Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

W czym ty widzisz tyle problemów :blink: Nie bedzie działał to oddasz do sklepu dysk i dadza ci inny. ;) Co do więcej V na ramy to wystarczy przeszukać ten temat OCM pisał o vmodzie na memki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie kupie DFI na asroczku mam to samo

poza regulacją V ale od czego są v mody

i to za niecałe 190 zeta :P

Edytowane przez opo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie kupie DFI na asroczku mam to samo

poza regulacją V ale od czego są v mody

i to za niecałe 190 zeta :P

Chłopie ale o co ci biega, nie chcesz nie kupuj. Poza tym nie wiem czy twój asrock zrobi htt390, ma taką kontrole timing-ów, a poza tym niektórzy wolą dopłacić tą 100 zł, mieć mieć wszystko bez kombinowania i być sopkojnym o gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Tak porównanie asrock do dfi tez powiedzial. :lol:

 

Poza tym wolisz asrocka to miej asrocka nikt cie nie zmusza do dfi

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie chyba pytał czy zmiana chłodzenia na NB daje coś... sprawdziłem, oczywiście że daje :P

 

Wcześniej boxowy cooler 380MHz HTT... na zimie 430HTT (sig) :P

Teraz bloczek (oczywiście mojej roboty :P ) i narazie 410MHz 1mb przeliczyłem.... potem będe zapuszczał większe próbki :P a na zimnej wodzie... jeszcze nie sprawdzane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamieci polecacie do plyty Dfi Infinity 4x s.754? w cenie ok 340-50zl? aktualnie posiadam Corsaire Value Select 2x512 i wogole nie moge nic podkrecic, na ht powyzej 200 przechodzi tylko posta i pojawia sie napis NVIDIA IDE BIOS ROM i sie zawiesza. Na standardowych ustawieniach bez OC wszystko jakos chodzi tylko win sie dosc dlugo laduje ale podkrecic sie nie da. Myslalem o TwinMosach zwyklych. Co poradzicie? interesuje mnie kosc 1gb lub 2x512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twinmos może być. Mi chodzi na 245 przy 2x512. Nie polecam GeIL Value PC3200 Blue i Apacer. Problem podobny jak u ciebie z Corsaire Value Select. Jak narazie spróbuj z dzielnikiem 100. Powinno pujść wtedy na max ale pamięci zostaną w okolicach 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no zeby pamieci chodzily na 200mhz na dzielniku 100 to musialbym proca wykrecic w okolice 3.2ghz (ht 400), wiec to raczej niemozliwe. A co do pamieci to pewnie trudno bedzie trafic na AA4T lub CODT Twinmosa, teraz w sklepach widzialem serie DDT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam serie CADT i chodzi na 245 przy 2-3-3-8 więc nie jest źle. Takie powinieneś spokojnie znaleźć.

 

Mam w pracy Corsaire Value Select postaram się je dzisiaj sprawdzić. Podaj swoje pełne oznaczenie z kosci i "naklejki".

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jest mala i pisze na niej:

DRAMEX

19109x11,05

 

druga jest z napisem Corsaire i liczby:

VS512MB400

819-0545031-0-910278

 

edit:

Pyalem sie dzis w sklepie o kosci Twinmosa i maja tylko na kosciach Mtec wiec nie wiem czy je brac czy nie...?

Edytowane przez piotreksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na cztery ostatnie litery na "naklejce" numer fabr. (P/N) . Najlepiej jak by było 1AT4 lub AA4T - winbond. Jak będą CADT to też nie jest źle , jak pisałem wyżej wyciągają 245.

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem sie o A4T i nie maja. sa tylko na kosciach Mtech seria 11DDT. Brac je?

 

Grzebalem dzis w timingach i zauwazylem ze te moje Corsaire nie uruchamiaja sie po podniesieniu HT na zadnym dzielniku na ktorym pracowaly by z predkoscia 200mhz, uruchamiaja sie tylko na tyche gdzie beda mialy mniej mhz. np. udalo mi ise uruchomic na dzielniku 150 i ht 250 co dalo pamieci 186mhz jednak na dzielniku 166 co dalo by 200mhz juz sie nie uruchomia.

 

edit: lepiej kupic 2x512 czy 1x1gb ???

Edytowane przez piotreksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz podać 4 numery. Sądze że DT to CADT - to mogę polecić bo sam mam i z tego co cztałem u wszystkich chodzą podobnie - coś ponad 240. DDT to pwenie ADDT tych nie miałem - są na Powerchip 0,13 w odróżnieniu od CADT Powerchip 0,11, wiec mogą być słabsze.

 

 

Jeśli masz możliwość to weź z możliwości wymiany na inne. Mogę ci dać gwarancje że będą chodzi na 99%, ale zawsze zostaje ten 1.

 

Najlepiej 1x1gb bo płyta ma problem z obsadzonymi 3 slotami pamięci, więc na przyszłość lepsze rozwiązanie.

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pytalem sie w sklepie powiedzieli ze maja na standardowych kosciach Mtech CADT ale tylko 512 nie maja 1gb, wiec biore pod koniec tygodnie 2x512.

 

ps. mialem kiedys adres stronki do zdjec skad masz tego avatara ale gdzies mi sie zagubil:) masz go gdzies moze zapisanego:)?

Edytowane przez piotreksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie przypadkiem kontroler ci w procu siada, coś mi się widzi , że to nie ramy wine ja mialem z 2 twinmosami dwustronymi to samo , zmien na jakieś jednostronne pamięci polecam goodramy na bp i spectecach . pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przeczytaniu tgo tematu .Rowniez napalilem sie na ta mobo jednak mam pytanie czy Moj Frezeer 64 pro wejdzie na procka oraz czym najlepiej odrazu zastapic wentyla na chipsecie?? Prosze o cale nazwy zeby wraz z plyta to cos moglo mi przyjsc do sklepu dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

TO dobry jestes jak przeczytałeś cały temat i nie wiesz czym zastąpić chlodzenie na chipsecie :blink: Wokół socketa jest tyle miejsca ze powinien spokojnie wejśc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bari

F64 Pro jak najbardziej wchodzi, myślę że niejeden z nas go używa. Co do wiatraka ładujesz niebieskiego bądź złotego zalmana.

 

Co do kwestii pamięci. Miałem Patrioty Signature, ale były spore problemy z przekroczeniem HTT 250 z dowolnym dzielnikiem :angry: Ale skampiłem się na 2xAA4T i zastanawiam się nad vdimm modem. Wniosek? Tylko TwinMOSy ;)

 

P.S.

Bari jakżeś czytał ten temat, skoro nie raz była mowa o zalmanie i jego montażu :blink: Jego nazwa to NB-47J (niebieski), złotego nie używałem i niestety nazwy też nie pamiętam.

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzieki a ten Zalman niebieski lub zloty to jest radiator :unsure: i w jakiej jest cenie okolo ?? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie kontroler mi siada. Na tych samych pamieciach tylko na plycie Asus K8N pamieci wstawaly na kazdym dzielniku i w kazdej praktycznie kombinacji z HT. max pracowaly na 220mhz. dziwne zeby po zmianie plyty zaczal kontroler siadac...mam nadzieje ze to tylko wina pamieci...na poprzedniej plytce bez problemu proc lecial na 2400mhz pamieci dzielnik 133, a teraz nawet na 2000mhz nie moge go pokrecic bo pamieci siadaja.

 

 

edit:

wlasnie dzialam na jednej tylko kosci 512 Corsaire Value Select i jest to samo...KUPA!!! nie da sie wogole krecic nic, nie dochodze do ht 300 wogole. max to 250 a pamieci 186mhz...bez sensu...nie wierze ze mam jakis kiepski egzemplarz plyty bo nawet te najgorsze ida na ht 300.

 

edit:

pamieci twinmosa to pamieci jedno czy 2-stronne?

Edytowane przez piotreksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256-ki są jednostronne, ale szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze o twinmosie który by źle chodził na inifinity, więc postaraj się dorwać bylejaką kosteczkę, bo jak mówiłem patrioty też mnie blokowały ale na htt 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo u mnie dzielniki 100 i 150 nie działają ;) Dalej przychylam się by spróbować twinmosów, gdyż mimo awaryjności na Abitach i Gigabyte'ach, to dla mnie jedyna wiadoma na DFI :)

 

BTW pojawiają ci się jakieś komunikaty błędu RAID lub bluescreen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...