Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu zostalem przyjety do gildii zlodziei :>

Przy okazji wypelniania misji dla nich trafilem na watek kryminalny i bawie sie w detektywa :)

Coraz bardziej podobaja mi sie drobne questy znajdowane zupelnie przypadkowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze! Wreście i ja położyłem swoje łapki na Oblivionie :). Od razu przejde do potań natury technicznej a raczej spostrzeżeń. Zauważyłem że ustawienia graficzne śa jakieś lewe :/, tzn. jak mam włączonego frapsa i pokazuje mi on np. 20 FPS (to i tak dużo :lol: ) i teraz zmienię coś w opcjach np. włączę cienie drzew to oczywiście FPS spada (norma), tylko czemu gdy je wyłączę znowu w opcjach FPS nie wraca do tych watrości co przed włączeniem :blink: :huh: . Mam np. 13FPS, wyłaczam i cieni nie mam (nie widać ich) a dalej mam 13 zamiast tych 20 !! Dopiero restart gierki to naprawia. Z wodą podobnie ale tu jest jeszcze jeden "bajer". Wyłaczam odbicia w wodzie i odbicia się wyłączają, włączam spowrotem a odbić brak!!! Normalnie LOL. Woda za to robi się taka ....hmmm...purpurowa lekko. Znowu restart tylko pomaga. Nie wiem czy coś mieszać w INI, z jednaj strony fajnie byłoby móc widzieć dalej lepsze teksturki ale to chyba zabije mi kompa :(. Anyway, jak narazie poza tymi "wpadkami" i ogólnie słabym Frameratem giera mi się podoba strasznie :). Nie zaliczyłem jeszcze żadnego zwisu ale dopiero co wyszedłem na "mapę" i nie eksplorowałem nic. Mam nadzieję ża tak zostanie.

 

BTW: Pracuje ktoś nad FAQ'iem? Fajnie byłoby gdyby znalazł się tam opis poszczególnych (najważniejszych) wpisów w pliczku INI to wtedy każdy mógłby sobie samemu pozmieniać co chce i jak chce (teraz np. żeby znaleźć co odpowiada za co to muszę 20 stron wertować i wyłuskiwać co do czego jest a gotowy INI jakoś do mnie nie przemawia ;) ). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam taki problem:

 

Posiadam jakąś broń, i ona ma, dajmy na to, uses: 30.

 

Po 30 użyciach tej broni przestaje ona zadawać dodatkowe obrażenia, można to jakoś podładować?

mozna uzyc "Soul Gem", nadaje sie kazdy ktory ma status inny niz "none", doladowuja one sprze magiczny z ladunkami, rozna iloscia zalezna od "jakosci" gema

mozna tez uzyc "Varla Stone" dla doladowania za jednym razem wszystkich przedmiotow z ladunkami jakie mamy

Edytowane przez tomas13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej sluchacie powiedzcie mi gdzie dokladnie moge znalezc duchy (ektoplazme), bo w kazdych ruinach/lochac sa albo zombie albo szkielety :(

 

Ok tutaj mała podpowiedz dla all co szukają ektoplazmy/duchów :P. Jak nie chcecie lookać nie lookajcie :)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz troche pogralem, gra jest wedlug mnie niesamowita, ale jest pare niedorobek.

 

Nie podoba mi sie, ze nie pokazana jest wytrzymalosc zbroi/broni. Czesto nie wiadomo, ktory miecz jest bardziej wytrzymaly.

Denerwuje mnie tez mapa, ktora nie zaznacza zwiedzonego terenu, w morrowindzie mapa zapelniala sie tymi kwadracikami i latwo bylo sie zorientowac, ze gdzies juz sie bylo, a w Oblivionie mozna cos przeoczyc,

moglby na to jakis mod powstac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueVanDal.

 

1. Nie korzystaj z frapsa. W grze wciśnij ~ i wpisz komendę tdt. Pokazuje ona ilość FPSów i kilka innych informacji.

2. Opcje.

View Distance ustaw na 7/10. Distand Land będziesz miał przez to na off.

Interior i exterior shadows ustaw na off.

Tree canopy shadows ustaw na off.

Shadows on grass ustaw na off.

Shadow filtering ustaw na off.

Wyłączenie HDRa też sporo da.

3. Modyfikacja pliku ini. O tym można sporo pisać. ;) Przede wszystkim zmień w sekcji [Grass] parametr iMinGrassSize= (80 default) na 160. Zyskasz sporo na płynności, a grafika (ilość trawy dokładnie) i tak pozostanie ok.

4. FAQ. Sialala miał coś do niedzieli napisać. Czy napisze przekonamy się jutro. Taki FAQ wymaga "trochę" czasu, a mając do wyboru: pisać FAQ lub grać w Obliviona trudno jest w tą gierkę nie grać. ;)

 

@tripsta

Z soul gemami jak było w Morrowindzie? Tu jest tak samo.

 

@thuGG

Wytrzymałość zbroi/broni jest. Zajrzyj do instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz troche pogralem, gra jest wedlug mnie niesamowita, ale jest pare niedorobek.

 

Nie podoba mi sie, ze nie pokazana jest wytrzymalosc zbroi/broni. Czesto nie wiadomo, ktory miecz jest bardziej wytrzymaly.

Denerwuje mnie tez mapa, ktora nie zaznacza zwiedzonego terenu, w morrowindzie mapa zapelniala sie tymi kwadracikami i latwo bylo sie zorientowac, ze gdzies juz sie bylo, a w Oblivionie mozna cos przeoczyc,

moglby na to jakis mod powstac.

Wytrzymalosc jest pokazana, ale widac nie czyta sie redme ani instrukcji (mala podpowiedz to to serduszko)

Na mapie tez jest wszystko zaznaczane gdzie byles a gdzie nie , ale na tej lokalnej, dzieki czemu globalna jest bardziej "klimatyczna" i czytelna, zreszta lokacji jest tak gęsto ze tam gdzie nie odkryles nowego miejsca tam na pewno nie byles;]

@TrueVanDal daj majla wysle ci moje ini. tylko pamietaj o zmianie:

uVideoDeviceIdentifierPart1=

uVideoDeviceIdentifierPart2=

uVideoDeviceIdentifierPart3=

uVideoDeviceIdentifierPart4=

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN

Wytrzymalosc jest, ale jak mam porownac np. "Drewniany miecz" i "Diamentowy miecz" (nazwy wymyslone oczywiscie), kiedy oba maja po 100 kondycji ?? Drewniany zniszczy sie po 2 uderzeniach a diamentowy po 2000, teraz rozumiecie o co mi biega? W morku bylo tak: deadryczny miecz mial np. 6000 pkt wytrzymalosci a stalowy 1200 i na tej podstawie mogles porownac oba miecze, w obku jest inaczej, nie ma informacji, ktory miecz ma wiecej punktow wytrzymalosci. A moze po prostu trzeba miec wysoki skill Armourer, zeby bylo widac pkt wytrzymalosci...?

 

Uwazam, że mapa w Morku byla lepiej skonstruowana, mapa lokalna obejmuje za maly obszar zeby sprawdzic czy bylem gdzies na drugim koncu prowincji, a na mapie globalnej nie mam zaznaczenia czy juz zwiedzilem tamten teren.

 

Czy ktos wie jak sie sciaga mody z tego j****ego FilePlanet, albo zna jakis inne strony z modami?

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz troche pogralem, gra jest wedlug mnie niesamowita, ale jest pare niedorobek.

 

Nie podoba mi sie, ze nie pokazana jest wytrzymalosc zbroi/broni. Czesto nie wiadomo, ktory miecz jest bardziej wytrzymaly.

(...)

ja wiem czy to tak zle? bo patrzac na miecz czy zbroje skad masz wiedziec ile uderzen wytrzyma?

poza tym masz zawsze opisy - silver, mithril itd i to wlasnie jest wytrzymalosc. znalazlem gdzies ksiake w ktorej byly uszeregowane materialy w/g jakosci. no i oczywiscie mozesz kapnac sie takze po cenie,

 

a mapie faktycznie - nieco brakuje do perfekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymalosc jest pokazana, ale widac nie czyta sie redme ani instrukcji (mala podpowiedz to to serduszko)

Na mapie tez jest wszystko zaznaczane gdzie byles a gdzie nie , ale na tej lokalnej, dzieki czemu globalna jest bardziej "klimatyczna" i czytelna, zreszta lokacji jest tak gęsto ze tam gdzie nie odkryles nowego miejsca tam na pewno nie byles;]

@TrueVanDal daj majla wysle ci moje ini. tylko pamietaj o zmianie:

uVideoDeviceIdentifierPart1=

uVideoDeviceIdentifierPart2=

uVideoDeviceIdentifierPart3=

uVideoDeviceIdentifierPart4=

Mail to truevandal@wp.pl . Nie zapominaj że ja mam 512 MB ramu (TRAGEDIA) i nie kręconego kompa. Fajnie byłoby jakbyś w skrócie zapodał co tam pozmieniałeś (żebym wiedział czego się spodziewać ;) ).

@Crosis

Rozumiem że tą komendą "tdt" włączam/wyłaczam tego FPSa, ale mimo to samo mierzenie Frapsem nie powinno powodować jakichś odbić w grze (chodzi mi o to że po włączeniu i zaraz wyłączeniu np. cieni drzew wydajność mama taką jakbym te cienie nadal miał a ich nie ma :/). Z tą trawą to też jaś schiza, zmieniłem z 80 na 130 i nawet 1 FPS wiecej nie miałem (zmiana niewielka ale liczyłem że "coś" się poprawi...a tu klops, może na wyższych wartosciach coś da radę). HDR mógłbym wyłaczyć ale bez niego jakoś tak ponuro jest ;). Jeszcze muszę pokombinować, to fakt. Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o security to w imperial city w części Market musisz poszukać High Elfa :] to jest babeczka... :D ona cię poduczy :]

 

 

a propos klimatu obliviona ;p

chciałem sobie zapolować na jelenia i skurczybyk uciekał :D ale mi się w końcu udało :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos sie interesuje alchemią ? chcialem sobie porobic miksturki ale nie znam zadnych przepisow, znaczy nie wiem co z czym ; P

ma ktos jakies materialy albo ktos wie jak zrobic miksturki np heal ? D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos sie interesuje alchemią ? chcialem sobie porobic miksturki ale nie znam zadnych przepisow, znaczy nie wiem co z czym ; P

ma ktos jakies materialy albo ktos wie jak zrobic miksturki np heal ? D:

Poczytaj sobie przepisy - pelno sie tego wala po ksiazkach (np w podstawach alchemii), po pracowniach alchemicznych w gildiach.

Jak awansujesz troche w alchemii to bedziesz widzial wiecej efektow na skladnikach. A tym samym przestana ci byc potrzebne przepisy ;)

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

nie masz isc tam sam, tylko z tym kolesiem (nie pamietam jak sie nazywa, jeden z blades w kazdym razie) musisz z nim pogadac a pozniej razem idziecie do tego pomieszczenia

zawsze jak pojawia sie ktos niewidzialny w moim otoczeniu, to na ekranie robi mi sie taka kaszanka. czy ktos wie czemu tak mi sie dzieje i jak temu zapobiec?

dodam, ze karta niekrecona

http://img57.imageshack.us/img57/3216/obli...123213797ps.jpg

mam dokładnie ten sam problem- raz w lesie miałem to a druygi raz w Anvill (nad morzem) jak mnie atakowało 3 zbujów :D ktoś wie może dlaczego tak jest? Bo skoro ma ktoś to oprócz mnei to wina nie leży w sprzęcie ...

 

Nie cytuj obrazkow. Costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos sie interesuje alchemią ? chcialem sobie porobic miksturki ale nie znam zadnych przepisow, znaczy nie wiem co z czym ; P

ma ktos jakies materialy albo ktos wie jak zrobic miksturki np heal ? D:

nie musisz nawet znac przepisow

kilkasz na jeden z przedmiotow z zestawu do alchemii, jak juz masz menu do alchemii to dodajesz do jednego ze 4 slotow po lewej u dolu jakis skladnik, klikasz na nastepny slot i jezeli masz jakies skaldniki ktore moga byc laczone z tym pierwszym to pokaza ci sie one na liscie z ktorej mozesz je wybrac,

po prawej bedziesz mial podane efekty mikstury ktora wyjdzie z danej kombinacji skladnikow

ogolnie zasada jest taka, jesli chcesz zrobic miksture uzdrawiajaca szukasz kilku skladnikow ktore maja "restore health" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...