Skocz do zawartości
termit_tm

Aparat Cyfrowy Do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siostra chcialaby zakupic jakis aparacik do 300zl, ja niestety jej doradzic nie moge bo sie nie znam. Przejrzalem troche ten dzial i szczerze mowiac nadal nie wiem co jej wybrac. Najlepiej zeby propozycje dotyczyly nowek na gwarancji, nie zadne refubrished czy "ekspozycji sklepowej". Nie musi to byc aparat z zawansowanymi funkcjami w manualu (z reszta w takim przedziale cenowym...) ale niech to bedzie najlepszy wybor do 300zl.

 

Zaciekawil mnie canon A510 polecany w kilku watkach ale trudno go dostac, ewentualnie dolozyc 30zl do Samsunga ES55. Nie wiem, doradzcie mi cos, bede wdzieczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualnym kursie to 365pln, w Polsce stoją po 399pln, więc sam sobie odpowiedz. :)

 

A jeśli nie chodzi o cenę tylko o model... Będzie robił zdjęcia. W tej cenie szału nie oczekuj, jeszcze nie wiadomo na czym Ci zależy... Jeśli Ci odpowiada, to wsysaj. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Jaki polecilibyscie mi aparat tak do ~500 zl? Bedzie to moje pierwszy aparat cyfrowy. Nic wielkiego nie wymagam, jestem totalnym laikiem. Chodzi o robienie zdjec na wakacjach, imprezach, zdjec do Allegro (tu przydaloby sie makro) i ogolnie zdjec w mieszkaniu. Chcialbym zeby byl mozliwie jak najmniejszy/kompaktowy. Moze jakis Canon?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jakiś ixus'ów. Można się zainteresować z nowszych 100is (będzie raczej raczej ciężko w tej cenie np. http://www.allegro.pl/item842672084_canon_...owy_okazja.html wiem kolor rzeźnia i nie wiadomo jak aukcja się skończy ale jak można nagiąć budżet to warto, chociaż typ piszę, że za 550zł odda, więc okazja) lub 95is (na alledrogo można dopaść za niecałe 600zł http://www.allegro.pl/item847714442_canon_...wka_zestaw.html nówkę lub polować na używki). Można pomyśleć nad tańszym ixus 90 (sd790is) :) pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konika Minolta A1 cena do 500zł używana nie do zdarcia

posiada matryce tupu CCD (lepsze odzwierciedlenie kolorów) o ogromnych rozmiarach dokładnie taką jak w hybrydach za 1500zł

RAW i TIFF nie skompresowane pliku JPG gubi kolory psuje zdjęcia nie pozwala na zmienię ekspozycji

zmiane szumów balansu bieli ostrości nasycenia a PS jedynie marnie symuluje to możliwości

TIFF najwyższej jakość plik graficzny 0 kompresji mogą zajmować nawet 40Mb

nie najmniejszy wyświetlacz jak na taki stary sprzęt

pamięci CF typu I i II obecnie jedne z najbardziej opłacalnych rozwiązań bardzo szybkie i bardzo pojemne

brak większych szumów lub brak szumów ISO 1600 jest tu całkiem sensowne możliwość redukcji szumów przez RAW nawet na 6400 nic nie zobaczymy :)

Sensowny obiektyw bardzo ostry

Niewielka ilość MPX rozdzielczość już niemal profesjonalna nadaje się spokojnie do druku największych zdjęć przez interpolację (przy druku zawsze zachodzi interpolacja) typowa wielkość zdjęć do użytku domowego nie będzie wymagała podnoszenia rozdzielczośći

mała mpx przy wielkiej matrycy równa się ogromne punkty światłoczułe znacznie mniej podatne na szum co daje ostre zdjęcia i spory zapas przy wysokim iso do redukcji szumu zwyczajnie aparat robi znacznie więcej i lepiej radzi sobie przy słabym oświetleniu

rozsądna ogniskowa troche szerokiego konta i sensowne zbliżenie nie za wielki zoom wsam raz

miejsce na lampę błyskową

tanie i pojemne wciąż produkowane baterie li on

odchylany wizjer przydatne do macro

i stabilizacja obrazu

szybkie zdjęcia seryjne

ma wszystko z wyjątkiem wymiennych obiektywów :)

 

 

Obudowa wykonana ze stopu magnezu i uszczelniana taka jaks spotyka się w najlepszych sprzętach b b b drogich lustrach dajce lepszą gwarancje i to dożywotnią że sprzętowi się nic nie stanie

 

W skrócie jedna z najlepszych hybryd wszech czasów jedyna różnica tkwi w tym że nie posiada tylu mpx co skutkuje niemal brakiem szumów

 

obecne hybrydy jeśli nie potraktować nawet 16mpx jako idiotyzm zwyczajnie nie są tak dobrze wykonane często brakuje w nich jakiejś funkcji

jedyne czego nie ma ten aparat naprawdę to wymiennej optyki ale tylko panas posunął się tak daleko robiąc idiot kamera okrzyknięto przydomkiem idioty :)

 

minimalna cena za taki sprzęt to jakieś 420zł

powinien być po wymienię fabrycznego błędu

 

do 400zł nie da sie kupić aparatu dobry kompakt kosztuje minimum 1500zł i nie mówie tu o 14mpx czy 16mpx długo by tłumaczyć

 

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój post wygląda tak - po co masz kupować Fiata, lepiej dołożyć do Mercedesa :)

Zwykły człowiek potrzebuje pstryknąć zdjęcie jednym przyciskiem i już. Można to określić tak - aparat użytkowy. Lustrzanka nie ma sensu w takim wypadku.

Czasami widuję ludzi którzy kupują lustrzanki i jadą na trybie auto :D Szpan musi być.

 

Kolejny raz polecam Canona A480.

Edytowane przez hca1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IMPRO - zasadniczo masz racje, choc miejscami, za przeproszeniem, bredzisz (A1 nie ma ISO1600, na ten przyklad ;) ).

No i popracuj nad forma wypowiedzi, bo taki totalny brak interpunkcji i sensownej gramatyki trudno sie czyta ;)

 

Poza tym jak dla mnie ten aparat ma jedna powazna wade, a mianowicie gabaryty. A1 to straszny kloc i niektorych moze to odrzucac. No i karty CF w aparacie tej klasy to IMHO wada, a nie zaleta, bo co z tego, ze sa szybkie, jak ten aparat i tak tego nie wykorzysta, a CFki sa srednio 2x drozsze od SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłacalne jest kupienie w tym przedziale aparatu używanego? Spodobały mi się Sony DSC-H2 i H5, z czego tego drugiego może być ciężej dorwać w tej cenie. Czy zbyt duża szansa, że w tym przedziale cenowym sprzedają same "ledwo działające" sztuki? Nie mam pojęcia o robieniu zdjęć, a aparatu szukam na wyjazd na 3 miesiące za granice, chociaż służyłby też jako aparat "do wszystkiego" przed i po wyjeździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam problem. Długo robiłem zdjęcia aparatem w komórce. Jakość spoko, ale jak trzeba wykonać zdjęcie w ciemnym miejscu (nie ma lampy) lub mam dokonać przybliżenia to masakra. Także na coś do 300zł trzeba się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki aparat do 400 zł do ogólnych zastosowań? Jedyny warunek: musi być nowy.

 

To co wyszukałem do tej pory to Nikon L22 i Kodak Z915.

 

W MM jest teraz Canon A495 za 229 PLN, do tego kupisz jakąś kartę SD i aku+ład, i wyjdzie dużo taniej :rolleyes:

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz podbijam pytanie, jaki aparat do 400 zł? Przegapiłem promocję na tego canona i teraz żałuję ;(

 

Na allegro są fajne aukcje Nikona L22 w zestawie z akumulatorkami, ładowarką i takimi tam, dużo ludzi bierze. Będzie coś lepszego w tym zakresie cenowym od Nikona?

 

Kodak Z915 odpadł ze względu na rozmiary, szukam czegoś co zmieści się w kieszonkę koszuli i zrobi przyzwoite fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem ramki cyfrowej do wyświetlania zdjęć.

Nie oczekuję żadnych wodotrysków, chcę by ramka miała przyzwoitą rozdzielczość (coś w okolicach 800x600 lub większą),

rozmiar 7-8 cali, tradycyjne proporcje, żeby bez problemu skalowała zdjęcia, tak by były wyświetlane w całości na ekranie

z zachowaniem oryginalnych proporcji (może dodawać czarne pasy jeśli jest taka potrzeba, ważne żeby niczego nie ucinała i nie rozciągała).

Oczywiście koniecznie ze złączem usb i gniazdem kart flash (najlepiej obsługującym xD), jakaś wewnętrzna wbudowana pamięć mile widziana,

chociaż bez tego mogę się obejść. Zależy mi też na dobrej jakości wyświetlanego obrazu, żeby nie trzeba było się gimnastykować przed nią, żeby zobaczyć zdjęcie.

Pilot jest zbędny.

Znalazłem kilka modeli (samsung, intenso, kodak) ale chętnie wysłucham porad użytkowników.

Z góry dzięki.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie szukam w miare dobrego kompaktu :) wiem że nie ma szaleństwa w tej cenie, słyszałem że panasonic'i mają dobre auto i ogólnie są dobre, prawda to?

 

a i najlepiej żeby miał własny akumulator a nie na akumulatorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Aparat Cyfrowy Panasonic DMC-TZ5 Gratisy (1630371733) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ostatnio kupiłem używkę. Przy dobrym naświetleniu/lampie zdjęcia są rewelacyjne. Stabilizacja działa super, ale przy słabym świetle jakość jest po prostu kiepska. O ile całość nie rozmywa się, to jest dość mało detali, sporo szumu i innych artefaktów. Wieczorne/nocne zdjęcia gdzie nie można użyć lampy wychodzą słabo, dzienne/z lampą rewelacyjnie. Zoom x10 super sprawa, a efektywnie można uzyskać nawet optyczny zoom x16.9, wtedy rozmiar zdjęcia jest mniejszy.

Nie wiem czy można kupić lepszy kompakt, szczególnie za tą cenę. Do zdjęć bez światła raczej konieczna jest lustrzanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję pilnie rady - szukam cyfrówki do 600 zł ? polecilibyście coś sprawdzonego? bardzo proszę o podpowiedz bo już nie wiem

czego szukać? Panasonic Lumix ? czy ten nowy kompakt od Sony?

 

pozdrawiam

Marcin

 

PS. a może ta niby tania lustrzanka Fuji za około 600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 600 szczerze polecam Fuji S6500, starczy jeszcze na jakiegoś polara do niego :wink:

 

Ewentualnie S9600, czasami się trafi w dobrej cenie.

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki zaproponowalibyscie aparat do 300 zl do codziennego uzytku ?

Fajnie by bylo gdyby mial mozliwosc krecenia filmow HD, chociaz nie jest to konieczne. Nie moge znalezc aktualnego testu aparatow z 2011 roku w tym przedziale. Na innych forach duzo dobrych slow czytalem o Canonie a495. Co sadzicie o BenQ c1450 (on ma HD).

 

Czym tutaj w ogole sie kierowac ? Zalezy mi glownie na jakosci zdjec + dobre filmy.

 

 

 

Pozdrawiam.

 

p.s: Czy te aparaty sa lepsze od Canon A530 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn., że masz a530? Od BenQ trzymałbym się z daleka, ale ja uprzedzony jestem. A495 to całkiem niezła konstrukcja, oczywiście w tym przedziale cenowym. Filmy no cóż z tym Canon zawsze kuleje i jest sto lat za konkurencją. Od siebie poleciłbym używkę a610, oczywiście tylko 5mega, ale za to jakich. Jakość zdjęć przy niskim iso (zdjęcia dzienne lub z lampą) jest na prawdę powalająca, a filmy no cóż jak to Canon :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno. Nowsza matryca, lepiej powinien sobie radzić przy słabszym oświetleniu. Pewnie w stosunku do A530 obcięli do minimum manualne nastawy i dodali jakiś automatycznych trybów.

 

Przy dobrym świetle możesz odnieść wrażenie, że jakość crop'ów na A495 jest gorsza niż A530. Normalna sprawa, matryca tej samej wielkości i 5mega vs. 10mega :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, przedział dobry jak każdy inny. Wszystko zależy czego oczekujesz, jeżeli lubisz pooglądać fotografie z wakacji w albumie to taki A495 sprawdzi się znakomicie. Po prostu za tą cenę nie ma zbyt dużego pola manewru. A za jaką będzie? Nie pytaj :wink:

 

Imo przedział od jakiego można dostać coś ciekawszego to 500-600zł i tak za taką cenę można wyrwać używkę Lumix DMC-TZ7 lub coś tego pokroju :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...