Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

(nvidia pokazuje 36 stopni :lol: )

Te czujniki na tym DFI to o kant .... rozbic

Wy chyba nigdy nie pojmiecie że DFI nF4X nie ma czujnika temp chipsetu i nie może tej tamp pokazywać (a że w programie jest napisane 'temp chipsetu' to nie znaczy ze jest taki ciach!nik na mobo)... <_<

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok dźwieku to chyba jedyna wada naszej mobo :/

 

mi sie w tej mobo cholernie nie podoba zintegrowana dźwiękówka i ten mały wyjec na chipsecie, a i to ze czujki mnie przewalają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcecie mieć mobo do domowego użytku czy do OC? Jak chcecie do OC to trza już się pogodzić z niedoróbkami, a nic lepszego do OC nie znajdziecie...

No sory ale za taką cenke to mogliby sie postarac i nie ciąć po kosztach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy kupowali wcześniej. kiedy inne płyty też były pare peelenow droższe :wink: Ja dałem 285, i 2 dni po zakupie była obniżka cen :P

 

Choć w imperium znów podrożało, juz nie 275 a 279 :P

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

275zl to wedłóg ciebie dużo? Wg. mnie nie jest to specjalnie wygórowana cena...

Tak to duzo, biorąc pod uwage ze epox oferuje niewiele mniej a kosztuje 50ziko taniej. Abit kosztuje tyle co dfi a ma dzwiek ok, chlodzenie tez na nf4 tez jest lepiej rozwiązane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit oferuje HTT 400 i wiecej, widziałem kilka recek, Epox osiąga 300-330, a ta płyta grzesia to jest jakiś wyjątek. Epoxa używanego można na allegro za 150-180zł wyrwać, a DFI nikt nie chce sprzedawać i trzeba kupować nówkę. Może ktoś z was zmienia platformę i ma do sprzedania swoją DFI nf4-4X?

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit i epox nie oferują HTT:455 :P A przynajmniej w tamtych przypadkach trudniej to zrobić, i chyba nikt tego nie zrobił :wink:

OK, ale na htt 455 nie pracujesz codziennie a na dzwiekowce raczej tak;] Co prawda ja mam sb live 5.1 [ktorego vide nie chce mi sie podlaczyc] ale ten dzwiek zrazil mnie do plytki. Zwlaszcza ze w dfi na nf2 integra grala calkiem calkiem :P Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzień nie, ale zawsze miło się pobawić... a jak nie to zawsz można epoxa kupić, nikt nie zmusza do kupowanie DFI.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja kupiłem ze 310? jakos tak :P co do wad zdawałem sobie z nich sprawe ale chciałem mobo do OC :D ( i tak jeszcze nie wykorzystałem jej potencjału)

 

btw ponawiam pytanie któe zadałem już z 5 stron temu czy ktoś może dać fotki z zaznaczonymi czujkami na tej płycie bo powiedzmy ze nie do końca rozumiem wyjaśnienia słowne :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ehhhh... 2136883[/snapback]

Hahah ... fajnie ... a tak naprawde to po ch. one tam są?
popieram :-| ale myślałem że kto jak to ale ty wiedziałeś gdzie one są :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A co to za różnica? Przecie i tak są bezużyteczne...

nom... już wiem dlaczego na "temp chipsetu" mam taka wysoką - pasywne na 6600 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

to jak obczaic jaka temp ma procesor :?:

ekhm zanim zadasz następnym razem takie pytanie to poszukaj troche :google: masz dfi nf4x i nie wiesz takich rzeczy? :-| ;)

 

Ta druga jest poprostu bezużyteczna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem jadnak temp chipsetu jest wskazywana poprawnie..w speedfanie (nie pamietam ktory to czujnik) wskazywalo mi ok...zmiana napiecia , obciazenia, temperatry wody i takiech tam pociagala za soba wskazanie tego czujnika, wiec mysle ze chipset i proc mozna uznac za wiarygodne..a co do tych czujnikow co pokazal hary to nich ktos sprawdz czy jakies wskazania sie zmieniaja jak sie palec nalozy ciepla lutownice etc..no i gdzie nastepuja zmiany odczytu z czujnikow(jaki rogram..najlepiej speed fan i ktore temp-y)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

a moim zdaniem jadnak temp chipsetu jest wskazywana poprawnie..w speedfanie (nie pamietam ktory to czujnik) wskazywalo mi ok...zmiana napiecia , obciazenia, temperatry wody i takiech tam pociagala za soba wskazanie tego czujnika, wiec mysle ze chipset i proc mozna uznac za wiarygodne..a co do tych czujnikow co pokazal hary to nich ktos sprawdz czy jakies wskazania sie zmieniaja jak sie palec nalozy ciepla lutownice etc..no i gdzie nastepuja zmiany odczytu z czujnikow(jaki rogram..najlepiej speed fan i ktore temp-y)

u mnie na 100% dobrze pokazuje temp chipsetu. Oczywiscie temp procesora nie pokazuje prawidlowo :/ jak dla mnie to najwieksze niedociagnienie tej plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby był odczyt temp chipsetu to producent by napisał w specyfikacji że jest odczyt temp chipsetu, a nie napisał. I pamiętajcie że czujnik jest na samym pcb, a pcb też się nagrzewa od gorącego chipsetu stąd różnice we wskazaniu temp chipsetu na roznych napięciach cipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czujnika od chipsetu, nie ma odczytu jego temperatury, przecie pisze od tym już kilka stron i nikt tego nie rozumie. Nawet producent na stronie misze ze jest odczyt temp. proca i temp. system a nic nie wspomina o temp. chipsetu.

 

A że jakiś program ma napisane że odczytuje temp. chipsetu to nie znaczy że tak jest.

 

 

Cytat specyfikacji ze strony producenta:

Hardware Monitor

Monitors CPU/system temperature

Monitors 5V/12V/3.3V/5VSB/Vbat/Vcore voltages

Monitors the speed of the cooling fans

CPU Overheat Protection function monitors CPU temperature during system boot-up

Gdzie tu widzicie monitorowanie temp chipsetu? Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mowie ze program mowi ze to chipsetu tempy sa...chodzi o to ze czujnik reaguje na zmiane obciazenia(temp rosnie)zmiane temp wody w ukladzie i takie tam, a te czujniki co okazane sa na foto sa troche daleko od chipsetu zeby wskazywaly jego temperature i nie sadze zeby po pcb az tak daleko i szybko docieralo...zreszta skoro to co pokazane na rysunku to 100% sa czujniki to jaki problem je przeltowac i na kabelkach umiescic na chipsecie i np na mosfetach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...