Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

NEVER USE NTUNE ON DFI MOTHERBOARDS FOR ANYTHING OTHER THAN TEMP MONITORING.

Może zadam głupie pytanie, ale do czego można go używać? :D Nikt normalny chyba się nie bawi w jakieś Nvidia Boosty. Ja osobiście tylko sporadycznie jako termometr używałem, gdy kumpel potrzebował elektroniczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi everest też pokazuje prawidłową (chyba?), nie mierzyłem termometrem, ale zgadza się z sg ;) wy porównywaliście temp z tego ntune z termometrem czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz SG co odczytuje temp proca na DFI nF4X? :>

 

Ten co dają w komplecie nie ma takiej opcji, a ten który mi zostało po DFI nF3 pokazywał mi poniżej 20*C w stresie jak w pokoju było 20-kilka....

 

Wiem że zaraz ktoś z mordą wyskoczy ale moim zdaniem SF pokazuje lepsze tempy niz jakies nTune i SG

Nie będe głośno skakał bo moją opinie i tak już znasz i biorąc to na zdrowy umysł to SF nie może pokazywać dobrych temp, jedyny wiarygodny prog to nTune, a SG działającego z tą mobo to nie widziałem ;] Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego używam speedfana, core popkazuje przynajmniej w miare realną temperature a nie cos ledwo powyzej temp otoczenia. :P

Wiem że zaraz ktoś z mordą wyskoczy ale moim zdaniem SF pokazuje lepsze tempy niz jakies nTune i SG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem, tylko czego ja będę dotykał? :P

 

ihs to bzdura, a po zdjęciu go to bym i tak musiał miedzi dotykać od freezera, więc wyniki byłyby zaniżone

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio płytę Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754 i mam z nią nst problem, że kiedy odczytuje napiecia w SpeedFanie to na +12 jest 11.97 na +3.3 jest 3.37 na drugim +5V jest 5.08 natomiast pierwsze +5V waha się pomiedzy 2.2 a 4.6V.

Komputer w windowsie i w grach jest stabilny (testowane wielogodzinnym puszczaniem 3DMarka i Prime95) natomiast często przy uruchamianu systemu pojawia sie tylko ekran wczytywania Windows i system staje, bez problemu wchodzi tryb awaryjny. Pomaga na to dopiero porukrony restet komputera. Yasilacy jest sprawy bo sprawdzałem na drugim kompie i napiecia są wzorcowe. Podłaczałem także dwa inne zasilacze i jest tak samo z napieciem +5V w SpeedFanie co dziwniejsze w Biosie napiecia +5 są prawidłowe. Twardy jest sprawny, testowany HDD regeneratorem a pamieci Memtestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, napięć nie mierzy sie SpeedFanem ani jakimkolwiek innym programem. Chcesz znać prawdziwe napięcia, to użyj miernika.

Druga sprawa, to sterowniki do płyty głównej. Jeżeli zmieniłeś platformę wypadałoby zrobić format systemu. Ja akurat nie miałem problemów i po zmianie platformy formata nie robiłem, ale nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, napięć nie mierzy sie SpeedFanem ani jakimkolwiek innym programem. Chcesz znać prawdziwe napięcia, to użyj miernika.

Druga sprawa, to sterowniki do płyty głównej. Jeżeli zmieniłeś platformę wypadałoby zrobić format systemu. Ja akurat nie miałem problemów i po zmianie platformy formata nie robiłem, ale nigdy nic nie wiadomo.

Windows był postawiony od nowa. Wcześniej miałem Abita AN7 i tam napiecia w Biosie i w SpeedFanie zgadzały się z tymi z miernika. A na DFI niestety już nie.

 

Może to wina miernika bo mam już lekko zdezelowany.

 

I przy mierzeniu +5V wskazuje mi abstrakcyjne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tu obecnych to nikt z tego co się orientuję to nikt, btw na co Ci to? :blink:

 

:mur: na co mi :oops: :?:

 

na to ze moj fortron nie utrzyma ponad 4V na linii 3.3 :lol: (tak zebym mial te ok. 3.7)

 

a boosterem dam sobie do 3.9V (jesli mem-y wytrzymją)

 

tylko przed zakupem chce sie dowiedziec czy to wogole bedzie kompatybilne z mobo :P

 

na allegro czasami boostery po 70 dyszek chodzą :P

 

wiec robie powolutku przygotowania do zimy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko potwierdzenie super opinii ze fortron to zawalisty i tani zasilacz :mur: n/c no ale skoro Ci potrzebne to będziesz testerem, wszyscy wolą vmoda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio płytę Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754 i mam z nią nst problem, że kiedy odczytuje napiecia w SpeedFanie to na +12 jest 11.97 na +3.3 jest 3.37 na drugim +5V jest 5.08 natomiast pierwsze +5V waha się pomiedzy 2.2 a 4.6V.

Komputer w windowsie i w grach jest stabilny (testowane wielogodzinnym puszczaniem 3DMarka i Prime95) natomiast często przy uruchamianu systemu pojawia sie tylko ekran wczytywania Windows i system staje, bez problemu wchodzi tryb awaryjny. Pomaga na to dopiero porukrony restet komputera. Yasilacy jest sprawy bo sprawdzałem na drugim kompie i napiecia są wzorcowe. Podłaczałem także dwa inne zasilacze i jest tak samo z napieciem +5V w SpeedFanie co dziwniejsze w Biosie napiecia +5 są prawidłowe. Twardy jest sprawny, testowany HDD regeneratorem a pamieci Memtestem

Who cares ?

 

Dołączona grafika

 

Sprawdzalem kiedys miernikiem w stresie linie 12v i wskazuje idealnie, wiec nie warto opierac sie o te herezje, ktore wskazuja programy. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tragedi z dźwiękówką to szczerze nie ma ;] coś tam gra

ja wolę sb :P

 

41 strona B-) gonimy lp :lol:

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Wam teraz dam do pomyślenia ;) trapi mi płytkę dziwna przypadłość, może mieliście coś takiego

 

płytka pika ;) (zaczyna się ostro;) ), ALE -> pika z gł. systemowego pod włączonym systemem, pika pomimo jego wyłączenia w men. urzadzeń

żeby było weselej napiszę jak pika, 1,2,3 piknięcia (odstęp <1s), czasem pojedyncze lub seria 1/2/3, czasem 1/2/3 i od nowa w odstępach czasu 5-10s

do monitoringu uzywam hardware sensor monitor, nie ma różnicy czy jest wł. cyz wył., płyta dostaje dobry prąd (topower p526, idle/load naięcia niemal wzorcowe i różnice do 0,02v, mierzone miernikiem ofkorz), dzieje się to tylko bez obciążenia, wszytstko jest 100% stabilne (uptime po 2-5dni, poza resetami z mojej potrzeby lata 24/7), temp idle 25-27*c (ninja) a w tej chwili przy otwartej budzie nawet 21 ;)

 

to że pingnie mi raz na dzień albo żadziej (bo tyle ma komp odpoczynku..) to mnie nie rusza i nie chciało mi się o tym specjalnie myśleć, dzisiaj komp rozpingał się na dobre (może kwestia temp, dzisiaj skończyłem fanderowanie obudowy i jeszcze jej nie zamknęłem..), do tego jestem wyjątkowo niewyspany i agresywny ;) pingnie jeszcze raz i jak go kompne to zatrzyma się na wyskości gruntu za oknem ;]

 

hilfe ;]

 

wczoraj wieczorem było spoko, wlasnie zaczął i daje ostro ;)

 

23:42, chcę oglądać film ;) to mi pika..

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że nie, ostatni bios jest na tyle dobry, że im się nie chce już nic poprawiać ;)

 

(jedyne mankamenty to to że nie zapamiętuje TWTR i portów IDE ustawionych na NONE i nie chce włączać kompa z klawiatury, pozatym wszystko w nim gra, no ewentualnie mogliby jeszcze div183 dodać, ale to wszystko to są jedynie drobne szczegóły)

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie, wyjdzie jeszcze jakis nowy bios do naszej dfi :?:

to przykre ale kto by jeszcze patrzył na dfi na 754 - nikt teraz jest moda na am2 a nie będą sobie głowę zaprzątać 754 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sie mowi dobry :) ale chyba zły :/

 

płytka nie wstaje, grzebałem, wyjełem, traktowałem jak zwykle delikatnie, po podpięciu do zasilacza i wciśnięciu na zasilaczu I / O aka daj prąd miga dioda ruszają się wiatraki i tyle (nie trzeba wciskać powera/zwierac pinów, dioda pali się 1/2s, wentylki dostają kopa na tyle żeby się obrócić), testowane na dwóch zasilaczach (no 1 i 1/2 bo w tym feel ;)), bez kart i pamięci etc - nic więcej nie uzyskałem.. odpaliłem zapas, ide spać i za problem wezme się na świerzo jutro

 

pytanie - są jakieś szanse ? jakiś problem typowy ? jak szybka jest gwarancja w imperium ? zalmana zdejme - jeszcze mi go nie odeślą ;)

 

w sigu możecie popatrzeć na jakim demonie siedze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowaliście może ninję na naszej płytce? Ostatnio nabyłem se fryzjera rev.1. Ale udało mi się zamontować go tylko tak, by wiało wbrew naturalnemu przepływowi powietrza :/

poczytaj sobie instrukcje od freezera, zapinke mozna wkladac tak cooler moze byc w roznych pozycjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...