Skocz do zawartości
fenir

Samsung 770p

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się w sprzedaży najnowszy Samsung 770P oparty o matryce S-PVA z czasem reakcji 6 ms, na dopalaczu. Tak więc krótki był żywot modelu 173P+ na rynku.

Dołączona grafika

Specyfikacja modelu 770P:

Przekątna obrazu: 17 cali

Typ matrycy: S-PVA

Rozdzielczość: 1280 x 1024

Jasność: 280 cd/m

Kontrast: 1500:1

Kąty widzenia: 178/178 stopni

Czas reakcji: 6 ms

Ilość wyświetlanych kolorów: 16,7 mln

Złacza: analogowe oraz cyfrowe, kabel oraz wieszak do ściany w zestawie

Zainstalowane opcje: PIVOT

Kolor obudowy: srebrny

sklep sirius - link

Samsung 770P cena - 1.596 zł

Edytowane przez fenir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się w sprzedaży najnowszy Samsung 770P oparty o matryce S-PVA z czasem reakcji 6 ms, na dopalaczu. Tak więc krótki był żywot modelu 173P+ na rynku.

770P to zapewne kontynuacja 173P+, ma praktycznie takie same parametry, a tych 2ms i tak nikt by nie dostrzegł.

Celem Samsunga było trafienie do większej grupy odbiorców, którym przeszkadzały niektóre rzeczy w 173P+ (kable z tyłu monitora, wysokość na jaką można podnieść dolną część, dolnej krawędzi obramowania lcd :wink: ).

Gdybym miał teraz wybów 770P czy 173P+ bez chwili namysłu, wybrał bym tego drugiego, z dwóch powodów:

- wygląd (design 770P jest tak szpetny jak u mało którego LCD :lol: )

- chory wynalazek w postaci "ogonka"

Dołączona grafika

 

moze i krol (z parametrow) ale szaty nie krolewskie :P

Tu sie zgodzę w 100% :)

- brak przyciskow - prosze mnie nie uswiadamiac ze soft itp - przyklad odpalam Solarisa/FreeBSD/QNX/... i gdzie ten soft ?  :razz:

Tu sie nie zgodzę :D Jak odpalisz jakis program to przecież wystarczy "Alt + Esc" i w ułamku sekundy jesteśmy w windzie, brak przycisków to raczej zaleta tych LCD, a na pewno nie wada :wink:

- podstawka = doniczka do bonzai  :lol2:

1719239[/snapback]

Tu również w pełni popieram twoje zdanie, dodał bym jeszcze, że oprócz ogromnej, kwadratowej, brzydkiej podstawy 770P ma jeszcze brzydszą "nogę" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tu sie nie zgodzę :D Jak odpalisz jakis program to przecież wystarczy "Alt + Esc" i w ułamku sekundy jesteśmy w windzie, brak przycisków to raczej zaleta tych LCD, a na pewno nie wada :wink:...

1720249[/snapback]

hehehe

jest tylko pewnien problem jak wejsc do Windowsa nie majac go zainstalowanego :P

a o ile wiem MagicTune/MagicBright istnieje tylko w wersji dla Windowsa :razz:

 

dla starszych modeli (nie tylko Samsungow) istnieje wsparcie w Linuxie itp http://ddccontrol.sourceforge.net/ ale ogolnie to porazka ze strony Samsunga -> ignorancja uzytkownikow alternatywnych systemow - chyba ze sie myle to prosze o link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król królem, ale czy nabył już ktoś taki monitorek i może podzielić się wrażeniami?

Na oczywistą brzydotę można przymknąć oko, ale co z resztą, może parametry podobne do 173P+, ale jak to się ma do rzeczywistości?

Odważnych posiadaczy proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie tam ta podstawka podoba - przynajmniej jak chce sie obrucic monitor (prawo-lewo) to nie trzeba całości przestawiac tylko sie ładnie obraca. a co do 'cudacznego' kabelka. w sumie niezłe jak komp stoi na ziemi i chce sie ograniczyć ilość kabli na biurku.

 

swoją drogą taki paten stosuje apple w swoich monitorach. co tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze jest to monitorek przezanczony dla mac'a mini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie tam ta podstawka podoba - przynajmniej jak chce sie obrucic monitor (prawo-lewo) to nie trzeba całości przestawiac tylko sie ładnie obraca

1735295[/snapback]

W 173P+ też sie na boki obraca,a przy tym wygląda elegandzko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 173P+ też sie na boki obraca,a przy tym wygląda elegandzko.

1735550[/snapback]

Dokładnie, 173P+ bez problemu się obraca dzięki temu

Dołączona grafika

Biały okrąg jest obrotowy, a te czarne prostokąciki to gumy, dzięki którym (i wadze podstawy) pewnie trzyma się biurka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos widzial gdzies czarnego 770P badz 173P+? w hurtowni maja jedynie srebrne a musze wydac teraz kase (ucieczka przed podatkiem)

do wyboru mam te dwa monitory:

173P+ srebrny obracany za 1433pln brutto

770P srebrny za 1440pln brutto

zalezy mi na czarnym kolorze ale jesli sie nie dostanie to trudno, generalnie chyba 770P bardziej sie oplaca, roznica w cenie zadna a niektorzy pisza ze widac roznice

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos widzial gdzies czarnego 770P badz 173P+? w hurtowni maja jedynie srebrne a musze wydac teraz kase (ucieczka przed podatkiem)

do wyboru mam te dwa monitory:

173P+ srebrny obracany za 1433pln brutto

770P srebrny za 1440pln brutto

zalezy mi na czarnym kolorze ale jesli sie nie dostanie to trudno, generalnie chyba 770P bardziej sie oplaca, roznica w cenie zadna a niektorzy pisza ze widac roznice

www.balta.pl lub www.esc.pl - z jednym z tych sklepow jeszce byly czarne 173P+ tydzien temu.

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w hurtowni do ktorej mam dostep czarnych 173 nie bylo juz od dawna a jak przychodzily to kilka sztuk i nie bylo szans kupna, ale skoro 770p jest drozszy o 6pln to czy ktos widzial czarnego? czy jest sens w ogole czekac bo ja raczej czasu nie mam za duzo, musze sie teraz decydowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w hurtowni do ktorej mam dostep czarnych 173 nie bylo juz od dawna a jak przychodzily to kilka sztuk i nie bylo szans kupna, ale skoro 770p jest drozszy o 6pln to czy ktos widzial czarnego? czy jest sens w ogole czekac bo ja raczej czasu nie mam za duzo, musze sie teraz decydowac

W Polsce w ogole nia ma czarnych wersji 770P, z dostaniem czarnego 173P+, tez moze byc problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja wlasnie dzisiaj zakupilem ten monitorek no i po pszejscu z mojej starej 15'stki jest fajnie, ale jak np gram w CS;S to mam takie przeskoki jakby zerwanie obrazu... Czy cos mozna z tym zrobic ? Mam ustawione odswiezanie na 60 Hz i zainstalowane stery.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabylem ten monitor i teraz moje uwagi co do niego:

1. "ogonek" to w sumie dobry pomysl - obracasz monitorem a kable nadal w tym samym miejscu ale efektem tego jest zewnetrzny zasilacz

2. duza podstawaka, troche za duza, aha i kolor iscie chusteczkowy, bialy co to kuzwa jest????

3. smuzenie widoczne i to bardzo, nie jest tragicznie ale jest denerwujac, zobaczymy czy da sie do tego przyzwyczaic

4. kolory, niestety to nie jest crt, widac roznice, nie sa tak soczyste ale odpowiednim ustawieniem mozna uzyskac w miare podobny efekt, w sumie nie tak zle

5. magic tune..... no kuzwa co to za gowno ze zajmuje 260MB!!!!!!!!!!!! czy oni ocipieli????? to powinno zajmowac 2mb a nie 260!!!!! kaszanka, i do tego odpala sie kilkanascie sekund

6. nierowne podswietlenie matrycy, rogi ekranu wyraznie jasniejsze

7. czerna a raczej jej brak, balaczka lcd i tego sie juz nie zmieni, @shog dales linka do TEGO hahaha, smiechu warte, ten monitor po lewej jest wylaczony (brak sygnalu synchronizacji), w calkowicie ciemnym pomieszczeniu nawet na crt widac lekka poswiate a tu jej nie ma, sprawdzilem i jest i to ogromna, nie da sie uzyskac czerni jak na crt

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabylem ten monitor i teraz moje uwagi co do niego:

6. nierowne podswietlenie matrycy, rogi ekranu wyraznie jasniejsze

O prosze, jednak efekt UFO wystepuje takze w Samsungu 770P....

cmsydney - matryca powinna byc rownopodswietlona - te rogi nie powinny byc jasniejsze, jednak bardzo czesto sie zdarzaja. Wedlug wypowiedz niektorych osob, ten efekt znika po pewnym czasie.

 

BTW. Mogłbys umiescic zdjecie, tego nie rownego podswietlenia?

 

Co do reszty odpowiem jutro - nie zgadzam sie z toba w pewnych kwestiach...

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. smuzenie widoczne i to bardzo, nie jest tragicznie ale jest denerwujac, zobaczymy czy da sie do tego przyzwyczaic

6. nierowne podswietlenie matrycy, rogi ekranu wyraznie jasniejsze

7. czerna a raczej jej brak, balaczka lcd i tego sie juz nie zmieni, @shog dales linka do TEGO hahaha, smiechu warte, ten monitor po lewej jest wylaczony (brak sygnalu synchronizacji), w calkowicie ciemnym pomieszczeniu nawet na crt widac lekka poswiate a tu jej nie ma, sprawdzilem i jest i to ogromna, nie da sie uzyskac czerni jak na crt

Chyba jestes rownie wymagający co ja:) ale:

 

Czy smuzenie testowałeś po dobrym rozgrzaniu monitora?

Co do linku Shoga to miałem pokazany na tej fotce po lewej Fujitsu P19-2 i potwierdzam w nocy jest taka czerń i rowne podswietlenie. Czy na Twoim 770P jest zdecydowanie gorzej ?

 

Ciekawe jaka by była Twoja opinia po zakupie byle monitora na TN:) chyba byś wyliczał wady od 1 do 99 :-P

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smuzenie testowalem na rozgrzanym (jakies 4h pracy), problem jest taki ze przy przewijaniu stron obraz jest wyrazny ale pozostaje bardzo widoczna smuga, generalnie jest to nawet bardziej denerwujace niz na TN, siedze teraz w lab przy takim i przy przewijaniu caly obraz sie rozmywa, wiadomo to zalezy od osoby ale smuzenie na 770p jest bardzo widoczne, kursor na pulpicie zostaje, tragedia

co do tego zdjecia to wierutna bzdura, owszem jak zjade parametrami na min to moze i nie bedzxie swieci ale i nie bede nic widzial, dzis zrobie zdjecia czerni i sami sie przekonacie (moze podajcie jak ustawic parametry monitora - brightness)

co do nierownomiernego podswietlenia, widac golym okiem, jest jasniej ale szczegolnie to widac pod katem

aha i moze ktos podac linka badz napisac cos odnosnie tego softu do monitora? magictune i inne co i jak korzystac, szczerze magictune jest kioszmarny, wolno sie laduje i zmiana parametrow nie jest instynktowna, ktos dal ciala, sorry ale jak mi sie cos nie podoba to ja chce zmieniac parametry na biezaco a nie wracac do windy, najwieksza glupota jaka spotkalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smuzenie testowalem na rozgrzanym (jakies 4h pracy), problem jest taki ze przy przewijaniu stron obraz jest

...

dal ciala, sorry ale jak mi sie cos nie podoba to ja chce zmieniac parametry na biezaco a nie wracac do windy, najwieksza glupota jaka spotkalem

Hmm... bardzo dziwne, na fujitsu P19-2 tekst prawie wogule nie smuzył a w kazdym razie mniej niz na monitorach TN ktore miałem pozniej. Ponadto nie mozna oceniać ogolnej szybkosci monitora po zachowaniu się wyłącznie w tekscie (jedno przejscie kolorystyczne).

 

Co do podswietlenia to ktore zdjęcie przedstawia zblizoną sytuację:

http://www.tftpanel.hu/images/articles/son...5s_review_5.jpg

http://img357.imageshack.us/img357/9639/obraz0096sl.jpg

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shog dales linka do TEGO hahaha, smiechu warte, ten monitor po lewej jest wylaczony (brak sygnalu synchronizacji), w calkowicie ciemnym pomieszczeniu nawet na crt widac lekka poswiate a tu jej nie ma, sprawdzilem i jest i to ogromna, nie da sie uzyskac czerni jak na crt

Czas się wybrać do okulisty panie cmsydney, ja tam widzę prostokątną poświatę, jeśli ty jej nie widzisz, no cóż, życzę powrotu do zdrowia.

Dołączona grafika

 

 

@Gucio

http://img357.imageshack.us/img357/9639/obraz0096sl.jpg

To tak zwany efekt ufo, występujący w niektórych egzemplarzach 173P+ (pewnie też w 770P), z relacji posiadaczy wynika, że te przejaśnienia same znikają po pewnym czasie (matryca musi sie wygrzać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba monitory mozna kupic w www.gral.pl i www.esc.pl

Ja bylem osobiscie w ESC i mailem fart bo jeden zamowili nadplanowo, w GRALU tylko na zamowienie, ogolnie ciezko zdobyc je idac po prostu do sklepu, lepiej wczesniej zadzwonic i zamowic, czas oczekiwania okolo 3 - 5 dni, zalezy od sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img357.imageshack.us/img357/9639/obraz0096sl.jpg

To tak zwany efekt ufo, występujący w niektórych egzemplarzach 173P+ (pewnie też w 770P), z relacji posiadaczy wynika, że te przejaśnienia same znikają po pewnym czasie (matryca musi sie wygrzać).

Skad masz zrodla, ze to znika, procz wypowiedzi na mva.pl / dwoch gosci?

Jest rzeczywiscie jakis sens w tym, ze matryca musi sie wygrzac, aby ten efekt zniknal?

Dzieki z gory za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...