Skocz do zawartości
termit_tm

Aparat Cyfrowy Do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu rozglądam się za tanim cyfrakiem, przyglądałem się fuji a820-920 wygląda ok(jakość zdjęć, i ogolnie dobre opinie), w sumie pierwsza cyfra i będzie służyć gł do pstrykania mojej kobiecie, więc wymagań wielkich nie mam, myślę że nawet samsung s760 byłby ok- gł z powodu ceny (200zł), no ale nie ma go, a d760 ma być kole czwartku w sklepie (to to samo)

Tymczsem zastanawiam się nad czymś lepszym(?)fuji E900 (używany, w dobry stanie), miałem w ręku i ilość opcji etc wygląda ok, matryca taka jak w a920, ma wizjer(co prawda 77%kadru), lcd co mniejszy ale o tej samej rozdzielczości(115k)co w a920,tryb RAW(niby fuji raw ale jednak) tylko niestety bez gwarancji... cena ok 400 zł , może bym trochę obciął jeszcze... jest sens kupna? kartę xd jakąś mam...256mb chyba na początek wystarczy?

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być prosty aparat dla twojej kobiety, to po co patrzysz, że aparat ma wizjer, tryb raw itd? Lepiej kupić aparat nowy z gwarancją moim zdaniem.

 

PS. Karta 256MB do aparatu 9mpix? Z 60~70 zdjęć się zmieści, ale nie licz na cuda tylko kup od razu z 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że też chciałbym sie trochę pobawić, a mój stary zenit już ma dość... więc to mógłby być dobry początek do ćwiczeń na cyfraku... czyli ze tak powiem upiec dwie pieczenie... oczywiście w podobnej cenie mogę mieć a920 z kartą SD 2gb ale tam nie ustawię sam nic,to kompletna małpka.

Zaś jakbym chciał kupić coś nowego o (jak mi się wydaje podobnej jakości do e900) specjalnie dla mnie to musiałbym wyrzucić koło 800-1000zł jak przypuszczam, w sumie nawet nie wiem co to by miało być.

Wiem że jak jest coś do wszystkiego... ale chciałbym poćwiczyć najpierw na czymś tańszym, i określić swoje preferencje- wtedy mógłbym (chyba) dokładniej określić potrzeby przy kupnie następnego aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie Fuji A820 brać, ale jakbym ustawił w A920 te 8mpix, to nie wyszło by na to samo ? a własnie bardziej jestem za A920 :)

 

a może A900 ? bo jest najlepiej dostępny, bo tego A920 to ledwo jedna używka na allegro :/

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie Fuji A820 brać, ale jakbym ustawił w A920 te 8mpix, to nie wyszło by na to samo ? a własnie bardziej jestem za A920 :)

Nie wyszloby, bo tu nie chodzi o ilosc Mpix zdjecia, tylko gestosc upakowania elementow matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to szukam małego aparatu z przynajmniej zoomem optycznym 4x, stabilizacją obrazu, filmami 30kl/s i w kolorze najlepiej czarnym, cena ... powiedzmy 400zł ... max 500

 

myślałem też o czymś takim

 

http://www.allegro.pl/item376178636_kodak_...e_gw_f_ra_.html

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego aparacika do robienia różnych fotek, aktualnie posiadam Canona A510, lecz juz jest za wolny i ma mały ekran, czy do 400zł można kupić coś co robi lepsze zdjęcia od tego canona ? Czy nadal Fujifilm FinePix A920 jest najlepszym aparatem do 400zł ?

Edytowane przez ABI-FOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuji na pewno będzie robiło lepsze zdjęcia. Przeciez twoj Canon ma tylko 3mpix... Od jego produkcji minelo juz kupe czasu, wiele w technologii foto sie zmienilo.

Akurat posiadam do sprzedania A820 z kartą 2GB w cenie 350. Sprawdź allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i?

 

Małe porównanie:

Fujifim A820: 8Mpix, matryca 1/1,6" SuperCCD HR, 4xzoom optyczny, obsługa kart SDHC, SD oraz xD, LCD 2,5", ISO 100-800

Canon A610: 5Mpix, matryca 1/1,8" CCD, 4xzoom optyczny, obsługa kart SD, MMC, LCD 2", ISO 50-400

 

Ceny na allegro z kartą 2GB podobne...

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i?

 

Małe porównanie:

Fujifim A820: 8Mpix, matryca 1/1,6" SuperCCD HR, 4xzoom optyczny, obsługa kart SDHC, SD oraz xD, LCD 2,5", ISO 100-800

Canon A610: 5Mpix, matryca 1/1,8" CCD, 4xzoom optyczny, obsługa kart SD, MMC, LCD 2", ISO 50-400

 

Ceny na allegro z kartą 2GB podobne...

dane techniczne przemawiają za Canonem, większa matryca przy mniejszej ilości Mpix w dodatku obracany LCD i szybki procesor obsługujący soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, ciotka szuka aparatu do ok 450zł wiec szukam porady:

- Canon A470

- Canon A570IS (sporo lepszy?)

- inny?

Czyli raczej automat? Nowy?

 

http://allegro.pl/item409790212_canon_powe...klep_f_vat.html jeśli dopłacisz

http://allegro.pl/search.php?string=a610&a...c=0&order=p bierz któryś, znakomite zdjęcia i dobre auto

 

A470 to już w ogóle porażka tyle mpix upchnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... zastanawiam sie nad kupnem tegoz aparatu...

 

Czy ktos z forum go ma ? moze jakas krótka recke napisac ? kilku zdaniowa, jakas prosta o uzytkowaniu tego aparatu...

 

z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... zastanawiam sie nad kupnem tegoz aparatu...

 

Czy ktos z forum go ma ? moze jakas krótka recke napisac ? kilku zdaniowa, jakas prosta o uzytkowaniu tego aparatu...

 

z gory dziekuje i pozdrawiam

Google - tam nie ma? Zresztą lepiej i taniej będzie wybrać a720 is, jaśniejszy obiektyw i większe możliwości ;) Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej automat? Nowy?

 

http://allegro.pl/item409790212_canon_powe...klep_f_vat.html jeśli dopłacisz

http://allegro.pl/search.php?string=a610&a...c=0&order=p bierz któryś, znakomite zdjęcia i dobre auto

 

A470 to już w ogóle porażka tyle mpix upchnąć

Czym różni się A570 IS od A590 IS? Jak wygląda tryb makro w tych aparatach, ujdzie? Można w nich manualnie ustawiać parametry zdjęcia? Warto dopłacić do 590?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wymagającym fotografem wystarczy mi w miarę prosty aparat cyfrowy który będzie miał dobry stosunek jakość /cena.

Szczerze to jestem zielony w temacie dlatego postanowiłem udać się z zapytaniem na to forum .

Myślę o zakupie z allegro . Proszę o jakieś porady

pozdrawiam :)

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wymagającym fotografem wystarczy mi w miarę prosty aparat cyfrowy który będzie miał dobry stosunek jakość /cena.

Szczerze to jestem zielony w temacie dlatego postanowiłem udać się z zapytaniem na to forum .

Myślę o zakupie z allegro . Proszę o jakieś porady

pozdrawiam :)

Tomek

bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny:

http://www.allegro.pl/item425743257.html

 

trochę drożej ale w komplecie dobra ładowarka 500mA i komplet 2xAkku markowe

 

Żadne szitowate kanonki z serii A nie podskoczą do tego aparatu, fujik ma rewelacyjną matrycę i przy iso 400 zdjęcia są OK, jest szybszy nawet od sprzętu za 1000zł. Zapis RAW i manualne ustawienia PASM też sie przydają. Kolejną zaletą to doskonały tryb AUTO

 

wady: niestety karty XD i cena 260zł ale warto dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje taniego kompaktu. Nie spodziewam się jakiś rewelacyjnych osiągnięć za ta cenę ( max 300zl). Zastanawiam sie nad Samsungiem S760 a Benq DC E800. Jestem zupełnie zielony w te klocki , jak ktoś miał styczność z tymi aparatami to bardzo prosiłbym o rade. Może macie jakieś jeszcze ciekawe propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz fotki zrobione tym aparatem http://picasaweb.google.com/bsicom/VranjskaBanjaSerbia# samsung S760 , i robi całkiem fajne zdjęcia. z Chęcią bym go kupił, tylko chciałem zasięgnąć tutaj opinii czy warto.

 

EDIT:

 

A co jeszcze powiecie o Panasonic Lumix DMC-LS 80 ? będzie lepszy od Samsunga?

Edytowane przez racegrid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...