Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

O właśnie, Świder, czy mógłbyś kiedyś zapodoać fotki twoich modów na tym dfi? (jakbyś miał przypadkiem cyfraka kiedys pod reka :P)

 

Mnie wciaz nurtuje dlaczego ten rail-mod tak dziwnie dziala, w sumie teraz walnalem kondensatorek to naipecia sie poprawily o 0,08V, czyli noramlnie na starcie mam 3,4V na mem przy 3,51 na railu, a w stresie skacze sobie tak od 3,3-3,37V (w snm leci do 3,24V, w gm6.64 do 3,29-31). Dlatego chciałbym zobaczyć jak ty masz to wykonane :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie aparat... to oczywiscie zrobie :)

 

Narazie bede musiał troche spraw pozałatwiac i komp potrzebny... potem moze spróbuje z 5V vdimm modem... może, bo mobo tak czy siak mi szkoda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie bede musiał troche spraw pozałatwiac i komp potrzebny... potem moze spróbuje z 5V vdimm modem... może, bo mobo tak czy siak mi szkoda :P

Swider od kiedy Ty taki humanitarny jestes :D ? Dla eNeF siodemek taki mily nie byles :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem przez tą płyte

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7133

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...B_400_CL25.html

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6178

 

i jeszcze Apacer AM1 512 - i wszędzie byłe ten sam problem. Jak dawałem synchronicznie htt i pamięci to chodziło bez najmniejszych problemów. Po przestawieniu htt na 3x0 i pamięci na dzielnik 133 - tak żeby pamięci były na tym samym poziomie co przy synchro, wyskakiwał błąd Nvidia Ide Raid ...

Próbowałem wszystkiego. Podnoszenie napięcia, zmiana timingów - nic to nie dawało.

 

Po zmianie pamieci na zwykłe Twinmos CADT na PowerChip problem znikł, pamieci chodziły bez problemu na 24xMhz 2,5-3-3-8 przy Htt na 38x.

 

Problemu nie ma też przy pamięciach na Winbond. U mnie zarówno Twinmos jak i Seitec śmigają na 245 przy 2-2-2-5 choć te drugie wymagają do poprawnej pracy 2T.

 

Spróbuj jeszcze przestawić na 2T, jeśli nic to nie da to stawiam na to że problemem jest płyta.

Chyba jednak jest to wina kontrolera pamięci w CPU a nie płyty. Przeglądałem dzisiaj instrukcję od Gigabytea i w uwagach napisali, żeby do DDR 400 używać jednej kości 2stronnej lub 2kości jednostronnych lub 3kości jednostronnych. Taka konfiguracja spowodowana jest zastosowanym kontrolerem pamięci zawartym w CPU. Czyli zmiana płyty nic mi nie da. Chyba, że na Socet 939. :/

 

Jakich pamięci używacie na Waszych DFI i w jakich konfiguracjach?

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jest to wina kontrolera pamięci w CPU a nie płyty. Przeglądałem dzisiaj instrukcję od Gigabytea i w uwagach napisali, żeby do DDR 400 używać jednej kości 2stronnej lub 2kości jednostronnych lub 3kości jednostronnych. Taka konfiguracja spowodowana jest zastosowanym kontrolerem pamięci zawartym w CPU. Czyli zmiana płyty nic mi nie da. Chyba, że na Socet 939. :/

 

Jakich pamięci używacie na Waszych DFI i w jakich konfiguracjach?

Jednak wątpię czy to wina proca. Po pierwsze to co napisane w instrukcji przeważnie nie potwierdza się w praktyce, a jeśli tak to pomaga 2T. Z tego co pisałem wyżej po pierwsze na niskim htt pamięci chodziły na 24x mhz na wysokim nie. Problem występował zarówno przy jednej pamięci jak i przy dwuch. Po trzecie twinmos miałem dwie kości dwustronne i nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja mam mieszankę wybuchową:

g.skill 512 (dwustronna) <- pierwszy slot

hynix d43 (jednostronna) <- drugi slot

hynix d43 (jednostronna) <- trzeci slot

i jest ok full stable, oc doszedłem do 470 wiec, potwierdziło sie jednynie ze jak są wszystkie 3 sloty obsadzone to zaniżają się do 333 ale mi akurat to nie przeszkadza B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem te Corsair w Gigabyte K8NE i to samo. Test zrobiłem na CPU S64bit 2600+ zamontowanym w tą płytę. A testował ktoś Patrioty KH lub LLK lub jeszcze jakieś inne wynalazki dostępne z allegro do 400zł? NIe jestem zbytnio zadowolony bo proc się przy tych memkach marnuje. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja testowałem Patrioty KH (kolegi) kostka 512 i poszły na 500 stable, ale wcześniej w tym temacie ktoś przecież pisał o problemach z tymi kostkami na DFI więc nie wiem, u mnie działały super i full stable nic się nie gryzło, nie było żadnych niekontrolowanych restartów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja byłem tym nieszczęśnikiem :/ Kostki 2x256...

 

Po osiągnięciu HTT 250, przy dowolnym dzielniku miałem charakterystyczny błąd kontrolera RAID. Zmiana na aa4t + 1a4t pomogła :) Chyba tylko twinmosy (lub inne ram-y na winbondach) są bezproblemowe na tej dfi

 

p.s.

Oczywiście twiny nie są tylko na winbondach, jak wynika z sensu zdania nieco wyżej

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też powyżej HTT250 bez względu na dzielnik mam błąd kontrolera raid. Mam dostęp do Twinmosów ale na kościach TwinMos i rewelacji nie ma jeśli chodzi OC.

 

A może by tak wywalić z biosa kontroler RAID? Usunę tą sekcje i zobaczę co się stanie bo komp przy wyższym HTT normalnie wstaje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po osiągnięciu HTT 250, przy dowolnym dzielniku miałem charakterystyczny błąd kontrolera RAID.

U mnie też powyżej HTT250 bez względu na dzielnik mam błąd kontrolera raid. Mam dostęp do Twinmosów ale na kościach TwinMos i rewelacji nie ma jeśli chodzi OC.

A słyszeliście o czymś takim jak max async latency, read preamble, dram bank interleaving??

 

Jeśli nie, to wam i tak nie napisze o co z tym chodzi bo ileż razy można, poszukajcie sobie...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary oczywiście że wiemy co to jest, ale jak wytłumaczysz takie zjawiska, jeżeli bez zmiany alpha timingów owe twinmosy już przekraczały 250HTT?

 

Nie jestem pewien czy próbowałem tego na tych patriotach (ale myślę że tak), ale i tak wciąż nie było zmian. Po prostu ta DFI coś ma do kostek nie-winbondowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, bo to od CPU jest, ale jak mówiłem po zmianie platformy, minął może tydzień i nie było żadnych ustawień auto w biosie.

 

Aczkolwiek jak zmieniałem wartości na inne jak 5.0/7.0 to już potrzeba była na CMOS Clear :/ Dlatego takie zostawiłem aż do dziś. W międzyczasie, po zmianie na ch-5 utt próbowałem zmian w alphach, ale wciąż nic.

 

Inna rzecz, że mój CPU to do potęg nie należy :/ Bo kręci się na def voltage do 2.35GHz...

 

[edit]

To "nic" to mam na myśli potrzebę Clear CMOS-a

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że na większości ustawień alpha timingów (oprocz tego MALa 9), Tobie wchodzi bezproblemowo do windy itd.?

 

Wygląda na to, że mój sempik ma kolejne wady fabryczne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bezproblemowo, prime-blend stable 14-20h, gm6.64 8-10h stable...

 

Edit:

No i mobo jeszcze nie zapamietuje TWTR i drive strenght, ale bez tego da sie żyć, szkoda tylko że nie ma jeszcze Bypass Max i R/W Queue Bypass spod biosu.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakier trzeba zdrapac i tyle :)

A sprawdzasz tak jak pisze hary, ale musisz miec zainstalowane nvidia ide.

 

a ktore sata sa ktore, ktore sa sata1 a ktore sata2(te= czy te!!), bo udalo mi sie oskrobac jedne(wg opisu sata2)

 

czy wystarczy pomalowanie olowkiem czy potrzeba lutowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ołówek...

 

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/AMD/120, tu masz opisane ktore sa ktore.

 

Zlutowaniem to mozna coś popsuć wg. mnie, bo oryginalnie to tam są rezystorki :wink:

 

zamalowane te do gory czyli SATA-II(1)

ktory to port na dfi 1,2,3,4 ??

a co do rezystorkow...mostki tworzy sie za pomoca rezystorkow o zerowej rezystancji :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... dziwne, moze ten lakier niedokladnie zdrapales? albo zbyt twardym olowkiem smarujesz?

 

A dysk nie ma moze jakiejs zworki od sataII? (czasem dyski mają, np. mój samsung :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o czymś takim jak max async latency, read preamble, dram bank interleaving??

 

Jeśli nie, to wam i tak nie napisze o co z tym chodzi bo ileż razy można, poszukajcie sobie...

Tak. Słyszeliśmy. Testowałem z różnymi wartościami. Płyta wstaje na Max asynch latency=9. Więcej już nie pociągnie. Daje to kilka MHz i nic pozatym. Bank interleaving mam ON a jeśli chodzi o read preamble to niewiele to zmienia. :( Już mnie cholera z tym bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ale sie wkurzylem wczoraj pomeczu polska ekwador wlaczam kompa a tu nie ma dzwieku

probowalem roznych sposobow ale chyba dzwiekowka na plycie padla, dziwne bo zanim wylaczylem wczesniej kompa to dzwiek byl

na gieldzie kupilem sound blaster CT4810 za 20zl moglby mi ktos powiedziec co to wogole za karta?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

kurde ale sie wkurzylem wczoraj pomeczu polska ekwador wlaczam kompa a tu nie ma dzwieku

probowalem roznych sposobow ale chyba dzwiekowka na plycie padla, dziwne bo zanim wylaczylem wczesniej kompa to dzwiek byl

na gieldzie kupilem sound blaster CT4810 za 20zl moglby mi ktos powiedziec co to wogole za karta?

dzieki

a może zworka wypadła/ktoś się bawił ?? też tak miałem i okazało się że zworka (nie wiem jakim cudem) wypadła(albo ktoś grzebał w moim kompie). potem wszystko było ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka zworka i gdzie dokladnie :)

kurde mam kota moze to jej sprawka eh

a i jeszcze jedno ktora dzwiekowka jest lepsza ta na Dfi czy SB CT4810 ?? jak cos to bym zostawil juz tego sb

Edytowane przez Jeffrey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...