Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Pojscie Do Sklepu Komputerowego...

Rekomendowane odpowiedzi

Łosiu! Dygałbym się gdybym miał taką psyche, że coś uwale...

1717733[/snapback]

BarTweak, odpoczniesz sobie dwa tygodnie od konieczności pisania na Tweak'u.

Na przyszłośc pohamuj swoją wybitną elokwencję, a zwłaszcza nadmierną chęć do stosowania "wyrafinowanych" epitetów.

 

BTW, łosie hasają po bagnach, a nie na Tweak'u. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ale sie rozchualalo :( OK dzisiaj sie przelamie i wsadze pamiec, intrukcje widzialem i jest tam pokazane dokladnir tak jak ja zrobilem, ale sie spalilo. Dziwicie sie ze sie boje? Jak mi sie spalil komp to utracilem gware na plyte i pamiec, zabulilem za nowe czesci i kompa miesiac nie mialem. A za cholere nie wiem czemu mi sie spalilo ;/ BTW: mam codeshita 350w - nic mi sie nie zjara podczas wsadzania? Intrukcje to znam na pamiec juz ;/ - moze ktos DOKLADNIE napisac jak to wsadzic zeby nie spieprzyc? Aha i czy to trzeba tak dopychac zeby zolte styki byly niewidoczne i tak, zeby zamkniecia po bokach same sie zatrzasnely? Procka i grafe wymienilem sam bez klopotow, a najbardziej sie procka obawialem gdyz to byl moj ipierszwy raz, a tu z pamiecia cos nie tak poszlo. Myslalem ze najltawiej bedzie nia wsadzic ;( Aha i czy moze mi ktos powiedziec, jak pamiec jest spalona i sie ja wsadzi do kompa z inna pamiecia to moze cos sie stac? Np. ze komp sie zjara albo pamiec? Ale mam problem zyciowy z tym ;/ Aha i jeszcze jedno - czy pamiec DOBRZE wsadzona do slota ma prawo ruszyc sie choc milimetr w ktoras strone? Czy nie moze sie w ogole ruszac? Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedzi na dreczace mnie pytania.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Ale widzę, żeś się "bracie" strachu najadł :)

Prawie jak jak jak mi komp po podkręcaniu nie wstał. Czarny ekran i nic. Restart i nic :mur: . Na szczęście wyciągniecie bateryjki na 15 min, pomogło :) Niedlugo póżniej doczytałem, że jest do tego odpowiednia zworka (CLEAR CMOS), zresztą tuż obok bateryjki. Ale EOT i do rzeczy.

1. Uszkodzenie które wczesniej wygenerowaleś IMHO należy raczej do rzadkości.

2. Nie wynika to z Twoich postów, ale rozumiem, że pamięć masz nową tzn. inną, a mobo?? To samo czy inny egzemplarz??

2a. Jeżeli inny prawdopodobieństow powtórki znacząco maleje.

2b. Jeżeli egzemplarz mobo ten sam prawdopodobieństwo powtórki jest hmm.. zauważalne.

 

2aa. Jeżeli masz wsio nowe (tzn, mobo i RAM) to się nie bojaj.

IMHO rzeczywiście wymiana RAM to technicznie najlatwiejsza rzecz jaką przy bebechach kompa robisz.

Jak już ktoś wspominał, wsadzasz pamiątki mocno, aż się obydwa zatrzaski zamkną. Jeżeli są dobrze zamknięte pamięci nie pozwolą sie ruszyć w górę!! Testując spróbuj pociągnąć pamięć w górę na jednym a potem na drugim końcu!

Źle dociśnięta po prostu wyraźnie się wysunie!

Co nie zmienia faktu, że uruchomienie kompa z niedociśniętą pamięcią nie powinno wygenerowac awarii (ja miałem tak dwukrotnie i komp nie wstał, docisnąłem i wsio było OK)

Luzy jeżeli są to minimalne, a na koniec i tak dociśnij jeszcze rzetelnie pamięć do płyty czyli w dół. (tylko ręką nie pośladkiem :D )

 

2ba. Jeżeli mobo nie zmieniane i nie sprawdzone po awarii, to można się zastanawiać nad wariantem sprawdzenia w sklepie, ale IMHO tylko w wypadku dokonywania tego na pamięci Sprzedawcy, choćby pod pretekstem sprawdzenia kompatybilności np. mówisz "Słyszałem (czytałem), że nie wszytkie pamięci chcą działać na tej płycie" To zreszta prawda, a że dotyczy głównie trybu Dual i FSB 200 równoczesnie, tego już nie musisz dodawać (mogłeś nie wiedzieć).

 

Natomiast latanie z własnym kompem i własną pamięcią, aby Pan włozył własną łapką to już IMO nadmiar ostrozności (żeby nie powiedzieć, że tchórzostwa).

Bo jak zepsuje się coś to Pani tak nie wexmie odpowiedzialności, w końcu komp i RAM jest Twoje.

 

A więc nie bojaj i do dzieła!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: po spaleniu sie plyty i ramow, otrzymalem nowa plytke ale juz asusa a nie jak poprzednio gigabyta. Pamiec rowniez nowa wstawilem. Zasilacz codeshit 350 w nowka. Karta graf jakies 4 miesiace ma moze wiecej. Procek tak jak karta. Aha i mam jeszcze pytanie - jak poznac ze pamiec jest spalona? Bo tej pamieci ktora chce wsadzic nie jestem pewien. Styki sa cale zlote nie ma czarnych sladow i na oko wyglada ok wiec mozna wsadzac? A nawet jezeli by byla spieprzona to sie nie odpali komp i sie nie zjara? Ale sie boje ;( Aha i tez mam tak, ze teraz mam 256 ramow i czeka na wsadzenie kolejne 256... jezeli te jedno 256 juz wsadzone dziala ok, a tamto ktore chce wsadzic nie dziala/jest zrobane/ to uszkodzi mi te druga pamiec lub plyte? Dzieki wszystkim za motywacje, po odp na te pytania chyba sie przelamie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: po spaleniu sie plyty i ramow, otrzymalem nowa plytke ale juz asusa a nie jak poprzednio gigabyta. Pamiec rowniez nowa wstawilem. Zasilacz codeshit 350 w nowka. Karta graf jakies 4 miesiace ma moze wiecej. Procek tak jak karta. Aha i mam jeszcze pytanie - jak poznac ze pamiec jest spalona? Bo tej pamieci ktora chce wsadzic nie jestem pewien. Styki sa cale zlote nie ma czarnych sladow i na oko wyglada ok wiec mozna wsadzac? A nawet jezeli by byla spieprzona to sie nie odpali komp i sie nie zjara? Ale sie boje ;( Aha i tez mam tak, ze teraz mam 256 ramow i czeka na wsadzenie kolejne 256... jezeli te jedno 256 juz wsadzone dziala ok, a tamto ktore chce wsadzic nie dziala/jest zrobane/ to uszkodzi mi te druga pamiec lub plyte? Dzieki wszystkim za motywacje, po odp na te pytania chyba sie przelamie...

1718178[/snapback]

@Pioorek

Spalona pamięć nie musi być czarna, ale też nie powinna jeżeli jest uszkodzona pociągnąć innych elementów, a na pewno nie drugą pamięć w osobnym slocie.

Wspomniałem, że Twoje doświadczenia są odosobnione podejrzewam, że winne było tamte mobo a nie pamięci.

Teraz jak masz zarówno nowe mobo jak i pamięci nie masz się co bojać.

Weż leki na uspokojenie, wsadzaj te pamięci i miej ten stres za sobą :)

Do dzieła Pioorek, bądź mężczyzną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEZUS MARYJA!!!!!!!!!! UDALO SIE!!!!!! Wkoncu mam te koste ramow w slocie! A dzieki komu ? A DZIEKI WAM! Macie czteropak i po buzi ;** a z tym cztero pakiem nie zartuje, moge podac adres i mozecie sie zglosic ;] WYPAS! Caly sie trzese jeszcze ale mam to za soba. Teraz sobie sam bede wszystko wymienial, a tamto spalenia wystapilo pewnie dlatego ze cos sie zchrzanilo bo ja dobrze zrobilem... DZIKUEJ WAM WSZYSTKIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;:*:*:

 

EDIT! Co do zasilki to ja mam Mode coma 350 W a nie codeshita. Dobry on?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEZUS MARYJA!!!!!!!!!! UDALO SIE!!!!!! Wkoncu mam te koste ramow w slocie! A dzieki komu ? A DZIEKI WAM! Macie czteropak i po buzi ;** a z tym cztero pakiem nie zartuje, moge podac adres i mozecie sie zglosic ;] WYPAS! Caly sie trzese jeszcze ale mam to za soba. Teraz sobie sam bede wszystko wymienial, a tamto spalenia wystapilo pewnie dlatego ze cos sie zchrzanilo bo ja dobrze zrobilem... DZIKUEJ WAM WSZYSTKIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;:*:*:

 

EDIT! Co do zasilki to ja mam Mode coma 350 W a nie codeshita. Dobry on?

1718292[/snapback]

No i cool. RAM'y wymieniać już umiesz. Czas zabrać się za poważniejsze rzeczy. W zasadzie wszystko można w kompie wymienić we własnym zakresie, zachowując minimum zasad bezpieczeństwa. Czyli generalizując: nic na siłę, nic na podłączonym zasilaniu.

A co do modecoma, to bywa różnie, w zależności od tego co trafisz. Ja swój wywaliłem, miałem pecha. Na pewno jednak nie jest to szczyt osiągnięć, jeżeli chodzi o zasilacze.

Poczytaj więcej tu: Subforum: Zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEZUS MARYJA!!!!!!!!!! UDALO SIE!!!!!! Wkoncu mam te koste ramow w slocie! A dzieki komu ? A DZIEKI WAM! Macie czteropak i po buzi ;** a z tym cztero pakiem nie zartuje, moge podac adres i mozecie sie zglosic ;] WYPAS! Caly sie trzese jeszcze ale mam to za soba. Teraz sobie sam bede wszystko wymienial, a tamto spalenia wystapilo pewnie dlatego ze cos sie zchrzanilo bo ja dobrze zrobilem... DZIKUEJ WAM WSZYSTKIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;:*:*:

 

EDIT! Co do zasilki to ja mam Mode coma 350 W a nie codeshita. Dobry on?

1718292[/snapback]

To gdzie mamy się po ten czteropak zgłosić ?? :D

No pierwsze koty za płoty!

Sikor jako stary wyga ma rację, przy zachowaniu ostrozności można kompa zlozyć samemu.

IMHO najwięcej uwagi trzeba poświęcić przy montażu proca i coolera na nim zwłaszcza jak jest duży, albo ze skomplikowanym montażem.

No to fajnie, że Ci się udało przemóc, bo wyraźnie traumę miałeś po tamtych zdarzeniach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mozna pojsc do jakiegos sklepu komputerowego i poprosic o wsadzenie jakiegos podzespolu (powiedzmy, ze z ta firma nigdy nie mialem nic do czynienia)? Jezeli tak to ile za takie cos mozna zaplacic??? Thx za odp ;)

1715240[/snapback]

Pracuje w komputerowym i mam pelno klientow z tego typu problemami, najczesciej biore 10zl na fajki

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na przyszłość to nie zaszkodzi aby przed wyciąganiem, wkładaniem podzespołów do kompa dotknąć rękami kaloryfera. Czasem potrafi nas to ustrzec przed uszkodzeniem części przez ładunki gromadzące się na powierzchni naszej skóry. Nic to nie kosztuje a z pewnością nie zaszkodzi. Być może że i twoja pamięć padła nie na płycie ale w wyniku "złego dotyku" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg, najpierw wsadzilem grafe sam, pozniej procka (luzik byl) a gdy wsadzilem pamiec to sie zjaralo. Juz wiesz czemu teraz balem sie wsadzic znow pamiec? :D Chyba tak ;) No z prockiem to sie meczylem jakies 30 minut, radiatora nie moglem zamontowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja mam 15 lat, ostatnio byłem u neurologa w związku z moimi rękami (od pewnego czasu trzęsą się jak cholera, nie wiem co się z nimi stało:) ), a kompa sam złożyłem jakieś 2 tygodnie temu. To nic, że jak przykręcałem śrubami do obudowy płytę główną to coś skrzeczało, nic, że mi co chwila śrubki spadały na mobo:P Nawet paste mi się udało poprawnie nałożyć:] W życiu trzeba ryzykować, ja też się tego strasznie bałem (to był mój pierwszy raz, bez podtekstów:P)

 

Ale nie róbmy OT:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy naprawde powinni isc do serwisu z ałozeniem nowych czesci

kumpel połamał mobo wsadzajac pamiec :/

powód :

mobo przykrecona na 3 srubkach

próbował wsadzic ddr do gniazda sdr ( wzioł ddr bo myslał ze najdrozsze to najlepsze )

 

PS

ja tez sobie ostatnio przejechałem srubokretem po płycie ale naszczescie jakims cudem działa

Edytowane przez piotrek_r1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...