Skocz do zawartości
zet64

Pomocy - Dysk Jest I Nie Ma Go Jednocześnie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc bo to jakby czarna magia... dysk "F" który do tej pory zachowywał się normalnie, nagle przestał istniec jakby w połowie. Tzn jest wykrywalny, istnieje , w zarządzaniu dyskami widziany jest jako zdrowy, wszędzie jest "to urządzenie działa poprawnie", próbując go uruchomic wyskakuje plansza że dysk jest niesformatowany i czy sformatowac go teraz...nie mogę tego zrobic bo nie mogę stracic danych z tego dysku. Dysk "F" jest partycją razem z partycją "D" na jednym dysku fizycznym WD 250Gb SATA używanym zaledwie od kilku miesięcy. Drugi fizyczny to Barracuda 40 Gb IDE na której są partycje "C"(system) i "E". Nie wiem czy to jest wina dysku czy systemu :blink: , próbowałem przeinstalowac system - bez zmian. Np w opcji formatowanie dysków widoczne są tylko C i E...w zarządzaniu dyskami mogę teoretycznie je sformatowac, ale nie próbowalem. tam też jest informacja , że dysk F jest niesformatowany a klikając na "właściwości" pokazuje że jest pełny i ma 0 wolnego miejsca (powinno byc wolne ok 160Gb) a jednocześnie pokazuje 0 mb zajętego miejsca ... Co jeszcze powinienem dodac żeby w pełni opisac problem? Nie wiem, jeśli coś będzie niejasne to podam informacje jakie będę w stanie podac.

Proszę o pomoc bo nigdy nie miałem z czymś takim doczynienia. :blink: :mur:

moje wszystkie dyski były czy są NTFS,

 

a- i jeszcze jedno, chcąc otworzyc dysk "D" wyskakuje plansza - D:\ nie jest dostępny Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny.

Edytowane przez zet64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...