Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

To i tak nie zmienia postaci rzeczy bo passywny zalman nie da rady, i tak trza nawiew mu zrobic.

Używam zalmana bez nawiewu i do 357HTT jest zupełnie stabilnie przy chipset core pcie voltage + 0,2V. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Używam zalmana bez nawiewu i do 357HTT jest zupełnie stabilnie przy chipset core pcie voltage + 0,2V.

nawet nie chce myśleć o temp :lol:

 

ja mam zalmanka + nawiew 12x12 :D który przy okazji chłodzi sobie 6600 passive ale zastanawiam sie nad wc ew teraz taki nowy zalman na nb wyszedł który nie wadzi o grafe - widzieliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalma bez nawiewu nie da sie dotknac gola reka tak sie grzeje... Ja bym sie nioe odwarzyl w passive go puscic tym bardziej na V +0,2 <_<

 

BTW. po cholere zes V zwiekszal? :blink:

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

<_< <_< <_< po kiego sie tutaj wypowiadasz skoro masz gigabyte ?? :-| :-| wez nie wprowadzaj innych w błąd a takie rzeczy to pisz w topicu o k8ne - w ogóle jak możesz porównywać dfi i gigabyte :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< <_< <_< po kiego sie tutaj wypowiadasz skoro masz gigabyte ?? :-| :-| wez nie wprowadzaj innych w błąd a takie rzeczy to pisz w topicu o k8ne - w ogóle jak możesz porównywać dfi i gigabyte :lol:

Chciałeś powiedzieć, że chipset NF4-4X na DFI jest wyjątkowy i grzeje się w inny sposób od chipsetu NF4-4X na pozostałych płytach? Tak z tego można wywnioskować. :lol:

 

Wypowiedzi moje były odnośnie chłodzenia chipsetu, jak nie zauważyłeś.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remek

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Bez oc na tym fabrycznym działał dobrze (chyba, bo dłużej niż kilka godzin tak nie chodził :D ). Po większym oc natomiast na fabrycznym zaliczał zwiechy, na fabrycznym z wentylatorem było dobrze, na zalmanie od kilku miechów nic sie nie dzieje i oc wyższe, niż na fabrycznym z wentylem. (przy dotyku jest gorący, ale nie parzy jak ten standardowy). Nikogo absolutnie nie namawiam, ażeby zdjął wentylator z okolic zalmana, ale jak ktoś nie ma takowego wentylka to pasywny zalman przy minimalnym przewiewie w budzie też da radę- zresztą można potestować i się przekonać. W k8ne największym problemem jest konflikt z kartą graficzną i trzeba urwać kilka żeber. Może niech ten kolega na początek przyłoży wentylator w jego okolice, jeśli jakiś ma na stanie, to się coś wyjaśni.
Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Chciałeś powiedzieć, że chipset NF4-4X na DFI jest wyjątkowy i grzeje się w inny sposób od chipsetu NF4-4X na pozostałych płytach? Tak z tego można wywnioskować. :lol:

 

Wypowiedzi moje były odnośnie chłodzenia chipsetu, jak nie zauważyłeś.

Nie no wiesz na dfi nie trzeva dawać +0.2V żeby komp sie dobrze włączył :lol: ty musisz :lol2: wiec sie bardziej grzeje <_< w k8ne też są tak dziwnie czujki jak w dfi? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz na dfi nie trzeva dawać +0.2V żeby komp sie dobrze włączył :lol: ty musisz :lol2: wiec sie bardziej grzeje <_< w k8ne też są tak dziwnie czujki jak w dfi? :blink:

Dlatego zaznaczyłem, że to +0.2V. Skoro wyrabia przy +0,2, to na def tym bardziej powinien wyrabiać.

k8ne dobrze pokazuje temp. procka, a chipsetu pokazuje 70 stopni niezależnie od zastosowanego chłodzenia, więc to jakiś fake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A nie wiesz gdzie są dokładnie czujki? to ja mam jakiś el0 egzemplarz mobo - nie mam z nią żadnych problemów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się wkurzyłem na maxa!!! Kupiłem sobie Corsair XMS 2x512MB CL2. Do testów wróciłem do FSB200 i sprawdzałem memki synchro. Poszły na 255Mhz 2.5-3-3-3-6 2.7v i na tym się zatrzymało. Zmiana na CL3 i T2 też nic nie dała. Sądziłem, że to już koniec pamięci więc wróciłem do HTT 340 i dzielnik 1.5 czyli 255MHz na memkach. Wszystko się odpala ładnie ale wyskakuje ten cholerny Nvidia Ide...............! Zmniejszyłem mnożnik do 1.3 i to samo. Dopiero zmiana na najmniejszy mnoznik pozwoliła odpalić kompa ale to nic mi nie daje bo marnują się pamięci a ich wydajność jest żenująca! :/ Da się coś z tym shitem zrobić? Jest jakaś opcja, która pozwoli odpalić 255MHz czy mogę o tym zapomnieć? ;(

 

Ps. Da się odblokować mnożnik jakimiś drutmodami? Mam Sempa 2800+ 64bit.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było już kilka razy. Dfi Nf4x jest strasznie wybredna co do pamięci. Twoje Corsair XMS jeśli się nie myle oparte są na kościach Infineon s którymi płyta nie działa przy wysokim htt. Zmiana na 2T czy podnoszenie Vdimm nic nie daje. Sam to przerabiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamięci to v5.2 na kościach Mosel Vitelic 5ns. To samo było na niebieskich Geilach. Ale jedno pytanko. To w końcu od mobo zależy na ile memki lecą czy od kontrolera na CPU? Jeśli od mobo i nic z tym nie zrobię to ją sprzedaję. Szkoda moich nerwów.

 

PS. Wgrałem ostatnią betę z DFI CK8XD309 i płyta nie wstaje. Ładuje się tylko pierwszy screen LANPARTY i na nim się zatrzymkuje. Kompletnie nic nie idzie zrobić. Freez i koniec. Zaraz porąbę tą płytę. Pozostaje tylko Hot Swap biosu na gigabyte. Ehh. :(

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem przez tą płyte

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7133

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...B_400_CL25.html

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6178

 

i jeszcze Apacer AM1 512 - i wszędzie byłe ten sam problem. Jak dawałem synchronicznie htt i pamięci to chodziło bez najmniejszych problemów. Po przestawieniu htt na 3x0 i pamięci na dzielnik 133 - tak żeby pamięci były na tym samym poziomie co przy synchro, wyskakiwał błąd Nvidia Ide Raid ...

Próbowałem wszystkiego. Podnoszenie napięcia, zmiana timingów - nic to nie dawało.

 

Po zmianie pamieci na zwykłe Twinmos CADT na PowerChip problem znikł, pamieci chodziły bez problemu na 24xMhz 2,5-3-3-8 przy Htt na 38x.

 

Problemu nie ma też przy pamięciach na Winbond. U mnie zarówno Twinmos jak i Seitec śmigają na 245 przy 2-2-2-5 choć te drugie wymagają do poprawnej pracy 2T.

 

Spróbuj jeszcze przestawić na 2T, jeśli nic to nie da to stawiam na to że problemem jest płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich uzywacie taktowan na codzien :?:

u mnie zazwyczaj sempron 2800+ na 2GHz 1.4V , natomiast np. do gier zmieniam na 2.4GHz 1.45V, na deafult juz baaardzo dawno

mi 2500+ chodzi cały czas na 2700Mhz 1,6V , nie chce mi się co chwile zmieniać, szkoda że ta płyta nie ma CMOS reloaded® do zapisu profili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja caly czas na 2.4 GHz, chodzi wysmienicie ponizej 30 stopni non-stop - sprawdzalem miernikiem przy padstawie mojego pentagrama:-)

Edytowane przez GEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem jak najmniejszej liczby watów ;) Jadę na standarcie na +/- 1.05V i tyle wystarcza do pracy w idlu, zwłaszcza gdy chcę zostawić na noc emula.

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

O czujnikach juz było ... oto screen mobo

....

spoko, troche źle napisałem, chodziło mi o czujki w gigabyte ;)

 

Ja na codzien na 1.1 i standart, ale w wakacje będzie wyżej na codzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, troche źle napisałem, chodziło mi o czujki w gigabyte ;)

 

Ja na codzien na 1.1 i standart, ale w wakacje będzie wyżej na codzień :)

Nie wiem nawet czego szukać, a screen z dfi pokazuje bardziej, gdzie są, niż jak wyglądają. Speedfan podaje 4 wartości, przy czym 2. wartość to procesor, a 4. to dysk. 1. wartość jest 25c, a 3. jest 70c.

Dobra, takich tradycyjnych czujników nie ma, albo są rezystory smd, albo te 2 wartości w speedfanie są znikąd.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Postawiłem DFI na nogi przy pomocy EPOXa 8RDA3i. Ale niestety lipa z tymi pamięciami. Zauważyłem, że taki problem jest z pamięciami dwustronnymi. Trudno. Jakby ktoś chcial to mam do sprzedania nową DFI ;) , a ja rozglądam się za inną płytką. :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak odblokowac sata2 na tej mobo...te piny(pola) do polaczenia mam zaklakane jakims lakierem :/ walczyl ktos juz z tym?? jak poznam ze dysk pracuje na sata2??

Jak zalane lakierem to lipka, nie odblokujesz, chyba ze ten lakier jakos usuniesz...

 

Czy dysk dziala na sata2 sprawdzasz w menadzerze urzadzen. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...