Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

Co masz na myśli?

 

Bo ja po prostu troszkę zawiodłem się, ale to przez kilka czynników. Najgorszym jest oczywiście wianie w drugą stronę i tu już czemu tak jest napisałem wyżej.

 

Druga sprawa to to, że mocowanie wiatraka jest tak słabe, że przenosi drgania na radiator, a całe żelastwo na obudowę. Gdyby nie mały mod można by pomyśleć, że odkurzacz jest włączony :D

 

I stąd mój pomysł by kupić ninję i być już gotowym na przejście czy to na 775 czy am2... A co do użytkowania tej z naszą mobo, po prostu postanowiłem zadać pytanie, a w między czasie szukać :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... może niedługo będe posiadaczem tej płyty :) (a jak nie to epoxa 8npa7i :P)

 

I zadam parę amatorkich pytań ;)

 

jaki jest najlepszy BIOS ?

jakieś rady do O/C ?

ile HTT średnio idzie? :P

 

I ogólnie co warto o niej wiedzieć :)

 

z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest najlepszy BIOS ?

jakieś rady do O/C ?

ile HTT średnio idzie? :P

1. Najnowszy oficjalny, pozatym kazdy oficjalny jest dobry, nie ma zbytnich roznic

2. czytaj, czytaj, czytaj...

3. Nie ma czegos takeigo jak srednio bo sie zawsze proc przed htt konczy, a nie kazdy ma 3000+ i moze zmieniac mnoznik w dol a jak ma to raczej mu sie nie chce sprawdzac max htt dla zabawy...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zaprezentować lekko zmodowany najnowszy bios do płyty, zmiany jakie wprowadziłem są następujące:

 

1) Dodanie dzielników pamięci :

- 183mhz

- 216mhz

- 233mhz

- 250mhz

 

2) Dodanie kilku opcji w "Advanced Chipset Features"

- System Perforance

- Memory Frequency

- Cpu Multiplier

 

3) Dodane opcje "HT Frequency"

- 1,5 (jest to puste pole między 1 a 2)

- 2,5 (jest to puste pole między 2 a 3)

 

Bios mam u siebie i działa jak narazie więc zapraszam do testowania. Ewentualne uwagi prosze zamieszczać w temacie bądź wysyłać na pm (wole to drugie). Potrzbuje testera timingów pamięci ,więc jak masz dobre pamięci to się zgłoś :) .

 

Wersja 0.1  http://z28.zupload.com/download.php?file=getfile&filepath=37336

Uwaga używasz biosu na własną odpowiedzialność !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zaprezentować lekko zmodowany najnowszy bios do płyty, zmiany jakie wprowadziłem są następujące:

 

1) Dodanie dzielników pamięci :

- 183mhz

- 216mhz

- 233mhz

- 250mhz

 

2) Dodanie kilku opcji w "Advanced Chipset Features"

- System Perforance

- Memory Frequency

- Cpu Multiplier

 

3) Dodane opcje "HT Frequency"

- 1,5 (jest to puste pole między 1 a 2)

- 2,5 (jest to puste pole między 2 a 3)

 

Bios mam u siebie i działa jak narazie więc zapraszam do testowania. Ewentualne uwagi prosze zamieszczać w temacie bądź wysyłać na pm (wole to drugie). Potrzbuje testera timingów pamięci ,więc jak masz dobre pamięci to się zgłoś :) .

 

Wersja 0.1  http://z28.zupload.com/download.php?file=getfile&filepath=37336

Uwaga używasz biosu na własną odpowiedzialność !

 

:blink: respekt.

 

btw. Jak się moduje biosy / tzn czym choć :E :?:

 

Jak zrobisz HT 2,5 do GB K8NS to cie chyba "ozłoce" :lol2: :lol:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłosił się bo nie ma programatora kości na stanie a komputer chwilowo bardzo niezbędny (a nigdy nie wiadomo co się stanie po wgraniu niestestowanego biosa) :P

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jakby to był mod Merlina albo Tic-Tac'a to by nie miał zachamowań, ale tego modera nie znam jeszcez więc wiesz...
Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłosił się bo nie ma programatora kości na stanie a komputer chwilowo bardzo niezbędny (a nigdy nie wiadomo co się stanie po wgraniu niestestowanego biosa) :P

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jakby to był mod Merlina albo Tic-Tac'a to by nie miał zachamowań, ale tego modera nie znam jeszcez więc wiesz...
Nie lam juz tak totalnie. Wrzucaj biosik. Modowanie biosow to nic trudnego, tym bardziej ze zadna wazna rzecz nie zostala ruszona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lam juz tak totalnie. Wrzucaj biosik. Modowanie biosow to nic trudnego, tym bardziej ze zadna wazna rzecz nie zostala ruszona.

Cicho tam, wiem że lama jestem :lol:

 

Ty, ziom, to weź mi zmoduj skoro takie łatwe :P Chciałbym mieć R/W Queue Bypass, Byupass Max i żeby mi TRTW zapamiętywało :P

 

Wrzuce jutro... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja to nie jest takie trudne jakie by się zdawało, ps biosik można używać nie dodawałem niczego tylko zmieniałem wartości w nim więc nic nie powinno się stać :) (to jest takie ułatwienie dla leniwych lub bojących się samemu grzebać w plikach od biosa). PS do modderów biosów to mi jeszcze daleko ja tylko odkryłem to co inny ukryli :) (ten kto w temacie ten wie oco chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho tam, wiem że lama jestem :lol:

 

Ty, ziom, to weź mi zmoduj skoro takie łatwe :P Chciałbym mieć R/W Queue Bypass, Byupass Max i żeby mi TRTW zapamiętywało :P

 

Wrzuce jutro... :P

A jak zrobie to stestujesz? :D Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poszlo, dzieki

mam pytanie, czy da rade zaprogramowac tak bios zeby mozna bylo ustawic pamieci ponizej 100 bo problem w tym ze moge podkrecic procesor tylko do 2.6GHz i dalej blokuja mnie pamieci 400MHz i nie chca isc powyzej tej wartosci, dodawanie napieca tez nic nie daje

 

aha moj procesor to sempron 2800+ oczywiscie z zablokowanym mnoznikiem

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poszlo, dzieki

mam pytanie, czy da rade zaprogramowac tak bios zeby mozna bylo ustawic pamieci ponizej 100 bo problem w tym ze moge podkrecic procesor tylko do 2.6GHz i dalej blokuja mnie pamieci 400MHz i nie chca isc powyzej tej wartosci, dodawanie napieca tez nic nie daje

 

aha moj procesor to sempron 2800+ oczywiscie z zablokowanym mnoznikiem

Hmm pamięci cię raczej nie blokują bo :

-ustawiając dzielnik pamięci na 133mhz przy ht równym 300 (2400mhz) uzyskujesz pamięci chodzące na 200mhz(400)

-ustawiając dzielnik pamięci na 100mhz przy ht równym 400 (3200mhz) uzyskujesz pamieci chodzące na też 200mhz(400)

 

Oczywiście zależy jaki dzielnik masz ustawiony w biosie, problem by był gdybyś chciał puścić go wyżej niż ht 400mhz wtedy pamięci by szły wyżej przy dzielniku 100mhz.

 

Mam nadzieje że zrozumiałeś :)

 

XXXX----((Nowa wersja biosu 1.0 Final zawiera w sobie : ))----XXXX

1) Dodane dzielniki pamięci :

- 183mhz

- 216mhz

- 233mhz

- 250mhz

 

2) Dodanie kilku opcji w "Advanced Chipset Features" :

- System Perforance

- Integrated Peripherals -> - USB Memory type

- Integrated Peripherals -> - USB Mouse Support

- Integrated Peripherals -> - USB Park Mode

- Integrated Peripherals -> - USB TD Reads

- Integrated Peripherals -> - USB Perodic data Reads

- Integrated Peripherals -> - USB Asyn Data Reads

 

3) Dodane opcje "HT Frequency" :

- 1,5

- 2,5

 

4) Dodanie Timingów pamięci :

- Cas (1,5)

- Tras (1, 2, 3, 4)

- Ras to Cas (1)

- Trp (1)

 

Uwaga używasz biosu na własną odpowiedzialność.

 

Download :

 

http://z04.zupload.com/download.php?file=getfile&filepath=6698

Screeny:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mernest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 8*325 czestotliwosc pamieci bedzie wynosila 400 tj. Częstotliwość pamięci = rzeczywista częstotliwość taktowania procesora / dzielnik z tabelki poniżej dla danego mnożnika

 

Dołączona grafika

 

czyli wedlug wyliczen 2600/13=200MHz (Memclok 100MHz i to jest najnizsza wartosc), a wedlug tego co napisales to czest. pamieci przy procesorze taktowanym 3000MHz bedzie wynosila 230MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 8*325 czestotliwosc pamieci bedzie wynosila 400 tj. Częstotliwość pamięci = rzeczywista częstotliwość taktowania procesora / dzielnik z tabelki poniżej dla danego mnożnika

 

Dołączona grafika

 

czyli wedlug wyliczen 2600/13=200MHz (Memclok 100MHz i to jest najnizsza wartosc), a wedlug tego co napisales to czest. pamieci przy procesorze taktowanym 3000MHz bedzie wynosila 230MHz

Sorki pomyliłem się z mnożnikiem procesora (na jaki mnożnik ja liczyłem :mur: ) przy 3,2ghz byś miał równe 400mhz (gdybyś użył dzielnika 100mhz) więc z memkami 400mhz dobijesz do 3,2ghz.

 

Jeżeli są jakieś wątpliwości to użyj Programiku do oblicznia szybkości pamięci.

 

Oblicza to się tak (dla dzielnika 100mhz):

 

1) Ustawiając dzielnik pamięci na 100mhz z 200mhz proprcja ht/czestotliwosc pamieci zmienia się na 2:1 (2ht, 1memka) (standardowa proporcja jest 1:1)

(ps.1 Czyli na każde 2mhz standardowej częstotliwości magistrali procesora przypada 1mhz taktowania pamięci.)

(ps.2 Ma się to tylko do standardowej częstotliwości magistrali procesora.)

 

2) Zwiększając o 1mhz HT zwiększa się taktowanie pamięci o 1mhz.

 

3) Standardowe taktowanie ht dla procesorów pod (754) jest 200 mhz.

 

4) Liczy się taktowanie pamięci następująco:

 

400/2 = 200 (dwa razy niższe taktowanie memorek jak standardowe taktowanie magistrali procesora)

Teraz taktowanie magistrali ht = taktowaniu pamięci (200 dla cpu i 200dla mem)

Czyli podnosząc taktowanie magistrali ht o 200 mhz podnosi się taktowanie pamięci o 200mhz czyli pamięci są taktowane z szybkością 400 mhz a procesor odpowiednio 400x8=3200mhz.

W przypadku gdy ustawiło by się dzielnik 200mhz (1:1) pamięci by były taktowane z szybkością 800mhz i procesor nadal z szybkością 3200mhz.

 

Sorki jeżeli gdzieś popełniłem błąd bo jest już późno i oczy mi się już same zamykają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mernest bios flashowałeś spod windowsa tym programem WinFlash, czy inaczej? I czy miałeś jakieś problemy podczas instalacji i ze stabilnością płyty?

Też mam Dfi i zastanawiam się nad zmianą biosu, gdyż potrzebuje inne dzielniki dla pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XibalbaPL ja flashowalem spod windowsa, problemow ze stabilnoscia jak do tej pory nie ma zadnych, procek hula teraz na 2.2GHz przy napieciu 1.2V :blink:

mozesz smialo wgrywac tego biosa

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stabilnością nie powinno być żadnych problemów sam testowałem wszystkie timingi i niektóre dzielniki pamięci (bo mam słabe memki dlatego tylko niektóre). Do flashowania można spokojnie użyć programu dołączonego do biosa (Winflash) lub jak ktoś się nie ma pewności co do tej techniki można ściągnąć program awdflash i zflashować pod dosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tej płyty i proszę o opinie posiadaczy.

Jak z zintegrowaną kartką muzyczną bo w jakimś teście na necie pisało że słabiutko basy czy cuś. To dla mnie ważne bo ciągle słucham muzy na kompie :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...