Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

nie dziwie sie-zwłaszcza ze tę cene-jak w imperium jest po 305 zl a komputroniku 315 to mozna sie gdzieś w okolicy iść potargować :]

 

Gdybym tylko miał kase na grafe pci-e i dobrze kręcącego sie sempa to bym leciał do sklepu.... Mimo szczerego zainteresowania płytą nie mam zamairu siedzieć 2-3 miechy na s3 virge 4mb :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...........

Aż mi się gorąco zorbiło, jak czytam o tej płytce, na szczeście mojego nieszcesnego gigabyte odeslalem juz i mi zwracja kase:D, zarzz lece kupic se tego dfi;)

Mam pytanko, bo mój sempron sie tak wykrecil na GB(zw indowsa oczywiscie;))

2,1 normal Vcore

2,2 1,475Vcore:(

2,4 1,55Vcore :/

Czy osiagi jego(chodzi mi tez o mniejsze napeicia)bedzie lepiej na tym DFI??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...........

Aż mi się gorąco zorbiło, jak czytam o tej płytce, na szczeście mojego nieszcesnego gigabyte odeslalem juz i mi zwracja kase:D, zarzz lece kupic se tego dfi;)

Mam pytanko, bo mój sempron sie tak wykrecil na GB(zw indowsa oczywiscie;))

2,1 normal Vcore

2,2 1,475Vcore:(

2,4 1,55Vcore :/

Czy osiagi jego(chodzi mi tez o mniejsze napeicia)bedzie lepiej na tym DFI??

1735862[/snapback]

 

a myslisz ze my wrozbitami jestesmy czy jak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

od dzisiaj jestem uzytkownikiem tej plytki.

 

Co dalo sie zauwazyc... to dosc glosny wentylator na chipsecie i zle wskazywanie(uszkodzone czujniki?) temperatury - chyba jakiejkolwiek - update biosu nic nie dal w tym temacie.

 

A64 2800+ podkrecil sie na:

 

2300mhz(9*256 - wszystkie napiecia bez zmian)

 

2400(9*267 - podbite napiecie na rdzeniu o 0.1v)

 

2500(tutaj juz zaczynaja sie male schody, napiecie 1.65, +0.1 na rdzeniu)

 

Gdyby czujniki temp dzialaly bylbym super szczesliwy a tak moge dac 8 na 10 tej plycie, chyba najlepszy wybor w kategorii s754 z PCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

a jakie sa problemy z tymi czujnikami ?

Odemnie plus za dobre ulozenie mofsetow w linii prostej latwo mozna zamocowac radiatorki.

Oraz dosc duzo miejsca wokol socketu procka

1736911[/snapback]

czy ja wiem, czy takie dobre polozenie procka: raczej ciezko byloby freezera zamontowac ze wgledu na kabel zasilania 24pin do platy.

 

a czujniki... po prostu wskazuja dziwne temperatury - na 100% nieprawidlowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

no to podaj jakie temperatury??moze jednak sa prawdziwe

1736947[/snapback]

ok podaje. a co ciekawe w biose sa jeszcze inne.

 

aha, co wazne, ów temperatura AUX skacze od 8 stopni do 40 co pare sekund

post-22729-1131121609_thumb.jpg

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

aux to pewnie wogole nie jest czujnik stad takie wskazania.....wgraj sobie speedfana i tym monitoruj wszysko....najlepszy program jakiego znam...prosty przyjazny i podaje prawdziwe temperaturki

1737181[/snapback]

wszystkie programy zle pokazuja temp., bios pokazuje przy starcie temp procka na poziomie 8 stopni. a pod windowsem wygrzewanie procka primem przy wylaczonym wentylu nie powoduje zmian temp. temp sprawdzane byly everestem i speedfanem. Czy jest tu jakikolwiek uzytkownik tej plyty mogacy wypowiedziec sie czy ten problem wystepuje w jego egzemplarzu? na forach czytalem ze nie tylko ja mam taki problem z sensorkami temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie programy zle pokazuja temp., bios pokazuje przy starcie temp procka na poziomie 8 stopni. a pod windowsem wygrzewanie procka primem przy wylaczonym wentylu nie powoduje zmian temp. temp sprawdzane byly everestem i speedfanem. Czy jest tu jakikolwiek uzytkownik tej plyty mogacy wypowiedziec sie czy ten problem wystepuje w jego egzemplarzu? na forach czytalem ze nie tylko ja mam taki problem z sensorkami temp

1737772[/snapback]

odpisalem Ci na priv, ale powtorze dla wszystkich, u mnie ta plytka dziala jak trzeba, czujniki skalibrowane ok, poza tym ze jest ich wiecej niz na dfi nf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

odpisalem Ci na priv, ale powtorze dla wszystkich, u mnie ta plytka dziala jak trzeba, czujniki skalibrowane ok, poza tym ze jest ich wiecej niz na dfi nf3

1737881[/snapback]

a ktora masz wersje biosu? mogbys zrobic zdjecie z biosu z zakladki: Health? Masz tam opcje regulacji predkosci wentylara na chipsecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam moje pytanie do userow tej plyty :

 

A jak tam uklady zasilające? Bo ja pociskam ze swojego 3000+ 2,85 Ghz na K8NS i tez jestem zainteresowany tym cudem...... Ale tylko jeśli nie strace na mhz

1738370[/snapback]

 

a o jaka odp ci chodzi,bo raz to nikt nie wie o co ci chodzi a dwa to nikt nie ma takiego proca jak ty aby sprawdzic czy wytrzyma przy takich pradach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam moje pytanie do userow tej plyty :

 

A jak tam uklady zasilające? Bo ja pociskam ze swojego 3000+ 2,85 Ghz na K8NS i tez jestem zainteresowany tym cudem...... Ale tylko jeśli nie strace na mhz

patrzac na cpu-z wahania napiecia sa mniejsze niz na dfi nf3, dawalem juz 1.7v i nie bylo klopotu, przy czym sam proc robi na max jakies 40 mhz wiecej wiec mysle ze max stabilnej pracy tez bedzie troche wyzszy, nie mierzylem niestety napiec miernikiem i opieram sie tylko na softwarze w porownaniu z dfi nf3,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...