Skocz do zawartości
fenir

Samsung 770p

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Proszę poradzicie który wybrać 173p+ czy 770p, jutro jadę po któryś z nich, ale po który?

Widziałem dzisiaj jeden i drugi , ale naprawde jestem w kropce.

Jeszcze raz proszę PORADżCIE

:mur:

pozdrawiam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły sie w proline te samsungi za dosc konkurencyjna cene

 

jakas gwarancja ze sklepu na pixele ?

17:20:26 Proline (6498903)

jest gwarancja producenta

17:23:24 bart132 (3332333)

jakas mozliwosc podlaczenia i sprawdzenia monitora rozumiem jest ?

17:29:16 Proline (6498903)

nie podlaczamy monitorow u siebie

Wciaz sie zastanawiam czy czarny 173P+ czy bialy 770P :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do szanownych forumowiczów, a mianowicie gdzie można dostać monitorek Samsung 770p BLACK.

Pytałem w sklepach i mają tylko białe.A czrny jest ql:) Albo kiedy sa spodziewane dostawy czarnych 770p.

Z góry dziekuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem meila do samsunga z pytaniem o czarne modele niebieski i czerwone bo takie sa dostepne w normalnych panstwach.. Odp byla ze beda one dostepne po nowym roku.. Minoł juz 1 miesiac nowego roku i czarngo dostac to sztuka a o np niebieskim mozna chyba zapomniec o czerwonym ( ktory mi sie bardzo podba )nie wspomne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nabyłem 970p i jak dla mnie super maszynka !!! efektu ufo i żadnych wad nie zauważyłem, poza tym że oprogramowanie magic tune 3.6 pada po paru minutach ale widze nie ja pierwszy mam taki problem, wysłałem maila do samsunga może coś odpiszą hehe:) magic tune 4.0 w ogóle mi nie chodzi, magic rotation działa bez problemu,

 

jak ktoś ma jakis pomysł jak sobie z tym poradzić to chętnie skorzystam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak 770p. Jak dla mnie monitor jest naprawde bardzo dobry, chociaż nie jest bez wad , ale uwagi moje bardziej tyczą się ogólnie monitorów lcd niż konkretnie tego modelu.Efektu UFO w ogóle w moim monitorku nie ma , ostrość - żyleta, kolory świetne jak na lcd, smużenia naprawde nie widać a tego się trochę obawiałem, tak samo jak imartwych pikseli, w moim egzemplarzu nie załuważyłem.Ten monitor w porównaniu z innymi wydaje się trochę drogi, ale napewno jest wart swojej ceny.Jeżeli ktoś chce kupić coś tańszego i zarazem gorszego to uważam to za nieporozumienie, można póżniej bardzo żałować, bo tak jak pisałem LCD to NIE IDEAŁ. Warto dopłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być. Na początku to u mnie nie działało (wina programu). Zmieniłem wersja na starszą 3.6 i działało przez jakieś 10 dni. Teraz znowu to cholerstwo nie działa, ale już olałem i zrobiłem sobie skrót klawiszowy (Ctrl + Alt + F10) i mam to w... nosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestm od pewnego czasu posiadaczem tego monitorka!

Chciałem kupic 173p ale nie bylo i powiedziano mi ze ten ejst nastepca. Może nie jest za ładny z wyglądu ale ergonomie w wporzo(mozna obraca, przekrecac do woli), świetne kolory, niesamowicie soczyste(przesiadak z lg 15 LCD) Efektu "ufo" u siebie nie zauważyłem na codzień, ale nie testowalem w pozamkanych swiatlach itp. Smuzenie w c zasie normalnej pracy jest niezauwazalne, raz dostrzeglem tylko smuzenie i to mocno w NFS:underground 2 wszykie latarnie zostawialy za soba dłuuuuuuuuuugi pasek. W innych grach a nim w filmach nie zauważyłem ani odrobiny smużenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach odświerzenia po[gluteus maximus]dłego tematu :) .Uważam że 770p biały jest piekny.100 razy bardziej podoba mi się jego design od wszystkich lg,nec,bellinei itp.Różni się znacznie wyglądem i nie jest to wyglad pospolity.To Ja Urzytkownik samsunga SyncMaster 770p.Pozdrawiam.

I jeszcze jedno -z tym monitorem mam ZERO problemów! Jest po prostu najlepszy.

I kurzu nie widac jak na czarnym monitorze.OK to idę pić dalej :D

Specjalne pozdrowienia dla Arekservice!!

Edytowane przez rgomez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to pomoże komuś. Odkryłem ciekawą rzecz dotyczącą mojego Samsunga 173P+ (prawdopodobnie 770P też), programu magic tune 3.6 oraz karty graficznej Radeon X800GTO AGP.

Otóż wcześniej miałem Radeona 9500 pro i magic tune chodził bez problemu. Potem wsadziłem nową grafę i magic tune też działał ale w pewnym momencie musiałem podłączyć innego kompa z zupełnie inną kartą graficzną. Po ponownym podłączeniu mojego kompa magic tune przestał się odpalać wyświetlając komunikat, że mój system nie jest kompatybilny. Instalowałem różne sterowniki do grafiki, wersję 4.0 magic tune - nic nie pomagało. Wreszczcie poszedłem po rozum do głowy i podłączyłem monitor przez d-sub i po odpaleniu systemu użyłem opcji samokalibracji (trzeba dłużej przytrzymać przycisk na monitorze. Po powyższej czynności okazało się, że magic tune działa bez problemu. Po przełączeniu na DVI wszystko działa dalej bez problemów.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ja rowniez w sprawie Samsung 173p+. mianowicie chciałbym poznac Wasze ustawienia odnosnie kolorow, ostrosci etc... szukam "swojego" ale warto zobaczyc na czym pracuja inni...poza tym obraz na leciwej belinea w pracy wyglada lepiej! niz na samsungu..przyzwyczajenie (dp 12 godz dziennie belinea)? ustawienia (OBY!)

 

droga sprawa- macie moze pomysl jak powrocic do ust. fabrycznych monitora? chodzi mi glownie o kalibracje kolorow w magic tune 4.0..

 

trzecia sprawa - czy tez moze wystepuje u Was "blysniecie" monitora a momencie np zmiany katalogu (przechodzimy z nizszego na wyzszy) - to tak z ciekawosci...

 

no i ostatnie - gdzie te katy widzenia w samsungu? przy patrzeniu z gory lub boku widac wyrazne "wyblakniecie" kolorow..

z gory dzieki za pomoc

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ja rowniez w sprawie Samsung 173p+. mianowicie chciałbym poznac Wasze ustawienia odnosnie kolorow, ostrosci etc... szukam "swojego" ale warto zobaczyc na czym pracuja inni...poza tym obraz na leciwej belinea w pracy wyglada lepiej! niz na samsungu..przyzwyczajenie (dp 12 godz dziennie belinea)? ustawienia (OBY!)

 

droga sprawa- macie moze pomysl jak powrocic do ust. fabrycznych monitora? chodzi mi glownie o kalibracje kolorow w magic tune 4.0..

 

trzecia sprawa - czy tez moze wystepuje u Was "blysniecie" monitora a momencie np zmiany katalogu (przechodzimy z nizszego na wyzszy) - to tak z ciekawosci...

 

no i ostatnie - gdzie te katy widzenia w samsungu? przy patrzeniu z gory lub boku widac wyrazne "wyblakniecie" kolorow..

z gory dzieki za pomoc

pzdr

1.O ustawieniach pisałem w topicu o 173P+,zobacz sobie.

2.W 3.6 dajesz reset na jakiejkolwiek zakładce i klikasz na OK.

3.Nie.

4.He he.Zobacz sobie monitor na TN,tam masz takie kąty,że patrząc nawet na wprost obraz nie jest jednolity na całej powierzchni.W S-PVA przynajmniej sie da spokojnie poroszyć/pochylić przy monitorze i obraz się nie zmienia,to powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda osobiscie nie mam tego monitora ale ma go moj sasiad. Mowa o 770p i musze powiedziec ze jest naprawde spoko. Sam siedze w domu na 19 calowym diamondtronie i mam porownanie. I Samsung wychodzi obronna reka z tego. Ale to cale oprogramowanie jakie jest dolaczone to kpina niesamowita. Moj kumpel na poczatku tydzien walczyl z tym shitem bo mu sie komp wieszal od tego, potem po przegladnieciu kilkunastu for znalazl rozwiazanie. Wydawalo sie ze juz okielznal bestie to jakies opcje mu przestaly dzialac. Teraz nie bylem u niego ale muwil mi na gg ze juz jest ok moze jakas nowa wersje samsung wypuscil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u wszystkich tak jest ale u mnie gdy chciałem obrócić monitorem w lewo lub w prawo to się obracał ale razem z podstawą. Znalazłem jednak prosty sposób by poprawić ten drobny defekt. Teraz gdy potrzebuje obrócić monitorem w którąś stronę mogę zrobić to jednym palcem a podstawa pozostaje na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w mediamarkt i miałem takie szczęście żę modele 173p+ i 770P stały obok siebie. Zabrałem ze sobą zestaw narzędzi testujących (ppa, nokia test, screeny z dooma, gradienty itp). Odpalałem kolejno i stwierdziłem że te monitory niczym się nie różnią jeżeli chodzi o obraz. Mogę jedynie powiedzieć że 770 ma nieco lepszy kontrast (widoczny był pasek 2% szary na czarnym tle, a na 173 nie). Jeżeli chodzi o smużenie, to na dwóch modelach jest identyczne, aczkolewiek najmniejsze wśród wszystkich modeli :D Podstawa do 770 wygląda na realu gorzej niż w necie :P Różnica cenowa wynisiła 100zł. Nie miałem okazji sprawdzić efektu ufo, ale tak czy tak to nic się nie rzucało w oczy. Monitory niestety były podłączone pod D_SUB więc obraz był ciutkę rozmazany i występowało jakby powielanie (ghosting? :P).. pewnie to przez splitter... Jednakże przy degradacji rozdziałki do 1024x768 obraz wyglądał naprawdę przyzwoicie i ostro na obu, w porónaniu to innych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzył się komuś egzemlarz, w którym po kilku tygodniach wygrzewania "efekt UFO" nie zniknął? Mam monitorek kilka dni i u mie jest on bardzo widoczny. Na rogach widać jakby jaśniejsze smugi. Poza tym bardzo świeci (nawet przy brightness 0%).

Monitor mi pasuje, jest naprawdę OK jedynie to "UFO", a nie chcę biec do sklepu wymieniać, żebym znów dostał taki sam. Stąd moje pytanie, czy mogę cierpliwie czekać, aż matryca się "wygrzeje"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzył się komuś egzemlarz, w którym po kilku tygodniach wygrzewania "efekt UFO" nie zniknął? Mam monitorek kilka dni i u mie jest on bardzo widoczny. Na rogach widać jakby jaśniejsze smugi. Poza tym bardzo świeci (nawet przy brightness 0%).

Monitor mi pasuje, jest naprawdę OK jedynie to "UFO", a nie chcę biec do sklepu wymieniać, żebym znów dostał taki sam. Stąd moje pytanie, czy mogę cierpliwie czekać, aż matryca się "wygrzeje"?

ustaw go na

 

R 75

G 75

B 75

contrast 10 (Jak nadal za jasno to daj contrats 0)

brightness 70

gamma 0,6

color tone off

 

Calkiem ladnei swieci wtedy i nei wypala oczu :)

 

Powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...