Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

To, że amd ma cb to ja dobrze wiem... ;)

 

Ale u mnie były także wałki z NB... wiem co pisze :) Jak bede miał czas to sie jeszcze pobawie i upewnie na 100% co tu nawala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde świder plis skołuj od kogoś k8ns na mody....to chyba najpopulatniejsza mobo pod s754 a rev 11.1 i 1.0 są całkie całkiem do o/c-wystarczy zerknać w tabele spi.. niestety gigusie sa mocno oszczednosciowo zbudowane-przydał by sie im jakiś modzik wzmacniająco rozbudowywujący :P Po ustabilizowanoau napiec na procu moze proce by fikały nieco wyżej na niej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Witam

Wczoraj jeszcze pomęczyłem proca, skonczyło się narazie na htt 350 a ram musiałem obniżyć do 100 co dało 333 v.core=1.6. CZy ktoś używał tego dzielnika 100?? bo u mnie hyperx nie chcialy na nim ruszyć za to winbondy zadziałały ale nie chcą teraz dalej isc, tylko jako 333 czyli ich nominalna wartość :blink: . (identyczna sytuacje miałem wczesniej z GoodRAMami które synchro leciały na 480 a w innym dzielniku nie chciały przekroczyć 400 :mur: ). Działa wogule komuś ten dzielnik (100) ew 150??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do k8ns... prawde mówiac chętnie bym sie pobawił ;) Ale... niestety, żaden z qmpli nie ma takiego sprzętu, a ja kasy aby sobie kupić i pomodować...

 

A dzielnik 100.. u mnie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Hmm ale krecą sie pamieci normalnie? Bo u mnie na dzielniku 166 leca te ponad 400 a na 100 tylko do 333 :(

 

kurna czemu tak malo osób ma ta super plyte? :( :-|

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale krecą sie pamieci normalnie? Bo u mnie na dzielniku 166 leca te ponad 400 a na 100 tylko do 333 :(

 

kurna czemu tak malo osób ma ta super plyte? :( :-|

Ja moze niedługo dołącze do grona szczęsliwców posiadających ten model DFI :) EPoX z podpisu nie jest zły, ale ma za niski voltage na rdzen procka, wiec nie osiągne 3ghz. Kiedyś coś czytałem ze płyta ma problemy z SB Live, czy to prawda?? bo posiadam taką dzwiękówkę, a korzystanie ze zintegrowanej jakos niezbyt mnie zadowala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Pierwsze słysze, przymierzam sie do zakupu dźwiękówki i chcialem wlasnie sb a teraz trzeba poszkuac co w necie piszą na ten temat <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stalem sie wlasnie posiadaczem Owej Mobo :)

 

Ogolnie plyta oferuje ciekawe opcje i duzo nie odstaje od LAN PARTY nf3 (ktora mialem poprzednio)

 

Jednak co razi najbardziej to ten WYJEC na chipsecie ...

w zyciu nie slyszalem glosniejszego coolera ;/ - az uszy bola ;/ (jest to przenikliwy dzwiek prawie jak pisk)

 

I w zwiazku z tym mam do Was pytanie - czy wejsdzie na to mobo, Pentagram NP ? bo konstrukcja wyglada na b.wydajna ale slyszalem ze sa problemy z montowaniem na niektorych plytach ...

 

ew jakies inne wasze propozycje ?

 

W tej chwily Standardowy wiatraczek wyciagnelem wypolerowalem i nalozylem AS5 i temp przy 1,5v pokazuje 30-31 stopni (przy zamknietej budzie) nie wiem na ile prawdizwy jest ten odczyt bo jak czasem dotkne Blachy coolerka to jest b.goraca ...

 

acha i czy sa jakies modowane BIosy dla tej mobo ? (ja mam 19/10/2005 taki wgrany byl orginalny)

 

dzieki i czekam na odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ustawić mniejsze napięcie na wiatraczek od chipsetu w biosie (do 50%) za pomocą kontrolera obrotów (można kupić za 20 zł tylko poco jak da rade z biosu) lub w windowsie za pomocą Speed Fana.

Na 50% chodzi w miare znośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mowisz ze w biosie jes taka opcja ?

to ja mam chyba jakiegos starego biosa .. bo owszem jest tam

wskaznik Procentowy ale myslalem ze tyczy sie to COOLERA na CPU ?

 

kolejna sprawa to ustawilem sempa na 8 x 315 = 2500 mhz

i testuje w prime bledow nie wywala, ale mam otwartego Everesta i patrze czy temp to praktycznie wogole nie wzrasta ani nie spada podczas i po tescie o_O ?

Czy ten czujnik na Plycie jest dobry ? bo non stoper 30-31 stopni pokazuje

to paradoksalnie temp na Chipsecie sie zmienia ;/

 

i zauewazylem ze temp AUX (nie wiem co to jest) strasznie skacze raz jest 9 raz 20 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pc Health w biosie można ustawić Cpu Fan Power (%) i Chipset Fan Power (%), (musisz mieć to bo mam taki sam bios co ty) a co do tych czujników to niech wypowie się ktoś kto ma już dłuższy czas tą płyte bo ja mam ją dopiero 3 dni i sam jeszcze dużo o niej nie wiem (te przerażające timingi pogubić się można :-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do regulacji Chipset Fan Power to u mnie jst skopana. Raz że nie działa, a dwa że raz jak wejdę do biosu to jest zkakładka, innym razem nie ma.

co do Pentagram NP to nie wiem choć mogą być problemy jeśli jest wiekszy od Zalman ZM-NB32K, bo ten wchodzi u mnie na styk. musisz dokładnie sprawdzić wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że duet ta mobo + zalman nb47j jest najlepszym rozwiązaniem :) w moim przypadku różnica ta była rzędu tylko 2 stopni. No jedyne problemy mogą być z kartą graficzną, ale u mnie, to nie ma miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czujniki temp na tej mobo sie nie patrz... :P ewentualnie na różnice temp miedzy coolerami jakbyś zmieniał.. i to tylko w biosie...

 

Bo w windowsie jak miałem 27* na boxie, tak mam 27* na wodzie i do tego bez ihs'a :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nowłaśnie czuniki są skopane a pentagram raczej nie wejdzie skoro przy niebieskim zalmanie do grafy od niego mam 6mm <_< .

 

@mernest

Działa ci regulacja prędkości wiatraczka od chipsetu w biosie?? Bo ja jeszcze nie spotaklem nikogo komu by to dzialalo wiec wydajesz sie 'dziwny' ;)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban działa :) nie wiem może na jakąś "specjalną" płyte trafiłem bo dziś z rana nie mogłem odpalić kompa, wyciąnełem wtyczki od usb i poszedł :blink: pierwszy raz takie coś miałem... i mam pytanko czy po zmianie chłodzenia wyciągneliście może więcej ht,(fsb) bo bym chciał dobić do 3 ghz a, napięcie na proca już nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

JA nie wiem czy cos daje odrazu zmienilem chlodzenie i dalo mi to wzrost temperatury <_< w tym temacie bylo jak OCM krecil na niej to zmienial chlodzenie zeby dalej pociągnać ale nie wiem jak to sie skończyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam 2 kosteczki Winbonda ch-5. Jak dla mnie rewelka, ale pomyślalem sobie, że jest jeszcze jeden bank pamięci...

 

Co sądzicie o dokupieniu do moich 2x256 AA4T jeszcze jednej 256 AA4T. Jak rozumiem stracę w tym momencie obsługę 1T Command Rate, ale co będzie z o/c CPU i RAM-u? Czy będą dodatkowe konsekwencje takiego działania? Co w ogóle myślicie o takim rozwiązaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy infinity

 

czy sa jakies biosy w ktorych mozna zmieniac napiecie na cpu co 0.25V po przekroczeniu 1.55V

 

bo w tym co mam teraz jest tak od 0.8V do 1.55V mam skokami co 0.25V

 

a pozniej po 1.55V jest 1.65V 1.75V 1.85V

 

i czy da rade jakos puscic wiecej niz 3.2V na pamięć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy infinity

 

czy sa jakies biosy w ktorych mozna zmieniac napiecie na cpu co 0.25V po przekroczeniu 1.55V

 

bo w tym co mam teraz jest tak od 0.8V do 1.55V mam skokami co 0.25V

 

a pozniej po 1.55V jest 1.65V 1.75V 1.85V

 

i czy da rade jakos puscic wiecej niz 3.2V na pamięć ?

Wiesz co... regulacja jest co 0,25v ale ale... np ustawiasz tak... 1,55 +0,1v = 1,650v

a Gdy chcesz miec 1,675v to dajesz 1,475v +0,2v I JUZ

 

PROSTE JAK DRUT !!!

 

A czy da rade wiecej puscic pamieci... JASNE ZE DA !!! Popytaj Świdra !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wgranego najnowszego biosa i tam jest woltaż CPU od 0.8 do 1.85 przez cały czas krokiem 0.025V. Nie sprawdzałem miernikiem czy faktycznie napięcie rośnie liniowo, niemniej skala takowa jest.

 

to jest to CPU Voltage offset ? czy to drugie, czy moze wogole nie ta opcja

Tak to ta opcja, choć w nowym biosie nazywa się inaczej.

 

P.S.

Czy faktycznie nikt nie obsługiwał 3-ch banków pamięci?

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_zzzkuba

Jest dokładnie jak mówisz. Jego data to 19 październik. Gdybyś miał lenia to jest pod poniższym odnośnikiem ;)

 

http://eu.dfi.com.tw/Upload/BIOS/CK8XDA19.exe

 

[edit]

na www dfi jest napisane że już w biosie z 11 sierpnia został naprawiony ten błąd

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...