Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

Witam-właśnie natrafiłem na tę płytke i dlatego załopzyłem ten temacik. Jakoś nikt o niej jeszcze nie słyszał a jest już do kupienia u nas i to nawet w sensownej cenie...

 

 

http://www.imperium.net.pl/dfi-nf4x-infini...754-p-6321.html

 

 

Co o niej sądzicie, widziaął ktoś może już jakieś testy itp?

Niby to infinity a nie lan party ale kto wie, mozę też będzie niezła?

 

 

 

 

tećik na e-giełdzie:

 

http://egielda.com.pl/?str=art&id=139-8

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-właśnie natrafiłem na tę płytke i dlatego załopzyłem ten temacik.  Jakoś nikt o niej jeszcze nie słyszał a jest już do kupienia u nas i to nawet w sensownej cenie...

1722151[/snapback]

Wlasnie tez znalazłem to w dziale sprzedam :D super oferta mam na nia wielka chec i czuje ze ja kupie w ciagu najblizszych dni :D tylko niech ktos powie co mozna tam regulować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to załozyłem temat bo sam nie wiem co to za zwierz :wink:

Nie napalaj sie tylko tak bardzo bo to INFINITY z założenia seria nie do takiego kręcenia jak lan party...ale kto wie mozę mimo wszystko być niezła...

 

Ja tam czekam aż ktoś wygmera jakeiś testy a jak nie to niech kupi i robi za zwierze doświadczalne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to załozyłem temat bo sam nie wiem co to za zwierz  :wink:

Nie napalaj sie tylko tak bardzo bo to INFINITY  z założenia seria nie do takiego kręcenia jak lan party...ale kto wie mozę mimo wszystko być niezła...

 

Ja tam czekam aż ktoś wygmera jakeiś testy a jak nie to niech kupi i robi za zwierze doświadczalne  :lol:

1722553[/snapback]

INFINITY na socket a niewiele sie rozniło (orócz wygladu) od Lan Party :D napalam sie dlatego ze DFI a ta firma pokazała klase, mam dosyc gigabyte :P

Chętnie przetestuje nawet swoim kosztem :D Bo i tak OC praktycznie nie mam na tej zadnego :( gigabyte dobry dla tych co nie podkrecaja, przynajmniej moj egzemplarz

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ale już infinity na s939 jakoś pojaiło sie i nie jest o niej zbyt głośnow więc raczej cudem nie jest. Dodatkowo ma zupwełnie inny laminat niż dfi lanparty na nf4 s939

 

 

A k8ne kprysne. nie wiem już sam. Przymierzam sie do niej ale jedni mają po 2.8 ghz na dobrych procach i w porywie szyne proca 370 a inni ledwo mogą cokolwiek pokręcić...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilke poszukalem i jest taki temacik na dfi street, htt 350mhz, calkiem przyzwoicie DFI street

czeski test : KLIK

regulacje bardzo przyzwoite

# CPU: 0.8 - 1.85V po 0.025V/0.1V

# DDR: 2.5 - 3.2V po 0.1V

# HT: 1.2 - 1.5V po 0.1V

# Čipset: 1.5 - 1.7V po 0.1V

HTT 390, baaaaardzo ladnie, zwlaszcza do sempkow 2500+

Edytowane przez johnson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilke poszukalem i jest taki temacik na dfi street, htt 350mhz, calkiem przyzwoicie 1722600[/snapback]

i think DFI NF4X-Infinity is a value board with excelent performance......using sempron64 2500+ palermo....i could reach 2470 with default vcore.......but can't take more cause there is something wrong with the sensor

powiem tyle :D bedzie moja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JKa powiem tyle-jak okaże sie dobra to przy zmianie grafy jak przejde na pci-e to z żalem ale sie ze swoim k8ns rozstane :wink:

 

 

 

dobra a teraz ide flashować bo jest biosik f18 już go k8ns :wink:

 

 

Jaz znikne nagle to znaczy ,ze mam problem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich zainteresowanych, to natrafilem na te plytki wlasnie u dystrybutora, dopiero co się u niego pojawily wiec niestety zadnych konkretow odnosnie oc nie moge podac

ale moze trafi sie jakis pionier ktory przetrze szlaki? :-)

 

ktoś tam wyżej pisał, żę infinity nie kręci się tak jak lanparty, z tego co pamiętam na nforce2 plytki infinity spisywaly sie znakomicie w kwestii OC

Edytowane przez stranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stranger te na nf2 miały ten sam laminat nawet dało sie bios wgrać z lp .

Nie wiem jak z tą ale patrząc na s939 i płytki na nf4 to są 2 zupełnie różne konstrukcje z immym pcb i biosem... Dlatego trzeba potestować.

 

 

A właśnie masz teraz dfi na nf3-zmień mozę grafr na pci-e i łyknij tego infinity :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich zainteresowanych, to natrafilem na te plytki wlasnie u dystrybutora, dopiero co się u niego pojawily wiec niestety zadnych konkretow odnosnie oc nie moge podac

ale moze trafi sie jakis pionier ktory przetrze szlaki? :-)

 

ktoś tam wyżej pisał, żę infinity nie kręci się tak jak lanparty, z tego co pamiętam na nforce2 plytki infinity spisywaly sie znakomicie w kwestii OC

1722656[/snapback]

ja chyba bede tym cos ja sprawdzi :P ale niestety zamowie dopiero w przyszłym tygodniu, chyba ze wysyłasz za pobraniem? i moze jakas znizka dla pierwszego odwaznego? :D Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co ona potrafi - czekam na konkretne osiagnieciai byc moze sprzedam K8NE - ktora jest u mnie superstabilna i bezproblemowa, nie moge narzekac ale jednak moje pamieci pragna wiecej Voltow ;}

1723952[/snapback]

mam tez a64 wiec rzuce okiem na max htt jakie plytka pociagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stranger  te na nf2 miały ten sam laminat nawet dało sie bios wgrać z lp .

Nie wiem jak z tą ale patrząc na s939 i płytki na nf4 to są 2 zupełnie różne konstrukcje z immym pcb i biosem...  Dlatego trzeba potestować.

A właśnie masz teraz dfi na nf3-zmień mozę grafr na  pci-e i łyknij tego infinity  :wink:

1722718[/snapback]

na życzenie zmieniłem konfig:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka kupiona i odebrana, zestaw testowy: sempron 2800+, dfi nf4x, 512 adata vitesta,

plytka ma sporo ubozsze PCB od lanparty nf3, niemniej ma wszystkie podstawowe i potrzebne funkcje, strasznie glosny jest wentylator chipsetu ale zostanie zastapiony zalmankiem, w biosie naprawde duzo opcji, zwlaszcza tmingi pamieci zwalaja z fotela, jest ich sporo wiecej niz w dfi nf3, regulacje napiecie procka do 1.85, pamieci do 3.2, chipsetu do 1.7, na tel plytce dzialalem kolo 20 min wiec nie ma zadnych benchmakow, komputer spokojnie bootowal na 360mhz htt (na 345 dzialalem w windowsie), zmartwilo mnie tylko to ze po zmianie mnoznika na a64 komputer nie bootowal, w kazdym badz razie plytka ma potencjal i zostanie u mnie, wiecej testow po zakupie grafiki na pci-ex,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka kupiona i odebrana, zestaw testowy: sempron 2800+, dfi nf4x, 512 adata vitesta,

plytka ma sporo ubozsze PCB od lanparty nf3, niemniej ma wszystkie podstawowe i potrzebne funkcje, strasznie glosny jest wentylator chipsetu ale zostanie zastapiony zalmankiem, w biosie naprawde duzo opcji, zwlaszcza tmingi pamieci zwalaja z fotela, jest ich sporo wiecej niz w dfi nf3, regulacje napiecie procka do 1.85, pamieci do 3.2, chipsetu do 1.7, na tel plytce dzialalem kolo 20 min wiec nie ma zadnych benchmakow, komputer spokojnie bootowal na 360mhz htt (na 345 dzialalem w windowsie), zmartwilo mnie tylko to ze po zmianie mnoznika na a64 komputer nie bootowal, w kazdym badz razie plytka ma potencjal i zostanie u mnie, wiecej testow po zakupie grafiki na pci-ex,

1729479[/snapback]

 

a tam wsadz jakiegoś virge 4mb i testuj chłopie :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam wsadz jakiegoś virge 4mb i testuj chłopie  :wink:

1729554[/snapback]

testowalem wlasnie na jakims cirrusie na PCI :) i tak te same testy bede robil jak kupie karte na pci-ex, wiec 2 razy szkoda czasu, niemniej jezeli ktos sie zastanawia to plyta jest ok, htt wysokie, napiecie rowniez mozna dobre ustawic, za 319 mozna sie zastanowic jezeli ktos ma dobra sztuke sempka albo a64 na s754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mamy dobry wybór na 754 pci-ex,inne mobo nie zachwycały to rusz userzy zgłaszali problemy.

Platforma 754 nie stoi na przegranej pozycji pojawiło sie trochę ciekawych procków,myśle o ostatnich sempach 64,są A64 mobile 130nm,pojawiły się Turiony 90nm (newegg),więc nie jest źle;każdy znajdzie coś dla siebie od Sempa za 200zł do Turiona za 400$. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulacja mnoznika zaczela dzialac :) plytka spokojnie bootuje na htt 360 i jest stabilna, drazni mnie tylko wentylator chipsetu ktory koniecznie trzeba wywalic, poza tym chyba za slabo chlodzi, dodam ze plyta nie jest kaprysna i jak przystalo na dfi trzyma poziom jakosciowy i poziom OC, w tej cenie jest to doskonala alternatywa k8ne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulacja mnoznika zaczela dzialac :) plytka spokojnie bootuje na htt 360 i jest stabilna, drazni mnie tylko wentylator chipsetu ktory koniecznie trzeba wywalic, poza tym chyba za slabo chlodzi, dodam ze plyta  nie jest kaprysna i jak przystalo na dfi trzyma poziom jakosciowy i poziom OC, w tej cenie jest to doskonala alternatywa k8ne,

1730379[/snapback]

johnson to ja poprosze krotka receznje na stronie przy tym produkcie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na upartego sprzeaje gb i radka i mam płyte i jade na virge :wink:

 

A tak serio to za jakiś czas radek musi odejść. To co dołoże do płyty to w wiekszosći zaoszczeze na tańszej karcie na pci-e...

 

 

Kurde miał bym lepszego proca to bym sie nie wahał.. Teraz niestety nowe sempy 64 bit powoli obnizają loty-śa skraje przypadki gdy na 2 ghz stają :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...