Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj ostanie 2-3 strony topicu.. tam o tym pisałem :)

 

To ze scrrena to na zimie... i temp nb okolo 3* :)

 

Teraz robie htt 455 na wodzie 1mb... ale mnoznik 3x... 4x jeszcze nie sprawdzałem :blurp:

 

Jak sie pobawie.. to zdam relacje ;)

 

PS. Napiecie 1.7V ;)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat

one jada ok. 234 na 3.03V w goldmemie, niestety dzielnik mi nie podpasował żaden, a napięcia nie chciało mi się obniżać :lol:

 

w spi nie patrzyłem do ilu jada, ale moge oczywiscie to sprawdzic

 

[edit]

jeśli masz wątpliwości, ale pewność że to winbond to spróbuj odpalić na 200 2-2-2-5. Jeśli nie wchodzi, ale za to 2-3-2-5 na 200 działa, to na pewno jest to ch-5.

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE LUDZIE

 

CUD nad WISLA !!

 

Poszperalem troche w necie i wyczytalem na zagranicznym forum ze ludzie w co drugiej DFI infinity mieli wlasnie problemy z czytnikiem TEMP - i zrobilem jak pisalo

 

Zainstalowalem Ntune wersje 2.05.15.08

 

I w koncu mam normalny odczyt temeratur dla CPU :D

Jest charakterystyczny SKOK miedzy IDLE a STRES :D i lady monitoring w zaleznosci od obciazenia CPU

 

Ponoc Problemy z zczytywanie Temp CPU maja programy bo KONTROLER tempoeratuir ITE nie dziala dobrze z kazdym oprogramowaniem Monitorujacym

 

wazne ze juz po problemie :D

 

A wracajac do MAX HT dla tego DFI to mam pytanie

 

te 1600HT to jest w jakim trybie pojedynczym czy DDR ? bo czytalem cos na forum ze wynik ten dzieli sie na 2 (co daje wlasnie 800mhz) wiec jak jest naprawde ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat

one jada ok. 234 na 3.03V w goldmemie, niestety dzielnik mi nie podpasował żaden, a napięcia nie chciało mi się obniżać :lol:

 

w spi nie patrzyłem do ilu jada, ale moge oczywiscie to sprawdzic

 

[edit]

jeśli masz wątpliwości, ale pewność że to winbond to spróbuj odpalić na 200 2-2-2-5. Jeśli nie wchodzi, ale za to 2-3-2-5 na 200 działa, to na pewno jest to ch-5.

ale mi one latają do 253 na 2 2 2 5... problem w tym zę 3 im niewiele daje a niby to ch-5 powinny byc...

 

niestety do 254 nie ejstem w stanie ich zmusić-właśnie skończyłem 4h boje... kurde papu by sie rpzydało..z 2 strony u enta 257 poszły-dla 4 mhz nie opyla mi sie raail moda robić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fdl to 220 na ch-5 to stable czy do spi? moje coś lecą 254 w spi do tego trójka nic im nie daje-aż zaczynam watpić czy to ch-5....

Po pierwsze ch-6 bo to sa twinki 333, a tam ch-6 sa.

Po drugie przy napieciu powyzej 3V dla ch normalne jest RCD=2, i RCD=3 zadnym ch nie pomagaja przy tym v, a jak wogole to o 1-2MHz w porywach (i wydajnos pamieci wtedy jest w sumie mniejsza).

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo ma kilka dni ja dwie elwe ręće i do tego za 2 dni mam obrone amgisterki...jak ent wróci to powaznie pomysle :wink:

Tylko wpierw zwoduje gnojka albo kupie jakiegoś bt bo na boxie to lekka komedia robić wyniki o/c :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec ma Sempa boxa 2800+

Ustawiony jest na 2800 mhz i 1,65v non stoper i daje rade chlodzenie :D max tempa ok 47 stopni tyle ze poziom halasu nie jest najnizszy

A świstak siedzi...

 

Nie wmówisz mi że box jest lepszy od zalmka 7k-Cu na procu bez czpki.

 

A swoją drogą proca katować 1,65V - żal.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boxowe coolery nie sa takie tragiczne :D

Moj ojciec ma Sempa boxa 2800+

Ustawiony jest na 2800 mhz i 1,65v non stoper i daje rade chlodzenie :D max tempa ok 47 stopni tyle ze poziom halasu nie jest najnizszy B)

Ojj biedny ten procuś ... procunio kochany ... :D ... ciekaw jestem kiedy odmówi posłuszeństwa. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj biedny ten procuś ... procunio kochany ... :D ... ciekaw jestem kiedy odmówi posłuszeństwa.

To na gwarze wymieni na nowego :-| nie wiem dlaczego wam tak szkoda tych proców :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiesz, wymieni albo nie wymieni, nigdy nie wiadomo, jak bedzie przebarwienie to lipa, jak zauwaza ze czapa zdejmowana to tez, a pozatym miesiac bez proca to troche czasu jest, a pozniej sie moze trafic wogole sie nie krecacy... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym 1,65v - jest wzglednie bezpiecznie jeszcze

To jest tylko i wylacznie twojw teoria :D

Venice od dluzszej pracy na ponad 1,6V padaja (1,6v = ROZSADNA GRANICA).

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci podręcony proc + V 1.6 do pracy w winie?? Ja jak nie mam czasu na granie (albo tylko cs) w tygodniu to obniżam napięcie do 1.1 i jest fajnie po co mi więcej do wina czy csa który poszedł by na 10 razy gorszym kompie :wink:

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci podręcony proc + V 1.6 do pracy w winie?? Ja jak nie mam czasu na granie (albo tylko cs) w tygodniu to obniżam napięcie do 1.1 i jest fajnie po co mi więcej do wina czy csa który poszedł by na 10 razy gorszym kompie :wink:

Ojcu czasem potrzeba wiecej mocy - bo kompresuje Filmy z Dvd do Divixa i na to czasem potrzeba wiekszej Mocy

Tak chcial wiec tak mu ustawilem

Poza tym to i tak lov endowy sprzet procek za niecale 300 zl wiec Nie ma sie co specialnie trzepac nad jego zywotnoscia.

 

btw.

Odpowie ktos jak jest z tym HT ?

czy te 1600 to jest wartosc dla DDR ? i w rzeczywistosci trza to dzielic na 2 = 800mhz (standard)

czy moze 1600 jest jako normalna wartosc dla tej mobo (bez sztuczek)

Bo pamietam ze kiedys uruchamialem Plyte na x4 x 325 = 1300 i komp niby sie uruchamial normlanie

ale mialalem shizy bo nie dal ogo rady poprawnie RESTARTOWAC.

Jak dalem z windowsa polecenie Uruchom ponownie komp restaretowal sie i juz nie podnosil ;/ pomagalo tylko wylaczenie i wlaczenie od nowa

I w programach HT pokazywalo jako 600

 

wiec jak jest z tym HT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszelkie takie freezy to objawy przegrzania się CPU, sam mam coś takiego dlatego tymczasowo siedzę na 8x200 i będę kupował prawdopodobnie ac freezera 64.

 

Jeszcze zależy kiedy mają miejsca, jeśli to są gry, to na 99% to temp. Najlepiej włączyć jakiegoś Far Cry'a lub Half-life 2 i jeśli w nTune temp. choćby przekroczy 55*. Musisz chłodzenie zmienić.

 

Ale z drugiej strony jeśli masz coś takiego w windzie, to ja bym wrzucał mu więcej woltów. Ale wtedy SP2004 raczej by nie był stable :blink:

 

Obstawiam bardziej pierwszy wariant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to i tak low endowy sprzet procek za niecale 300 zl wiec Nie ma sie co specialnie trzepac nad jego zywotnoscia.

No tak, w sumie miec trzy stowy a nie miec to zadna roznica :lol:

 

Przy kompresji to on pewnie na boxie ma z 65 stopni przy 1,65V :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tego nie wiem bo akurat nie sprawdzalem :)

 

ale te BOXOWE coolery nie sa naprawde jakies TRAGICZNE poza tym ze sa glosne (pracuja chbya cos ok 4000-5000 rpm o ile mnie pamiec nie myli)

do 2600mhz spokojnie ciagna bez jakis wiekszych problemow

 

zreszta looknijcie tutaj ;-)

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=863-7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma dupną obudowę bez nawiewu, to zakup freezerów i pentagramów nie ma najmniejszego sensu. Box w wielu przypadkach jest lepszy...

 

Sytuacja zmienia się gdy ma się dobrą cyrkulację (wenty 80mm, duża obudowa), wtedy można próbować zejść nawet o 15 stopni w stresie.

 

Zresztą widzę że link do testu focusa podałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie u mnie na freezerze roznica jest DIAMETRALNA

w zaleznosci czy mam wentylatory wyciagowe wlaczone czy tylko sam frezzer mieli goracym powietrzem

 

Jak sie ma naprawde mocny wyciag powietrza i duza obudowe z kanalami do zassysania powietrza ala Prescott

(t/j u mnie 3 papsty 120x120 wyciagowe 2000rpm 1 92x92 wciagajacy - bezposrednio nad freezerm i Chieftec Big tower)

To Freezer moze chodzic nawet Passive, na napieciu procka 1,4 w idlu

 

Dołączona grafika

 

:wink:

 

Jednoczesnie chcialem podkreslic ze Na takich parametrach moze chodzi w IDLU

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 64tweaker i zmieniasz

 

a w biosie to masz tam gdzie timingi tylko bios ma standardowo na auto poustawiane

zle mnie zrozumiales ja wiem ze mozna w 64Tweaker zmienic

ale chcialem te 2 alphy ( ktore napisalem wyzej ) zmienic w biosie tak zeby nie przestawiac juz w programach

ale problem w tym ZE nie widze w Biosie tych 2 ALPH

chyba ze sa pod inna nazwa ale tez nie sadze ...

 

Jelsi by sie okazalo ze plyta nie ma mozliwosci regulacji tych 2 podstawowych alph spod Biosa

to mega lipa

bo nawet Gigabaty i inne mniej zacne plyty maja opcje manipulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...