Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaciusieK

ha, tak jak mowilem czujnik temp procka na bank zle wskazuje, 17 stopni jest raczej niemozliwe :) sadzicie ze nowy bios moze pomoc?

Everest dobrze pokazuje temp procesora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest dobrze pokazuje temp procesora ;)

a moim zdaniem zle, tzn tylko pozornie dobrze, bo czy puszcze proca w stressie czy w idle temp sie nie zmienia - sprawdz u siebie, najlepiej ze screenami prosze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam juz płytke, płytka idze dobrze proca wykrecilem:

2ghz 1,375v, 2,2 1,45v, 2,35 1,575v(procek nie selekcjonowany, jednak mam porblem bo za nic nie moge przekroczyc granicy HTT 300mhz, na 298 idzei a na 300juz nie, dziwne co nie.............

Pamieci twinmosy cl2,5 poszly mi na 200mhz cl2 3 3 6 T1 2,8v wiec calkiem niezle. Mam tylko jeden wielki problem, gdy daje uruchom ponownie plyta jak proc jest podkrecony nigdy nie wstaje, dopiero tzeeba wylaczyc przyciskiem i wlaczyc, a tak to jest spoko, czy wam tez nie wstaje przy wylaczaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden program nie pokaże Ci dobrej temperatury procka, od tego są mierniki zewnętrzne

a wlasnie jaki panel z czujnikami temp polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejj

 

poważnie nie wiecie? pytanie brzmi -cz coś z ustaweń ktotre pokazalem moze powodowac niesabilnosc ?

Forest sprobuj na innym dzielniku memkow - przy A64 sa takie jazdy ze na jednym chodzi na innym nie. Twoje TCCD powinny 260 zrobic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejj

 

poważnie nie wiecie? pytanie brzmi -cz coś z ustaweń ktotre pokazalem moze powodowac niesabilnosc ?

Jak masz 3000+ to zejdź z mnożnikiem na 8 albo nawet mniej, będziesz wiedział, czy ustawienia złe, czy procek nie wyrabia.

Weź pod uwagę, że powyżej 2,5ghz może być potrzebne co najmniej 1,5V, zależy od sztuki wiadomo.

EDIT: A widzę, że zmniejszałeś mnożnik, pokombinuj z dzielnikiem mem 2/1,33 lub 2/1,66, a z tym HT to u niektórych x1 nie chce działać, dopiero x2 (u mnie działa tylko x1 i x1,5 przy wyższych fsb lol).

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z 2x512,, sypią się

i tu najwazniejze pytanie - popatrzcie w moje usyawienia dla mem i podajcie propozycje testów -> tak zeby uruchomic obydwie,,

do testów moze pozycze dzisiaj ulraxy i moze jeszcze ocz pc4200 na d5, obydwie parki 512tek

 

wlasnie jadę z jedną kostką 9x300 :D 2711mhz na boxie ;) 1,63v, moze na mniej tez poleci,, mem ustawione na 193mhz 2-2-2 3,2v na tccd lol ;-) 16m pi w 14 minut równe,, hamują pamięci

 

nie wiem jaka jest temp na procku ;-) guardian pokazuje 2x34*c ;) hardware sensor minotor znalał jeszcze jakieś 17*c nie wiem z kąd ;) dalsze oc juz na freezerze

 

ratujcie proszę :) 1x512 nie przeżyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ;-) w sumie nie wiem czemu miał by się nie mieścić ? :-) miejsca jest na prawdę dużo ;)

 

chlodzone boxem lol ;) radiator jest chłodny (?)

 

pochwale sie - wciąż na jednej kostce :D

Dołączona grafika

 

IHA :-) szybciej ni kupla prescott @ 4,1ghz stojący do testów na balkonie ;-)

 

powiedzcie jeszcze co zrobić i jak zrobić i co przeszkadza kostkom się parować :) liczę na Was

 

edit za duzo tych timingówżeby improwizować

 

niezależnie od timingów i prędkowsci etc 2x512 sypie się po 1s w superpi

 

tutaj wszystkie timingi w jednym miejscu, 2t włączone w przypływie desperki ;)

Dołączona grafika

 

edit po raz 10ty ;-] ide po OCZety ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Imperium podwyzka do 325zl :< No co za chamstwo :P

ja tez kupilem po nizszej cenie :-))))))))

 

jakie najlepiej wybrac ustawiania do krecnia na moim procku: a64 2800, 2*512mb patrioty(zwykle) i wlasnie ta plyta. jakies wskazowki? max ktory wycisnalem to 2500mhz stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze kupiłem wczesniej,, dolar w górę dziękuj pisom ;-]

Może i prawda, ale moim zdaniem w imperium zobaczyli, że jest duży popyt i cena w górę :-| . Przez jakiś czas była na pierwszym miejscu sprzedaży. Dobrze, że też udało mi się kupić po "starej" cenie :) . Już nie mogę się doczekać do poniedziałku. Muszę jeszcze grafe kupić, ale mam dylemat bo nie wiem co wybrać. No dobra koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie pomocy,, NIKT NIE WIE czemu może nie latać ? :] jestem totalnym laikiem jesli chodzi o a64 dla tego zwracam sie z prosba do ludzi którzy trochę już na tym siedzą,, popatrzcie w screeny na górze i zgadujcie,, kurde wszystko tam jest..

 

kumpla ocz - juz oddałem, bida,, poszly 3-4-4 t2 19x mhz dwie,, zrobiłem kilka linijem superpi tylko i niby szły

 

1x512 lata wszystko cód miód, prosić nie trzbeba,, od ręki

 

może inaczej - włączajcie A64 tweakery i wzuccie screeny z nich,, wielka prośba,, wnioski będę sam wyciągał :P

 

co do cen - idą w górę w hurcie,, sklep tego ni preskoczy szczegolnie jesli ma małą marżę jak imperium

 

edit - kurde chyba wszystkich wystraszyłem ;]

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co doc eny to jeszce część sklepów nie podniosła ceny np tutaj:

 

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=1792...DFINF4XInfinity

 

 

 

 

@forest a bawiłeś ie wkładaniem pamiatek w różne spoty itp? wiem,zę na lan party takie zabiegi często pomagały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz nimi pomacham zobaczymy co wyjdzie,, wkladalem tylko 1-2 i 1-3,, więcej nie sprawdzałem

 

edit: 2-3 nie działa

 

zaminiłem mem miejscem przy 1-2 i leci na 192 pi przez 1-4 minuty,, do tego stosunowo wolno.. potem błąd "NOT CONVERGMENT IN SQR05"

 

 

 

EDIT:

Działa :) idąc tropem kontroler w proku wiec moze to kontroler - podniosłem kapkę v na cpu - i jest ok :-] z jedną działało 32M pi no problem, z dwiema po 1s się wywalał.. a jednak cpu

 

13:34 ,2x512 :-) 2700 9x300, mem tylko 2-3-2, działa na 2,9v,, na razie testy stabilności a potem.. powalczymy o więcej :-)

Dołączona grafika

 

Imo bomba :D

 

EDIT2:

 

nie bomba,, przeszedł raz i już mu przeszło,, wciąż potrzebuje pomocy,,,

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cool'n'quiet ? ;) jest,, jest też manualna regulacja w biosie

 

mam na razie stable 2680mhz 295ht, mem ~220 2-3-3 i reszta takie sobie,, cieniutko jak na tccd,, albo ja się z tym nie umiem obchodzić albo są po prostu biedne ;) te pamieci latały na nf7 229 2-2-2-5 z t2 24/7 przy 2,93v,, prawdopodobnie chodzi o jeden z timingów który siepie - i tu prośba o odpowiedź,, moze coś wydedukuję:

 

pytanie - jak latają u was 2x512 na tej plycie ?

mało aktywne towarzystwo widze ;) jak mamy zrobic duzy topik o plycie, sporo sie nauczyc i przy okazji trzepnąć rekord tweaka na sempronie to musicie być bardziej aktywni :P nikt nie wzucil przez dobę screena z a64tweaka ? lenistwo ? pare kilo do ściągnięcia ? :P miaem abita nf7 wczesniej i w tym kontekście brak odzewu jest dla mnie niezrozumialy :-]

 

mam w domu drugą sztukę płytki - czeka na przeszczep cpu który dojedzie w poniedziałek. latają tak samo wyniki 100% powtarzalne z mobo na mobo. obydwie z imperium. tak włascwie to wczoraj siedzialem przy obydwu na zmianę ;)

 

ht 300 100% stabilne. testowałem na niskim mnożniku z mem na 1:05 i lata pięknie. potestował bym ht max i cpu max (z pamięciami 1:05 lata 2711 @ 1,63v na boxie,, max 48*) z tym że po co mi to jak pamieci szysto i tak psuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy : czy plyta pozawala na regulacje typu C&Q przy podkreconym sprzecie ?

Chodzi mi o programy typu RightMark CPU Clock Utility - sprawdzcie prosze czy mozna obnizac monoznik i co wazniejsze - vcore (koniecznie na OC sprzecie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Wróbiłem po kilkudniowej przerwie. Nazbierałem trochę kaski i postanowiłem sobie zafundować zestaw na sockecie 754. Nardzo zainteresowała mnie ta płyta. Mógłbym prosić na odpowiedź na poniższe pytania?

 

1. Podobnie jak Emperator chcęsi zapytać czy ta płyta ma funkcję która reguluje prędkość obrotową wentylatora ze względu na temperaturę procka(bo wiem żw LP ma cośtakiego)

 

2. Czy jest możliwe wgranie biosu spod windowsa?

 

Bardzo proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez matti155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Wróbiłem po kilkudniowej przerwie. Nazbierałem trochę kaski i postanowiłem sobie zafundować zestaw na sockecie 754. Nardzo zainteresowała mnie ta płyta. Mógłbym prosić na odpowiedź na poniższe pytania?

 

1. Podobnie jak Emperator chcęsi zapytać czy ta płyta ma funkcję która reguluje prędkość obrotową wentylatora ze względu na temperaturę procka(bo wiem żw LP ma cośtakiego)

 

2. Czy jest możliwe wgranie biosu spod windowsa?

 

Bardzo proszę o odpowiedzi.

 

2 razy tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła płyta, bawiłem się raptem pól godziny. Regulacja obrotów wentylatora cpu jest procentowa, nareszcie boxowy cooler jest cichy. Potwierdzam, że wentyl na mostku jest bardzo głośny i wydaje nieprzyjemne dźwięki. Jak wróce do domu to zacznę męczyć proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosze was pieknie, przetestujcie ta regulacje vcore pod Winda

przy OC - jak ktos nie wie dokladnie o co chodzi to Raptor bardzo ladnie

przedstawil to w tym miejscu.

 

Co prawda po zapowiedzi wypuszczenia serii X18xx na AGP

troche zmalal moj zapal do zmiany platformy, ale niemozliwosc manipulacji

vcore na dfi nf3 jest ostatnim ewentualnym pretekstem do tego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pilne pytanie do użytkowników tej płyty:

 

Czy używacie zasilaczy z wtyczką 24 pinową?

 

Czy ta płyta WYMAGA zasilacza 24 pin?

 

Bo mam problem, komp nie startuje :-| .

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 pin + 4 pin,, działa no problem ;-]

 

na razie z oc spokoj,, czekam na big tajfuna i pojedziemy dalej ;]

 

2630 niezależnie od temp. wyzej juz potrafi wyzucic pi jak jest cieplo w pokoju. 2711 @ 1,63v działa jak jest chłodno ;-]

 

sensei - nawet się nie przymierzę w tej chwili.. w wolnym czasie nie ma problema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie bata zeby plyta nie wstala na mocnym zasilaczu 20pin

predzej jakies molexy (na nf4 LP sa i na AX8) moga byc potrzebne przy mocnej grafie

(mam zasilke 24pin i tam jest jedynie po jednym kablu wiecej 12v ,5v ,3.3v ,masa)

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...