ma lepszy czas wyszukiwania i zamiast 2 głowic jak w 250GB posiada 3. W nocy przy całkowitej ciszy słychać głowice. Zauważyłem też, że obudowa lapka ma inny wpływ na WD i na Seagate'a. WD podczas wyszukiwania dziwnie szumiał, ale szum ten zniknął gdy jest zamontowany w kieszonce (oczywiście Wellanda :P)

Seagate nie ma żadnych dodatkowych szumów tylko delikatne "prrrry prrr".

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodaje wykresy z mojego laptopa Dell Studio 1537, dysk twardy to Hitachi HTS543225L9A300 ATA Device (250 GB, 5400 RPM, SATA-II) trochę dziwnie moim zdaniem wygląda wykres z HDTune

 

8MB

Dołączona grafika

 

32MB

Dołączona grafika

 

HDTune

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, w tej nowej 250GB, żeby w dzień usłyszeć jak głowice szmerają muszę przystawić ucho do miejsca w którym jest zamontowany twardziel. Wiem,

Też tak miałem jak był nowy, z tym że teraz wydaje mi sie że chodzi głośniej.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

test 32MB

 

Pole Wartość

Właściwości urządzenia ATA

ID modelu WDC WD3200BEVT-22ZCT0

Numer seryjny WD-WXH409723375

Numer wydania 11.01A11

World Wide Name 5-0014EE-2AD689057

Typ urządzenia SATA-II

Parametry 620181 cylindry/ów, 16 głowic(e), 63 sektory/ów na ścieżkę, 512 bajty/ów w sektorze

Liczba sektorów LBA 625142448

Bufor 8 MB

Zwielokrotnienie sektorów 16

Liczba bajtów korekcji ECC 50

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Seagate Momentus 7200.4 jest znacząco lepszy niż 7200.3? Roznica w cnie 30zl przy 320GB wielkosci. Niby nie wiele, ale za te kase mialbym obudowe do starego dysku, jako przenoska bedzie robic. To jak moze byc 7200,3 czy lepiej jednak brac 4? Dodam, ze 3 ma funkcje G-Force.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...