Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

Tez niedługo wymieniam pamieci ale jak patrze na te wasze problemy to mnie zatyka :blink: . Chciałem patrioty, ale juz nei chce. Teraz miałem chętkę na a-data ale nikt jeszcze z nimi nie próbował... Winbondy raczej odpadają potrzebuje 1gb a winbondów w 512 nie dosc ze malo to jeszcze słabe (z tych co widziałem). Chyba trzeba TwinMOSy chociaz dotychczas byłem raczej przeciwnikiem tych pamieci :P CZy ta seria o jakiej mówil Sawa jest możliwa do znalezienia w sklepach?? W paru szukałem były jakies dzikie i na kostakch mtec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi TwinMOS-ami nie powinno być problemów, ale należy pamiętać, że jest jeszcze jedna seria choć nie wiem jakie mają oznaczenie :/ Słowem wypatrywać CADT, bądź Winbondów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem Twinmosy seria KADT. Wiecie cos o nich? mam stabilne 240mhz 2.5-4-3-8 2T nie wiem jak ustawic ogolnie timingi aby to ruszylo na 1T. Poradzcie jak najlepiej ustawic alphy. Ogolnie ta plyta jest zarabista:)))) jakie max dac n tej plycie napiecie na pamieci zeby i plyta i pamieci to wytrzymaly?

Edytowane przez piotreksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamieci to udalo mi sie je max na 502mhz puscic ale nie przechodzily SuperPi 16m. teraz HT ustawione na 330mhz co daje proca 2650mhz (1.42V) a dzielnik pamieci na 150 co daje pamieci 480mhz (2T) i leci sobie wlasnie superpi 16m. jak ustawie 1T to mi sie komp restartuje. HT 330 jest jak narazie. a wszystko na boxowym chlodzeniu proca:) nie mam pojecia jak na tej plycie temp proca zmierzyc skoro czujniki sa uwalone:(

 

 

EDIT:

Od czasu jak mzienilem plyte na Dfi Infinity bardzo dlugo laduje mi sie windows, wiecie co moze byc przyczyna?

Edytowane przez piotreksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie o lanparty wiele nazw timingow sie rozni i ma wogole inne wartosci wiec nijak ma sie to do infinity. a tak BTW chlodzisz jakos te pamieci? 3.1v jest bezpieczne dla nich? a jesli chodzi o reinstal winxp to oczywiscie ze robilem ale i tak dluugo sie uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak ogolnie to zamieniac te pamieci na CADT? te moje chodza na 480mhz 2.5-4-3-8 -11-15 2T wogole nie bawilem sie alphami, napiecie to 2.9v na 500mhz poszly ale nie przechodza super Pi (balem sie dac wiecej niz 2.9v). czy moze lepiej je zatrzymac?

 

edit:

 

 

CZY DZIALA W BIOSIE OPCJA SHOUTDOWN CPU? (WYLACZA KOMPA JAK PROC PRZEKROCZY USTALONA TEMPERATURE)???? SKORO SA ZWALONE CZUJNIKI?

Edytowane przez piotreksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez niedługo wymieniam pamieci ale jak patrze na te wasze problemy to mnie zatyka :blink: . Chciałem patrioty, ale juz nei chce. Teraz miałem chętkę na a-data ale nikt jeszcze z nimi nie próbował... Winbondy raczej odpadają potrzebuje 1gb a winbondów w 512 nie dosc ze malo to jeszcze słabe (z tych co widziałem). Chyba trzeba TwinMOSy chociaz dotychczas byłem raczej przeciwnikiem tych pamieci :P CZy ta seria o jakiej mówil Sawa jest możliwa do znalezienia w sklepach?? W paru szukałem były jakies dzikie i na kostakch mtec...

 

jakto nikt nie probowal patrz moj sig !

 

memka jest na sprzedaz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Co do collerów to jeszcze nie widziałem żeby płyta nie wytrzymała ciężaru!! Raz kolega zarzucił jakiś duuzy cooler gigabyte do plytki gigabyta jakiegos na 754 to poprostu odpadł razem z procem przyssanym do niego :lol: a był przymocowany dosć dobrze (pewnie coś sie nadłamało i potem pękło) ale proc zyje do dziś i ma sie świetnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupie semprona ale nie mam pojecia o co chodzi z tym co napisales 2x00, moglbys mi to po krotce wyltumaczyc, jestem na forum chwilowo bo spalilem procesor i nie mam dostepu do internetu

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X - dowolna liczba, czyli sempron 2500, 2600, 2800 - na Asusie przy tych modelach nie podniesiesz napięcia na CPU więc dla nich Asus odpada chyba że nie będziesz podkręcał. Modele od 3000 mają odblokowany mnożnik i aktywny Cool&Quit i dla nich Asus pozwala podnosić napiecia dla CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeszcze zależy jaki port graficzny chcesz mieć ;) Jeśli zostajesz przy agp proponuję gigabyte k8ns, a jeśli chodzi o pci-e, to asus (jeśli chcesz mieć dobry dźwięk i sieć) lub dfi (gdy masz wymagającą pamięć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remek

Tak jakoś wyszło ;) Aczkolwiek na podstronie z DFI jest napisane:

 

Jeżeli interesuje Cię tylko overclocking, a na inne aspekty możesz przymknąć oko, to jest to bezkonkurencyjna płyta.

I to można uznać za taką puentę całości. Bardzo dobra pod względem o/c, nieco słabsza ze strony ogólnego wyposażenia. Musisz zdecydować na czym ci bardziej zależy.

 

@piotreksu

Jeśli nabyłeś tego zalmana wystarczy przymierzyć ;) Jeśli nie kupiłeś i się zastanawiasz tylko nad zakupem, to radzę ci nabyć arctic cooling freezer pro 64 (czy jakoś tak). Kosztuje 80 złotych i podejrzewam że ok. 90% wiatraków nie-boxowych na athlony to właśnie te frezerki :) Tak więc oszczędzisz pieniądze i będziesz miał pewność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o dzwiek to posiadam sound blastera wiec na to mozna przymknac oko, co do sieciowki to lacze sie z netem za pomoca modemu podlaczanego przez usb wiec w moim przypadku rowniez to malo istotne takze wybor chyba padnie na ta plyte glowna

 

 

A jakiego semprona polecacie do tej plyty, zeby kosztowal niewiele i oczywiscie co by go mozna bylo ladnie podkrecic :?: (liczy sie dla mnie kazdy grosz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600+ lub 2800+

 

Mają to samo taktowanie, aczkolwiek 2800 ma większy cache l2. Ale faktem jest też to, że większa różnica wydajności wystąpiła tylko w doomie3. Do gier ta różnica nie ma znaczenia.

 

Zatem pewnie wybierzesz 2600+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

ja wzialem 2500+ ze względu na ten cache i żałuje, chociaz ta plyta ma możliwości do tego proca :) dobre memki to podstawa a potem to mozna kręcić i kręcić takze zdecydowanie odradzam 2500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...