Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

Myslicie ze warto pchac sie w pamiatki ecc? Bo w sumie kosci 1gb sa calkiem tanie na allegro, a procek i mobo teoretycznie je obslugują...

To mówisz że zgłaszasz się na testera :D :rolleyes: :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że zgłaszasz się na testera :D :rolleyes: :?:

Prawdopodobnie...;] Mam juz upatrzoną kostke , musze tylko to jakos rozegrac zeby pieniazki na nią były :)

 

ja chyba next week kupie 1gb ECC jak nie zadzialaja to spyle dalej ;)

p.s. jest szansa ze semp chwyci jedną 2gb kosc?

Chyba tak. Zalezy tylko czy ecc czy zwyklą...;] Zwykla lyknie na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mam oprawiać jakies Infineony 333MHz? :P

p.s. ja swoich też bym w życiu nie sprzedał gdyby nie kontroler w procu który nie lubi niskich timignów i wysokich MHz :(

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli maszs to co masz w podpisie, czyli kostke 512MB 238MHz 2-2-2 na 3,2V (czyli na tym DFI 3,15V w realu) to raczej nie jest to zwalony kontroler tylko ta kostka tyle robi, co i tak jest dobrym wynikiem jak na kość 512MB ;) I nie wiem czemu masz łamane BH-5/6 w podpisie, skoro to jest inf333 na BH to to jest 100% BH-6. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kupowałem ją od PITer'a. Jemu robiła 250MHz 2-2-2-5 1T (3,2V), a 243MHz na 3,1V. Mam na to trochę screenów i jego słowo a mysle ze on wałków nie robi. Generalnie im wyzej taktowany proc tym mniej ram moze zrobic. Na twinmosach z timingami 2,5-4-4-9 1T robił mi proc 2800MHz a tak 2600MHz przy najwyzszym dzielniku ramu niezaleznie od napiecia sie wywala.

p.s.1 bawiłem się alfami itp.

p.s.2 nie mam DFI ;)

p.s.3 może skończym ten mały oftop :P

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s.2 nie mam DFI ;)

i wszystko jasne po co pisać w temacie o dfi spostrzeżenia co do innej płyty? EOT a co do dfi to mnie nieźle dzis wkurzyła hynixy z g.skillami chodziły na 500 a same już nie :lol: chyba przesiądę się na na am2 + infinity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ty takiego biosa wzieles? :blink: Na stronie DFI nic o nim nie ma, ani na polskiej ani na globalnej...

 

Tzn. jest bios z tą datą, ale tylko dla DFI nF4 na 939... nie gadaj że wgrałeś tego biosa do DFI na s754... :lol:

 

 

 

nic nie wgrywalem, sory pomylka :mur:

I weźcie zrozumcie o co biega?? :lol: Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hary zrozumiał, że problemy które opisywałeś to z tego że wgrałeś ten bios od 939 ;) bynajmniej ja tak rozumiem :P

No dokładnie tak zrozumiałem.

 

Remek, jakiego biosa używasz? Ja aktualnie jade na 10/19/05 i wszystko spisuje się świetnie, żadnych problemów nie mam.

 

mam ostatni oficjalny tj. chyba ten co ty, no czasami tak mam ze resetowanie biosu zworka i bateria nic nie daje, musze odczekac troche i o dziwo komputer odpala, niewazne czy podkrecony czy nie

Hmmm... dziwne, ja mam tego biosa od nowosci mobo i ani jednego zgrzytu ;) Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Ostatnio cała moja rodzinka wyjechała, po powrocie części żeńskiej doszły mnie słuchy, że komp się nie włącza :mur:

 

A więc są beepy podobno pojedyncze (?). Dioda na DFI się pali przy RAM-ie. Na dole możliwe, że nie (ciężko stwierdzić przez telefon, zwłaszcza że xc-80 też świeci na czerwień...). Wiatraki all się kręcą (podobno).

 

Przed wyjazdem wmontowałem tylko Audigy 2 i nie kręciłem, oprócz obniżenia vcore do poziomu, na którym zawsze startował. Parę razy resetowałem kompa, ale żadnych złych sygnałów nie było.

 

Czy ktoś miał może podobne objawy takiego wybryku? Niestety nie będę miał możliwości w najbliższych dniach tego sprawdzić. Ale komp rodzince potrzebny dość jest do roboty. Czy ktoś jest gotów powróżyć? :)

 

Zaznaczam, że to diagnoza ludzi nie znających się dobrze na sprzęcie i nie wszystko musi się zgadzać z tym co piszę.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuację opanował mój starszy :] Jakimś cudem audio przestawiło się na integrę w biosie, a z tej przed wyjazdem zdjąłem zworki.

i bez zworek nie startował komp? :blink: bawiłem sie kiedyś nimi (bo jakimś cudem jedna wypadła, lub ktoś mi przestawił jak mnie nie było) i co najwyżej nie było dźwięku ale win działał normalnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma dopiero od niedawna nf4x i pojawil sie problem.

Przed kupnem plytki wyminilem ramy bo tanio dostaalem 2x512Corsair XMS i na poprzedniej asus k8n4-e miala z nimi powazny problem jednak cudem poszly na 250 2.5-3-3-7, jednak jakikolwiek OC byl niemozliwy, na nf2 nie ma z nimi problemow. Na dfi to samo - RAID ERROR ;/ Zabawne ze przedtem mialem jakies tiwnmosy na m-tec ktore podobno nie maja problemow z ta plytka.

Pytanie jakie ram kupic z dostepnych na zaraz na allegro pamiatek do 400zl zeby z ta plytka nie mialy ZADNYCH problemow ? 2x512 albo 1GB moge chodzic i na 200fsb wazne bym mogl ustawic htt porzadne (380+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sobie z arche 512 g.skill x2 i też będzie dobrze :) ja mam jedna 512 i nie gryzie sie z nimi co jest cudem jak na tą DFI ;) i dobrze się kręcą a z innymi g.skill róźnią się tylko brakiem radiatorka :)

 

btw ale ceny ddr poszły w górę :blink: ja dawałem za te g.skill 176zł 4 miechy temu... n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja interesa niemałego zrobiłem ;) 2 miechy temu dałem 320zł za 2x512 @ 247 2-2-2-5 3.2V. Tak więc cierpliwość i regularne podglądanie się opłaca

 

Jedyny problem to to, że jeden to twinmos, a drugi ocz i na 200mhz muszę z 2t startować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja interesa niemałego zrobiłem ;) 2 miechy temu dałem 320zł za 2x512 @ 247 2-2-2-5 3.2V. Tak więc cierpliwość i regularne podglądanie się opłaca

 

Jedyny problem to to, że jeden to twinmos, a drugi ocz i na 200mhz muszę z 2t startować ;)

ja 5 miechów temu dałem 160zł za 2x256 hynix lecących na 520 ale typ jakiś nie halo musiał być bo ja wycisnąłem 560 :D oj tak regularne spoglądanie się opłaca, i ja też muszę startować z 2T (3 sloty obsadzone :( ) ale można przeżyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sobie z arche 512 g.skill x2 i też będzie dobrze :) ja mam jedna 512 i nie gryzie sie z nimi co jest cudem jak na tą DFI ;) i dobrze się kręcą a z innymi g.skill róźnią się tylko brakiem radiatorka :)

 

btw ale ceny ddr poszły w górę :blink: ja dawałem za te g.skill 176zł 4 miechy temu... n/c

Ale wedlug spisu te G.skille moga byc na moselach tak samo jak corsairy z ktorymi miala problemy, przez 4 miechy calkiem mozliwe ze maja inne na stanie. Za to wypatrzylem w ich ofercie samsungi ktore powinny byc na jednym z TCC4, TCCC, TCCD lub UCCC. Z nimi nie bedzie problemow ? Ale te ceny 200 zl za sztuke rzeczywiscie poszlo w gore a g.skille 210pln widze ze moje za grosze oddalem :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli słabo z hajcem stoisz i nie zależy tobie na timingach (cl 2,5 styknie) to bierz twinmosy

 

inaczej poluj :)

Nie tak slabo moge wydac do 500pln byle tylko nie bylo problemow, a moze ma ktos tu jakies bh5 na sell ? :D Bo z tego co wyczytalem na bh5 nie ma problemu.

 

Btw. plyta i procek bootuje u mnie (do raid error w bios full stable :lol2: ) nawet na 450ht co daje 3.6Ghz na moim sempronie 2800+ :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak slabo moge wydac do 500pln byle tylko nie bylo problemow, a moze ma ktos tu jakies bh5 na sell ? :D Bo z tego co wyczytalem na bh5 nie ma problemu.

 

Btw. plyta i procek bootuje u mnie (do raid error w bios full stable :lol2: ) nawet na 450ht co daje 3.6Ghz na moim sempronie 2800+ :blink:

ee o co chodzi z tym htt 450 :blink: 3.6 dla tego semprona? to jakaś parodia! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee o co chodzi z tym htt 450 :blink: 3.6 dla tego semprona? to jakaś parodia! :mur:

jaka parodia mowie tylko ze mam stabilne w biosie 3.6GHZ ;> bh5 niedlugo bedą mam nadzieje ze nie bedzie juz problemow to zobacze ile bedzie stable w testach, bo to 450 ustawilem tylko tak zeby zobaczyc czy bedzie bootowal i z tego co pamietam bylo 1.5v na procku i 1.6v na plycie.

 

EDIT:

Albo jestem jakiś zacofany albo oszalałem <_<

 

Zrób mi SPi 1M na 3.6 to Cię ozłocę!! na 3.6 to i mi może zbotować ale co z tego? :mur:

przeciez ja tylko wspomnialem ze na 3.6 w biosie chodzi i nic wielkiego z tego nie robilem, wyraznie zaznaczylem takze ze dziala to do raid errora (a nie w testach) i czekam na pamieci bo z moimi corsairami nic nie zdzialam. No wlasnie kompletnie NIC z tego :lol2: To bylo tylko maly dopisek do glownej tresci posta dopsiany mimochodem spowodowany nadmiarem czasu. Wszystko sprowadza sie do tego ze chcialem sprawdzic czy PC sie uruchomi. Jasne ? :D

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem jakiś zacofany albo oszalałem <_<

 

Zrób mi SPi 1M na 3.6 to Cię ozłocę!! na 3.6 to i mi może zbotować ale co z tego? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zluzuj ;) anegdota w formie dźoułka i tyle

 

lepiej piszcie jak tam z modem naszej plytki pod c2d :lol:

no bo co za głupoty gada :angry:

 

ta mod in progress ;) zrobimy przejściówke 754->775 (w końcu niewiele brakuje ;)) i ddr->ddr2 a na chipset jakiegoś hard-moda i jazda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...