Skocz do zawartości
tanx

Cisza I Niezła Wydajność S.754 I 939 Za ..... 15zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, opatentowalem fajny sposób aby posiadacze boxowego coolera nie musieli wyadawac 80zl na porzadne chlodzenie, bo wystarczy 15zl, otóż zostawiamy standartowy radiator i zdejmujemy wiatraczek,a zakladamy na niego takie coś http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68314179

Temperaturka mi wzroosla o ok. 3 stopnie na porcku ale jest CISZA..............................!!!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ale okazja arctic fan 3 za 15 zł

tu są troche taniej bo po 9 zł

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=41435f46414e5f335f5443

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68018028

co prawda są to TC z regulacja temperaurową

ale jak to komus przeszkadza to wystarczy zewrzeć nużki termistora(czy jak to się tam nazywa)

A swoją drogą to dziwi mnie troche wzrost temperatury przy maksymalnych obrotach w porównaniu do boxowego wentyla, bo mam takie dwa wiatraki w obudowie i nawet na niższych obrotach nieźle dmuchają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ma 70mm ale na jedna srobke zamontowalem tego arctica, trzyma sie idealnie, na razie testy przeporwadzalem na nie podkreconym sempronie 2800+, jak wróci mój Gb k8ne to podgrzeje i zobaczym y jak mozna se na tym podkrecic i zamieszcze screeny i fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem podobnie :P

tzn na miejsce mojego starego wiatraka Cooler Master'a, który dobijał do ~7000RPM :| zamontowałem tego Arctic Fan'a 3.. temperatura odziwo bez zmian :| nawet i dobrze :D

a co do głośności to jest on niesłyszalny ale w porównaniu do tamtego starego wentylatora :P tak serio to hałasuje leciutko jakby nie patrzeć.. ale da sie przeżyć :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn na miejsce mojego starego wiatraka Cooler Master'a, który dobijał do ~7000RPM :| zamontowałem tego Arctic Fan'a 3..

...tak serio to hałasuje leciutko jakby nie patrzeć.. ale da sie przeżyć :)

 

1722771[/snapback]

oglądałem właśnie dzisiaj ten model ARCTICA w komputroniku za 20zyli!! chciałem go wstawić na procek z tego względu że zakupiony kilka dni wczesniej ARCTIC COOLING ARCTIC FAN PRO TC za 13 zyli miał troszke mało obrotów no i proc poprostu robił się gorący!! na www.Proline.pl http://www.proline.pl/shop.php?prodid=41435f46414e5f335f5443 + dodatkowo http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5a41...e5f4d4154455f32 czy ktoś się orientuje czy połączenie tego wiatraczka z tym kontrolerem będzie w stanie wycisnąć Max obrotów (w granicach 2000) na stałym poziomie?? Są moze jakieś tańsze kontrolery tego typu??:> to chyba dobre jest?? ]:-> Edytowane przez GALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do laryngologa się zapiszcie w kolejkę. Nawet Papst jest słyszalny przy ok. 900 obrotach, dopiero przy minimum staje się niesłyszalny ( pewnie coś 750 obr./min).

 

I zaznaczam, że chodzi tu o słyszalność na tle innych urządzeń, nawet jeżeli mój zasilacz generuje ok. 20 dB, a dysk wg. producenta 27 dB( w moim odczuciu jest to najcichszy mechaniczny element komputera) to Papst (12 dB)jest wyraźnie słyszalny- wystarczy wyciągnąc kabelek od zasilania.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie studiów mieszkam na dosyć uczęszczanej ulicy we Wrocku. Powiem wam, że w tym huku, nawet z zamkniętymi oknami, mojego kompa nie słychać, a jest w nim zasiłka Fortrona 300W oraz Zalman 90mm z Ramienia FB123 @ 1400rpm.

Ja tego nie słyszę. Resztę dopowiedzcie sobie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ale okazja arctic fan 3 za 15 zł

tu są troche taniej bo po 9 zł

1715916[/snapback]

W jaki sposób zwiera się te nóżki ?? wystarczy urwać to zielone coś tam?? i skręcić te dwa kabelki razem?? i okręcić izolacją:> wpłynie to w jakiś sposób na żywotność tego coolerka?? no i czy ktoś tak zrobił i jak wygląda głośność tego wiatraczka po takich przeróbkach!! Chce go wstawić zamiast COOLER MASTER na SEMPRONA 2800+ obecnie ma 50 stopni chłodzony jest przez zestaw COOLER MASTER z aluminiowym radiatorem. Zamierzam go wymienić na takie cudo

http://www.thermaltake.com/coolers/comboCo...101/pipe101.htm

Jak sądzicie czy takie połączenie da sie zrobić?? ARCTIC + THERMALTAKE

Edytowane przez GALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie, opatentowalem fajny sposób aby posiadacze boxowego coolera ...zostawiamy standartowy radiator i zdejmujemy wiatraczek,a zakladamy na niego takie coś ...

1715826[/snapback]

:lol2:

buahahaha - bo sie posikam ze smiechu - ludzie tak robia od kilku lat a ty piszesz o "opatentowaniu" :lol:

 

W jaki sposób zwiera się te nóżki ?? wystarczy urwać to zielone coś tam?? i skręcić te dwa kabelki razem?? i okręcić izolacją:> wpłynie to w jakiś sposób na żywotność tego coolerka?? no i czy ktoś tak zrobił i jak wygląda głośność tego wiatraczka po takich przeróbkach!! ...

1732563[/snapback]

ehh ludzie to juz bylo ze 100x pisane

1. wycinasz termistor

2. wstawiasz potencjometr obrotowy (moze byc nawet montazowy za 50 groszy) o zblizonej rezystanicji jak ten termistor

3. ustawiasz recznie obroty i masz full zakres - pod warunkiem ze dobrze pomierzysz rezystancje termistora przy 20*C i np przy 70*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a nie lepiej kupic jakas tube czy cos i poprowadzic tunel powietrzny zza obudowy ? tanio i tez bedzie chlodnie bo powietrze w budzie mimo cyrkulacji zawsze bedzie troche cieplejsze niz na zewnatrz obudowy tanio i tez chlodno i nie glosno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż zostawiamy standartowy radiator i zdejmujemy wiatraczek,a zakladamy na niego takie coś

Na socket 478 raczej czegoś takiego nie zrobisz bo ja chciałem już tak zrobić, że wywalam boxowy wentyl i wkładam na niego spire@7V ale nie udało sie bo jak ten radiator niby ma sie trzymać? Albo ja poprostu nie umiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz to tylko na 754 i 939 reszty nie wiem, w kazdym arzie na 478 nie zrobisz bo wentyl jest montowany na zaczpki, a w 754 i 939(i chyab tez A)wkrecasz go w miejsce po starym wiatraku, na 754 i 939 przykrecsz tylko jedna sruba gdyz box jest 70mm :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a temp. mam 60*C w idle i na dodatek tunel zrobiony :[ Na 478 radiator ma takie specjalne obramowanie i na to sie zakłada wentyl, który trzeba przycisnać takimi dwoma łapkami :( Jednym słowem do [gluteus maximus] !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...