Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amapi3d

no i niestety pora pożegnać sie z tym wątkiem... płyta padła(to mobo mojego brata)... sądze ze raczej jej nie naprawia a nowych nie ma.. to zapowiada coś nowego:) a w sumie szkoda bo płyta była bardzo dobra, bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Pewno zaproponują ci Infinity na AM2 albo zwrot pieniedzy ;)

dokladnie tak, pewnie zakupie u nich dfi infinity na am2 jesli naprawa obecniej mobo okaze sie niemozliwa.

jeszcze sie upewnie co moglo pasc: wlaczam komputer: dysk pracuje, procesor sie nagrzewa, wiatraki kreca, grafika pracuje jedynie chipset pozostaje zimny - stawiam na 99% na padnieta płyte - jak sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby... ja zjarałem wczoraj 2 płytę w życiu (asus na sA) i takie objawy właśnie miała... Resztę sprawdziłem (prócz CPU) na moim kompie i działa normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

No niby... ja zjarałem wczoraj 2 płytę w życiu (asus na sA) i takie objawy właśnie miała... Resztę sprawdziłem (prócz CPU) na moim kompie i działa normalnie :)

sprawdzilem tez procesor na innym kompie- oczywiscie sprawny. tak jak sadzilem: plyta wyzionela ducha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchajcie czym zastąpić wyjący już wiatrzaczek na chipsecie, niebieski zalman niewchodzi w gre poniewarz karta graficzna jest zadługa i całego go zasłania! Może znacie jakiś wiatraczek o takich samych wymiarach co ten orginalny ale cichszy albo jakiś radiator płaski, wiekszy ale wydajniejszy!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Witam słuchajcie czym zastąpić wyjący już wiatrzaczek na chipsecie, niebieski zalman niewchodzi w gre poniewarz karta graficzna jest zadługa i całego go zasłania! Może znacie jakiś wiatraczek o takich samych wymiarach co ten orginalny ale cichszy albo jakiś radiator płaski, wiekszy ale wydajniejszy!?

jest cały wątek o chłodzeniu do DFI. Poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Poszukaj na alledrogo radiatorow z revolteca. Naprawde wydajne. Przykrecasz do niego tego buczka i dajesz na min rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie słuchajcie kto ma założonego na chipsecie taki oto radiator:Thermalright HR-05-SLI Chipset Cooler!? Prosił bym "Tego kogoś" o podpowieć czy były z nim jakieś problemy (chodzi o założenie) i czy dobrze chłodzi NB?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy ---- (( Wersja biosu 1.0 Final zawiera w sobie : )) ---- Nowy

 

1) Dodane dzielniki pamięci :

- 183mhz

- 216mhz

- 233mhz

- 250mhz

 

2) Dodanie kilku opcji w "Advanced Chipset Features" :

- System Perforance

- Integrated Peripherals -> - USB Memory type

- Integrated Peripherals -> - USB Mouse Support

- Integrated Peripherals -> - USB Park Mode

- Integrated Peripherals -> - USB TD Reads

- Integrated Peripherals -> - USB Perodic data Reads

- Integrated Peripherals -> - USB Asyn Data Reads

 

3) Dodane opcje "HT Frequency" :

- 1,5

- 2,5

 

4) Dodanie Timingów pamięci :

- Cas (1,5)

- Tras (1, 2, 3, 4)

- Ras to Cas (1)

- Trp (1)

 

Uwaga używasz biosu na własną odpowiedzialność.

 

Download nowa wersja:

http://www.biosdfi.yoyo.pl/biosy/mernest100.rar
Download stara wersja:

 

 

Screeny:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mernest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Moja dfi chyba niestety dead... Coś innego może być jeszcze jak normalnie komp może chodzić i chodzić, jak wchodzę do biosu i cokolwiek zmieniam to nie mogę zapisać-komp sam się wyłącza i po tym nie odpala (wiatraki kręcą się chwilkę), konieczny jest znowu reset i nie mogę włączyć bo error jakiś wyskakuje związany z biosem... i co teraz?! programatora nie mam-odpada, nic nie pomaga, nie wgram nowego bo nie ma jak <_< tylko gwara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś specjalny clock generator (SetFSB) do tego mobo? czy mam <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> to co do P35 używam, czyli: CY22551LFXC_DFI

NF4 ma swój "specyficzny" generator umieszczony w chipsecie - w SetFSB go nie ma. Chyba nie wydaje ci się, że wszystkie płyty DFI korzystają z tego samego? :D

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthos wywala się po 4s (brałem tylko sprawdzenie memek), spi na najmniejszej próbce. Na auto jest wszystko ok, ale manualne ustawienia = brak stabilności. Napięcia dawałałem, różne, od 2.6-2.9v i to samo. Jakieś pomysły? Może spróbuję zrobić na jedej kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...