Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem: nie mogę podkręcić proca o więcej niż 20Mhz na fsb(htt), mam procesor S64 3000+, nieważne czy zmniejsze mnożnik HTT czy zwiększe napięcie na 1,55v, czy pamięci dam na stock. Chipset jest chłodzony Zalmanem z aktywnym nawiewem. Czego to może być wina? Czyżby aż tak badziewny egzemplarz? :mur:

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podkręcasz z biosu czy z windy Clockgenem?

Jeśli podkręcasz z windy to radze najpierw ustawić w biosie htt na 201 ... wtedy zostanie zablokowana szyna pci i pci-e. Jeśli jest to na default to wtedy podkręcając clockgenem htt kręcisz wszystko na raz.

Najlepiej ustaw z biosu ht na 3x, htt na np 270. I to tyle. Oczywiście to takie dosyć lajtowe ustawienie. ;)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to trochę cienko : na def vcore przy taktowaniu 2700Mhz(9x300), pamięci dzielnik 166 2x256 Cl3

SPi 1Mb - 35,406s -screena nie robiłem, mam tylko w wypisie.

AiBench- 44,321... s

 

Winda nie optymalizowana(zajęty ram ok. 160Mb zajęte)wyłączony explorer i ustawiony priorytet czasu rzeczywistego

 

Jeszcze powalcze :)

Edytowane przez Dariuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do Was, jakie są tanie ramy z którymi ta płytka dobrze działa, czyli przy mnożniki 100, badź takie w których ustawi się gorsze timingi i idą wiecej, bo moje coś nie chcą iść na wiekszych timingach i może zmieni ram, jak bym nie musiał dużo dopłacić, sorry że w tym teamacie, może ktoś wie jakie max. napięcie mogę dać na moję-Geila te najtańsze cl 2.5, bo procka nie mogę skrcić i mam około 2,6GHz, chciałbym wiecej i wiem, że procek może, na Lanparty chodził lepiej:) Z góry dzięki i pozdrawiam, chodzi mi o kości 512mb.

Ps. Ustawienia 2T też nie pomagają.

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to widze że z raidem to jak na loterii.. ale skok wydajnościowy chyba jakiś jest w raid 0 (na dfi) ??

Kojak a jakiego raida używałeś ? Hary a jakiego on miał raida, jak 0 to był jakiś skok wydajnościowy ??

ps. Miazga jakie masz temp. przy 2.9ghz ?? bo jestem ciekaw :) (i napięcia jeśli można cpu i chip)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_zn

Najmniej awaryjne są Twinmosy, bądź oparte na Winbondach (również Twinmos).

 

@Mernest

Miazga może Tobie podać temp., tylko że on ma WC i zdjętego IHS-a. Zatem nie będzie za dobrego odzwierciedlenia. Z tego co pamiętam napięcie było rzędu 1.75, gdyż wyżej o/c zaczęło się pogarszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga może Tobie podać temp., tylko że on ma WC i zdjętego IHS-a. Zatem nie będzie za dobrego odzwierciedlenia. Z tego co pamiętam napięcie było rzędu 1.75, gdyż wyżej o/c zaczęło się pogarszać?

Hehe ... napiecie zapodawałem ile fabryka DFI dała, czyli 1.85. Ale tak naprawde ne było żadnej różnicy miedzy 1.85 a 1.8. Na chipsecie chyba tez max.

A temperatur to nie podam bo nie pamietam. Jakos nie zwracałem na to uwagi.

Jedyne co pameitam to temperature proca przy 2.9Ghz jak sie bawiłem lodem w układzie. wtedy to było w idle ledwo ponad 10C a w stresie ok 30C B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_zn

Ja mogę polecić Ci zwykłe jednostronne TwinMosy CL2.5 512MB! Wziąłem 2sztuki od kumpla ze sklepu i przy CL2.5 spokojnie działały na 245MHz. A Corsarze, które teraz mam to na synchro prawie 260MHz a nonsynchro nawet 200MHz nie chcą działać. :(

 

@Mernest

Miałem Raid 0. Nie odczułem rzadnego przyrostu wydajności. Tylko syntetyki pokazywały więcej. Nero także ale w praktyce różnicy nie było. Dodam, że to mój drugi Raid i ten sam efekt czyli zero przyrostu wydajności. Dla tego zrezygnowałem z tego rozwiązania. Nie mam pojęcia czemu tak jest skoro w testach na sieci wydajność jest znacząca, a z własnych testów wynika, że jest to bujda. Wystarczy poszukać na tym forum opini. Każdy Ci to powie. :( Wydaje mi się, że to tak naprawdę wina lipnego kontrolera, który tak naprawdę nie jest sprzętowym raidem lecz programowym. Sprzętowy Raid to wydatek chyba coś ponad 400zł.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fdl wiem widziałem sygnaturke i dlatego się pytam :D a propo miazga ty już nie masz infinity bo z twojej wypowiedzi wynika że miałeś ?? bo sobie tak myśle że może zamiast raida zainwestuje w wc bo procka i płtke mam akurat super (winda odpala się na 2930mhz ale są zwiechy) na coolerze z podpisu :) tylko po przekroczeniu 2950mhz kopie mi się grafika tzn są arty (może chłodziwo już nie daje rady) i nie idzie dalej niż do pierwszego ładowania biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, mozę później zmienie ram.Mam kolejne pytanie:) Mam zasilacz taki jak w podpisie i na 12v pokazuje mi 11,77v w stresie(podczas AtiTool). Czy ta płyta zaniża w czujnikach, czy moja konfiguracja wciaga tyle, w co wątpię, wczesniej na lanparty to min miałem 11,97. Z góry dzięki. Jutro może bedę miał czujnik do mierzenia napięcia, ale może.

Ps czytałem z 1/2 postów na temat tej płytki i nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzyc Everestowi? Albo bios...kurde...to i to pokazuje mi temp. 41C na chipsecie ...jakos nie bardzo bo jak dotykam radiatora to po krotkiej chwili zaczyna mnie parzyc...a to raczej nie jest 41C.

Wedlug Was jak parzy to kiszka? jara sie?... do teog dochodzi problem bo wywalaja mi sie gry z bledem "wyslij " nie wysylaj"... szczegolnie strategie... moze to byc przyczyna grzejacego sie chipsetu?

Ramce spuscilem do 133, proca odkrecilem do 2ghz gdzie radiator jest "zimny".Nawet format polecial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czujki na chipsecie :mur:

 

Napięcia raczej odręcznie sprawdzać, bo nie są zbyt wiarygodne na sofcie. Imho to nie chipset się przegrzewa, co wysypuje RAM i/lub kontroler. Zwróć uwagę zwłaszcza na alpha timingi.

 

Chipset się bardziej grzeje, bo ma wyższe HTT, poza tym więcej ciepła w obudowie jest. Dochodzi też dość wysoka temperatura pokojowa ostatnimi dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czujki na chipsecie :mur:

 

Napięcia raczej odręcznie sprawdzać, bo nie są zbyt wiarygodne na sofcie. Imho to nie chipset się przegrzewa, co wysypuje RAM i/lub kontroler. Zwróć uwagę zwłaszcza na alpha timingi.

 

Chipset się bardziej grzeje, bo ma wyższe HTT, poza tym więcej ciepła w obudowie jest. Dochodzi też dość wysoka temperatura pokojowa ostatnimi dni.

Ups racja to! nie ma czujnika...zapomnialem...wiec mowisz ze Ram..calkiem mozliwe pozmieniam ,potestuje...jezeli chodzi o szyne to teraz mam 250 w rezultacie 2Ghz..i tak sie dzieje,otwarta buda,ale sprawdze te alpha timingi. Dzieki ci fdl ! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszana.... dalej tak jest nawet firefox sie wywala ale wyskauje to samo Exception Information

Code: 0x0000005 Flags 0x0000000

Record: 0x000000000000 (nie wiem ile dokladnie tych zer) Adress 0x000002f3af451

 

Wie ktos o co chodzi? nie znam sie na tych bledach.

 

Zapomnialem dodac ze mam dwie kosci ram 2x 512mb jedne kingostona CL2,5 NA INFINEONACH druga to Elixir CL3 ale czy dam cl3 czy 2,5 dzieje si eto samo ramce na 266 ustawione szyna zmniejszona do 285 ale na 250 i tak to samo. jak beda same kingstony to tez tak sie dzieje.

 

Odkrecilem Wszystko w kompie razem z grafa.... i to samo zaraz po wlaczeniu nawet heh.. wg mnie to temperatura... ,albo cos walniete tylko tera zco... i kurd eprzysla mi spowrotem sprzet bez naprawy czy wymiany.. :/

 

Acha alpha ustawilem jak zzzkuba i kiszka... :((

Edytowane przez Vitton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

może te kingostony nie lubia cl 3 a te elixiry cl 2 i masz problem w tym momęcie... mało prawdopodobne ale zawsze... miałem tak ale na jakiś noname. A tak btw to myślę, że przed obcowaniem z tą płytą warto przeczytać najpier cały temat a potem brać się za zabawę a nie odrazu lecieć z płaczem "bo temp chipstey zawysoka" o czujnikach było z 5 razy... to tak na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszana.... dalej tak jest nawet firefox sie wywala ale wyskauje to samo Exception Information

Code: 0x0000005 Flags 0x0000000

Record: 0x000000000000 (nie wiem ile dokladnie tych zer) Adress 0x000002f3af451

 

Wie ktos o co chodzi? nie znam sie na tych bledach.

 

Zapomnialem dodac ze mam dwie kosci ram 2x 512mb jedne kingostona CL2,5 NA INFINEONACH druga to Elixir CL3 ale czy dam cl3 czy 2,5 dzieje si eto samo ramce na 266 ustawione szyna zmniejszona do 285 ale na 250 i tak to samo. jak beda same kingstony to tez tak sie dzieje.

 

Odkrecilem Wszystko w kompie razem z grafa.... i to samo zaraz po wlaczeniu nawet heh.. wg mnie to temperatura... ,albo cos walniete tylko tera zco... i kurd eprzysla mi spowrotem sprzet bez naprawy czy wymiany.. :/

 

Acha alpha ustawilem jak zzzkuba i kiszka... :((

2T ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...