Skocz do zawartości
fenir

Samsung 770p

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Roder.

Sprawdzę dzisiaj to ustawienie. Fakt, że przetestowałem diesiątki różnych ustawień, ale takiego jeszcze nie. Niestety domyślam się, że nie będzie już mocno świecił, ale "ufo" dalej nie zniknie. Po tyodniu testowania (ok. 4 godziny dziennie) wielkość i jasność "ufo" raczej się nie zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Roder.

Sprawdzę dzisiaj to ustawienie. Fakt, że przetestowałem diesiątki różnych ustawień, ale takiego jeszcze nie. Niestety domyślam się, że nie będzie już mocno świecił, ale "ufo" dalej nie zniknie. Po tyodniu testowania (ok. 4 godziny dziennie) wielkość i jasność "ufo" raczej się nie zmieniła.

nie pekaj - moj nie ma ufo - ale i tak ufo generalnie znika po 2-3 tygodniach... a widoczne u ciebie jest bardzo bo masz zle ustawiony monitor :) napisz czy ustawienia pomogly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Mam pytanie. Monitor mam podlaczony przez DVI i oczywiscie ustawiona rozdzielczosc 1280x1024. Gdy uruchamiam teraz np jakas gre i chce pograc w niej w rozdzielczosci 800x600 to nie uruchamia mi sie na calym ekranie tylko w malym oknie...i by miec caly ekran musze grac w min 916 na cos tam.

Dla testu podlaczylem wiec monitor przez D-Sub...owszem tu moge wlaczyc w grze 800x600 ale miga mi komunikat ze to nie optymalna rozdzielczosc i po paru sek monitor sie wylacza.

Hmmm w grach gdy bede zmuszony ustawic nizsza rozdzielczosc (ze wzgledu na jej duze wymagania) moze byc problem. Czy idzie to jakos rozwiazac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ATI Gecube 9550 eXTreme rev 2.1 i normalnie wszystko wyglada - tzn. 1024 jest przeskalowane na caly ekran (tez mam po DVI podpiete) wiec dziwne jets to co mowisz - ale obraz przeskalowany z 800x600 na 1280x1024 to porazka !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze masz gdzies gamme podbita w sterach ATI - to ustawienie co ci podalem jest bardzo dobre nawet na wieczor (oczywiscie wszystko w Magic Tune ustawiales ? łącznie z gammą ?) Im dasz nizsze wartosc RGB to bedziesz mial gorsze przejscia tonalne kolorow jesli dobrze pamietam - ustaw napierw profile w ATI na Default a potem sprawdz usatwienia jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pekaj - moj nie ma ufo - ale i tak ufo generalnie znika po 2-3 tygodniach... a widoczne u ciebie jest bardzo bo masz zle ustawiony monitor :) napisz czy ustawienia pomogly

Niestety "ufo" przy Twoich ustawieniach też ma się dobrze.

Ustawienia są niezłe, wizualnie wygląda to dobrze, ale przy dłuższej pracy bolą oczy. Dlatego pozostałem przy mojej "mdłej" wersji:

RGB 56

Contrast 40

Brightness 15

Gamma 0,3

Color Tone Warm2 (nie mogę wogóle ustawić na "off")

Pewnie jakieś znaczenie mają lekko zmodyfikowane ustawienia na karcie graficznej, gdzie mam różne profile.

Edytowane przez adalbertt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze masz gdzies gamme podbita w sterach ATI - to ustawienie co ci podalem jest bardzo dobre nawet na wieczor (oczywiscie wszystko w Magic Tune ustawiales ? łącznie z gammą ?) Im dasz nizsze wartosc RGB to bedziesz mial gorsze przejscia tonalne kolorow jesli dobrze pamietam - ustaw napierw profile w ATI na Default a potem sprawdz usatwienia jeszcze raz

Muszę to sprawdzić.

 

Witam,

Mam pytanie. Monitor mam podlaczony przez DVI i oczywiscie ustawiona rozdzielczosc 1280x1024. Gdy uruchamiam teraz np jakas gre i chce pograc w niej w rozdzielczosci 800x600 to nie uruchamia mi sie na calym ekranie tylko w malym oknie...i by miec caly ekran musze grac w min 916 na cos tam.

Dla testu podlaczylem wiec monitor przez D-Sub...owszem tu moge wlaczyc w grze 800x600 ale miga mi komunikat ze to nie optymalna rozdzielczosc i po paru sek monitor sie wylacza.

Hmmm w grach gdy bede zmuszony ustawic nizsza rozdzielczosc (ze wzgledu na jej duze wymagania) moze byc problem. Czy idzie to jakos rozwiazac ?

Masz może podłączony telewizor do karty graficznej?

Ja taki efekt miałem kiedy na karcie miałem ustawiony włączony telewizor. Aplikacje, które działały w swojej naturalnej rozdzielczości widoczne były na całym ekranie, a te, które wymagały przeskalowania widoczne były w odpowiednio mniejszym oknie. Po wyłączeniu TV na karcie wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem polegający na tym, iż za kursorem widać "ogon komety". Efekt taki widoczny jest na statycznych obrazach na wszystkich kolorach tła, nawet przy wolnym przemieszczaniu kursora. Natomiast przy szybkim przesuwaniu widać pozostający "cień" kursora w miejscu, w którym dotychczas się znajdował. Co dziwniejsze w filmach i szybkich grach niezauważam żadnego smużenia. Może jedynie przesuwany tekst jest zbyt mało czytelny. (testowałem na różnych ustawieniach MT)

Wydaje mi się, że nie jest to normalne. Nie wiem tylko czy jest to usterka monitora, czy też jakiś inny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem wiesza sie ale tylko magic tune 3.6 z plyty dolaczonej - sciagasz z netu magic tune 4.0 i chodzi normalnie :) kolejne mity hehe - 770P naprawde ladnie wyglada na żywo...

 

 

Tylko chcialbym zeby byl w kolorze czarnym a nigdzie nie widze . Wiesz moze gdzie sa 770p czarne . Juz znaalzem czarne 770 p tylko kosztuje 1538 a 173p plus mam za 1385

Edytowane przez wlacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem Magic Tune 3.6 i 4.0 na jednym "zdruzgotanym" WinXP bez żadnych Service Packów i na starych sterach Omegi oraz na czyściutkim WinXP z wszystkimi najnowszymi poprawkami i najnowszymi sterownikami Omegi. Na żadnym nie miałem ani jednej zwiechy. Jedynie Magic Rotation nie działa automatycznie, ale w zupełności wystarczą mi klawisze skrótu.

Co do ustawień (niestety Roder, Twoje jednak mi nie pasowały) mam jedne zrobione na stałe, a do gier, filmów itp. mam zrobione profile w ustawieniach karty. Tak więć Magic Tuna można używać naprawdę żadko (faktycznie częste regulacje byłyby kłopotliwe).

Jedno muszę powiedzieć" 770P w rzeczywistości jest naprawdę ładny i niezwylke praktyczny. Wydaje się być solidnie wykonanym.

 

Jak wolisz. Ale te-biało srebrne są w rzeczywistości bardzo ładne, sprawiają wrażenie większych niż czarne. Poza tym tylko jasne obudowy spełniają najnowsze normy. Biało-srebrne można kupić już w granicach 1400 zł. Wybór należy do Ciebie.

Edytowane przez adalbertt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa..., chłopaki z Samsunga poszli ostro po bandzie. Na szczęście nie muszę się martwić, że nie poczekałem z zakupem na nowy model, bo wygląda na to, że różni się od 970P jedynie designem, gniazdem USB 2.0 i większą możliwością regulacji podstawki. A przycisków regulacyjnych dalej brak i parametry takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jadę jutro po monitor i nie wiem co wziąć. Czy na prawdę nie ma różnicy między 8ms w 173p+, a 6ms 770p?

Wyglad to rzecz mniej ważna, ale gdyby nie było różnicy w szybkości to pewnie wezmę 173p+

 

Jak dokładnie rozpoznać efek ufo ?

 

 

Możecie podać jakiegoś linka do magic tune 4 ? Nie mogę znaleźć na stronie samsunga

 

p.s.

 

Czy monitory LCD są mniej szkodliwe niż CRT ?

CHodzi mi o wpływ na oczy i ogólnie na cały organizm

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznicy w szybkosci pewnie nie ma badz jest niezauwazalna, chwyt reklamowy

jedynie co to podstawka umozliwia lepsza regulacje

ufo: zobacz post nr #105 tam masz zdjecia jak to wyglada, moge cie zapewnic ze kazdy nowy monitor musi miec ten efekt, jesli go nie ma tzn ze monitor byl wygrzewany, ufo zanika i to nie jest wada monitora

monitory crt jak i lcd sa tak samo szkodliwe dla zdrowia:

crt - dobry crt nie ma szkodliwego promieniowania (to czym przechwalali lcd), wazne jest odpowiednie odswiezanie, zbyt niskie bardzo meczy wzrok

lcd - praca przy statycznym obrazie meczy bardziej wzrok niz crt z uwagi na brak odswiezania takiego jak w crt, praca z lcd wysusza oko, uzytkownik przestaje mrugac, mrugniecie nastepuje nawet co 6-10min, sprawdzilem to,

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznicy w szybkosci pewnie nie ma badz jest niezauwazalna, chwyt reklamowy

jedynie co to podstawka umozliwia lepsza regulacje

ufo: zobacz post nr #105 tam masz zdjecia jak to wyglada, moge cie zapewnic ze kazdy nowy monitor musi miec ten efekt, jesli go nie ma tzn ze monitor byl wygrzewany, ufo zanika i to nie jest wada monitora

monitory crt jak i lcd sa tak samo szkodliwe dla zdrowia:

crt - dobry crt nie ma szkodliwego promieniowania (to czym przechwalali lcd), wazne jest odpowiednie odswiezanie, zbyt niskie bardzo meczy wzrok

lcd - praca przy statycznym obrazie meczy bardziej wzrok niz crt z uwagi na brak odswiezania takiego jak w crt, praca z lcd wysusza oko, uzytkownik przestaje mrugac, mrugniecie nastepuje nawet co 6-10min, sprawdzilem to,

Co Ty za głupoty piszesz ???????? Człowiek przestaje mrugać ( mruga rzadziej ) kiedy monitor mruga a nie na odwrót !!!! Jeśli masz taki efekt na LCD to pewnie dlatego że kupiłeś 17" i musisz wytężać wzrok bo masz nieco za małą czcionkę ( choć 0,264 nie jest taka mała jak np. 0,255 na LCD 20" 4:3 ) i za małe obserwowane elementy !! Ponadto kiedy monitor mruga ( CRT ) to jest większe naprężenie mięśni oka ( odsyłam do instrukcji np. monitora CTX EX950F ) co bardziej męczy wzrok. Co Ty myślałeś że w nieskończoność można zmniejszać czcionkę i to nie odbija się na wzroku? ( mam na myśli za małą plamkę/piksel na LCD ). Ponadto jeżeli czytasz strony internetowe to one są za jasne ( zoptymalizowane do przestrzeni barw CRT ) co też męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiąc krótko.

8h przy CRT

8h przy LCD

 

Powiedzmy 2h grania, 2h czytania, 2h ogladania filmów i 2h zabawy w 3dsmax

 

Co bardziej zmęczy/zaszkodzi?

 

 

Skąd pobrać magic tune 4?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cmsydney czy w Samsungu 770P jest bardzo widoczne smużenie w grach ?

dla mnie tak, widze nawet jak przewijam strony, wszystko jest kwestia czy chcesz widziec czy nie, jesli nie zwracasz na to uwagi to nie bedziesz widzial, przyklad: kumpel patrzy i mowi ze nic nie widzi, powiedzialem mu gdzie ma patrzec i wtedy faktycznie, powiedzial ze jest smuzenie, a wczesniej sie upieral ze nie ma

Co Ty za głupoty piszesz ???????? Człowiek przestaje mrugać ( mruga rzadziej ) kiedy monitor mruga a nie na odwrót !!!! Jeśli masz taki efekt na LCD to pewnie dlatego że kupiłeś 17" i musisz wytężać wzrok bo masz nieco za małą czcionkę ( choć 0,264 nie jest taka mała jak np. 0,255 na LCD 20" 4:3 ) i za małe obserwowane elementy !! Ponadto kiedy monitor mruga ( CRT ) to jest większe naprężenie mięśni oka ( odsyłam do instrukcji np. monitora CTX EX950F ) co bardziej męczy wzrok. Co Ty myślałeś że w nieskończoność można zmniejszać czcionkę i to nie odbija się na wzroku? ( mam na myśli za małą plamkę/piksel na LCD ). Ponadto jeżeli czytasz strony internetowe to one są za jasne ( zoptymalizowane do przestrzeni barw CRT ) co też męczy.

glupoty to ty klepiesz, posadz kogos przed monitorem lcd i crt, sam zobaczysz ze przed lcd osoba o wiele rzadziej mruga, mam na mysli monitor o podobnej wielkosci i tej samej rozdzialce (ja sprawdzalem na 19''), nawet zrobili takie badanie i to potwierdzili

co do jasnosci to kwestia ustawien, ja zawsze ustawiam tak by nie bylo za jasno i unikam bialego tla jak ognia

Czyli mówiąc krótko.

8h przy CRT

8h przy LCD

Powiedzmy 2h grania, 2h czytania, 2h ogladania filmów i 2h zabawy w 3dsmax

Co bardziej zmęczy/zaszkodzi?

Skąd pobrać magic tune 4?

oba monitory zaszkodza tak samo, to czy ktos bedzie sie czul lepiej przy lcd czy crt to juz osobista sprawa

najwazniejsze: ustawic jasnosc tak by bylo wszystko widac ale nie walilo po oczach, siedziec w odpowiedniej odleglosci (minimum 1m), co jakis czas (np. 1h) na chwile spojrzec gdzie indziej (np. przez okno) po to by zrenica zaczela pracowac (to naprawde pomaga!!!!), unikac bialego tla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) A jaka właściwie powinna być rozdzielczość dla LCD 17? Max to 1280/1024, ale zasadniczo jeśli rozdzielczość 1024/768 będziemy powiększać proporcionalnie to uzyskamy 1280/960, a nie 1280/1024 więc jak powinno być?

 

2) Jakie odświerzanie w 1280/1024? Wg systemu max to 70, ale jak ustaiłem na 100 to też działało

 

3) W zasadzie mogę ustawić jasność na 0 a kontrast na max i jest ok

 

monitor to samsung 173p+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.najlepsza to 1280x1024, przy mniejszych oraz jest rozmazany (spojrz na czcionke), kiepsko to wyglada

2. przy lcd nie ma to znaczenia, maksymalna dla tego monitora to 70Hz nie wiem jak ustawiles 100 :lol2:

3. to sprawa osobista, ustaw by bylo dla ciebie jak najlepiej, tylko stosuj sie do tych moich zalecen, niby bzdety ale ty na tym zyskasz i twoje oczy podziekuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. przy lcd nie ma to znaczenia, maksymalna dla tego monitora to 70Hz nie wiem jak ustawiles 100 :lol2:

Odznaczasz ukryj tryby , ktorych ten monitor nie moze wyswietlic i masz 100 hz , a nawet wiecej pozdro ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanko.

Zmieniłem monitor z 17 crt na lcd

wydaje mi się, że strasznie świeci nawet w trybie text przsez co bolą mnie oczy

 

Czy to kwestia przyzwyczajenia po zmianie rozdzielczości z 1024/768 na 1280/1024?

Jak ustawiacie swoje monitory do WWW, gier filmów itd?

Wiem, że dla każdego ustawienia będą inne, ale przynajmniej będę wiedział mnie jwięcej w jakich granicach szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanko.

Zmieniłem monitor z 17 crt na lcd

wydaje mi się, że strasznie świeci nawet w trybie text przsez co bolą mnie oczy

 

Czy to kwestia przyzwyczajenia po zmianie rozdzielczości z 1024/768 na 1280/1024?

Jak ustawiacie swoje monitory do WWW, gier filmów itd?

Wiem, że dla każdego ustawienia będą inne, ale przynajmniej będę wiedział mnie jwięcej w jakich granicach szukać

Napewno masz zle ustawiony monitor... a po drugie musisz zwiększyc czcionki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to właśnie dlatego pytałem bo domyśliłem się, że jest źle ustawiony, ale ja nawet w przybliżeniu nie bardzo wiem jak i co zmienić. W tej chwili monitor działa na ustawieniach domyślnych z wybranym profile Text

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...