Skocz do zawartości
yello(PL)

Galaxy 6800gt (agp)

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy zastanawia się nad zakupem 6800GT Galaxy. Ja nie znam tej firmy, więc chciałbym poznać Wasze opinie na jej temat - firmy i tej konkretnie karty.

 

Poza tym mam pytanie - jaka jest różnica w wydajności pomiędzy 6800 i 6800GT?

 

Jeszcze jedno pytanie - co to za firma Point of View - oczywiście chodzi mi o ich grafy :)

Edytowane przez yello(PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Galaxy produkuje porzadne karty, posiadam jedna i nie mam z nia absolutnie zadnych problemow - kreci sie wysmienicie, grzeje w normie, halasu nie robi - wszystko na stockowym chlodzeniu. Generalnie przyzwoity sprzet w niskiej cenie, odbija sie to w zasadzie tylko na skromnym wyposazeniu (u mnie tylko kabel TV, przejsciowka na CRT, mostek SLi, sterowniki i instrukcja).

 

Ad3. Point of View to firma z pogranicza no name - taka konkurencja dla Palita..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Galaxy jest jak najbardziej wporzo, najbardziej podoba mi się chlodzenie - ciche i bardzo wydajne, można spokojnie podkręcać...

2. Point Of View to wcale nie no-name... Palit np. Produkuje tanie karty bo zwykle obniża im taktowania ( patrz r9800... 128bit i zegary na poziomie wersji SE, a palit nazywa to PRO ) PoV zwykle sprzedaje karty już mocno wykręcone, dlatego za wiele z nich już później nie wyciągniesz, ale na pewno nie zaniża referencyjnych taktowań i nie można powiedzieć że produkuje złe karty...

 

6800GT to zwykle zwiększone taktowania i 256ram ( często o mniejszym czasie dostępu niż 6800 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rózni sie tym ze 6800gt ma 16 potoków i czasami pamieci gddr3 a 6800 ma 12 potoków i pamieci ddr :)

1718329[/snapback]

i tutaj się mylisz przyjacielu. Wszystkie 6800 mają pamięci gddr3, nawet LE. Wyobrażasz sobie jakoś pamięci 700mhz na zwykłych ddr'ach bo ja nie.

 

P.S. Co do czego to bierz galaxy 6800gt 256mb --> wydajne chłodzenie i chyba jedna z lepszych z serii 6800gt

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tutaj się mylisz przyjacielu. Wszystkie 6800 mają pamięci gddr3, nawet LE. Wyobrażasz sobie jakoś pamięci 700mhz na zwykłych ddr'ach bo ja nie.

1720791[/snapback]

leże i kwicze :lol: :lol: :lol:

człowieku dokształc sie wpierw a potem pouczaj starszych :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leże i kwicze  :lol:  :lol:  :lol:

człowieku dokształc sie wpierw a potem pouczaj starszych  :lol2:

1720798[/snapback]

Właśnie się dokształciłem i teraz wiem, że są pamiątki zwykłe ddr 700 i powyżej, a co do 6800 to jestem pewny, że wszystkie mają gddr3 chyba że jakieś totalne kastraty. Jeśli znowu się mylę to weź mnie popraw a nie tylko umiesz śmiać się z innych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znowu się mylę to weź mnie popraw a nie tylko umiesz śmiać się z innych!

1720954[/snapback]

porawałibym cie wczesniej , gdyby nie to że tobie zachciało sie poprawiac innych ;]

 

ddr3 mają tylko gt i ultry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad3. Point of View to firma z pogranicza no name - taka konkurencja dla Palita..

1718025[/snapback]

Qwa to teraz ja leze i kwicze :lol: :lol:

 

Biorac pod uwage , ze seria POV BFG GF 6800GT/Ultra byla seryjnie podkrecona i jedna z szybszych w seri 6 GF-ow , to rzeczywiscie mozna pomyslec , ze jest to prawie noname :lol: :lol:

 

omg to so wlasnie skutki podawania linkow do tweaka przez Chipa, Entera itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam Galaxy 6800gt od kilku miesięcy i jak dotąd jestem zadowolony.Wcześniej miałem MSI 6800 ( niby taka markowa ) która po jakimś czasie zjarała się z niewiadomej przyczyny.W Galaxy przede wszystkim jest bardzo dobre chłodzenie - cichutkie i wydajne.Polecam.A wydajnościowo to uważam że gt jest wydajniejsze od zwykłego 6800 o jakies 25% do 30%.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj zamieszałem :) , wiem co znaczy zapis GT@ultra. Natomiast w ogłoszeniu koleś pisze, że jest to jakaś limitowana seria itp. :blink:

 

PS. Mam nieco mieszane uczucia co do tej aukcji bo to sprzęt chodzony, ale skoro jest jeszcze gwarancja i papier to nie wyglada źle.

Edytowane przez yello(PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddr3 mają tylko gt i ultry

1721313[/snapback]

Sorry za oftop ale troche zgłupiałem... Pamięci Gddr charakteryzują się, że są kwadratowe, czyli z tego wynika że mogą być pamięci gddr1 gddr2 i gddr3? Jeśli tak to chyba wiem gdzie popełniłem bład w "dokształcaniu" :-P

 

P.S. Faktycznie trzeba się słuchać b. doświadczonych i jak nie będe wiedział w 100% (chociarz wtedy faktycznie myślałem że tak jest) to już nie będzie gadał głupot. Z góry sorry za wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...