Skocz do zawartości
termit_tm

Aparat Cyfrowy Do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

czytalem o nim artykul i w sumie polecali aparacik dla poczatqjacej osoby jedyna wada byly kolory przy duzym naswietleniu ale chcialem bardziej zaczerpnac opini od uzytkownikow ewentualnie opinii publicznej bo w artykulach lubia ulepszyc aparaciki

 

Czesto sie pisze zeby unikac BenQ i wlasnie tu jest problem czy wziac tak fajnie zorganizowane pudelko czy moze lepiej kupic cos slabszego ale lepszej firmy np http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/154379 lub 80 ktora jest parametrami zblizona do BenQ (fakt 70zl drozsza) bo po wpadce z Z6 minolty (padl mi obiektyw po 6 miechach a servis zaspiewal 440zl) chce maly poreczny aparat z gwara 2letnia ale przy tym zeby zdjecia jakos wygladaly :) lece do artykulu

Pozdro

 

 

artykulik dobry :) chyba jednak zrezygnuje z benq i poszukam opinii na temat tego lumixa

 

 

 

moze ktos mi powedziec jaka jest roznica miedzy

PANASONIC DMC-LS75

http://www.mediapasaz.pl/aparaty-cyfrowe-p...s75-czarny.html

 

a Panasonic DMC-LS75EG-K

http://www.medialider.pl/aparaty-cyfrowe/p...g-k-czarny.html

 

bo ja z wyjatkiem ceny nie widze zadnej ;>

Edytowane przez Atk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 400zl lepiej kupić Fuji A820. Ma 8mpix i rozmiar sensora 1/1,6 a nie marne 1/2,5. Zoom optyczny x4. Matryca Super CCD HR...

Zdjecia wychodza pieknie! Aparat bardzo prosty w obsludze. Obsluga kart XD, SD, SDHC.

Te Panasy co podales siadaja przy nim.

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady 100zł warto dołożyć. To nie jest jeszcze taka wielka kwota. Naprawdę widać różnicę. To jedyna firma, która daje taką matrycę w tanich kompaktach.

Do tego masz jeszcze w nim 16 programów tematycznych, korektę EV, i technologię Real Foto, która bardzo dobrze się sprawuje.

Nie mówię, że Panas jest zły, bo to dobra firma (mam w domu jeszcze Panasa DMC-LX2), ale w tej cenie lepszy jest Fuji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam aparatu, głównie dla mamy, coś prostego, do 400zł. Z tego co słyszałem i wyczytałem to najlepsze opcje to Canon A560 i Fuji A920. Którego bardziej polecacie? Czy Fuji robi dobre aparaty? Canon to raczej znana firma w tej kategorii. Jeżeli możecie to pomóżcie mi w wyborze :)

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuji rowniez jest znana w Polsce, a tym bardziej na zachodzie. Są proste w uzytkowaniu i maja bardzo dobre parametry. Szczerze polecam, bo uzytkuje go juz dobry miesiac i zdjecia wychodza genialnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość zdjęć to niezaprzeczalna zaleta tego taniego kompakciku. (A820 czy A920 - A820 lepszy ze względu na mniej MPX)

Ja szukając aparatu odrzuciłem ten model z 3 powodów.

 

1. Brak trybów PASM

2. Najszerszy kąt to 39mm

3. Za ciemna optyka.

 

Ponadto kilka niedogodności takich jak brak stabilizacji obrazu, nagrywanie filmów tylko w rozdz. 320x240 i to bez dzwięku, droższe kart xD, itp. banały.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy zoom optyczny x4 w cenie 400zl jest maly... Podane wyżej Panasy mają jeszcze słabszy zoom.

Brak trybu PASM zgadzam się, brakuje, aczkolwiek caly czas musimy miec na mysli to ze jest to podstawowy aparat.

Na filmy w ogóle nie patrzylem, mam kamerke DVD wiec... :)

 

Wybrałem ten aparacik z pośród innych właśnie ze względu na bardzo dobrą matrycę, real photo technology, bardzo dobry tryb auto.

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy zoom optyczny x4 w cenie 400zl jest maly... Podane wyżej Panasy mają jeszcze słabszy zoom.

Brak trybu PASM zgadzam się, brakuje, aczkolwiek caly czas musimy miec na mysli to ze jest to podstawowy aparat.

Na filmy w ogóle nie patrzylem, mam kamerke DVD wiec... :)

 

Wybrałem ten aparacik z pośród innych właśnie ze względu na bardzo dobrą matrycę, real photo technology, bardzo dobry tryb auto.

Przepraszam z tym zoomem. Pomyliłem z innymi aparatami gdy odrzucałem.

4x jest OK.

Tryb PASM to nie jest aż taka technologia aby nie mogła być używana w tanich kompaktach.

Ostatnio na majowym weekendzie bardzo się ucieszyłem z możliwości nagrania filmu z dźwiękiem w rozsądnej dla oglądania rozdzielczości bez noszenia ze sobą kamery.

Ale tak jak mówię to były banały, które nie dyskwalifikowały aparatu przy wyborze. Te najważniejsze wymieniłem.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż masz za aparat?

Fajny jest tez Canon A580, ale filmy w nim 640/480 z predkoscia 10 klatek to tez pomylka....

 

Posiedziałem chwilę na Allegro i wg. kryteriów: zoomx4 i mpix od 7 do 9, cena do 460 moim zdaniem nie ma nic lepszego od A820. Tak wiem, upieram się, ale jak mówiłem wcześniej, najważniejsza jest dla mnie matryca :)

 

http://allegro.pl/28159_kompaktowe.html?id...attr=Poka%C5%BC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż masz za aparat?

Fajny jest tez Canon A580, ale filmy w nim 640/480 z predkoscia 10 klatek to tez pomylka....

 

Posiedziałem chwilę na Allegro i wg. kryteriów: zoomx4 i mpix od 7 do 9, cena do 460 moim zdaniem nie ma nic lepszego od A820. Tak wiem, upieram się, ale jak mówiłem wcześniej, najważniejsza jest dla mnie matryca :)

 

http://allegro.pl/28159_kompaktowe.html?id...attr=Poka%C5%BC

A to oczywiście nie tajemnica.

Mniejsza matryca jest z pewnością jego największą bolączką ale całkiem przyzwoita optyka wyróżnia jakość zdjęć porównując z innymi aparatami o podobnych parametrach.

Tym aparatem jest A570IS i oczywiście nowego nie znajdziemy w cenie poniżej 400zł ale za 460zł spokojnie. I wtedy właśnie tak jak ja szukałem to wybór już nie jest taki oczywisty z wcześniej wymienionych powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu A920? A820 bedzie lepszy, mniej mpix na tej samej matrycy.

Co do zakupu: A820 znajdziejsz na ceneo 6 sklepów, a 920 na polskiej stronie Fuji również można kupić.

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie pojawia caly problem bo tak mowiac "wystarczy dolozyc 100zl" to mozna dojsc do apatatow do 2tys ;] a ja potrzebuje zwyklego malego zgrabnego aparatu ktory zrobi w miare normalne zdjecia i bedzie tani w porownaniu do innych w tej samej klasie

 

 

a tak patrzac na cene tego A820 to juz nie lepiej Lumixa lz7 ta sama cena a juz ma 6 zooma ;]

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/86243

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza jakością zdjęć wszystko przemawia na stronę Lumixa LZ7

Musisz sam się określić - czy jakość zdjęć czy ich większa możliwość robienia (szerszy kąt, większy zoom, bliższe makro, jaśniejsza optyka, itd.

Z tego co mówisz chcesz strzelać zdjęcia bez zbytniego wysilania się - brałbym wtedy Fuji A820.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża różnica jest w A920, a A820? Chyba 920 lepszy... ale ceny pokazują inaczej, dlatego pytam.

Znalazłem A920 za 380zł i chyba się na niego zdecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się mówi potocznie, że im więcej MPX na tej samej matrycy to zdjęcie gorszej jakości.

Ale nikt nie patrzy na to, że więcej szczegółów wyłapie ten który ma więcej MPX.

Może nie będzie znacznej różnicy między 8 a 9 MPX ale między 5 a 9 jest na pewno znaczna różnica w szczegółach pokazanych na zdjęciu tego samego kadru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ściągnięcia jest tylko angielska z tego co szukałem.

Ale jeśli potrzebujesz jakiejś informacji to pytaj :) Odpowiem ci na wszystkie pytania.

 

PS. Aparat jest tak banalnie łatwy w obsłudze, że szczerze powiedziawszy nie wiem po co ci manual...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na początek...

Jak zmniejszyć wielkość robionych zdjęć? Aktualnie robi je gigantyczne 3kx2k. Chciałbym, żeby robił je mniejsze.

Do czego służy irda? Próbowałem z telefonem się połączyć (Nokia E50) i się nie udało.

Jaką kartę pamięci byście polecili? cena/jakość, jeżeli nie drogie to 1gb.

Do czego służy kabel z żółtymi wtykami? To się podłącza do TV i można przeglądać filmy/fotki, tak?

Gdy wchodzę w 'Menu fotografowania' -> Jakość, mam do wyboru parę opcji, np. 9M F, 9M N, 5M itp. Do czego one służą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak zmniejszyć wielkość zdjęć: Odpisałeś sobie w ostatnim zdaniu, zmniejsz ilośc mpix.

2. Irda sluży do komunikacji między aparatami foto.

3. Kable są do TV co widać bo to są kable cinch od audio i video...

4. Kartę... Hmm może być Olympusa XD 2GB kupiłem za 100zł... Może być jakiś szybki Sandisk SDHC

5. Nie polecam Ci zmieniać ogólnie ilości mpix. Rób w 9mpix, bo przecież chciałeś mieć ich jak najwięcej. Dlatego mają rozdzielczość 3kx2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...