Skocz do zawartości
Dzid

Cisza - Priorytet

Rekomendowane odpowiedzi

No to dałeś mi powody do zastanowienia się... te konfiguracje to raczej kalkulatorki, nawet dla 300W zasiliatora.

 

Sam szukam czegoś arcycichego (cichszego niż noisetaker na low) i mocnego. Sądziłem, że te sea sonici to to czego właśnie szukam.

 

Myliłem się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg. mnie nie należy oceniać nowych modeli zasilaczy, na podstawie kilkuletniego, poserwisowego szmelcu. Tak samo jak z enermaxami, które trafiły swego czasu do Polski, czy niektórymi partiami Tagana sprzedawanymi podejrzanie tanio. Dalej... Wielu producentów zasilaczy ma dobre chwile i te gorsze.

 

Nawet jeżeli stare modele Seasonica faktycznie miały wysoką awaryjność (czego ani Benito, ani Ja nie jesteśmy w stanie stwierdzić i prawde zna tylko dystrybutor), to nowe modele mogą sprawować się zupełnie inaczej. Podobnie bylo ze starszymi HuntKey'ami, których psuło się około 2%, a teraz awaryjność to 0,01% - wystarczyło wybudować nową fabryke i zaprojektować bebechy od nowa.

 

Na razie jest za wcześnie na mówienie o awaryjności Seasoniców S12. Jednak bazując na podstawie kultury pracy, stabilności napięć i okablowania zasilacze Seasonica oceniam na 9/10 (jeden punkt odejmuje za łatwo brudzącą się farbę, a'la tagan).

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliscie juz moze "nowy super test" zasilaczy w Chipie ?

 

Wsrod testowanych modeli byly tez 2 od seasonica. Co mnie bardzo zdziwilo... .wedlug ich "genialnej platformy testowej" :wink: modele te (chyba 500W i 600W) zostawily w tyle wszystkie Topowery, Tagany (wersja 520W zajela 15 miejsce :mur: :lol2: ), enermaxy i inne topowe zasilki.

 

Zdaniem ekspertow z Chipa seasoniki mialy najwyzsza sprawnosc (~87-88%), nalepsze napiecia (obojetnie czy obciazone czy nie). dziwnie to wygladalo, jak gdyby seasonic robil super turbo zasilacze, a cala dotychczasowa czolowka była badziewami :mellow:. Co najsmieśniejsze seasonici mialy malo A na 5V i 3,3V, dopiero na 12V dorownywaly innym zasilka.

 

Co o tym sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Nowe Testy z C.i.p.a. -> to lipa TYLE.

 

Co do dyskusji a propo zasilaczy seasonic. Ten z podpisu to kupiony rok temu na allegro "leżak magazynowy" i nie wiem ile na tym magazynie przeleżał, fakt, że jak go kupowałem to miałen celine N i gf3 więc ryzyka wielkiego nie było. Im dłużej go mam tym więcej dobrego o nim słyszę.

 

Poza biednym napięciem na 3,3V [w stresie prime95 3,21 mierzone miernikiem (dolutowane kabelki do odpowiednich linii na przejściówce)] które po vsense modzie nie drgnie i wynosi non top 3,37 (dobra, dobra wachania 0.005 to nie wachania chyba no nie) pozostałe linie ok (11,91 4,97). Co do jego głośności to go nie słysze, co do temperatury to powietrze na wylocie jest chłodne.

Moim zdaniem BOSKA zasiłka. Poza tą linią 3,3. echhh.

 

Pozdrawiam Wszystkich!!

 

p.s. dałem za niego 99 peelenów i dzisiaj jest wart tyle samo (na Allegro ofkoz)

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brunneriusgreyna, widać, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Twierdzisz, że testy chip' a w których wygrał psu sesonic'a są do niczego, poczym walisz klocka o tym jak to psu seasonica jest "boską" zasiłką.

 

Śmiech na sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiej się śmiej, jeżeli nie potrafisz czytać wszystkich postów w tym temacie Panie draak...

 

Mój post był o tym, że zasilacz seasonic, który ja posiadam (a którego nie ma w testach c.i.p.a) jest według mnie, podkreślam według mnie dobrym zasilaczem... Pomocy wymaga jedynie linia 3,3 ale i standardowe 3.21 w stresie też chyba złym napięciem nie jest...

 

A to, że te nowe zasiłki seasonic są według testów w tym czasopiśmie takie superhiperextraczadowe i biją na głowę odwieczną czołówkę stawki pozostawiam pod rozwagę wszystkim, którzy biorą na "serio" "testy" w komercyjnych czasopismach...

 

OT:

A komentarze dotyczące mojej umiejętności czytania ze zrozumieniem proszę zachować dla siebie i przy okazji samemu zastanowić się nad istnieniem tej umiejętności u Ciebie draak.

End of OT

 

Pozdrawiam całą KULTURALNĄ gawiedź i przepraszam za OT

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. macie zamiar sie klocic to prosze na PW

 

2. hmm zasilacze Seasonic zawsze byly cichutkie - cicho dzialaly i ... po cichu tez umieraly :rolleyes:

sam jako 1 z pierwszych userow tego forum mialem Seasonica model SS-300FS (jak ktos nie wierzy mozna poszukac) - wyjety chyba z jakiegos desktopa MaxDaty

to byl najcichszy zasilacz jaki mialem (a troche tego bylo) cichszy nawet od obecengo Tagana TG380 U1, ale ta cisza (slaba wentylacja) zostala okupiona tym ze z biegiem czasu napiecia byly coraz mniej stabilne zwlaszcza 3.3V & na koniec pewnego pieknego ranka zasilacz odmowil posluszenstwa :sad:

 

a o tych nowych nie mam zielonego pojecia :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ludziska...czy mało znane w naszym kraju zasilacze Seasonica nie maja prawa byc lepsze od Tagana, Topower'a i innych?? Dlatego nie maja prawa poniewaz to Seasonic??Dla was nie jest wazne jaki model, co ma w środku i czym się charakteryzuje! Po prostu to Seasonic więc SHIT i nie ma co równać z innymi. A na dodatek wygrał w CHIP'ie....to potwierdza tylko to ze jes do niczego. Taki jest wasz pogląd a ja proponuje puknąc sie w czółko. Nie pisze tego dlatego ze posiadam owego Seasonica (zresztą z którego jestem zadowolony) ale dlatego ze jesli komus sie tylko cos nie podoba (moze to "coś" byc nawet dobre) to juz jest gniotem. Ot tak. To spostrzezenie odnosi sie do wielu dyskusji na forum. Ja przynajmniej z zasady nie zabieram głosu w sprawach o których mam nikłe pojęcie. Zresztą tak na marginesie....gdyby ten test robiło 10 różnych osób to podejrzewam ze wyszłoby 10 róznych wyników bo dla kazdej z tych 10 osób liczyłyby sie inne kryteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisalem gdziekolwiek ze Seasonic to shit? nie wydaje mi sie, chcialem zasiegnac tylko opinii "ekspertow" co wiedza na temat tych zasilem, bo ja np. pierwszy raz o nich uslyszalem.

 

Sami wiecie jak genialne sa testy chipa, wiec troche mnie to zdziwilo. Widze zasilke pierwszy raz i nagle siup najlepsza "de best", zostawila w tyle cala konkurencje.

 

Chyba rozumiecie.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś prawo o nich nie słyszeć ponieważ Seasonic (istniejący zresztą od 1975r.) jest mało znany w naszym kraju (tak jak np. świetne pamięci Crucial'a). Ale wystarczy rzucić okiem na zagraniczne fora gdzie sporo osób chwali te zasiłki (mowa o serii S12).

Co do testów CHIP'a to i tak uważam je ze najbardziej wiarygodne ze wszystkich pojawiajacych sie w prasie komputerowej choć faktycznie chyba troszkę przesadzili z tym rankingiem zasiłek. Róznica pomiedzy miejscem 1,2 a pozostałymi jest napewno przesadzona i nie można poczas zakupu bezmyślnie kierować sie tym co oni tam sobie wymyślili. Dla mnie zawsze ważniejsza bedzie opinia kilku użytkowników danego sprzetu niż jakis test w jakims pisemku.

Ja wybierałem ta zasiłkę przede wszystkim na ciszę i w 100% był to trafiony wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam no ja właśnie też mam zamiar kupić coś dobrego w cenie do 250 zł to max totalne i żeby był jak najcichszy. Z wstępnych oględzin to widziałem że do wyboru mam albo Topowera 350WP5 Titanium, Huntkey-a HK-350AP albo jakiegoś Chiefteca ale one nie są chyba zbytnio ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam no ja właśnie też mam zamiar kupić coś dobrego w cenie do 250 zł to max totalne i żeby był jak najcichszy. Z wstępnych oględzin to widziałem że do wyboru mam albo Topowera 350WP5 Titanium, Huntkey-a HK-350AP albo jakiegoś Chiefteca ale one nie są chyba zbytnio ciche.

A tagan U01 380W ?

MOzna go dostać za 250 zeta. I z tego co tu mówią to jest baardzo cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kupiłem tego Huntkeya ale muszę powiedzieć że co mnie zaskoczyło w stosunku do poprzednika Megabajta 350 że napięcie 5 V cały czas jest na takim samym poziomie 4.27 nie wiem może czujnik jest do niczego ale za to 3.3 V ładnie stoi na 3.31V i ani drgnie. A i Huntkey jest naprawde cichy po odłączeniu wszystkich wentylatorów to jedyne co słysze to buczącego Maxtora a zasilacz słychać dopiero jak się ucho przyłoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kupiłem tego Huntkeya ale muszę powiedzieć że co mnie zaskoczyło w stosunku do poprzednika Megabajta 350 że napięcie 5 V cały czas jest na takim samym poziomie 4.27 nie wiem może czujnik jest do niczego ale za to 3.3 V ładnie stoi na 3.31V i ani drgnie. A i Huntkey jest naprawde cichy po odłączeniu wszystkich wentylatorów to jedyne co słysze to buczącego Maxtora a zasilacz słychać dopiero jak się ucho przyłoży.

A czy ty przypadkiem mierzysz napiecia programami? Jesli tak ... to zapomnij o wiarygodnych napieciach.

MI pokazuje speedfan na lini 12V czasmi 10V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

no jesli chodzi o cisze... ten zasilek ktorego mam w podpisie jest ZNACZNIE cichszy niz wentyl od obudowy (na 5V) i od radiatora (Zalman CNPS 9500 (edit) - ten z heat pipe'ami) - tez na 5V.

dwa wentyle, robiace przeciag (umieszczone naprzeciw siebie)

powietrze jest dosc cieple (to wydmuchiwane ze srodka) ale nie az tak jak w Huntkey ktorego mialem wczesniej. porownywac glosnosci nie ma sensu.

najglosniejsze elementy mojego kompa pod obciazeniem kilkugodzinnym w 3D Max:

1. radiator (a mial byc taki cichy :angry: ) - wskakuje na 1800 obrotow - oczywiscie wiatrak od radiatora :D

2. wiatrak od budy

3. dysk (nie pracujacy - szum talerzy)

4. zasilacz

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostałem miernik i pomierzyłem napiecia swojego zasilacza aby porównac je z odczytami Smartguardiana. Wniosek jest jeden....odczyty z pogramu są do dup...!!! Oto wyniki:

12V -> Smartguardian- 11,9V miernik- 12,04-12,05V

5V -> Smarguardian- 4,91V miernik- 4,99-5V

Dodam iż podczas pomiaru działał 3DMark05

 

Napiecie 3,3V zmierzę póżniej jak wymyślę w jaki sposób dostac sie do wtyczki ATX :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie 3,3V zmierzę póżniej jak wymyślę w jaki sposób dostac sie do wtyczki ATX :?

Od strony wiązki kabli wsadzasz dopasowany kawałek drutu w gniazdo z pomarańczowym kabelkiem. a "0" bierzesz z wtyczki molex - zmniejsza niebezpieczeństwo zwarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti dzięki za radę! Własniez robiłem pomiary:

3,3V -> Smartguardian- 3,26V miernik- 3,32-3,33V.

Reasumując jak dla mnie rewelacja!! Wartość napięć i ich stabilność wręcz idealna :D Jednym słowem zasilaczyk miód malina.....

Podejrzewam ze 396W i 33A na lini 12V jest całkiem realne w tym zasilaczu.

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testów CHIP'a to i tak uważam je ze najbardziej wiarygodne ze wszystkich pojawiajacych sie w prasie komputerowej

ehh ;-) Pamiętam jak w chipie p4 2,6 wygrało z p4 2,8, akurat intel wyzbywał się jednego z tych modeli zgadnij którego ;), mam jednego chipa gdzieś w szafce w którym panowie biją pokłony przed GF FX5800 i spisują wręcz na straty 9700 lol ;)

 

to tyle ot ;)

 

 

 

 

 

Benito, zenfist - w Was nadzieja. W poniedziałem zamawiam i to nie jeden a dwa. Do wybranego topka 526 420w jestem przekonany i byłbym pewny gdyby nie namieszały seasonici. Mieliście je rękach ?

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbila-> wracając (juz ostatni raz) do testów Chipa to sie z Tobą zgadam tylko ze ja nie napisałem ze sa naj lecz iż uwązam ze sa najbardziej wiarygodne ale w porównaniu (tylko i wyłacznie) z testami w innych CZASOPISMACH.

Może nie jestem expertem od zasilaczy ale akurat Seasonica s12 500 mam w kompie (w ręcach tez miałem :wink: ) wiec jeśli masz konkretne pytanie to moze bedę w stanie ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to nie pomogę bo Topowera nawet w rekach nie miałem :wink: . Tak swoją drogą to też byłbym bardzo zainteresowany tym porównaniem.

Zrobiłem maly wywiad w sieci i oto jakie wyniki Seasonica znalazłem:

http://www.matbe.com/articles/lire/250/sea...faite/page6.php tutaj proponuję dla niedowiarków spojrzec na Tagana 480W :) wypada "rewelacyjnie"

http://www.tomshardware.com/2005/07/11/stress_test/

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Seasonic S12-430 w Zenfist. Ciekawy jestem jakie będzie porównanie do Topower TOP-588 P6 EZ 450W którego mam już dość.

Raz że głośny, dwa że miał jakiś feler i mój UPS nie był w stanie utrzymać go chociaż sekundy na awaryjnym zasilaniu. Jakby cos to mogę komuś sprzedać (fv) zanim zacznę się użerać z serwisem komputronika. Wygląd piękny, odłanczane kable i w normalnej sprzedaży już niedostępny.

A głośny był w stosunku do Be-quiet Blackline 400W który według mnie (póki co) jest najcichszym zasilaczem.

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...