Skocz do zawartości
turo1001

Kłamczuchy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam internet z kablówki z zewnętrznym Ip 256kbit/s lecz ostatnio zaczoł się mulic. Co się okazło że jak robie testy prędkości w internecie<wp.pl> to piszemi że prędkość mojego łącza wynosi 31kb/s a na innej stronie pisze że 47.44 kbps na kolejnej 48kb/s

Jeśli mi wiadomo to modem jest szybszy. Na pocątku ściągałem 32 na sekunde teraz 5 niemoge przekroczyć. Niewiem co jest grane morze konfiguracje zmieniłem w windowsie, połączeniu czy to wina prowidera. Pomocy. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie mam ograniczenia, neta mam 2 tygodnie wię fizycznie nie jestam w stanie wykorzystać ograniczenia. Zgadza sie mam 256kbit/s i ściągałem 30 i spadło do 5 a z jednostkami mieszam bo na karzdej ze stron na któraj testowałem swojego neta była inna. A tym tempomacie czeskim pokazało mi 53 a tok być nie powinno bo jak sprawdzałem 2 dni po podłączeniu to miałem 248kbit/s. Więc wnioskuje że to kolo z kablówki myśli że jelenia znalazł i w kulki sobie polatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mieszasz jednostki masz lacze 256kbps czyli szybkosc dowloadu  masz max 32kb/s.

Napisala osoba, ktora obie wartosci napisala w tych samych jednostkach ;)

 

256kbps = 256kb/s = 32KiB/s

 

Wielkie i male litery maja w tym przypadku znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turo1001: nie sadzisz ze najprostsza metoda jest wykonac jeden telefon do BOKu twojego providera i poprostu zapytac o co chodzi? Wrozki juz dawno wyginely, nikt nie zgadnie co moglo sie u ciebie stac.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już to 32KB/s ... nie dość że wielkość liter to również ich ilość ma znaczenie :D

1715964[/snapback]

Tu sie niestety mylisz, bo juz kawal czasu temu zmienil sie standard IEC odnosnie oznaczen przedrostkow binarnych jednostek SI. Po wiecej zapraszam tutaj:

 

http://physics.nist.gov/cuu/Units/binary.html

 

To, ze malo kto o tym wie i to stosuje to inna rzecz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile rozumiem wyrazne rozroznienie M i Mi, T i Ti itd. (czyli przedrostkow dziesietnych i binarnych, k/K jest wyjatkiem, bo mozna rozroznic za pomoca wielkiej i malej litery) to ich nowe nazwy sa tragiczne... no ale nie mnie oceniac.

 

Inna rzecz, ze kombinacji typu MB (czyli 10^6 bajtow) nikt, poza producentami dyskow twardych i plyt CD/DVD, z reguly nie stosuje.

 

PS. Nowe to one byly 5 lat temu... jak widac swiat sie tym bardzo przejal :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...